Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατά καιρούς ακούμε από πολλά παιδιά ότι δεν λαμβάνουν ειδοποιήσεις από εφαρμογές ή ότι δεν εμφανίζονται στην οθόνη κλειδώματος οι ειδοποιήσεις κτλ.

Με αυτόν οδηγό θα προσπαθήσουμε να σας δείξουμε ποιες ρυθμίσεις πρέπει να γίνουν στην νέα MIUI 8 ώστε να μην έχετε πλέον τα προβλήματα αυτά ή τουλάχιστον να τα μειώσουμε στο ελάχιστο.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14966-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%94%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%89%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%95%CE%B9%CE%B4%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%AE%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-MIUI-8/

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις αλλάξει θέμα; Αν ναι, ή βάλε το Default ή ώρες κάποιο που να υποστηρίζει το carousel.

Ωραίος φίλε... Το θέμα ήταν.

Τελικά mi store δεν υπάρχει στην global;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ρουταρει μπορεις να τραβηξεις τα app με το titanium.

 

Οσον αφορα τη παλαιοτητα της συσκευης, νομιζω μεγαλυτερο ρολο παιζει η εκδοση android που φορας.

 

Root δεν έχω, μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τι χρειάζομαι για να το κάνω καθώς και αν μπορώ μετά να το ξερουτάρω ώστε να τρέχουν όλες οι εφαρμογές μου;

Link to comment
Share on other sites

Για το καινούργιο ρωτάω, το Xiaomi

 

Ακολουθεις αυτον τον οδηγο για να ξεκλειδωσεις bootloader και να περασεις twrp (δεν χρειαζεται να φλασαρεις την rom της ελληνικης κοινοτητας εκτος και αν εσυ το επιθυμεις). Οταν περασεις το twrp μπορεις να περασεις το supersu και μετα θα χρειαστει και να φλασαρεις αρχειακι ακομα που αυτη τη στιγμη δεν εχω το link του (αλλιως δεν θα ανοιγει η οfficial με custom recovery). Κανε μια αναζητηση μεσα στο forum που σου στειλα και αν δεν το βρεις θα κοιταξω μηπως το χω καπου αποθηκευμενο.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Πως αλλ;ζω τα αγγλικα γραμματα στην μπαρα δθιπλα εκει στις επαφες ωστε να μην εχει L αλλα Λ για να παω κατευθςιαν στον Λευτερη πχ? Θελει αλλη εφαρμογη μηπως;;

 

Ωραία ερώτηση... όντως πως θα γίνει η μπάρα στα πλάγια στα ελληνικά και μήπως υπάρχει ελληνικό Τ9 στο αριθμητικό πληκτρολόγιο του τηλεφώνου;;; (Για τη μανίσια εφαρμογή μιλάμε πάντα)

Link to comment
Share on other sites

είχα φυλάξει σε παλιό back up του νοβα launcher μια συντόμευση που σε πήγαινε στις ρυθμίσεις της βελτιστοποιησης των εφαρμογών από θέμα μπαταρίας στο android 6.

 

από που είναι καλύτερα να αλλάζω τις ρυθμίσεις ανά εφαρμογή για την εξοικονόμηση μπαταρίας; από αυτήν της MIUI στο μενού μπαταρία και απόδοση κλπ Η από αυτό το μενού της βελτιστοποιησης που είναι από την aosp rom (που τώρα είναι "κρυμμένο" κάτω από την MIUI)?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

404381ef152a1eacf4f9ca60f2d4a9bb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλαζω τα αγγλικα γραμματα στην μπαρα διπλα στις επαφες ωστε να μην εχει L αλλα Λ για να παω κατευθειαν στον Λευτερη πχ? Θελει αλλη εφαρμογη μηπως;;
καποια βοηθεια;
Link to comment
Share on other sites

καποια βοηθεια;

 

Δε μας εξηγεις πως γραφεις το ονμα λατινικα η ελληνικα; Δεν μας εξηγεις πια ρομ εχεις. Δεν μας εξηγείς οταν κάνεις ρολαρισμα τις επαφές αν το μεσαιο γραμμα που εμφανιζεται ειναι αγγλικο η ελληνικο.

Και φυσικα δεν χρειάζεσαι αλλη εφαρμογή αφηστε το κινητό στην ησυχία του. Χαχαχα:lol::)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Depart from transit country

2017-06-16 11:02:55 [GMT+8]

 

Τι γίνεται ρε παιδιά?...Είναι δυνατόν να είναι 10 μέρες το αεροπλάνο στον αέρα και ακόμη να μην έφτασε απο την χώρα διέλευσης ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά mi store δεν υπάρχει στην global;

 

Δεν είχα ποτέ Global ROM αλλά νομίζω το Mi Store το έχουν μόνο στην China ROM, που θεωρητικά προορίζεται μόνο για Κίνα, γιατί νομίζω εκεί έχουν ένα θέμα με την Google και τις υπηρεσίες της.

Παρ' όλα αυτά, αν το θες, μπορείς να βρεις το apk του και να το εγκαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραπονα οτι δεν ακούγομαι καλα απο τους συνομιλητές μου και αυτο διορθονετε οταν φυσάω στο μικροφωνο... Τι κανω?
Link to comment
Share on other sites

Εχω παραπονα οτι δεν ακούγομαι καλα απο τους συνομιλητές μου και αυτο διορθονετε οταν φυσάω στο μικροφωνο... Τι κανω?

 

Τι εννοείς; φυσας και ακούνε το φυσιμα ή με το που φυσας σα να ξεμπουκωνει το μικρόφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραπονα οτι δεν ακούγομαι καλα απο τους συνομιλητές μου και αυτο διορθονετε οταν φυσάω στο μικροφωνο... Τι κανω?

 

Μηπως κρατας λιγο μακρυα το μικροφωνο; Γενικα στα 5.5+ κινητα θελει λιγο να στριβεις το κινητο προς το στομα αλλιως συχνα δεν σε ακουνε. Επισης προσεξε μηπως η θηκη καλυπτει το πανω μικροφωνο που ειναι υπευθυνο για το noice cancelation.

Link to comment
Share on other sites

Δε μας εξηγεις πως γραφεις το ονμα λατινικα η ελληνικα; Δεν μας εξηγεις πια ρομ εχεις. Δεν μας εξηγείς οταν κάνεις ρολαρισμα τις επαφές αν το μεσαιο γραμμα που εμφανιζεται ειναι αγγλικο η ελληνικο.

Και φυσικα δεν χρειάζεσαι αλλη εφαρμογή αφηστε το κινητό στην ησυχία του. Χαχαχα:lol::)

 

ναι σορυ να δωσω λεπτομεριες...τα ονοματα τα γραφω ελληνικα αλλα στο πλαι εχει μονο αγγλικα.Ρομ δεν εχω πηραξει κατι εχω το global κινητο..το μεσαιο γραμμα που λες δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι ελληνικο η οχι γιατι μου εχει μονο το Μ το Ν και το Ο (δεν εχω πολλες επαφες ακομα μεσα)..οτι αλλο θελετε ρωτηστε μεειναι το πρωτο μ mui κντ..

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραπονα οτι δεν ακούγομαι καλα απο τους συνομιλητές μου και αυτο διορθονετε οταν φυσάω στο μικροφωνο... Τι κανω?

 

 

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα εδώ και καιρό.... Δεν ξέρω πως λύνεται...

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Εχω παραπονα οτι δεν ακούγομαι καλα απο τους συνομιλητές μου και αυτο διορθονετε οταν φυσάω στο μικροφωνο... Τι κανω?

 

τα ιδια ειχα κ εγω με κινητα απο welcome stores...αλλαξα και πηρα απο Plaisio και ακουγεται μια χαρα!!

 

ΜΟλις γυρισα απο θαλασσα...μου επεσε το κινητο με την μουρη κατω στο δρομο σε ασφαλτο ( παλι καλα που δεν το πατησε αυτοκινητο)

και δεν εκανε ουτε γρατζουνια η οθονη ( ΦΑΡΔΟΣ) ..

 

περυσι τετοια εποχη μου ειχε πεσει το P8 lite κ εγινε κομματια..

 

Παω να βαλω ξανα τζαμι αυριο γιατι δεν λεει να σπασει κριμα ειναι .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα εδώ και καιρό.... Δεν ξέρω πως λύνεται...

Με hands free μιλάς κανονικά ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τα ιδια ειχα κ εγω με κινητα απο welcome stores...αλλαξα και πηρα απο Plaisio και ακουγεται μια χαρα!!

 

ΜΟλις γυρισα απο θαλασσα...μου επεσε το κινητο με την μουρη κατω στο δρομο σε ασφαλτο ( παλι καλα που δεν το πατησε αυτοκινητο)

και δεν εκανε ουτε γρατζουνια η οθονη ( ΦΑΡΔΟΣ) ..

 

περυσι τετοια εποχη μου ειχε πεσει το P8 lite κ εγινε κομματια..

 

Παω να βαλω ξανα τζαμι αυριο γιατι δεν λεει να σπασει κριμα ειναι .

 

Αν βάλεις τζαμακι πες ποιο θα βάλεις και αν έκατσε καλά. Ψήνομαι και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Με hands free μιλάς κανονικά ;

 

 

Ναι. Επίσης και απο το viber παρατήρησα πως μιλάω καλύτερα.

Μήπως φταίει το noise cancelation? Που πιθανότατα δεν ενεργοποιείται στο viber/handsfree?

Edited by Street
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Αν βάλεις τζαμακι πες ποιο θα βάλεις και αν έκατσε καλά. Ψήνομαι και εγώ

 

https://mymegastore.gr/product/prostateftiko-giali-othonis-full-cover-gia-xiaomi-redmi-note-4x/

Παιδιά αγορά αυτό εδώ το τζαμακι.εφαρμοζει πολύ καλά έως τέλεια επάνω στην οθόνη,κάποια παιδιά έχουν γράψει εδώ ότι έχουν πρόβλημα μετά από κάποιο διάστημα εγώ σήμερα το έβαλα οπότε δεν μπορώ να ξέρω.παντος έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής!άξιζε τα 11ευρω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...