Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι για πληκτρολόγιο επέλεξα το SwiftKey. Το έχει προεγκατεστημενο μέσα το τηλέφωνο.

Αυτό είναι για πάντα δωρεάν; ή μετά από κάποιο διάστημα θα θέλει να το αγοράσω;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την έκδοση θα την βρώ Ελλάδα; Πως θα την αναζητησώ; Media Markt ας πουμε μπορώ να δω το κουτί..αλλά σε κάποιο μαγαζί απο σκρουτζ;

 

Επίσης: Η εγγύηση infoquest θα ισχύει ;

 

http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/4g-smartphone-xiaomi-redmi-4x-dual-sim-32gb-hryso/prod8550267pp/

 

μου το βγαλε σήμερα στα suggested του fb! βλέπω και πλαίσιο το χει. αλλά πάλι μόνο χρυσό

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθαν σήμερα οι 2 μαύρες θήκες πλάτης...

Πολύ καλές ότι και να πω είναι λίγο!

 

Απλά σούπερ!!!! :)

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

ovelix5, για δώσε λινκ για τις θήκες!

Αυτή είναι slim, σιλικόνης, http://www.ebay.com/itm/152390469148

 

Αυτη είναι σκληρή μεν αλλά πολύ μαλακή με εγκοπές στις γωνίες προφανώς για να μην τραυματιζεται στις γωνίες η συσκευή, http://www.ebay.com.au/itm/262884409857

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για πληκτρολόγιο επέλεξα το SwiftKey. Το έχει προεγκατεστημενο μέσα το τηλέφωνο.

Αυτό είναι για πάντα δωρεάν; ή μετά από κάποιο διάστημα θα θέλει να το αγοράσω;

Εδώ και τρία χρόνια το έκαναν free και τα θέματα του επίσης. Εγώ το είχα αγοράσει 1,99 € το 2013. :p

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές ημέρες δοκιμής κάποιες σκέψεις για το κινητό : φοβερή μπαταρία και διαχείριση της. Έχω πάθει πλάκα! Άνετα 2 μέρες με WiFi μόνο αλλά και σχεδόν τόσο με δεδομένα. Οθόνη πολύ καλή και χωρίς πιξελιασματα αλλά θα ήθελα καλύτερη ανταπόκριση όταν χτυπάει ο ήλιος. Ο επεξεργαστής σούπερ και σε σχέση με το λετβ x800 αν και υποδεέστερος δεν φαίνεται!! 61.000 αντούτου. Καλό ηχείο επίσης.

Κάποια σημεία που με προβληματίσαν λίγο. Ίσως να φταίει η εφαρμογή πλοήγησης αλλά έφαγε ένα κόλλημα σήμερα και δεν ανταποκρινόταν. Με επανεκκίνηση έστρωσε και κλείδωσε αρκετά γρήγορα. Καλή κάμερα και ειδικά με hdr.

Αυτά προς το παρόν και βλέπουμε

Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το τζαμάκι της Nillkin 2.5D 0.2mm H+pro. Δεν ξέρω αν το έχει πάρει κι άλλος αλλά είναι πολύ μικρό για το πλάτος του κινητού. Από τη μια μεριά περισεύει περίπου 3-4 χιλιοστά και δεν φαίνεται ωραίο.

Υ.γ.(Έχω βγάλει και φώτο να σας στείλω αλλά δυσκολεύομαι λίγο στις οδηγίες που ζητάει το φόρουμ για το ανέβασμα.Ενώ είναι μικρές σε μέγεθος δεν τις δέχεται. Να τις ανεβάσω καλύτερα σε κάποιο σάιτ και να βάλω το λινκ;)

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το τζαμάκι της Nillkin 2.5D 0.2mm H+pro. Δεν ξέρω αν το έχει πάρει κι άλλος αλλά είναι πολύ μικρό για το πλάτος του κινητού. Από τη μια μεριά περισεύει περίπου 3-4 χιλιοστά και δεν φαίνεται ωραίο.

Υ.γ.(Έχω βγάλει και φώτο να σας στείλω αλλά δυσκολεύομαι λίγο στις οδηγίες που ζητάει το φόρουμ για το ανέβασμα.Ενώ είναι μικρές σε μέγεθος δεν τις δέχεται. Να τις ανεβάσω καλύτερα σε κάποιο σάιτ και να βάλω το λινκ;)

Μάλλον αυτή είναι η καλύτερη λύση για ανέβασμα φωτο.

Ούτε και 'γω μπόρεσα να ανεβάσω κατευθείαν απο το φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω χαζέψει με την διάρκεια της μπαταρίας.... 1η φόρτιση έως το 92%, έχω ήδη 2,5 ώρες οθόνη και είναι στο 80% η μπαταρία!!!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

.... και η τρέλα συνεχίζεται.... 5ω30λ οθόνη τώρα (από την 1η φόρτιση έως 92% υπενθυμίζω) και είναι στο 47% η μπαταρία!!!!!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ελέγξει να μου πει αν σε παλιότερες η νεώτερες εκδόσεις υπάρχει το εν λόγω bug?

Έχω την 8.2.2.0 και όταν πάω ρυθμίσεις - ταπετσαρία και επιλέγω μια ταπετσαρία να αλλάξω βγάζει ένα μήνυμα "ένα σφάλμα συνέβει πηγαίνετε στην αρχική οθόνη και ξαναπροσπαθείστε". Το ίδιο γίνεται αν πάω και μέσα στη συλλογή και επιχειρήσω να παω στην επιλογή "ορισμός ως ταπετσαρία".

Και εντάξει στην αρχική οθόνη λύνεται αν πάω σε εφαρμογή τρίτου (πχ quickpic) και τη θέσω από εκεί αλλά την οθόνη κλειδώματος δεν υπάρχει σε άλλο πρόγραμμα δυνατότητα να την αλλάξω όπως βλέπω

 

Κάποιος να το δοκιμάσει να μου πει ρε παιδιά αν έχει το ίδιο bug??

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να το δοκιμάσει να μου πει ρε παιδιά αν έχει το ίδιο bug??

Το δικό μου που είναι από την ίδια παρτίδα με το δικό σου δέχεται ότι του βάλω χωρίς πρόβλημα. Η ROM που έχουμε έχει αποσυρθεί λόγω προβλημάτων που είχαν μερικοί χρήστες.Υπομονή μέχρι να βγει η επόμενη .

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση παίδες...παρόλο ότι είδα΄οτι έχει βγει miui v8.2 global stable για το κινητο στο δικό μου δεν κάνει ΟΤΑ UPDATE...δηλ. πατώντας το κουμπί για ενημέρωση συστήματος λέει ότι είμαι ενήμερος...φοράω την MIUI GLOBAL 8.1 stable 8.1.15.0 (MCFMIDI)...δε νομίζω ότι χρειάζεται ξεκλείδωμα boatloader για install official rom...σωστά? ή κάτι μου διαφεύγει...

Επιπλέον τι nickname έχει το κινητό μας?nikel, kenzo etc?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση παίδες...παρόλο ότι είδα΄οτι έχει βγει miui v8.2 global stable για το κινητο στο δικό μου δεν κάνει ΟΤΑ UPDATE...δηλ. πατώντας το κουμπί για ενημέρωση συστήματος λέει ότι είμαι ενήμερος...φοράω την MIUI GLOBAL 8.1 stable 8.1.15.0 (MCFMIDI)...δε νομίζω ότι χρειάζεται ξεκλείδωμα boatloader για install official rom...σωστά? ή κάτι μου διαφεύγει...

Επιπλέον τι nickname έχει το κινητό μας?nikel, kenzo etc?

 

Το Nickname του κινητου για όλες τις εκδόσεις με Snap νομίζω ότι είναι Mido. Και το 4Χ αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Το Nickname του κινητου για όλες τις εκδόσεις με Snap νομίζω ότι είναι Mido. Και το 4Χ αν θυμάμαι καλά.

 

Ναι mido ειναι ανεξαρτητα αν εχει 800αρα μπαντα ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε το tapatalk και ανεβάστε φωτό από το κινητό σας απευθείας

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

Δηλαδή το tapatalk θα μου ανεβάζει τις φωτογραφίες εδώ χωρίς πρόβλημα; Εφαρμογή social δεν είναι;

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα χρησιμοποιω απλα σελιδες τυπου post your image και εχω και καλυτερη πιοτητα και γλυτωνω και τις εξτρα εφαρμογες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω μπερδευτεί διαβάζοντας το thread μεταξύ του Redmi Note 4 και Redmi Note 4X. Απ' ότι καταλαβαίνω η μόνη διαφορά είναι στον επεξεργαστή το ένα έχει τον 625 και το άλλο τον 430. Ισχύει;

 

Εγώ σκέφτομαι να πάρω το Redmi Note 4X που έχει καλύτερο επεξεργαστή.

 

Είναι το ίδιο μοντέλο αυτό που βλέπω στα Ελληνικά site και αυτό στα Κινέζικα π.χ.

 

http://www.mediamarkt.gr/el/product/_xiaomi-redmi-note-4x-32-gb-black-1196357.html

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-4-Global-Edition-5_5-inch-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-core-4G-Smartphone-p-1129991.html?rmmds=search

 

έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο μαγαζί που έχει το σωστό μοντέλο για να το παραγγείλω που να δηλώνει και χαμηλή αξία για να μην περάσει τελωνείο;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αυτό είναι με την 800αρα; 2 χρόνια εγγύηση λέει και στα δίκτυα συμπεριλαμβάνει την β20. Έπεσε κάτω από 200€?

http://youhou.gr/index.php?route=product/product&path=59&product_id=283

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αυτό είναι με την 800αρα; 2 χρόνια εγγύηση λέει και στα δίκτυα συμπεριλαμβάνει την β20. Έπεσε κάτω από 200€?

http://youhou.gr/index.php?route=product/product&path=59&product_id=283

 

Το Προϊόν δε βρέθηκε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Σκέφτομαι να το αγοράσω και εγώ σήμερα μιας και το LG G3 μου με άφησε. Κάθησα και διάβασα και τις 120 σελιδες του thread, ωστόσο και πάλι δεν κατάλαβα αν η 800αρα μπάντα είναι μόνο για wind και επαρχία. Εγώ ας πούμε μένω Αθήνα και έχω cosmote. Χάνω κάτι αν λείπει η 800αρα;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου που είναι από την ίδια παρτίδα με το δικό σου δέχεται ότι του βάλω χωρίς πρόβλημα. Η ROM που έχουμε έχει αποσυρθεί λόγω προβλημάτων που είχαν μερικοί χρήστες.Υπομονή μέχρι να βγει η επόμενη .

 

Τhank panos, τελικά με προβληματισες και αφού έκανα πρώτα την αναβάθμιση σε 8.2.4 και έκανε πάλι το ίδιο σκέφτηκα μήπως φταίει ο nova launcer. Και όντως βάζοντας ως προεπιλογή τον stock λειτούργησε κανονικά τα άλλαξα και έβαλα πάλι nova που δε παίζουν πάλι βέβαια

 

Καλησπέρα παιδιά,

Σκέφτομαι να το αγοράσω και εγώ σήμερα μιας και το LG G3 μου με άφησε. Κάθησα και διάβασα και τις 120 σελιδες του thread, ωστόσο και πάλι δεν κατάλαβα αν η 800αρα μπάντα είναι μόνο για wind και επαρχία. Εγώ ας πούμε μένω Αθήνα και έχω cosmote. Χάνω κάτι αν λείπει η 800αρα;

Ευχαριστώ

 

H COSMOTE κατοχύρωσε το μεγαλύτερο τμήμα καταβάλλοντας περισσότερα από 134 εκατομμύρια ευρώ για τα δικαιώματα έως το 2030, με την Vodafone να ακολουθεί με επένδυση 124,5 εκατομμυρίων στο 4G και την Wind Ελλάς με 121,8 εκατομμυρίων για την ανάπτυξη δικτύου 4G/LTE.

 

COSMOTE: Δύο (2x5 MHz) τμήματα στη ζώνη των 800 ΜHz και οκτώ (έξι των 2x5 MHz και δύο των 10 ΜHz) τμήματα στη ζώνη των 2600 MHz, με συνολικό τίμημα 134.788.000 ευρώ.

VODAFONE-ΠΑΝΑΦΟΝ: Δύο (2x5 MHz) τμήματα στη ζώνη των 800 ΜHz και έξι (τέσσερα των 2x5 MHz και δύο των 10 ΜHz) τμήματα στη ζώνη των 2600 MHz, με συνολικό τίμημα 124.501.000 ευρώ.

WIND: Δύο (2x5 MHz) τμήματα στη ζώνη των 800 ΜHz και τέσσερα (2x5 MHz) τμήματα στη ζώνη των 2600 MHz, με συνολικό τίμημα 121.825.000 ευρώ.

 

αυτό τα λέει όλα νομίζω όλα τα δίκτυα έχουν αγοράσει φάσμα στη ζώνη των 800 (band 20) το πότε και πόσο θα το αξιοποιήσουν κανείς δε το ξέρει. Λένε όλοι για wind επειδή έβαλε τελευταία και κατά κύριο λόγο έβαλε τη νέα μπάντα. Θεωρητικά άμεσα στην Αθήνα δε θα έχεις θέμα αλλά αφού η συσκευή βγαίνει και με 800άρα γιατί να μη τη προτιμήσεις;

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Σκέφτομαι να το αγοράσω και εγώ σήμερα μιας και το LG G3 μου με άφησε. Κάθησα και διάβασα και τις 120 σελιδες του thread, ωστόσο και πάλι δεν κατάλαβα αν η 800αρα μπάντα είναι μόνο για wind και επαρχία. Εγώ ας πούμε μένω Αθήνα και έχω cosmote. Χάνω κάτι αν λείπει η 800αρα;

Ευχαριστώ

 

Εχουν περασει πολλες συσκευες απο τα χερια μου χωρις 800αρα. Με vodafone σπιτι μου μονο σε ελαχιστες γωνιες ειχα 4g (αλιμος). Γενικα εισαι οκ αλλα σε καποιος εσωτερικους χωρους θα εισαι 3g. Το χοντρο προβλημα ειναι επαρχια οπου οχι μονο δεν εχεις 4g αλλα επειδη η 800αρα φτανει μακρυτερα απο τις υπολοιπες μπορει να μην εχει ουτε 3g και να καταληξεις με 2g.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νέος κάτοχος του note 4 High Edition(Mediatek 3Gb/64GB) και ψάχνω για καλό tempered glass δοκιμασμένο που να κάθεται καλά και να είναι διάφανο μόνο. Επίσης προτάσεις για vfm θήκη ευπρόσδεκτες, να πιάνει μόνο απο πίσω, να μην καπακώνει οθόνη!

Περισσότερο με ενδιαφέρει απο έξω για πιο φθηνά αλλά αν έχει και καλή εγχώρια λύση ευχαριστως!

 

Ευχαριστώ!!! :slightly_smiling_face:

 

EDIT: επίσης δε με αφήνει να συνδεθώ στο miFit και το Google δε βοηθάει. Θέλω να συνδέσω το miBand2.

PS: Πέρασα nova launcher με τη μια, δεν αντεξα την όψη του MiUi(Είμαι purist :P)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...