Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για μενα ρουταρε να παιξεις και οπως θες με τη συσκευη σου και να μας λυσεις και την απορια. Και αν τυχον εχει να το βαλουμε στα υποψιν. :)

 

Για την εγγυηση εγω ημουν που ελεγα μην τυχον χανεις την εγγυηση αλλα μιλαγα για infoquest... οχι για μαγαζακια που δεν ξερουν καλα καλα ποια ρομ φορανε ή ποιες μπαντες εχουνε :p Σε ορισμενα σκρουτζομαγαζα φορανε μαιμουδορομ με ξεκλειδωτο bootloader... οποτε για ποια εγγυηση ή ξεκλειδωμα μιλαμε;

Δλδ εγώ που το πήρα απο skrutz και έχοντας λάβει 2 OTA updates μέχρι στιγμής, θα πρέπει να τσεκαρω εάν είναι ξεκλειδώτος ο bootloader. Εάν δεν ειναι σημαίνει ότι φοράω της official global rom 8.2.4.0? Ρωτάω επειδή ποτέ δεν ήμουν κάτοχος xiaomi

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

Link to comment
Share on other sites

Για να χεις updates official εισαι. Αυτο που ειπα ειναι οτι πολλες φορες ειναι με μαιμου ρομ που προφανως για να την βαλουνε ξεκλειδωσανε τον bootloader.
Link to comment
Share on other sites

Κατι σε ποιο Νοτια παιζει; :lol:

Όχι μάνα μου δεν βγαίνω ακόμα παραλία χαχαχαχα

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Κατι σε ποιο Νοτια παιζει; :lol:

 

Γειτονας εισαι συντεκνε? Αν χρειαστω καμια βοηθεια δηλ., κερναω καφεδακι... :p

Link to comment
Share on other sites

Γειτονας εισαι συντεκνε? Αν χρειαστω καμια βοηθεια δηλ., κερναω καφεδακι... :p

 

Αν πεσει στα χερια μου θα φας ρουτ που μας εχει σκασει τοσες μερες αν εχει την B20 :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι μάνα μου δεν βγαίνω ακόμα παραλία χαχαχαχα

 

Θα παρω τηλεφωνο την voda να μου πουν που εχουν μονο B20... Υποψιαζομαι οτι θα με ρωτησουν "στη μητερα σου το ειπες;" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν πεσει στα χερια μου θα φας ρουτ που μας εχει σκασει τοσες μερες αν εχει την B20 :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα παρω τηλεφωνο την voda να μου πουν που εχουν μονο B20... Υποψιαζομαι οτι θα με ρωτησουν "στη μητερα σου το ειπες;" :lol:

Χαχαχα μας έχει κάνει τη ζωή Hot spot αυτή η Β20.....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αν πεσει στα χερια μου θα φας ρουτ που μας εχει σκασει τοσες μερες αν εχει την B20 :lol:

 

χαχα, θα το κανονισουμε. Για φαντασου να μην ειχε τελικα εεε? Και για φαντασου να ελεγα, οτι δεν θα χρησιμοποιησω στο μελλον wind, αλλα ουτε και 4g? :p

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο το ηχειο του δεν ειμαι καθολου μα καθολου ευχαριστημενος, περιμενα πολυ καλυτερο ηχειο...

Εκτος απο την κακη ποιοτητα, παραμορφωνει στο 60%.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα τα λεφτα μπορω να σου πω οτι ειναι αξιοπρεπες. Για παραδειγμα το nexus 5x που εχει 270 ευρω εχει ακομα χειροτερο ηχειο.
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα μιλας? Μαλλον το κανουν για να ξεχωριζουν τα πανακριβα μοντελα εεε? Παντως 3 χρονων κινητο που ειχα, ειχε πολυ καλυτερο και stero ηχο (2 ηχεια).
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα μιλας? Μαλλον το κανουν για να ξεχωριζουν τα πανακριβα μοντελα εεε? Παντως 3 χρονων κινητο που ειχα, ειχε πολυ καλυτερο και stero ηχο (2 ηχεια).

 

Το τριών χρόνων δεν έχει να λέει, αν έκανε πχ 600€....

Link to comment
Share on other sites

Σε καμερα, επεξεργαστη και λοιπα specs το καταλαβαινω... στο ηχειο ομως τι διαφορα να κανουν τα χρονια;

 

Παρεμπιπτοντως εσυ δεν ησουν με feature phone?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως γίνεται (αν γινεται βασικα) να απενεργοποιήσω / διαγράψω την εφαρμογή google (αυτήν που οταν κρατας πατημένο το home button ανοιγει) αλλά και γενικότερα εφαρμογές google? Edited by Street
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Σε καμερα, επεξεργαστη και λοιπα specs το καταλαβαινω... στο ηχειο ομως τι διαφορα να κανουν τα χρονια;

 

Παρεμπιπτοντως εσυ δεν ησουν με feature phone?

 

Ναι εγω ειμαι, με το περιβοητο και αξεπεραστο Nokia E52... Απλως μου εδωκαν για λιγες μερες ενα moto g για να δω αν με βολευουν οι 5".

Κορυφαιο για τα λεφτα του και το moto g τοτε. Περιπου στα 300€ ειχε...

Ρε συ, θα μπορουσαν να βαλουν ενα αξιοπρεπες ηχειο, θεωρω οτι δεν ειναι και τοσο ακριβο πια το κοστος... Παντως με ακουστικα Xiaomi και τον n7player, ειναι αξιοπρεπεστατος ο ηχος...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εδώ η σελίδα της xiaomi λέει ότι τελευταία έκδοση είναι η 8.1.15.0? Το επίσημο site της xiaomi δεν έχει τις δύο τελευταίες εκδόσεις?

http://i65.tinypic.com/26442dt.jpg

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

"κατεβηκαν" πιθανών λόγο bugs...

8.2.4 ήταν η τελευταία....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

"κατεβηκαν" πιθανών λόγο bugs...

8.2.4 ήταν η τελευταία....

 

Εγω παντως σε φιλους βλεποω μια χαρα βγαζει το update. Οποτε δεν εχει "αφαιρεθει". :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως σε φιλους βλεποω μια χαρα βγαζει το update. Οποτε δεν εχει "αφαιρεθει". :)

Ellada ή Ινδία;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ellada ή Ινδία;

 

Εμενα Ελλαδα μου χε ερθει και αρκετες μερες αργοτερα απο εσας.

 

Αλλα και ινδια να βγει ποια η διαφορα; Πιστευω οτι αν μια rom εχει θεμα και αφαιρεθει θα πρεπει να αφαιρεθει απο παντου.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα προσπαθήσει και 'γω να ανεβάσω κάποια φωτό,δεν μπορούσα όμως παρόλο που είχε τα κατάλληλα Kb και τα παράτησα.

Δηλαδή δεν μπορείς να ανεβάσεις φωτό κατευθείαν,σαν συννημένο αρχείο; πρέπει οπωσδήποτε να την ανεβάσεις σε κάποια άλλη υπηρεσία και να βάλεις το link;

Αν θυμάμαι καλά και γω δεν έβγαλα άκρη και χρησιμοποίησα άλλο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα Ελλαδα μου χε ερθει και αρκετες μερες αργοτερα απο εσας.

 

Αλλα και ινδια να βγει ποια η διαφορα; Πιστευω οτι αν μια rom εχει θεμα και αφαιρεθει θα πρεπει να αφαιρεθει απο παντου.

#1446 post

Ορμώμενος αυτό απάντησα...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7166618

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

#1446 post

Ορμώμενος αυτό απάντησα...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7166618

 

Τι να πω. Αν ειναι ετσι γιατι συνεχιζουν να δινουν το update τοτε;

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω. Αν ειναι ετσι γιατι συνεχιζουν να δινουν το update τοτε;

 

Μα δεν συνεχίζουν να το δίνουν... Αφού λέει ότι το κατέβασαν από τους server. Αυτό φαίνεται και στο screenshot που έκανα ποστ πιο πάνω.

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...