Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

 

Καλυτερα παρε τους τηλ για να εισαι σιγουρος....

Link to comment
Share on other sites

Περασα απο ενα eshop και μιλησα με εναν πωλητη.

Φυσικα και δεν ηξερε το παιδι, αν ειναι η global εκδοση, οποτε, θα κανω το εξης πειραμα,

Θα το παραγγειλω σημερα, μιας που ειναι η τελευται μερα εκπτωσης και την Δευτερα που θα ξαναπω για παραλαβη, θα κοιταξω το κουτι τι γραφει και ποιους κωδικους εχει και επισης, την τιμη που θα εχει το κινητο αυτο την Δευτερα, δηλ. χωρις την προσφορα.

Θεωρω οτι αν το εχουν την Δευτερα στα 249€ οπως γραφει και τωρα, χωρις την προσφορα, πιθανον να ειναι η global εκδοση και λεω να το ρισκαρω και να το παρω.

Τι λετε εσεις για το τελευταιο? Παιζει απο Δευτερα να το εχουν στα 249€ και να μην ειναι η global?

Αυτο που ειδα τωρα και με ανησυχει, ειναι οτι εχει το ιδιο κινητο σε διαφορες τιμες, στο παρακατω Link στις τελευτειες σειρες.

http://www.e-shop.gr/search?q=XIAOMI+REDMI+NOTE+4

Edited by euromaster
Link to comment
Share on other sites

Περασα απο ενα eshop και μιλησα με εναν πωλητη.

Φυσικα και δεν ηξερε το παιδι, αν ειναι η global εκδοση, οποτε, θα κανω το εξης πειραμα,

Θα το παραγγειλω σημερα, μιας που ειναι η τελευται μερα εκπτωσης και την Δευτερα που θα ξαναπω για παραλαβη, θα κοιταξω το κουτι τι γραφει και ποιους κωδικους εχει και επισης, την τιμη που θα εχει το κινητο αυτο την Δευτερα, δηλ. χωρις την προσφορα.

Θεωρω οτι αν το εχουν την Δευτερα στα 249€ οπως γραφει και τωρα, χωρις την προσφορα, πιθανον να ειναι η global εκδοση και λεω να το ρισκαρω και να το παρω.

Τι λετε εσεις για το τελευταιο? Παιζει απο Δευτερα να το εχουν στα 249€ και να μην ειναι η global?

Αυτο που ειδα τωρα και με ανησυχει, ειναι οτι εχει το ιδιο κινητο σε διαφορες τιμες, στο παρακατω Link στις τελευτειες σειρες.

http://www.e-shop.gr/search?q=XIAOMI+REDMI+NOTE+4

 

Μόλις 2 μηνύματα πριν ο Giorgos9 δίνει link από το mygad οπου φαίνεται πως το τηλέφωνο που δίνουν έχει την Β20 και το αναφέρουν ξεκάθαρα στα χαρακτηριστικά στο site τους.

Εσύ επιμένεις στο eshop που ούτε χαρακτηριστικά του τηλεφωνου δίνουν αλλά ουτε στο τηλέφωνο ξέρουν να σου απαντήσουν και ελπίζεις όταν το πάρεις στα χέρια σου να εχει αυτοκολλητακια.

Δηλαδή αν σου πει κάποιος άσχετος (σαν εμένα) εδώ οτι ναι έχει την Β20 όταν ο ιδιος ο πωλητής του eshop δεν ξέρει θα τρέξεις να το αγοράσεις στην ίδια τιμή που το δίνει ο άλλος στο mygad και έχει σίγουρα Β20.

 

362edd6778b7ba7a330e0d2568a94428.jpg

Link to comment
Share on other sites

Περασα απο ενα eshop και μιλησα με εναν πωλητη.

Φυσικα και δεν ηξερε το παιδι, αν ειναι η global εκδοση, οποτε, θα κανω το εξης πειραμα,

Θα το παραγγειλω σημερα, μιας που ειναι η τελευται μερα εκπτωσης και την Δευτερα που θα ξαναπω για παραλαβη, θα κοιταξω το κουτι τι γραφει και ποιους κωδικους εχει και επισης, την τιμη που θα εχει το κινητο αυτο την Δευτερα, δηλ. χωρις την προσφορα.

Θεωρω οτι αν το εχουν την Δευτερα στα 249€ οπως γραφει και τωρα, χωρις την προσφορα, πιθανον να ειναι η global εκδοση και λεω να το ρισκαρω και να το παρω.

Τι λετε εσεις για το τελευταιο? Παιζει απο Δευτερα να το εχουν στα 249€ και να μην ειναι η global?

Αυτο που ειδα τωρα και με ανησυχει, ειναι οτι εχει το ιδιο κινητο σε διαφορες τιμες, στο παρακατω Link στις τελευτειες σειρες.

http://www.e-shop.gr/search?q=XIAOMI+REDMI+NOTE+4

 

Ρε αδερφε ποσες φορες θα σου το πω. Απο εξω γραφει global edition και εχει και model 2016102. Τι θα δεις παραπανω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειχα δει το Post του mygad πιο πανω οταν εγραψα το μηνυμα. Για 8€ συμφωνω οτι δεν αξιζει το ρισκο, ΑΝ στο mygad ισχυουν αυτα που λεει.

Εγω απλως αναφερω οτι οπως το παρουσιαζει το Eshop, δεν φαινεται να ειναι η global ομως μου κανει εντυπωση η αρχικη τικμη 249€, συν οτι στηριζομαι σε προηγουμενο Post φιλου που ειπε οτι πηρε απο το Eshop την global εκδοση (και με φωτο) και ειπα να δω τι γινεται.

Δεν υποστηριξα κανενα μαγαζι και δεν αγορασα τιποτα. Δευτερα θα εχω νεοτερα και θα σας πω.

Και δυστυχως το Mygad σημερα ειναι κλειστο για να παρουμε πληροφοριες για την εκδοση, αλλα και τα μεταφορικα για Αθηνα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις 2 μηνύματα πριν ο Giorgos9 δίνει link από το mygad οπου φαίνεται πως το τηλέφωνο που δίνουν έχει την Β20 και το αναφέρουν ξεκάθαρα στα χαρακτηριστικά στο site τους.

 

Καλη φαση. Πηρε κανενας τηλεφωνο να επιβεβαιωσει;

 

Αντε επιτελους να αρχισει να βγαινει και στα σκρουτζομαγαζα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ρε αδερφε ποσες φορες θα σου το πω. Απο εξω γραφει global edition και εχει και model 2016102. Τι θα δεις παραπανω;

 

ΤΟ εχω καταλαβει απο την αρχη αυτο, μην ανησυχεις, απλως αρνουμαι να πιστεψω οτι αλλα θα γραφει απο εξω το κουτο και αλλα θα εχει μεσα.

Ειναι δυνατον να κανουνε τετοιες παπατζες?

Πηρα τηλ στο mygad και ειναι απο Δευτερα-Παρασκευη ανοιχτο το τηλ κεντρο τος..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν η μαρμελάδα στ' αυτιά (και στα μάτια) είναι κολλητική, και μάλιστα μέσω ίντερνετ, αλλά γνωρίζουμε 2 πράγματα για την έκδοση που δίνει το eshop:

1) είναι έκδοση 2016102, ίδια με την Global

2) χρήστης που το αγόρασε από εκεί ανέφερε ότι έχει σήμανση που γράφει Global (και ανέβασε φωτογραφία)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7157963#post7157963

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7158519#post7158519

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7158574#post7158574

 

Οπότε ας γράφει κανείς ό,τι θέλει, τσάμπα είναι προφανώς...

 

...η μόνη εξήγηση που βρίσκω εγώ είναι ότι η ονομασία του κινητού Xiaomi Redmi Note 4 (όχι 4Χ που να δείχνει ότι έχει και τον SD cpu) τους μπερδεύει και οι ιδιοφυΐες του e-shop δεν μπορούν να εντοπίσουν τα ορθά χαρακτηριστικά, έχουν χαθεί στα διάφορα μοντέλα...

 

...έπειτα, η κατάσταση είναι ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΠΛΗ...μπορεί κάποιος να το παραγγείλει με παραλαβή από e-shop point...αν ΔΕΝ του δώσουν τηλέφωνο

- έκδοσης 2016102

- με αυτοκόλλητο/σήμανση Global

αρνείται να παραλάβει/πληρώσει και ακυρώνεται η παραγγελία.

 

...αν έχει και τα δύο αυτά χαρακτηριστικά είναι η έκδοση με Β20...

 

Συνεχίστε το άσκοπο ξεχαρμάνιασμα....

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ εχω καταλαβει απο την αρχη αυτο, μην ανησυχεις, απλως αρνουμαι να πιστεψω οτι αλλα θα γραφει απο εξω το κουτο και αλλα θα εχει μεσα.

Ειναι δυνατον να κανουνε τετοιες παπατζες?

 

Μα τοτε απο εξω δεν θα καταλαβεις κατι. Μονο αν το δουλεψεις και το ρουταρεις ωστε να τσεκαρεις τις μπαντες. Δηλαδη οταν πλεον θα ναι αργα.

 

Και ναι ειναι δυνατον. Εδω αν κοιταξεις στην ενοτητα του p8 lite 2017 κυκλοφορουν πολλα κινητα undranded που πιθανοτατα ειναι branded και απλα πειραξαν τη rom για να μην το δειχνουν. Το αποτελεσμα ειναι να εχουν bugs και να μην παιρνουν updates και σε ολους προτεινουμε να παιρνουν branded. Και το eshop παλια εφερνε refurbished.

 

Οταν μιλαμε για παραεισαγωγης δεν μπορεις ποτε να σαι σιγουρος για το απο που κραταει η σκουφια τους ουτε ποσο αξιοπιστα ειναι τα καταστηματα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού γράφει ROM EU.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν η μαρμελάδα στ' αυτιά (και στα μάτια) είναι κολλητική, και μάλιστα μέσω ίντερνετ, αλλά γνωρίζουμε 2 πράγματα για την έκδοση που δίνει το eshop:

1) είναι έκδοση 2016102, ίδια με την Global

2) χρήστης που το αγόρασε από εκεί ανέφερε ότι έχει σήμανση που γράφει Global (και ανέβασε φωτογραφία)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7157963#post7157963

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7158519#post7158519

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7158574#post7158574

 

Οπότε ας γράφει κανείς ό,τι θέλει, τσάμπα είναι προφανώς...

 

...η μόνη εξήγηση που βρίσκω εγώ είναι ότι η ονομασία του κινητού Xiaomi Redmi Note 4 (όχι 4Χ που να δείχνει ότι έχει και τον SD cpu) τους μπερδεύει και οι ιδιοφυΐες του e-shop δεν μπορούν να εντοπίσουν τα ορθά χαρακτηριστικά, έχουν χαθεί στα διάφορα μοντέλα...

 

...έπειτα, η κατάσταση είναι ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΠΛΗ...μπορεί κάποιος να το παραγγείλει με παραλαβή από e-shop point...αν ΔΕΝ του δώσουν τηλέφωνο

- έκδοσης 2016102

- με αυτοκόλλητο/σήμανση Global

αρνείται να παραλάβει/πληρώσει και ακυρώνεται η παραγγελία.

 

...αν έχει και τα δύο αυτά χαρακτηριστικά είναι η έκδοση με Β20...

 

Συνεχίστε το άσκοπο ξεχαρμάνιασμα....

 

αυτο λεω κι εγω φιλε μου και με αφορμη τα Posts Που εστειλες, κανω την ερευνα αγορας, για να βοηθησω και οποιον αλλον ενδιαφερεται.

Ο φιλος που το αγορασε απο eshop, δεν μπορει να μας βοηθησει με το να μας πει αν τελεικα εχει την Μαμ..μενη την 500αρα?

Link to comment
Share on other sites

Η global version κυκλοφορεί στο skrutz εδώ και μέρες. Ειπαμε ότι έχω αγοράσει και γω από εκεί. Για μένα 2016102 + global = B20 έχω και email από τον πωλητή που το διαβεβαιώνει.

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

Link to comment
Share on other sites

Μα τοτε απο εξω δεν θα καταλαβεις κατι. Μονο αν το δουλεψεις και το ρουταρεις ωστε να τσεκαρεις τις μπαντες. Δηλαδη οταν πλεον θα ναι αργα.

 

Και ναι ειναι δυνατον. Εδω αν κοιταξεις στην ενοτητα του p8 lite 2017 κυκλοφορουν πολλα κινητα undranded που πιθανοτατα ειναι branded και απλα πειραξαν τη rom για να μην το δειχνουν. Το αποτελεσμα ειναι να εχουν bugs και να μην παιρνουν updates και σε ολους προτεινουμε να παιρνουν branded. Και το eshop παλια εφερνε refurbished.

 

Οταν μιλαμε για παραεισαγωγης δεν μπορεις ποτε να σαι σιγουρος για το απο που κραταει η σκουφια τους ουτε ποσο αξιοπιστα ειναι τα καταστηματα.

 

3 πουλακια καθονταν.

Αν ισχυουν αυτα που λες και εχουμε και ζωντανα παραδειγματα, φεξε μου και γλιστρησα. Αγορα απο εξωτερικο με ρισκο τελωνειου και αναμονη 25 ημερων και τελειωνουμε. Ααα ρε Χiaomi με τις πατεντες σου.

Link to comment
Share on other sites

Η global version κυκλοφορεί στο skrutz εδώ και μέρες. Ειπαμε ότι έχω αγοράσει και γω από εκεί. Για μένα 2016102 + global = B20 έχω και email από τον πωλητή που το διαβεβαιώνει.

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

 

Εσενα σου απαντησαν θετικα οτι εχει την 800αρα και μαλιστα γραπτως. Δεν ειναι ιδια περιπτωση. Αντιθετα στο eshop σου απαντανε αρνητικα για το αν εχει.

 

Επισης οι πιο "σιγουροι" για το οτι εχει 800αρα του eshop ειναι ανθρωποι που ΔΕΝ θα το αγορασουν. Δηλαδη δεν θα ρισκαρουν οι ιδιοι. Θελετε να γινετε lab rats? Οκ καντε το. Απλα παρτε το και πειτε μας. ;)

Link to comment
Share on other sites

Η global version κυκλοφορεί στο skrutz εδώ και μέρες. Ειπαμε ότι έχω αγοράσει και γω από εκεί. Για μένα 2016102 + global = B20 έχω και email από τον πωλητή που το διαβεβαιώνει.

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

 

Αν θες πες μας σε τιμη το εχει και αν υπαρχει και καποιο Link να δουμε..

Link to comment
Share on other sites

3 πουλακια καθονταν.

Αν ισχυουν αυτα που λες και εχουμε και ζωντανα παραδειγματα, φεξε μου και γλιστρησα. Αγορα απο εξωτερικο με ρισκο τελωνειου και αναμονη 25 ημερων και τελειωνουμε. Ααα ρε Χiaomi με τις πατεντες σου.

 

Η xiaomi φταιει σε ενα μονο πραγμα. Εχει ιδια ονομασια και στα δυο (Mido) οταν στο redmi note 3 pro ειχε ονομασια Kate και Kenzo για 800αρα ή χωρις.

 

Το mygad ρε παιδια δεν σας κανει; Παρτε ενα τηλεφωνο να ρωτησετε απλα. Ντρεπεστε να μιλησετε δηλαδη; :X

Link to comment
Share on other sites

Και το mygad πηρες; Τοτε ναι απο δευτερα.

 

Παντως αν γραφει 800αρα και δεν την εχει εκει ζητας ανετα τα λεφτα σου πισω. Εισαι πιο εξασφαλισμενος. ;)

 

Αν και πιστευω οτι εδω μαλλον εχουμε οντως το global.

Link to comment
Share on other sites

Η global version κυκλοφορεί στο skrutz εδώ και μέρες. Ειπαμε ότι έχω αγοράσει και γω από εκεί. Για μένα 2016102 + global = B20 έχω και email από τον πωλητή που το διαβεβαιώνει.

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

 

Σε ποιο μαγαζί στο Σκρουτζ φέρνει με 800αρα;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Στο mygad ρε παιδιά δεν γράφει καν global. Γράφει EU ROM.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Η global version κυκλοφορεί στο skrutz εδώ και μέρες. Ειπαμε ότι έχω αγοράσει και γω από εκεί. Για μένα 2016102 + global = B20 έχω και email από τον πωλητή που το διαβεβαιώνει.

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

 

2016102 + global = Αρκετές πιθανότητες για Β20 αλλά οχι σίγουρα.

Οι οποίες πιθανότητες εξανεμίζονται όταν ο ιδιος ο πωλητής σου λεει ότι δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις 2 μηνύματα πριν ο Giorgos9 δίνει link από το mygad οπου φαίνεται πως το τηλέφωνο που δίνουν έχει την Β20 και το αναφέρουν ξεκάθαρα στα χαρακτηριστικά στο site τους.

Εσύ επιμένεις στο eshop που ούτε χαρακτηριστικά του τηλεφωνου δίνουν αλλά ουτε στο τηλέφωνο ξέρουν να σου απαντήσουν και ελπίζεις όταν το πάρεις στα χέρια σου να εχει αυτοκολλητακια.

 

Δηλαδή αν σου πει κάποιος άσχετος (σαν εμένα) εδώ οτι ναι έχει την Β20 όταν ο ιδιος ο πωλητής του eshop δεν ξέρει θα τρέξεις να το αγοράσεις στην ίδια τιμή που το δίνει ο άλλος στο mygad και έχει σίγουρα Β20.

 

 

Δεν είναι ίδια η τιμή...στα 179€ το έχει προσφορά το eshop είτε πατώντας στο διαφημιστικό email είτε βάζοντας τον κωδικό 1715 κατά την παραγγελία, μέχρι μέσα Μαΐου ισχύει νομίζω.

..μικρή διαφορά, αλλά σαφώς όχι ίδια τιμή....

 

Κατα τ' άλλα δεν καταλαβαίνω πώς υπερισχύει η λογική ότι με

- ίδιο κινητό σε κωδικό μοντέλου

- ίδια ακριβώς συσκευασία

πιθανότερο να πρόκειται διαφορετικών προδιαγραφών κινητά...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...