Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κάνει και θέλει να έχεις root και να επιλέξεις μέσα από το μενού του nova στο look&feel κάτω την τελευταία επιλογή για να φτιάξει.

αρα μόνο στην 7 φτιάχνει όπως μου είπε ο δημιουργός του νοβα.οκ ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το 4X ρωτησε ομως ο φιλος που ναν δεν κανω λαθος ειναι ιδιες συσκευες σε διαστασεις/τρυπες. Εσυ φανταζομαι μιλας για το 4 mtk που οντως εκει εχει υποχωρησεις στη θηκη. (τζαμακι ομως κανει κανονικα αρκει να ειναι με κενο αντι για τρυπες απο πανω)

 

εχετε μπερδεψει τα παντα...

 

ΛΟιπον note 4 απλο με X10 και note 4 με απλα τον 625 εχουν τις ιδιες τρυπες...

Η αλλαγη ειναι μονο με το Note 4 Eglobal edition εχει αλλες τρυπες ΑΛΛΑ μπανει κανονικα η θηκη εκτος ομως απο τις τρυπες!!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μια ερώτηση επειδή την global edition σε ροζ χρώμα δεν το βρίσκω πουθενά και θέλω να το κάνω δώρο στην γυναίκα μήπως το έχει πάρει το μάτι σας πουθενά? Οπουδήποτε ή εσωτερικό ή εξωτερικό.
Link to comment
Share on other sites

εχετε μπερδεψει τα παντα...

 

ΛΟιπον note 4 απλο με X10 και note 4 με απλα τον 625 εχουν τις ιδιες τρυπες...

Η αλλαγη ειναι μονο με το Note 4 Eglobal edition εχει αλλες τρυπες ΑΛΛΑ μπανει κανονικα η θηκη εκτος ομως απο τις τρυπες!!

 

Μισο γιατι μου πεσε αποτομο αυτο (εχω κανει παραγγελια :p ).

 

Το note 4 με X20 (φανταζομαι αυτο εννοουσες) με το Note 4X ειναι διαφορετικα https://to2cnews.blogspot.gr/2017/02/what-is-difference-for-xiaomi-redmi.html Επιπλεον εχω την εντυπωση οτι 4X και Note 4 Global ειναι ιδια. Τουλαχιστον οπως το βλεπω στο κινητο μου οι υπερυθρες ειναι οπως δειχνει η φωτο το Note 4X.

 

Εσυ απο που το ξερεις αυτο και το λες και μαλιστα με τοση αυτοπεποιθηση; Εχεις παρει θηκη;

 

redminote4x-vs-note4_top.jpg

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

κωτσοβολος γιοκ το μαύρο από ότι βλέπω στο σάιτ για παραλαβή από κατάστημα.αρα μόνο πλαίσιο το έχει;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μισο γιατι μου πεσε αποτομο αυτο (εχω κανει παραγγελια :p ).

 

Το note 4 με X20 (φανταζομαι αυτο εννοουσες) με το Note 4X ειναι διαφορετικα https://to2cnews.blogspot.gr/2017/02/what-is-difference-for-xiaomi-redmi.html Επιπλεον εχω την εντυπωση οτι 4X και Note 4 Global ειναι ιδια. Τουλαχιστον οπως το βλεπω στο κινητο μου οι υπερυθρες ειναι οπως δειχνει η φωτο το Note 4X.

 

Εσυ απο που το ξερεις αυτο και το λες και μαλιστα με τοση αυτοπεποιθηση; Εχεις παρει θηκη;

 

redminote4x-vs-note4_top.jpg

 

εγω εχω αγορασει τα παντα , απλα μπαινουν ειπα ΟΧΙ οτι ειναι ιδιες οι θηκες..αν θες να βολευτεις δηλαδη μεχρι να βρεις για 4Χ γινεται .

Αλλιως παραγγελια απο εξω κ αν βρεις για 4Χ global

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι βλεπω οτι βγαζουν ιδια θηκη και για τα 2 και τα βαπτιζουν τυπου "Note 4X - Note 4 Global". Ορισμενα παραδειγματα:

http://www.ebay.com/itm/Silicone-Soft-TPU-Cover-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-4X-Note-4-Global-Version-/142281586382?var=&hash=item2120a4b6ce:m:m533-UffbJsDr59ehAbijhw

http://www.ebay.com/itm/Double-Layer-Rubber-Case-Cover-For-Xiaomi-Redmi-Note-4X-Note-4-Global-Version-/142294533197?var=&hash=item21216a444d:m:mReU_lTLO8VKcsg_vqk7Q-w

http://www.ebay.com/itm/FUNDA-XIAOMI-REDMI-NOTE-4X-4-GLOBAL-IPAKY-CASE-CARCASA-BUMPER-NEO-HYBRID-TPU-/201866926231?var=&hash=item2f0034d897:m:mcVb8I3TdtsVyLYiOLEcauA

http://www.ebay.com/itm/Carbon-Fiber-Soft-Back-Cover-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-4X-Note-4-Global-Version-/142289473376?var=&hash=item21211d0f60:m:mlgtlzm-0ibTNPuUM7dw3Tw

 

Ειναι παραπλανητικο; Διαφερουν οι τρυπες; Ειχα την εντυπωση οτι ανεξαρτητως μπαντας ολα οσα εχουν τον 625 ειναι ιδια εξωτερικα. Αλλα αμα λες οτι τις εχεις δοκιμασει, καταλαβα... ακλαφτη θα παει η θηκη που παρηγγειλα :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ψαχνω να βρω την διεθνη εκδοση με 3 gb ram - 64 gb rom

παιζει να το βρω καπου κατω απο 180 ευρω? :ninja:

 

Ελλαδα οχι. Κινα ναι.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι βλεπω οτι βγαζουν ιδια θηκη και για τα 2 και τα βαπτιζουν τυπου "Note 4X - Note 4 Global". Ορισμενα παραδειγματα:

http://www.ebay.com/itm/Silicone-Soft-TPU-Cover-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-4X-Note-4-Global-Version-/142281586382?var=&hash=item2120a4b6ce:m:m533-UffbJsDr59ehAbijhw

http://www.ebay.com/itm/Double-Layer-Rubber-Case-Cover-For-Xiaomi-Redmi-Note-4X-Note-4-Global-Version-/142294533197?var=&hash=item21216a444d:m:mReU_lTLO8VKcsg_vqk7Q-w

http://www.ebay.com/itm/FUNDA-XIAOMI-REDMI-NOTE-4X-4-GLOBAL-IPAKY-CASE-CARCASA-BUMPER-NEO-HYBRID-TPU-/201866926231?var=&hash=item2f0034d897:m:mcVb8I3TdtsVyLYiOLEcauA

http://www.ebay.com/itm/Carbon-Fiber-Soft-Back-Cover-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-4X-Note-4-Global-Version-/142289473376?var=&hash=item21211d0f60:m:mlgtlzm-0ibTNPuUM7dw3Tw

 

Ειναι παραπλανητικο; Διαφερουν οι τρυπες; Ειχα την εντυπωση οτι ανεξαρτητως μπαντας ολα οσα εχουν τον 625 ειναι ιδια εξωτερικα. Αλλα αμα λες οτι τις εχεις δοκιμασει, καταλαβα... ακλαφτη θα παει η θηκη που παρηγγειλα :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ελλαδα οχι. Κινα ναι.

 

Μία από τα ίδια. Και εγώ μιας και δεν επειγομαι τη συσκευή πήρα πρώτα την θήκη και μόλις φτάσει να πάρω το note. Και από όσα συγκριτικά είχα δει, κανένα δεν ανέφερε για διάφορες σε διαστάσεις τρύπες παραπάνω μόνο στο υλικό κατασκευής στο χώρο της κεραίας.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχουν μπερδευτεί και μερικοί ebay-αδες με τις θήκες και γράφουν στις αγγελίες άλλα αντ άλλων

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ειναι μερικοι. Ενδεικτικα εβαλα καποια. Γραψε στην αναζητηση Redmi Note 4 Global case. Ολα τα αποτελεσματα θα αναφερουν και το 4X μεσα. Και δεν ειναι σκρουτζ... τρωνε αρνητικο feedback. Δεν ρισκαρουν για 1 ευρω να χαλασουν τις αξιολογησεις τους. Και σε αντιθεση με το redmi note 3 pro δεν ειναι μεγαλυτερο, ιδιες διαστασεις εχει.

 

Παντως σε καμια περιπτωση το Note 4X δεν ειναι ιδιο με το Note 4 (mtk) που αναφερθηκε παραπανω. Εγω παντως βλεπω οτι το 4X τις υπερυθρες τις εχει ακριβως οπως τις εχει και το δικο μας

(βλεπε 0:51) Τωρα να διαφερεις 1-2χιλιοστα; Ισως...

 

Αν δεν ελεγε ο φιλος οτι εχει παρει και εχει δοκιμασει ολες τις θηκες, θα επεμενα οτι ειναι ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Το βλεπεις και συ ετσι; Για αυτο λεω οτι το Note 4X εχει ιδια θηκη με το δικο μας. Τωρα να διαφερουν κανα mm οι τρυπες; Ιδωμεν.
Link to comment
Share on other sites

Το βλεπεις και συ ετσι; Για αυτο λεω οτι το Note 4X εχει ιδια θηκη με το δικο μας. Τωρα να διαφερουν κανα mm οι τρυπες; Ιδωμεν.

 

Δεν διαφέρουν καθόλου, ούτε mm.

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφέρουν καθόλου, ούτε mm.

Διαφέρουν και το έχω ανεβάσει και φώτο και στη τρύπα του ir και στου ακουστικού αλλά και όπως είπε ένας συντοπιτης στο ύψος στη κάμερα πίσω

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Διαφέρουν και το έχω ανεβάσει και φώτο και στη τρύπα του ir και στου ακουστικού αλλά και όπως είπε ένας συντοπιτης στο ύψος στη κάμερα πίσω

 

Κανε μια καλη αδερφε και αν την εχεις προχειρη ξαναβαλτην.

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια καλη αδερφε και αν την εχεις προχειρη ξαναβαλτην.

838 ποστ...

 

9663d9edda50d8680061b95825a1cf26.jpg

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Διαφέρουν και το έχω ανεβάσει και φώτο και στη τρύπα του ir και στου ακουστικού αλλά και όπως είπε ένας συντοπιτης στο ύψος στη κάμερα πίσω

 

Εσύ λες για τις διαφορές στις θήκες μεταξύ Note 4 MTK και Note 4 Snap, τις οποίες και ξέρω πολύ καλά γιατί εγώ στις είπα.

Εδώ λέγαμε για τις διαφορές στις θήκες μεταξύ Note 4X και Note 4 Snap, οι οποίες δεν υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

ovelix5 η απο κατω ποια ειναι; Δεν νομιζω του 4X γιατι και αυτο εχει μικροφωνακι με υπερυθρες διπλα-διπλα. Μηπως ειναι του Note 4 (mtk) ?

 

Δες λιγο το βιντεακι στο 0:51

και αυτη τη φωτο

 

redminote4x-vs-note4_top.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω από νέους κατόχους σχόλια για την μπαταρία. Μόνο εγώ βλέπω 10h SOT? αν και με χρήση GPS κατέβηκα στο 8-9h.

 

Κατσε ρε φιλε, 2η φορτιση εκανα χθες... δεν εχει προλαβει να αδειασει :lol:

 

Στη 3η - 4η θα σας πω τις δικες μου εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

@antretng η κάτω είναι το RN4, η πάνω φορεμένη στο κινητό στο κινέζικο χαρτί που είχε η θήκη έγραφε RN4X

 

@scion γίνεται ένα μπάχαλο με τα θέματα... Το δικό μου είναι αυτό της info με την 800αρα... Ποιο τώρα μοντέλο είναι πείτε μου να μην "λερωνω" τα θέματα

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

@antretng η κάτω είναι το RN4, η πάνω φορεμένη στο κινητό στο κινέζικο χαρτί που είχε η θήκη έγραφε RN4X

 

Σου καθεται καλα αυτη περαν της ξεκαρφωτης τρυπας που εχει στο κεντρο;

Link to comment
Share on other sites

Σου καθεται καλα αυτη περαν της ξεκαρφωτης τρυπας που εχει στο κεντρο;

Όχι ιδιαίτερα...

Πίσω είναι λίγο, ελάχιστα πιο χαμηλά στο σημείο της κάμερας αλλά δεν επηρεάζει στη λήψη...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...