Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4g+ υποστηρίζει η συσκευή?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το Note 4 (mido) λες; Κατηγορηματικά όχι (λόγω Xiaomi βέβαια, ο Snapdragon που έχει μια χαρά υποστηρίζει).

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

με την 8.8.30 στην αυτόματη φωτεινότητα κάτι πείραξαν και ενώ ήμουν οκ στο 60% μέσα στο σπίτι τώρα θέλει 75 % για την ίδια φωτεινότητα.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με την 8.8.30 στην αυτόματη φωτεινότητα κάτι πείραξαν και ενώ ήμουν οκ στο 60% μέσα στο σπίτι τώρα θέλει 75 % για την ίδια φωτεινότητα.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Όντως την χάλασαν

Link to comment
Share on other sites

Με το νέο σύστημα που κάνεις unlock boot loader, χάνεις τα δεδομένα; Επειδή ψαχουλεύω λίγο εναλλακτικές rom αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα περάσω κάποια , μπορώ να κάνω το αίτημα για unlock και αν δεν θέλω να μην το κάνω καθόλου στο τέλος;
Link to comment
Share on other sites

Με το νέο σύστημα που κάνεις unlock boot loader, χάνεις τα δεδομένα; Επειδή ψαχουλεύω λίγο εναλλακτικές rom αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα περάσω κάποια , μπορώ να κάνω το αίτημα για unlock και αν δεν θέλω να μην το κάνω καθόλου στο τέλος;
Στο τελευταιο που ρωτας η απαντηση ειναι....Ναι!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Note 4 (mido) λες; Κατηγορηματικά όχι (λόγω Xiaomi βέβαια, ο Snapdragon που έχει μια χαρά υποστηρίζει).

Δηλαδή με κάποια αοσπ θα παίζει 4g+?

 

με την 8.8.30 στην αυτόματη φωτεινότητα κάτι πείραξαν και ενώ ήμουν οκ στο 60% μέσα στο σπίτι τώρα θέλει 75 % για την ίδια φωτεινότητα.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Δε παρατηρώ διάφορα. Ίδια με φαίνεται

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με κάποια αοσπ θα παίζει 4g+?

 

Όχι, το χαρακτηριστικό αυτό το έχει κλείσει η Xiaomi σε επίπεδο hardware. Ακόμα και στο Redmi Note 5 που δήθεν υποστηρίζει 4G+ δε το έχει δει κανείς να δουλεύει στα ελληνικά δίκτυα. Λογικό συμπέρασμα, αν θέλεις μέγιστη απόδοση δικτύου, μακριά από Xiaomi. Δυστυχώς. Είναι μεν φτηνά, και πάντα ισχύει το ότι πληρώνεις παίρνεις, όλο και κάτι έχουν κομμένο, ένα από αυτά είναι κι αυτό.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα με τον γνωστό τρόπο (μήνυμα από κινητό που υποστηρίζει το volte) να το ενεργοποιήσω στη συσκευή μας, αλλά φως δεν είδα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ζητα απο την Εξυπερετηση πελατων της κοσμοτε.

Μεσω της σελιδας στο facebook Cosmote ειτε μεσω της σελιδας του whats up αν εχεις whats up.

Για ταυτοποιηση θελουν αφμ ειτε Αριθμο ταυτοτητας και το νουμερο ωστε να το κανουν.

Μετα κανεις τις ρυθμισεις που εχουμε πει και τελος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή με κάποια αοσπ θα παίζει 4g+?

 

 

Δε παρατηρώ διάφορα. Ίδια με φαίνεται

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι,με αοσπ ισως να παιξει.

Εγω με κοσμοτε το Redmi 5 Plus που εχει τον 625 οπως το νοτε 4 το εχω φτασει μεχρι 70-80.

Μεγιστο ειναι 107,108,110,127,131Mbps Down.

Με σημα κατω απο -80dBm και B7.

Το 107 το εβγαλα χθες με B3.

Αν με την Miui 10 λυθει και αυτο καλα ειναι.Γιατι η συσκευη μου βγαζει μεχρι 3CA.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

από χτες και το Igo nextgen Israel και το basasoft με το που ανοίγουν μένουν σε μαύρη οθόνη! η μόνη αλλαγή που έγινε είναι η 8.8.30 που πέρασα. λέτε να έκαναν καμία πατάτα και σε αυτό οι Κινέζοι;;

 

το έπαθε κανείς άλλος; και τα 2 ξαφνικά; τι έγινε;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

από χτες και το Igo nextgen Israel και το basasoft με το που ανοίγουν μένουν σε μαύρη οθόνη! η μόνη αλλαγή που έγινε είναι η 8.8.30 που πέρασα. λέτε να έκαναν καμία πατάτα και σε αυτό οι Κινέζοι;;

 

το έπαθε κανείς άλλος; και τα 2 ξαφνικά; τι έγινε;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Το κάνει σε όλους μετά από αναβάθμιση.

Ξαναπέρνα τα voice files.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Android 9 πέρασε κάνεις?

Αξίζει για καθημερινή χρήση?

 

Βολευτηκα στη μιυι ειναι η αλήθεια, αλλά θέλω να δω πως πάει η pie :p

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει σε όλους μετά από αναβάθμιση.

Ξαναπέρνα τα voice files.

κατάλαβα, εννοείς να σβήσω τα αρχεία voice και μετά; να τα ξανά βάλω στον φάκελο πάλι;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα, εννοείς να σβήσω τα αρχεία voice και μετά; να τα ξανά βάλω στον φάκελο πάλι;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Ακριβώς έτσι.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

το έκανα αλλά τίποτα πάλι μαυρίλα!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Άλλαξε γλώσσα και global_cfg.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

με την 8.8.30 στην αυτόματη φωτεινότητα κάτι πείραξαν και ενώ ήμουν οκ στο 60% μέσα στο σπίτι τώρα θέλει 75 % για την ίδια φωτεινότητα.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Με πρόλαβες.. και μένα μια από τα ίδια, το παρατήρησα μόλις άνοιξε από το απντειτ.

Και εγώ το είχα στο 60% και τώρα το έχω κοντά στο 80%. Ρε μ'αυτην την xiaomi...

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε γλώσσα και global_cfg.

sorry που σε πρήζω αλλά όταν λες να αλλάξω; έχω το τελευταίο πχ global και αρχεία γλώσσας. να βάλω παλαιότερα;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

sorry που σε πρήζω αλλά όταν λες να αλλάξω; έχω το τελευταίο πχ global και αρχεία γλώσσας. να βάλω παλαιότερα;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Όχι.

Να τα σβήσεις και να τα ξαναγράψεις.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Όχι.

Να τα σβήσεις και να τα ξαναγράψεις.

μπα το έκανα και στο Israel και στο basarsoft αλλά πάλι κολλάνε σε μαύρη οθόνη στην εκκίνηση γμτ. anyway ευχαριστώ για τον χρόνο σου

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπα το έκανα και στο Israel και στο basarsoft αλλά πάλι κολλάνε σε μαύρη οθόνη στην εκκίνηση γμτ. anyway ευχαριστώ για τον χρόνο σου

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Ξαναπέρασε τότε όλα τα αρχεία εκτός σπό τους χάρτες.

Σβήσε το φάκελο save και κάνε εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

πέρασα την τελευταία βερσιόν Tapatalk και στην απάντηση σου μου έβγαλε πάλι screenshot άσχετο με αυτό που συζητούσαμε! έλεος αυτό το Tapatalk!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

a90fab38e7bdc09f6756ce49abaabe10.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία με την 8.8.30 έχει πάρει λίγο την κατηφόρα η είναι ιδέα μου?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία με την 8.8.30 έχει πάρει λίγο την κατηφόρα η είναι ιδέα μου?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επιβεβαιώνω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα την πήρε απο νωρίς αλλά μπορεί να φταίει το hard reset και το πέρασμα απο backup μετά.

 

Όσο για το προηγούμενο για να λέμε την αλήθεια και εγώ βολεύτηκα με την "σκατο-miui".

 

Σκεφτόμουν να περάσω στο mi max 3 μιας και έχει 800 αλλά εδω που είμαι αντιμετωπίζω πρόβλημα με το στήσιμο του δικτύου της wind και το πρόβλημα ξεπερνιέται το πιθανότερο με 4g plus.

 

Το mi max 3 νομίζω το έχει και αυτό κομμένο οπότε θέλει σκέψη.

 

Απο την άλλη ίσως και να το πάρω ποντάροντας οτι η wind δεν θα αφήσει αυτό το χάλια στήσιμο μιας και ανοίγει το volte σιγά-σιγά.

 

Η αλήθεια ειναι ότι είμαστε σε μια διαρκή αναβάθμιση τα τελευταία χρόνια αν και αυτό που συμβαίνει είναι ανεπίτρεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Απο τις 6 σημερα το απογευμα στο τηλεφωνο σταματησε να λειτουργει το ηχειο.

Δεν μπορω να ακουσω ουτε video στο youtube ουτε οταν με καλει καποιος τον ηχο κλησης.

Πιστεψα αρχικα μηπως εχει γινει τιποτα με την θυρα των ακουστικων και δινει ψευδες σημα, οποτε και εβαλα αρκετες φορες το βυσμα των ακουστικων ματαια ομως απ οτι φανηκε.

Πηγα και στο μενου για το hardware test οπου επισης δεν ακουγα τιποτα.

Τι κανω παιδια?

Παω service?:(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...