Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Lol, κι εγώ δε βάζω ποτέ το flash έτσι κι αλλιώς. Αυτός είναι ο λόγος που δίνουν πάντως.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε google camera hdr+ και δεν θα χρειαστείτε ποτέ ξανά το φλας ;)

 

Με A6000 και 35/1.8 ουτε εγω θελω φλας :p

 

http://www.insomnia.gr/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=classifieds&attach_id=2678499

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε google camera hdr+ και δεν θα χρειαστείτε ποτέ ξανά το φλας ;)
Πως την βάζουμε; Έχεις κάποιο λινκ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως την βάζουμε; Έχεις κάποιο λινκ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δες το πρώτο μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Με A6000 και 35/1.8 ουτε εγω θελω φλας :p

 

http://www.insomnia.gr/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=classifieds&attach_id=2678499

 

Μωρε και γω έχω μια rx100 αλλά δεν κουβαλάς πάντα μαζί σου τη κάμερα. Και σκέψου ότι αυτό το λέω εγώ που εμένα είναι και φορητή (χωράει σε τσαντάκι)

 

Πάντως την α6000 την κοζαρω καιρό τώρα. Μάλλον θα είναι η επόμενη μου

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε google camera hdr+ και δεν θα χρειαστείτε ποτέ ξανά το φλας ;)
Την έβαλα την ίδια μέρα που έβαλα LineageOS στη συσκευή. Κάνει πολύ καλή δουλειά.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε google camera hdr+ και δεν θα χρειαστείτε ποτέ ξανά το φλας ;)

 

Να ξαναρωτήσω γιατί απάντηση δεν πήρα την προηγούμενη φορά, αν τη βάλω με τη μέθοδο χωρίς ροοτ θα έχω πρόβλημα με μελλοντικές αναβαθμίσεις οτα;

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα έπρεπε να εμφανίζει γραφικό πάνω δίπλα στο σήμα

Η υπηρεσία λειτουργεί, έχω COSMOTE συμβόλαιο.

Μια απλή επιβεβαίωση λειτουργίας είναι ότι κατά την κλήση, σε δίκτυο LTE, παραμένει η ένδειξη 4G στην status bar.

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

είναι το ίδιο με αυτό το λεπτό με το 1€ απο ali, με τα χρωματιστά πλαίσια πάνω κάτω?

Το γυαλί κολλάει στην οθόνη και στο κέντρο η όχι?

 

Γιατί αν είναι σαν το λεπτό φτηνό που λέω δεν αξίζει γιατί από πτώση δεν προφέρει προστασία συν οτι αυτο κοστίζει ακριβά.

Έχω παρει αυτό https://m.ebay.com/itm/Full-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Xiaomi-Redmi-Note-4X-Global-Version-/152601063189?hash=item2387bb6f15%3Ag%3A6UsAAOSwCmZZUT1U&_trkparms=pageci%253Ac441cfef-b032-11e7-83a5-74dbd18070ec%257Cparentrq%253A168bb13d15f0abc6743ef3dbfffbdedd%257Ciid%253A7

 

το tempeted απο ebay εδω κι ενα μηνα περίπου και είμαι πολυ ικανοποιημένος. Έχει κάτσει πολυ καλα πανω στην οθονη, δεν έχει πάρει καθόλου αερα και δεν αφήνει πολλές δαχτυλιες

Edited by panosk7dl
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος απο εχθες και εγω του note 4 sd625 4/64!Μιας και το rn3 pro μου αφησε χρονους.. :( Αυτο που θελω να ρωτησω υπαρχει τροπος οπως στπ rn 3 pro να εχουμε twrp+root και ota με zcx twrp?Εψαξα στο xda αλλα δεν βρηκα κατι...πιο πολυ root με νοιαζει να βγαλω τις διαφημισεις και ας το κανω σε καθε αναβαθμιση αν ειμαι σε λαθος νυμα διορθωστε με!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος απο εχθες και εγω του note 4 sd625 4/64!Μιας και το rn3 pro μου αφησε χρονους.. :( Αυτο που θελω να ρωτησω υπαρχει τροπος οπως στπ rn 3 pro να εχουμε twrp+root και ota με zcx twrp?Εψαξα στο xda αλλα δεν βρηκα κατι...πιο πολυ root με νοιαζει να βγαλω τις διαφημισεις και ας το κανω σε καθε αναβαθμιση αν ειμαι σε λαθος νυμα διορθωστε με!
Αν και δε το έχω κάνει ο ίδιος (μια και πήγα σε LineageOS) τα παιδιά εδώ λένε για τη red wolf recovery που τα κάνει αυτά. Ψάξε στο XDA.

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η υπηρεσία λειτουργεί, έχω COSMOTE συμβόλαιο.

Μια απλή επιβεβαίωση λειτουργίας είναι ότι κατά την κλήση, σε δίκτυο LTE, παραμένει η ένδειξη 4G στην status bar.

Χμ, εγώ με καρτοκινητό what's up είμαι όμως. Μήπως το δίνει μόνο σε συμβόλαια...

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος απο εχθες και εγω του note 4 sd625 4/64!Μιας και το rn3 pro μου αφησε χρονους.. :( Αυτο που θελω να ρωτησω υπαρχει τροπος οπως στπ rn 3 pro να εχουμε twrp+root και ota με zcx twrp?Εψαξα στο xda αλλα δεν βρηκα κατι...πιο πολυ root με νοιαζει να βγαλω τις διαφημισεις και ας το κανω σε καθε αναβαθμιση αν ειμαι σε λαθος νυμα διορθωστε με!

Δες αυτό τον οδηγό http://en.miui.com/thread-646861-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Πανω που πηγα να ρουταρω για να κρατησω μπακ απ εφαρμογών με το τιτανίουμ, μπουταρω σε ρικοβερι και βλεπω οτι εχει γυρισει στο mi recovery

 

Ξανα μανα απ την αρχη αυριο πέρασμα twrp, root, κλπ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία λειτουργεί, έχω COSMOTE συμβόλαιο.

Μια απλή επιβεβαίωση λειτουργίας είναι ότι κατά την κλήση, σε δίκτυο LTE, παραμένει η ένδειξη 4G στην status bar.

ο ήχος πώς είναι?

Link to comment
Share on other sites

ο ήχος πώς είναι?

Μια χαρά, ίδιος με αυτόν που είχα στο iPhone 7plus με ενεργοποιημένη την υπηρεσία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μωρε και γω έχω μια rx100 αλλά δεν κουβαλάς πάντα μαζί σου τη κάμερα. Και σκέψου ότι αυτό το λέω εγώ που εμένα είναι και φορητή (χωράει σε τσαντάκι)

 

Πάντως την α6000 την κοζαρω καιρό τώρα. Μάλλον θα είναι η επόμενη μου

 

offtopic αν δεν εχεις σκοπο να τα χωσεις σε φακους μην την παρεις εγω θελω να την δωσω να παρω την RX100V

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτο με τη 820 band Πως βλεπω αν εχει το δικο μου ?

 

Διαβασε την πρωτη σελιδα

Link to comment
Share on other sites

offtopic αν δεν εχεις σκοπο να τα χωσεις σε φακους μην την παρεις εγω θελω να την δωσω να παρω την RX100V

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Διαβασε την πρωτη σελιδα

πως μπορω να το τσεκαρω μεσα απο τη συσκευη
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Βρίσκω το 4/64 στο gearbest με priority line στα 150 ευρώ. Ξέρω ότι είναι καλή ευκαιρία αλλά είναι ασφαλές σαν παραγγελία?
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να το τσεκαρω μεσα απο τη συσκευη

 

Δεν ξερω μεσα αλλα αν εχει ακομα το αυτοκολητο στην πλατη που γραφει 2016102 η το αυτοκολητο στο κουτι που γραφει global version

πρεπει και ο φορτιστης να εχει Ελληνικο βυσμα να μην θελει ανταπτορα.

Link to comment
Share on other sites

Τι συμβαίνει με τις dev rom??? Λόγω αργιών δεν έβγαλε 2 εβδομάδες και χθες έβγαλε την 7.10.12 MIUI 9 μόνο για την MTK Global ενώ για Snapdragon ακόμη η 7.6.8 MIUI 8........
Link to comment
Share on other sites

Τι συμβαίνει με τις dev rom??? Λόγω αργιών δεν έβγαλε 2 εβδομάδες και χθες έβγαλε την 7.10.12 MIUI 9 μόνο για την MTK Global ενώ για Snapdragon ακόμη η 7.6.8 MIUI 8........

 

Εχουν βρει προβλημα με το φλας:lol:

Link to comment
Share on other sites

@Antretng ποια έκδοση της google camera προτείνεις τελικά να περαστεί μετά από 2 μήνες που δοκιμάζεις;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...