Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδιά, έχει κανείς καμία πρόταση για σπασμένη οθόνη? Αγορά από Κίνα. Αν το πάμε public θα το αναλάβουν? (Προφανώς επι πληρωμή)

 

Επίσης έχετε καμία ιδέα για το ποσό παίζει να κοστίσει? :wacko::wacko:

 

70 € my megastore . Gr

Edited by giorgos1965
Link to comment
Share on other sites

Πήρα μια θήκη από ebay => http://www.tlife.gr/news/9/Antigoni-PSyxrami-Dimitris-Makalias-I-fotografisi-ligo-prin-ginoyn-gia-proti-fora-goneis-pics/0-128765

 

αλλά δεν εφαρμόζει σωστά στην global που έχω.

Την χρησιμοποιώ αλλά έχει διαφορές στο πάνω μέρος της συσκευής και πίσω σε κάμερα και fingerprint

 

Καμιά πρόταση απο ebay σε transparent silicone case για την έκδοση μας;

 

Χαριτωμενο ζευγαρι η Αντιγόνη και ο Δημήτρης, αντε με το καλο και το μωρο :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

σημερα ηρθε ενα μηνυμα απο mi και αναφερει οτι ερχεται η νεα αναβαθμηση σε (ο) τον αυγουστο και ποιες συσκευες θα αναβαθμησθουν,αλλα δεν εβγαλα περισσοτερο νοημα λογω αγγλικων μου :p
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

σημερα ηρθε ενα μηνυμα απο mi και αναφερει οτι ερχεται η νεα αναβαθμηση σε (ο) τον αυγουστο και ποιες συσκευες θα αναβαθμησθουν,αλλα δεν εβγαλα περισσοτερο νοημα λογω αγγλικων μου :p
Κάντο ένα screenshot να το δούμε αν θελεις
Link to comment
Share on other sites

Κάντο ένα screenshot να το δούμε αν θελεις

το πηρα σημερα σαν ειδοποιηση απο το επισημο φορουμ της xiaomi,την εφαρμογη που εχει το τηλεφωνο μεσα, δυστηχως δεν ανεβαινει η φωτο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

σημερα ηρθε ενα μηνυμα απο mi και αναφερει οτι ερχεται η νεα αναβαθμηση σε (ο) τον αυγουστο και ποιες συσκευες θα αναβαθμησθουν,αλλα δεν εβγαλα περισσοτερο νοημα λογω αγγλικων μου :p

 

αυτο ειναι για ποτε βγαινει το android 8.Η xiaomi το δινει πολυ πιο μετα.Σε κανα χρονο λογικα θα δωσει android 8

Link to comment
Share on other sites

από 26-7 ξεκινάει η αναβάθμιση σε MIUI 9

https://gr.gizchina.com/2017/07/23/miui-9-ananeothike-lista-ton-symvaton-syskevon/

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα θέλω μια βοήθεια στο Messenger κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση πρέπει να μπαίνω και να ανοίγω της φωτογραφίες συνομιλητών αυτό διορθώνεται κάπως; Και υπάρχει led ειδοποίησης;Και πώς το ρυθμίζουμε; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

από 26-7 ξεκινάει η αναβάθμιση σε MIUI 9

https://gr.gizchina.com/2017/07/23/miui-9-ananeothike-lista-ton-symvaton-syskevon/

 

το οποιο σημαινει ; Ουσιαστικη αναβαθμιση Η να ειχαμε να λεγαμε ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λογικά θα πάρει τον Αύγουστο

 

Δεν εχουν " πει " ποτε θα παρει ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτησω κάτι...

Με δεδομένο ότι το κινητό αυτό κοστίζει στο σκρουντζ 160 ευρώ....

Αξίζει η αγορά από το να το πάρεις από κινα ?

Πόσο περίπου είναι η διάφορα γνωρίζετε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτησω κάτι...

Με δεδομένο ότι το κινητό αυτό κοστίζει στο σκρουντζ 160 ευρώ....

Αξίζει η αγορά από το να το πάρεις από κινα ?

Πόσο περίπου είναι η διάφορα γνωρίζετε?

Με δεδομένο τον κίνδυνο του τελωνείου εσύ θα κρίνεις αν αξίζει η αγορά από Κίνα ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτησω κάτι...

Με δεδομένο ότι το κινητό αυτό κοστίζει στο σκρουντζ 160 ευρώ....

Αξίζει η αγορά από το να το πάρεις από κινα ?

Πόσο περίπου είναι η διάφορα γνωρίζετε?

 

160 απο κινα κανει η 4/64 version,αν το μαγκωσουν τελωνειο παλι πιο φθηνο ερχεται αλλα περιμενεις καιρο απο κινα.Υποψη οτι και απο σκρουτζ παραεισαγωγη θα ναι λογικα,δεν θα χεις επισημο service κλπ.Απο κινα το μειον ειναι οτι αν γινει κατι στο τηλ πρεπει να το στειλεις κινα.Προτιμησε ευρωπαικη αποθηκη η καταστημα αν δεν εισαι του ρισκου!

 

Τα ζυγισεις..

Link to comment
Share on other sites

Με δεδομένο τον κίνδυνο του τελωνείου εσύ θα κρίνεις αν αξίζει η αγορά από Κίνα ή όχι.

απλα λεω αμα η διαφορα πχ ειναι 20 ευρω νομιζω δεν αξιζει και πολυ η αγορα..,,

 

160 απο κινα κανει η 4/64 version,αν το μαγκωσουν τελωνειο παλι πιο φθηνο ερχεται αλλα περιμενεις καιρο απο κινα.Υποψη οτι και απο σκρουτζ παραεισαγωγη θα ναι λογικα,δεν θα χεις επισημο service κλπ.Απο κινα το μειον ειναι οτι αν γινει κατι στο τηλ πρεπει να το στειλεις κινα.Προτιμησε ευρωπαικη αποθηκη η καταστημα αν δεν εισαι του ρισκου!

 

Τα ζυγισεις..

Η 3/32 ποσο εχει ξερεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ειχα παραγγείλει και γω ένα Xiaomi 3/32 απο gearbest στα 130 ευρω και δυστυχώς δεν γλύτωσα τελωνείο. Γνωρίζει κανείς πόσο καιρό θα μείνει εκεί;
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς για note 4x. Το sandstone τι ακριβώς είναι; η επιφάνεια δεν είναι λεία; έχει καλύτερο grip?

Ευχαριστώ :)

 

Ναι, το sandstone δεν είναι λείο και έτσι έχει καλύτερο grip

Link to comment
Share on other sites

4/64 κατω απο 200€ το ειχα δει, απο ευρωπαικη αποθηκη μαλιστα!

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Μπορεις αν θυμασαι να μου στειλεις pm να μου πεις που το ειδες ?

Link to comment
Share on other sites

Μετα το νεο update της bacon camera, εχει απενεργοποιηθει το shutter speed. Εχει κρατησει κανενας apk παλιοτερης εκδοσης; Ή υπαρχει καμια αλλη καμερα που να εχει την συγκεκριμενη ρυθμιση για το κινητο μας; Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ειχα παραγγείλει και γω ένα Xiaomi 3/32 απο gearbest στα 130 ευρω και δυστυχώς δεν γλύτωσα τελωνείο. Γνωρίζει κανείς πόσο καιρό θα μείνει εκεί;

 

απο 2 μερες ως 2 βδομαδες

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετα το νεο update της bacon camera, εχει απενεργοποιηθει το shutter speed. Εχει κρατησει κανενας apk παλιοτερης εκδοσης; Ή υπαρχει καμια αλλη καμερα που να εχει την συγκεκριμενη ρυθμιση για το κινητο μας;

 

https://www.sendspace.com/file/7oua5y

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είχατε παραλάβει στις αρχές με παλιές Global Roms, ποια θεωρείτε ότι είναι η καλύτερη. Ιδιαίτερα στη διάρκεια μπαταρίας. SOT χρόνο κυρίως. Γιατί εχω διαβάσει πολλούς να λένε ότι με την τελευταία (V8.2.10.0), η μπαταρία έχει πέσει! Εμένα μου βγάζει τώρα (V8.2.10.0) 11,5 ώρες οθόνη σε δύο μέρες. Πόσο ήταν πριν δηλαδή;;;

1. V8.1.15.0.MCFMIDI

2. V8.2.5.0.MCFMIDL

3. V8.2.10.0.MCFMIDL

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κοιτάς θηκες για το νοτε 4χ

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Δυσκολεύομαι να βρώ έχεις να προτείνεις κανένα link;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...