Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δεν ξέρω αμ ειναι σωστό το μερος που ποσταρω αλλα ενδιαφερομαι να παρω αυτο. Θα εχω θεμα με την μπαντα στο δικτυο? Εχω μπερδευτεί λιγο με τα μοντέλα

 

http://www.e-shop.gr/kinito-xiaomi-redmi-note-4x-64gb-4gb-dual-sim-lte-gold-p-TEL.090913

 

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αμ ειναι σωστό το μερος που ποσταρω αλλα ενδιαφετπμαι να παρω αυτο. Θα εχω θεμα με την μπαντα στο δυκτιο? Εχω μπερδευτεί λιγο με τα μοντέλα

 

http://www.e-shop.gr/kinito-xiaomi-redmi-note-4x-64gb-4gb-dual-sim-lte-gold-p-TEL.090913

 

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

είναι με τον mediatek επεξεργαστή, λογικά δεν έχει την 20 μπάντα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απ'οτι βλεπω στο eglobal δεν υπαρχει εκδοση με την 800αρα μπαντα. Απο που μπορω να το αγορασω σε καλη τιμη;

 

Δες σκρουτζ http://www.skroutz.gr/s/10864013/Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-3GB-32GB.html πλέον το έχουν φέρει πολλά καταστηματα τη global version και το έχουν σε απόθεμα για άμεση αποστολή. Εγώ περίμενα το gold που είχε εξαντληθεί από παντού και χθες το παρήγγειλα από citismarket που το στόκαρε και πριν λίγο ήρθε στο γραφείο με κουριερ για τη ξαδέρφη. Αλλά είναι πολλά μαγαζιά που στόκαραν αυτη τη βδομάδα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το κάνει σε όλους σας αυτό με τις επαφές... Όχι μόνο σε μενα

 

Ναι είναι bug τou miui contacts app δυστυχώς, στην ελληνική ρομ που έχουν φτιάξει τα παιδιά από το miui forum πχ έχει διορθωθεί και βγάζει κανονικά τη μπάρα και στα ελληνικά αλλά δυστυχώς δεν έχει φτιαχτεί στην official :cry:

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παρέλαβα σήμερα tempered glass που ταιριάζει άψογα χωρίς κενά στις άκρες από ebay. Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας πει να βάλω λινκ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παρέλαβα σήμερα tempered glass που ταιριάζει άψογα χωρίς κενά στις άκρες από ebay. Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας πει να βάλω λινκ

 

Πες φίλε.

Και για θήκη αν έχεις κατά νου.

Τελικά, σε σχέση με ebay στο aliexpress γράφουν ακριβώς σε ποια μοντέλα κάνει το καθετί...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Δεν έχω ειδοποιήσεις icon bagdes ούτε στο φεισμπουκ ούτε σε αλλες εφαρμογες,είτε με τον μαμα launcher είτε με nova. ΄Νομίζω έχω ανοίξει όλα τα permissions. Τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Δεν έχω ειδοποιήσεις icon bagdes ούτε στο φεισμπουκ ούτε σε αλλες εφαρμογες,είτε με τον μαμα launcher είτε με nova. ΄Νομίζω έχω ανοίξει όλα τα permissions. Τι μπορεί να φταίει?
ο Νόβα θέλει μια εφαρμογή teslaeunread

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Δεν έχω ειδοποιήσεις icon bagdes ούτε στο φεισμπουκ ούτε σε αλλες εφαρμογες,είτε με τον μαμα launcher είτε με nova. ΄Νομίζω έχω ανοίξει όλα τα permissions. Τι μπορεί να φταίει?

 

Το έχεις ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις; Πρέπει για κάθε εφαρμογή που θες να το δείχνει να το κανείς ξεχωριστά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα πάντα ενεργοποιημένα και στο tesla και στο nova και στο fb, Λαμπάκια και ειδοποιήσεις δουλέυουν κανονικά, αλλά δεν εμφανίζει τον αριθμό των ειδοποιήσεων πάνω στο εικονίδιο στο dock και στη homepage, Δεν έχω icon bagdes σε καμία εφαρμογή ,ενώ τα έχω ενεργοποιημένα σε όλες μια μια)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παρέλαβα σήμερα tempered glass που ταιριάζει άψογα χωρίς κενά στις άκρες από ebay. Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας πει να βάλω λινκ

 

Βαλε το λινκ να το δουμε ολοι.

Εγω περιμένω ενα Nillkin.

Link to comment
Share on other sites

Παντως, κατι ακουγεται οτι το κινητο μας θα παρει πρωτο (μαζι με το Μι6) τη Miui9. Την οποια Miui9 θα παρει ακομα και το Redmi Note 2...
Link to comment
Share on other sites

είναι με τον mediatek επεξεργαστή, λογικά δεν έχει την 20 μπάντα

 

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα ειναι σιγουρο αυτο?.

Οποτε το ιδιο ισχυει και γι αυτο? http://www.skroutz.gr/s/9672674/Xiaomi-Redmi-Note-4-High-Edition-MediaTek-3GB-64GB.html#reviews

 

Αν ναι παω σε Snapdragon εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ! Είμαι νέος στο forum οπότε ζητάω προκαταβολικά συγγνώμη αν γράφω σε λάθος thread:rolleyes: . Το τελευταίο διάστημα σκεφτόμουν να προχωρήσω σε αγορά νέου smartphone και καθώς το budget ειναι μικρό (<200 ευρώ),και ύστερα από αμέτρητες αναζητήσεις,κατέληξα στην Xiaomi ως μια πολύ καλή και τίμια επιλογή,σκεφτόμενος πάντα τα χρήματα που επιθυμώ να ξοδέψω.Όπως είπα,λοιπόν,έπειτα από αναζητήσεις,βρήκα ένα καλό κίνητο που φαίνεται καλά υποσχόμενο και μοιάζει με τεράστιο VFM.Το πρόβλημα μου τώρα,που είναι και ο λόγος που γράφω εδώ,είναι ότι διαβάζω παντού για τις λεγόμενες "μπάντες" και ότι ορισμένα κινητά Κινέζικων εταιρειών δεν υποστηρίζουν 4G δίκτυο.Η αλήθεια είναι δεν έχω καταλάβει καθόλου τι παίζει με το όλο ζήτημα.Το κινητό που βρήκα είναι αυτό http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_663000.html?lkid=10993745 και από όσο βλέπω βρίσκομαι στο σωστό μέρος για να ρωτήσω.Οπότε,τι ακριβώς παίζει ; Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει ; Αξίζει να προχωρήσω στην αγορά του συγκεκριμένου κινητού ή δεν θα έχω 4G ίντερνετ όπως διαβάζω αλλού ;(Σημείωση : Ο πάροχος μου είναι η Cosmote,αν και σκέφτομαι μιας και το κινητό είναι δίκαρτο να του περάσω και μια sim της Vodafone).
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό που βρήκα είναι αυτό http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_663000.html?lkid=10993745 και από όσο βλέπω βρίσκομαι στο σωστό μέρος για να ρωτήσω.Οπότε,τι ακριβώς παίζει ; Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει ; Αξίζει να προχωρήσω στην αγορά του συγκεκριμένου κινητού ή δεν θα έχω 4G ίντερνετ όπως διαβάζω αλλού ;(Σημείωση : Ο πάροχος μου είναι η Cosmote,αν και σκέφτομαι μιας και το κινητό είναι δίκαρτο να του περάσω και μια sim της Vodafone).

 

Αν δεν θα έχεις Wind χτύπα το. Απλά μέσω Gearbest και Κίνας γενικά, υπολόγισε μετά από 2 μήνες και πλέον κατά 90+% τελωνείο. Ακούστε το λόγο στο παρακάτω

μετά το 12:20 το ζουμί.
Link to comment
Share on other sites

2 εργάσιμες στη κυριολεξία, και μόλις έπιασα στα χέρια μου την έκδοση 4/64.

Απο Ευρώπη, ούτε άγχος για τελωνείο ούτε τίποτα. Αδίκως με ανησύχησε κάποιος φίλος.

Μαζί με τη Screen protector & transparent θήκη.

Ξεκινάω Backup - restore, από το redmi note 3 τώρα..:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!έχω το εν λόγο κινητό κ αγορασα αυτό:QCY Q26 Ultra Mini In-ear Wireless Bluetooth 4.1 Headset with Built-In Mic.δεν το αναγνωρίζει όπως επίσης κ στο redmi note 4g που έχω ενώ στο Samsung j5 2016 το βρίσκει κανονικά..τι μπορεί να φταίει?έχω την official Dev 7.6.29
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/282292457170

αυτό εδώ είναι το tempered glass

επιλέγουμε το 4χ

 

 

 

Καλή εφαρμογή αλλά δεν βλέπεις από τις δαχτυλιες.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα απο plus3.gr 172euros το grey.

Global version, αναγραφει τον κωδικο στο πισω μερος του κουτιου.

 

Θελω θήκη (τυπου βιβλιο, ΧΩΡΙΣ παραθυρακι) οικονομικη, το ιδιο και tampered glass

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό που βρήκα είναι αυτό http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_663000.html?lkid=10993745 και από όσο βλέπω βρίσκομαι στο σωστό μέρος για να ρωτήσω.Οπότε,τι ακριβώς παίζει ; Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει ; Αξίζει να προχωρήσω στην αγορά του συγκεκριμένου κινητού ή δεν θα έχω 4G ίντερνετ όπως διαβάζω αλλού ;(Σημείωση : Ο πάροχος μου είναι η Cosmote,αν και σκέφτομαι μιας και το κινητό είναι δίκαρτο να του περάσω και μια sim της Vodafone).

Το κινητό που βρήκες είναι με τον helio επεξεργαστή και όχι snapdragon, όπως του θέματος. Επίσης δεν έχει band20. Τέλος παίζει να περάσει και τελωνείο (όχι όμως απαραίτητα) όποτε δεν θα είναι και τόσο vfm!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλή εφαρμογή αλλά δεν βλέπεις από τις δαχτυλιες.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

έχεις δίκαιο, το διαπίστωσα και εγώ αλλά τι να κάνεις όλα δικά μας δε μπορούμε να τα έχουμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το 4χ pro που λέει ποιό είναι?

Δε ξέρω

10 χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...