Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρο δεν είναι όπως αναφέρει και ο φίλος,απλά πιστεύω η διαφορά τιμής από Ελλάδα είναι τέτοια που δεν αξίζει να μπεις σε αυτήν την διαδικασία

 

Για το 64αρη δεν είμαι σίγουρος. 220 έχει Ελλάδα. Πόσο έχει Κίνα;

 

Πάντως το 32αρη πλέον το βρίσκεις στα 167 ευρώ σκρουτζ και σε αυτό όντως δεν αξίζει η παραγγελία απ έξω

Link to comment
Share on other sites

Για το 64αρη δεν είμαι σίγουρος. 220 έχει Ελλάδα. Πόσο έχει Κίνα;

 

Πάντως το 32αρη πλέον το βρίσκεις στα 167 ευρώ σκρουτζ και σε αυτό όντως δεν αξίζει η παραγγελία απ έξω

 

Για το 32αρη είπα και εγώ δεν πρόσεξα στο τέλος που έλεγε για το 64αρη,50-60 ευρώ είναι η διάφορα του

Link to comment
Share on other sites

Για το 64αρη δεν είμαι σίγουρος. 220 έχει Ελλάδα. Πόσο έχει Κίνα;

 

Πάντως το 32αρη πλέον το βρίσκεις στα 167 ευρώ σκρουτζ και σε αυτό όντως δεν αξίζει η παραγγελία απ έξω

Πριν λίγες ημέρες το είχαν 197 στο skroutz

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μόλις πριν λίγο ήρθε το update και πέρασα τη 8.2.10.0!! Για να δούνε τι θα δούμε!! Πάντως μετά από 2μηνες σχεδόν χρήση το κινητό είναι σούπερ... Μπαταρία θηρίο και απροβληματιστο
Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

η επιλογή εκκίνηση στο παρασκήνιο που είναι ενεργή σε όλες τις εφαρμογές δεν είναι "αντίθετη" με την ενεργή MIUI εξοικονόμηση μπαταρίας από το μενού μπαταρία και απόδοση; 001ca52a8e8f018b228ee41e27545b67.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άποψη για το τηλέφωνο σε σχέση με το huawei p9 lite?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άποψη για το τηλέφωνο σε σχέση με το huawei p9 lite?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Σε λάθος θέμα είσαι.

 

Κατά τα άλλα με εξαίρεση τη κάμερα, καλύτερο σε όλα το note (επεξεργαστής, αυτονομία, οθόνη, αποθηκευτικός χώρος, μεταλλική κατασκευή, υπέρυθρες, ραδιόφωνο). Στη κάμερα είναι κάπως καλύτερο τον p9 lite. Εκεί που υπερτερεί πολύ το p9 lite είναι το βιντεο

Link to comment
Share on other sites

Φίλος έχει το κανονικό από κινεζομαγαζο χωρίς την μπάντα 20 εννοώ.. . Και πιάνει 4g με Q. Πώς γίνεται αυτο; Υποτίθεται η wind στην περιφέρεια δουλεύει την 20 έτσι δεν ειναι;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Αν στη περιοχή που είναι φτανουν και άλλες μπάντες πέραν της 800αρας τότε λογικό να χει 4g
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μόλις πριν λίγο ήρθε το update και πέρασα τη 8.2.10.0!! Για να δούνε τι θα δούμε!! Πάντως μετά από 2μηνες σχεδόν χρήση το κινητό είναι σούπερ... Μπαταρία θηρίο και απροβληματιστο

 

Το κινητο δεν ειναι ελληνικό ετσι; γιατι η ρομ ειναι ψευτορομ οι γνήσιες σταθερές ειναι4 ψηφια.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο δεν ειναι ελληνικό ετσι; γιατι η ρομ ειναι ψευτορομ οι γνήσιες σταθερές ειναι4 ψηφια.

 

Επειδή έχεις ξαναπεί οφισιαλ ρομ ότι είναι μαϊμού, λίγο προσοχή! Κοιτάμε 4 αριθμούς/πεδία και όχι 4 ψηφία. Δηλαδή να χει ανάμεσα 3 τελείες. Άλλωστε αν την πήρε ota update πως γίνεται να μην είναι official?

 

Οποτε μια χαρα official ειναι.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

δεν μου απαντήσατε, γιατί χρησιμοποιώντας μερικούς φορτιστές από άλλα κινητά αλλά μέχρι 1-1,5 Α δεν φορτίζει το κινητό; αναβοσβήνει συνέχεια το λαμπάκι και κάνει τον ήχο έναρξης φόρτισης, σταματάει τον ξανά κάνει. γενικά δεν φορτίζει. μόλις του δώσω από φορτιστή ταμπλετ όλα οκ. το έχει συναντήσει κανείς αυτό. και σε άλλα κινητά αλλά με μικρότερη μπαταρία με τους ίδιους φορτιστές απλά αργούσε άλλα φορτιζαν. τώρα μήπως επειδή είναι μεγάλη η μπαταρία; δεν ξέρω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο δεν ειναι ελληνικό ετσι; γιατι η ρομ ειναι ψευτορομ οι γνήσιες σταθερές ειναι4 ψηφια.

 

Μια χαρά είναι η ρομ.Και εγώ αυτήν πέρασα εδώ και 2 μέρες!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η ρομ.Και εγώ αυτήν πέρασα εδώ και 2 μέρες!

 

Ηρθε οτα;

Χαρακτηρες

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή έχεις ξαναπεί οφισιαλ ρομ ότι είναι μαϊμού, λίγο προσοχή! Κοιτάμε 4 αριθμούς/πεδία και όχι 4 ψηφία. Δηλαδή να χει ανάμεσα 3 τελείες. Άλλωστε αν την πήρε ota update πως γίνεται να μην είναι official?

 

Οποτε μια χαρα official ειναι.

 

Τοτε και αυτός λεει παπαρες;

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρά είναι η ρομ.Και εγώ αυτήν πέρασα εδώ και 2 μέρες!

 

Το έχετε πάρει απο κινα προφανως. Ποια ειχατε πριν θυμαστε;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μέσω ota update ήρθε η ρομ..και στο miui forum αναφέρεται.. ως official. Εκτός από το video αυτο που ανέβασες το βασίζεις κάπου αλλού αυτό που λες;;
Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μέσω ota update ήρθε η ρομ..και στο miui forum αναφέρεται.. ως official. Εκτός από το video αυτο που ανέβασες το βασίζεις κάπου αλλού αυτό που λες;;

 

Το εχω διαβασει και καπου αλλου αλλα δε θυμαμαι που! Σορυ παιδια αν σφαλω καλη σας μερα. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Τοτε και αυτός λεει παπαρες;

 

 

Λεει ΝΟΥΜΕΡΑ οχι ΨΗΦΙΑ και ελεγε και τις τελειες αναμεσα ;) Δηλαδη λεει το ιδιο πραγμα που σου ειπα. Αλλωστε και λαθος να καναμε, το παλικαρι εκανε update μεσω OTA. Πως γινεται να ειναι μαιμου; Επιπλεον εδω μεσα ο καθενας μας εχει αλλαξει απο 5-6 roms σε καθε xiaomi κινητο που ειχε (ειτε official ειτε custom ειτε μαιμουδορμ). Αμα σου λεμε οτι δεν ειναι μαιμου τοτε δεν ειναι μαιμου :)

 

Υ.Γ. Στο βιντεο λεει οτι ο mediatek εχει καλυτερες επιδοσεις στα παιχνιδια και τον εμπιστευεσαι; Τα ειχα και τα 2 και ο mediatek στο gaming σερνοταν (κλασσικος mediatek... μεγαλη δυναμη κακη υλοποιηση).

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εχω διαβασει και καπου αλλου αλλα δε θυμαμαι που! Σορυ παιδια αν σφαλω καλη σας μερα. :)

 

Σφαλεις φιλε μου :) Δεν χρειαζεται να ζητας συγνωμη απλα μην επιμενεις :happy:

 

Καλημερα :cool:

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που μπορω να βρω ελλαδα η εξωτερικο το συρταρακι που μπαινει η sd card,sim σε μαυρο?

edit οκ βρηκα

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Παντως επειδη δεν εχει ταχεια κληση, απλα εβαλα στην οθονη τις επαφες και με 2 κινησεις!

Παιρνεις την επαφη σου. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Από χτες έκανα κι εγώ update σε v8.2.10.0.

 

δεν μου απαντήσατε, γιατί χρησιμοποιώντας μερικούς φορτιστές από άλλα κινητά αλλά μέχρι 1-1,5 Α δεν φορτίζει το κινητό; αναβοσβήνει συνέχεια το λαμπάκι και κάνει τον ήχο έναρξης φόρτισης, σταματάει τον ξανά κάνει. γενικά δεν φορτίζει. μόλις του δώσω από φορτιστή ταμπλετ όλα οκ. το έχει συναντήσει κανείς αυτό. και σε άλλα κινητά αλλά με μικρότερη μπαταρία με τους ίδιους φορτιστές απλά αργούσε άλλα φορτιζαν. τώρα μήπως επειδή είναι μεγάλη η μπαταρία; δεν ξέρω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπάρχει λόγος να χρησιμοποιείς άλλους φορτιστές, ιδίως άλλων προδιαγραφών.

Εγώ στο πρώτο μου Xiaomi (Redmi 3 - Ido), την πρώτη εβδομάδα που το είχα, το φόρτισα με 5/2 φορτιστή της Lenovo και "μπούκωσε". Επί 4-5 μέρες δεν μπορούσα να φορτίσω μέχρι που πήρε τυχαία ρεύμα από pc.

Έκτοτε, δεν ξανασυνέβη ποτέ παρότι έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστες φορές και ξένους φορτιστές. Αλλά πόσο δύσκολο είναι να κουβαλάς τον φορτιστή τον original (όχι το καλώδιο, αυτό δεν παίζει ρόλο);

Btw, στο κινητό του θέματος (RN4 - Mido) φορτίζω κανονικά με του R3-Ido χωρίς πρόβλημα αφού είναι σχεδόν ίδιοι οι φορτιστές.

Edited by Lumpenarian

My Hall of Fame: Motorola V360, Samsung E590 & F700.

6.3.28 Xiaomi R3 'IDO' - 2/16 - Gold-Black (custom) - Global Dev

7.6.08 Xiaomi RN4 'MIDO' - 3/32 - All Black - Global Stable

Link to comment
Share on other sites

Από χτες έκανα κι εγώ update σε v8.2.10.0.

 

 

 

Δεν υπάρχει λόγος να χρησιμοποιείς άλλους φορτιστές, ιδίως άλλων προδιαγραφών.

Εγώ στο πρώτο μου Xiaomi (Redmi 3 - Ido), την πρώτη εβδομάδα που το είχα, το φόρτισα με 5/2 φορτιστή της Lenovo και "μπούκωσε". Επί 4-5 μέρες δεν μπορούσα να φορτίσω μέχρι που πήρε τυχαία ρεύμα από pc.

Έκτοτε, δεν ξανασυνέβη ποτέ παρότι έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστες φορές και ξένους φορτιστές. Αλλά πόσο δύσκολο είναι να κουβαλάς τον φορτιστή τον original (όχι το καλώδιο, αυτό δεν παίζει ρόλο);

Btw, στο κινητό του θέματος (RN4 - Mido) φορτίζω κανονικά με του R3-Ido χωρίς πρόβλημα αφού είναι σχεδόν ίδιοι οι φορτιστές.

 

Βασικα αν ειναι καλος ο φορτιστης δεν παιζει ρολο αν ειναι ο official ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Πως μπορώ να έχω το Viber σε λειτουργια και στις δύο κάρτες;;;

Η .όνομα την μια αναγνωρίζει;;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...