Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Καμία λύση τελικά για το πρόβλημα με το play store και τον συγχρονισμό του ημερολογίου???

Εμενα απο χτες το απογευμα,μετα απο αναβαθμιση που εκανε το store, εστρωσε μονο του και πλεον ερχονται στην ωρα τους οι ενημερωσεις εφαρμογων,τα κατεβασματα αμεσως και εφτιαξε και ο συγχρονισμος με το ημερολογιο,χωρις να κανω αλλη ενεργεια..Αν και τα ειχα δοκιμασει ολα μεχρι και επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων!

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χτες είχα το ίδιο πρόβλημα πήγα να κατεβάσω εφαρμογή, κόλλησε στο 'Λήψη...' και χρειάστηκε επανεκκίνηση για να στρώσει και να προχωρήσει το κατέβασμα..
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ενεργοποιήσω με κάποιο τρόπο το WiFi Calling?

 

η Cosmote λέει ότι λειτουργεί μόνο σε συσκευές που έχουν αγοραστεί από το δικό της δίκτυο ή από το Γερμάνο...

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ενεργοποιήσω με κάποιο τρόπο το WiFi Calling?

 

η Cosmote λέει ότι λειτουργεί μόνο σε συσκευές που έχουν αγοραστεί από το δικό της δίκτυο ή από το Γερμάνο...

Ποιo firmware έχεις; λογικά b162, που υποστηρίζει wifi calling

 

Sent from my Huawei P10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιo firmware έχεις; λογικά b162, που υποστηρίζει wifi calling

 

Sent from my Huawei P10 using Tapatalk

 

Ναι αυτό έχω...

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ενεργοποιηθηκε!!

 

cdc4634c4d7d39fff3a0d757b748254e.jpg

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει το P10 (VTR-L29 με τις 2 SIM) από Ελλάδα την έκδοση EU από ανεξάρτητο κατάστημα Skroutz (χωρίς δέσμευση σε κάποια εταιρία κινητής τηλεφωνίας), έχω κάνει αναβάθμιση σε την έκδοση Β162, αλλά δεν βλέπω τις επιλογές για το VoWiFi & VoLTE.

Μίλησα με το support και μου είπαν να κάνω factory reset, το οποίο και έκανα, αλλά και πάλι οι νέες αυτές επιλογές δεν εμφανίζονται πουθενά στα settings.

Συμβαίνει σε κάποιον άλλον αυτό; Θα πρέπει να πάω στον Cosmote ή Germano να μου βάλουν το δικό τους λογισμικό προκειμένου να εμφανιστούν;

Ευχαριστώ :blink:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει το P10 (VTR-L29 με τις 2 SIM) από Ελλάδα την έκδοση EU από ανεξάρτητο κατάστημα Skroutz (χωρίς δέσμευση σε κάποια εταιρία κινητής τηλεφωνίας), έχω κάνει αναβάθμιση σε την έκδοση Β162, αλλά δεν βλέπω τις επιλογές για το VoWiFi & VoLTE.

Μίλησα με το support και μου είπαν να κάνω factory reset, το οποίο και έκανα, αλλά και πάλι οι νέες αυτές επιλογές δεν εμφανίζονται πουθενά στα settings.

Συμβαίνει σε κάποιον άλλον αυτό; Θα πρέπει να πάω στον Cosmote ή Germano να μου βάλουν το δικό τους λογισμικό προκειμένου να εμφανιστούν;

Ευχαριστώ :blink:

 

 

και εγώ από ανεξάρτητο κατάστημα το πήρα, όχι Cosmote η Γερμανό.

 

το μήνυμα στο 1333 το έστειλες;

 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

 

Ρυθμίσεις --> https://help.cosmote.gr/system/templates/selfservice/gnosisgr/#portal/201600000002048/article/PROD-10223/KW682-WiFi-Calling-Android

Edited by George_mob

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει το P10 (VTR-L29 με τις 2 SIM) από Ελλάδα την έκδοση EU από ανεξάρτητο κατάστημα Skroutz (χωρίς δέσμευση σε κάποια εταιρία κινητής τηλεφωνίας), έχω κάνει αναβάθμιση σε την έκδοση Β162, αλλά δεν βλέπω τις επιλογές για το VoWiFi & VoLTE.

Μίλησα με το support και μου είπαν να κάνω factory reset, το οποίο και έκανα, αλλά και πάλι οι νέες αυτές επιλογές δεν εμφανίζονται πουθενά στα settings.

Συμβαίνει σε κάποιον άλλον αυτό; Θα πρέπει να πάω στον Cosmote ή Germano να μου βάλουν το δικό τους λογισμικό προκειμένου να εμφανιστούν;

Ευχαριστώ :blink:

Εχεις πάρει το δικαρτο το οποίο κατά πάσα πιθανότητα δεν υποστηρίζει Wifi calling μέσω cosmote

 

Sent from my Huawei P10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και εγώ από ανεξάρτητο κατάστημα το πήρα, όχι Cosmote η Γερμανό.

 

το μήνυμα στο 1333 το έστειλες;

 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

 

Ρυθμίσεις --> https://help.cosmote.gr/system/templates/selfservice/gnosisgr/#portal/201600000002048/article/PROD-10223/KW682-WiFi-Calling-Android

 

Ναι το έχω στείλει και η υπηρεσεία έχει ενεργοποιηθεί. Αλλά στις ρυθμίσεις δεν μου δείχνει την επιλογή VoWiFi για να την επιλέξω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχεις πάρει το δικαρτο το οποίο κατά πάσα πιθανότητα δεν υποστηρίζει Wifi calling μέσω cosmote

 

Sent from my Huawei P10 using Tapatalk

 

Μάλλον αυτή θα είναι η περίπτωσή μου. Βέβαια από το support δεν μου είπαν πως η επιλογή αυτή δεν είναι διαθέσιμη στο δίκαρτο.

Δεν πειράζει ίσως σε κάποια μεταγενέστερη αναβάθμιση εμφανιστεί και σε εμάς :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω στείλει και η υπηρεσεία έχει ενεργοποιηθεί. Αλλά στις ρυθμίσεις δεν μου δείχνει την επιλογή VoWiFi για να την επιλέξω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μάλλον αυτή θα είναι η περίπτωσή μου. Βέβαια από το support δεν μου είπαν πως η επιλογή αυτή δεν είναι διαθέσιμη στο δίκαρτο.

Δεν πειράζει ίσως σε κάποια μεταγενέστερη αναβάθμιση εμφανιστεί και σε εμάς :cry:

 

Αυτή ακριβώς είναι η περίπτωση.

It's up to mother Hua, το αν και πότε θα δώσουν την δυνατότητα! Δεν είναι θέμα του παρόχου.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρω πως ρυθμίζεται η ημερομηνία επαναφοράς χρήσης δεδομένων στο τηλέφωνο (EMUI 5.0, Nougat 7.0), ώστε να μπορώ να θέσω όρια χρήσης όχι 01η εως 31η όπως είναι by default, αλλά η έναρξη μέτρησης να ξεκινάει κάθε 20η του μήνα, δυστυχώς δεν μπορώ να το βρω
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασες το Ρ8!

Και δεν θα το βρεις. Είναι ένα απο τα κουλά που εχει το emui.

Μόνον με εξωτερικό προγραμμα απο το store, γίνεται.

Εχει γραφεί στο νημα του Ρ8 κάποια στιγμή αλλά επειδή λόγω του προγράμματος που έχω δεν με ενδιαφέρει, δεν του έδωσα σημασία και δεν το θυμαμαι.

Μια λύση είναι να κανεις search στο νημα του 8 ή αλλιώς αν το θυμάται/ξέρει κάποιος να το γράψει.

 

 

EDIT: Το βρηκα. Κατέβασε το activity launcher. Θα το τρέξεις και μεσα στην επιλογή "Ρυθμίσεις" θα βρεις την υποεπιλογη για το data plan circle. Από εκεί εχεις την δυνατότητα να ρυθμίσεις την αρχική ημερομηνία του κύκλου.

 

Cheers!

 

Sent from my Huawei P10, using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασες το Ρ8!

Και δεν θα το βρεις. Είναι ένα απο τα κουλά που εχει το emui.

Μόνον με εξωτερικό προγραμμα απο το store, γίνεται.

Εχει γραφεί στο νημα του Ρ8 κάποια στιγμή αλλά επειδή λόγω του προγράμματος που έχω δεν με ενδιαφέρει, δεν του έδωσα σημασία και δεν το θυμαμαι.

Μια λύση είναι να κανεις search στο νημα του 8 ή αλλιώς αν το θυμάται/ξέρει κάποιος να το γράψει.

 

 

EDIT: Το βρηκα. Κατέβασε το activity launcher. Θα το τρέξεις και μεσα στην επιλογή "Ρυθμίσεις" θα βρεις την υποεπιλογη για το data plan circle. Από εκεί εχεις την δυνατότητα να ρυθμίσεις την αρχική ημερομηνία του κύκλου.

 

Cheers!

 

Sent from my Huawei P10, using Tapatalk.

 

 

Το έβαλα αλλά δεν κάνει τίποτα εσύ ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς από το play store

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν κάνει τίποτα. Πήγες το σεταρες και δεν την αλλάζει?

Δες εδώ:.

 

Sent from my Huawei P8, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ έβαλα για να δω αν μπορώ να συνηθίσω για πλήκτρο πλοήγησης το κάτω κουμπί αντί τα πλήκτρα στην οθόνη και έπειτα από 3 μέρες μπορώ να πω ότι είναι απίστευτα βολικό

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ έβαλα για να δω αν μπορώ να συνηθίσω για πλήκτρο πλοήγησης το κάτω κουμπί αντί τα πλήκτρα στην οθόνη και έπειτα από 3 μέρες μπορώ να πω ότι είναι απίστευτα βολικό

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

 

Εννοείται το κουμπί! Το μόνο που μου λείπει είναι το διπλό tap στο τετράγωνο που σε πήγαινε κατευθείαν στην προηγούμενη εφαρμογή και όχι στη λίστα με τις ανοικτές εφαρμογές. Βόλευε πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται το κουμπί! Το μόνο που μου λείπει είναι το διπλό tap στο τετράγωνο που σε πήγαινε κατευθείαν στην προηγούμενη εφαρμογή και όχι στη λίστα με τις ανοικτές εφαρμογές. Βόλευε πολύ..

Να ητανε και πιεσομενο για να μπορεις να αναβεις την οθονη,χωρις να ψαχνεις το πλαινο,τι καλα που θα ητανε,μιας και δεν εχει double tap η οθονη...

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω το πληκτρολόγιο SwiftKey, υπάρχει τρόπος να απενεργοποιώ την δόνηση όταν γράφω; έχω ψάξει παντού!

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το βρήκα, δε παίζει να ήταν πιο κρυμενο

 

b0013a85c75f395baaf701dd56a07212.jpg

Edited by George_mob

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Να ητανε και πιεσομενο για να μπορεις να αναβεις την οθονη,χωρις να ψαχνεις το πλαινο,τι καλα που θα ητανε,μιας και δεν εχει double tap η οθονη...

Έχω που εχω δακτυλικο, ανάβει ακαριαία

 

Sent from my Huawei P10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν κάνει τίποτα. Πήγες το σεταρες και δεν την αλλάζει?

Δες εδώ:.

 

Sent from my Huawei P8, using Tapatalk.

 

Δεν εμφανίζει κάτι και στο βίντεο ή έκδοση είναι 4 στο emui

Link to comment
Share on other sites

Με έχεις μπερδέψει. Τι εννοείς δεν εμφανίζει κάτι και στο βίντεο? Προς το τέλος δεν δείχνει την επιλογή για αρχική ημερομηνία του κύκλου? Τι στο καλό, άλλο βλέπεις εσύ και άλλο εγώ?

Μόλις το δοκίμασα στο Ρ8 που έχω αυτή τη στιγμή. Βγάζει κανονικά τις επιλογές. Μου δίνει κανονικά και την ρύθμιση.

 

Τες πα, δεν ξέρω γιατί δεν σου δουλεύει. Θα έπρεπε κανονικά, μιας και δεν είναι και τίποτα το εξαιρετικό σαν εφαρμογή.

 

Αν γνωρίζει κάποιος άλλος κάτι παραπάνω ας σε βοηθήσει

 

Sent from my Huawei P8, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Mου ηρθε η μαυρη λαστιχενια θηκη πλατης απο ebay. Μαυρο ματ λαστιχο,πολυ κομψο και καλυπτει γυρω γυρω ολη τη συσκευη,προφυλασσει εξισου ομορφα και καλα τις καμερες και παχαινει ελαχιστα το κινητο. Για 1 ευρω αξιζει και με το παραπανω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...