Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Programmer,

 

1. Με αυτή την χρήση πιστεύω θα σε βγάλει άνετα 1 ημέρα.

2. Επειδή δεν χρησιμοποιώ και πολύ την κάμερα για φώτο και βίντεο, δεν μπορώ να σου πω και πολλά. Πάντως ότι φωτογραφίες έχω βγάλει (εξωτερικές ημέρα και κάποιες νύχτα με το κινητό ακουμπισμένο για σταθερότητα, όχι στο χέρι) είναι πολύ καλές ακόμα και όταν τις βλέπω στον υπολογιστή. Ναι έχει OIS.

3. To Win-Banking και το Poweramp τα έχω και εγώ και δουλεύουν μια χαρά για το GoSms δεν ξέρω.

4. Έχω παρατηρήσει πως "ξεχνάει" κάποια δίκτυα WiFi που έχω συνδεθεί παλαιότερα, οπότε μου ξανά ζητάει κωδικούς. Αλλά 1 φορά όχι συνέχεια. Για να καταλάβεις όταν επισκέπτομαι την μητέρα μου στο χωριό 1 με 2 φορές τον μήνα παίζει να μου ζητήσει ξανά τον κωδικό 1 φορά αλλά τον κρατάει για όσο μένω εκεί. Τον άλλο μήνα ξανά. Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν είναι και τόσο τραγικό αφού δεν τον ζητάει συνέχεια.

 

KVS

 

Φίλε KVS, σε ευχαριστώ θερμά για τον χρόνο και την απάντησή σου. Θα σου ήταν εύκολο να δοκιμάσεις να εγκαταστήσεις ένα θέμα (skin) για το Poweramp: https://goo.gl/CVJ96O να μου πεις αν είναι συμβατό το πακέτο εγκατάστασης και να μου αναφέρεις τον κωδικό (όπως φαίνεται στην επισυναπτόμενη εικόνα). Θα μου είναι ιδιαίτερα χρήσιμο για να γνωρίζω την συμβατότητα της ROM & Kernel@host. Σε ευχαριστώ και πάλι προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να είμαι ειλικρινής βίντεο δε τραβάω και πολύ. Λες να πάω σε κανένα S7 έτσι για αλλαγή;;;

Το μόνο που με προβληματίζει με το S7, μιας και είχα πολλά Samsung κατά καιρούς και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος είναι το πως λειτουργεί το Dual sim τους μιας και της Huawei είναι άψογο και δεύτερον ότι είναι μοντέλο 2016. Τέλος να δω για το Edge Duos ή το απλό?

 

Αν δεν σε νοιάζει η 2η sim πάρε το edge. Αλλά ίσως καλύτερα να περίμενες για το Ρ11 κατευθείαν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους. Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω την συγκεκριμένη συσκευή (σαν δεύτερη), θα εκτιμούσα ιδιαίτερα την βοήθειάς σας στα παρακάτω ερωτήματα:

 

[1.] Από μπαταρία θα καλύψει τις εξής ανάγκες; τηλεφωνικές κλήσεις 1-2 ώρες, Wifi 8 ώρες (μόνο για συγχρονισμό e-mail ΟΧΙ social media, youtube, VoiP services etc.) και κάμερα το πολύ 10-15 λεπτά (αν χρειαστεί και τραβήξω κάποια φωτογραφία).

 

[2.] Από κάμερα είστε ευχαριστημένοι, έχει OIS; επειδή είχε πέσει στα χέρια στο παρελθόν ένα Honor 8 και οι φωτογραφίες σε ελάχιστα κινούμενο είδωλο και ιδιαίτερα κατά την δύση του ηλίου (όχι νύχτα) ήταν αρκετά απογοητευτικές. Θα μπορούσε κάποιος ο οποίος έχει τραβήξει κάποιες φωτογραφίες μέρα/νύχτα να επισυνάψει κάποιες ή κάποιο σύνδεσμο; Πιστεύω ότι τα ερασιτεχνικές λήψεις της καθημερινότητας του κάθε άτομού αντικατοπτρίζουν καλύτερα την χρήση κάμερας της συσκευής.

 

[3.] Η συμβατότητα με εφαρμογές από Playstore έχει φτιάξει; (παρατήρησα αρκετές ασυμβατότητες με τις υπογραφές πακέτων εφαρμογών – signature(int).manifest) Χαρακτηριστικό παράδειγμα ήταν εφαρμογές Win-Banking, Poweramp (audio .apk) GoSms (message service .apk) (μιλάω πάντα για το Honor 8).

 

[4.] Κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με την συνδεσιμότητα του Wifi υπάρχει; πολλές συσκευές Huawei εμφάνιζαν πρόβλημα κατά την αποθήκευση ασύρματων δικτύων και αποτυχία σύνδεσης μετά από την απενεργοποίηση της λειτουργίας τους, με συνεχή ανάγκη την εισαγωγή κάθε φορά των στοιχείων σύνδεσης (wep/wap/wap2 key) καθώς και πτώσης της εμβέλειας λόγω την εμπλοκής των στοιχείων σύνδεσης.

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο και την προσοχή σας.

 

Καλό βράδυ σε όλους.

 

Best, Programmer

 

:!: Γνωρίζω ότι τα [1.] & [2.] είναι και υποκειμενικά, δηλαδή για την μπαταρία είναι ανάλογα με την χρήση του καθενός και για την κάμερα ανάλογα με τις απαιτήσεις, απλά το μόνο που χρειάζομαι είναι γνώμες και προσωπικές εμπειρίες για να μπορέσω να φτιάξω ένα προσωπικό συμπέρασμα για την συγκεκριμένη συσκευή. Εννοείται ότι ουδέποτέ υπάρχει στόχος για την έναρξη του οποιοδήποτε διαξιφισμού ή εντάσεων στο forum. Κάθε γνώμη είναι σεβαστή και πιστεύω ότι έτσι κερδίζουμε όλοι από κάτι.

 

Θα σου πω αυτά που ξέρω. Η μπαταρία θα σε βγάλει άνετα την μια μέρα για την χρήση που κάνεις. Σε θέμα κάμερας τώρα, σε καλό φωτισμό κάνει παπάδες. Είτε σε έγχρωμο είτε σε ασπρόμαυρο φακό. OIS έχει ναι. Σε χαμηλό φωτισμό όσες έχω βγάλει ήταν καλές. Δεν το έχω δοκιμάσει πλήρως σε χαμηλό φωτισμό είναι η αλήθεια. Με το πίσω φλας πάντως αλλά και με την οθόνη να λειτουργεί σαν φλας για την μπροστινή κάμερα, βγάζει σε απόλυτο σκοτάδι φωτό και φαίνονται φωτεινές. Τώρα βέβαια σε χαμηλό φωτισμό χωρίς φλας σίγουρα υπάρχουν κινητά με καλύτερο διάφραγμα. Η σέλφι κάμερα και η πίσω (στα 1080 / 30 fps βίντεο) έχει και EIS να βάλεις. Το οποίο δεν είναι πάντα καλό γιατί κάνει που και που jello effect. Πιστεύω με κανά update να στρώσει, όπως με συμβούλεψε τεχνικός της Huawei. Το βίντεο 1080 στα 60 fps έχει πολύ καλή ποιότητα. Slow motion δεν έχω δοκιμάσει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρήγγειλα και εγώ ένα από το πλαίσιο για την γυναίκα μου. Αύριο παραλαμβάνω. Της πήρα το μπλέ. Θήκη έχω δει τις επίσημες της huawei. Κάποια άλλη προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρήγγειλα και εγώ ένα από το πλαίσιο για την γυναίκα μου. Αύριο παραλαμβάνω. Της πήρα το μπλέ. Θήκη έχω δει τις επίσημες της huawei. Κάποια άλλη προτείνετε;

 

Εγώ αυτήν έχω και μου αρέσει γιατί 'κλείνει' όλο το κινητό , όχι μόνο το πίσω μέρος.

 

 

http://www.e-deal.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=660695

Link to comment
Share on other sites

Φίλε KVS, σε ευχαριστώ θερμά για τον χρόνο και την απάντησή σου. Θα σου ήταν εύκολο να δοκιμάσεις να εγκαταστήσεις ένα θέμα (skin) για το Poweramp: https://goo.gl/CVJ96O να μου πεις αν είναι συμβατό το πακέτο εγκατάστασης και να μου αναφέρεις τον κωδικό (όπως φαίνεται στην επισυναπτόμενη εικόνα). Θα μου είναι ιδιαίτερα χρήσιμο για να γνωρίζω την συμβατότητα της ROM & Kernel@host. Σε ευχαριστώ και πάλι προκαταβολικά.

 

Φίλε Programmer,

Το εγκατέστησα το skin αλλά δεν μου το εμφανίζει στο menu τον skins του Poweramp. Στην επιλογή get more skins μου το εμφανίζει στην λίστα σαν εγκατεστημένο αλλά όταν επιλέγω άνοιγμα δεν το εφαρμόζει στο Poweramp. Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος γιατί ποτέ δεν χρησιμοποίησα άλλο skin από τα default που έχει εφαρμογή. Στις εφαρμογές μου το δείχνει όπως μου το δείχνεις και εσύ στην εικόνα σου με κωδικό: [PL_8098]_Cancel. Δεν ξέρω αν σε βοήθησα αλλά εγώ δεν κατάλαβα κάτι. Θα είσαι πολύ προχωρημένος εσύ γιατί αυτά τα ROM & Kernel@host κλπ δεν τα καταλαβαίνω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Programmer,

Το εγκατέστησα το skin αλλά δεν μου το εμφανίζει στο menu τον skins του Poweramp. Στην επιλογή get more skins μου το εμφανίζει στην λίστα σαν εγκατεστημένο αλλά όταν επιλέγω άνοιγμα δεν το εφαρμόζει στο Poweramp. Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος γιατί ποτέ δεν χρησιμοποίησα άλλο skin από τα default που έχει εφαρμογή. Στις εφαρμογές μου το δείχνει όπως μου το δείχνεις και εσύ στην εικόνα σου με κωδικό: [PL_8098]_Cancel. Δεν ξέρω αν σε βοήθησα αλλά εγώ δεν κατάλαβα κάτι. Θα είσαι πολύ προχωρημένος εσύ γιατί αυτά τα ROM & Kernel@host κλπ δεν τα καταλαβαίνω εγώ.

 

Φίλε KVS, σε ευχαριστώ ιδιαίτερα για τον χρόνο σου και για την συμπληρωματική απάντησή σου. Για να σου δώσω να καταλάβεις, αυτό που ήθελα να δω είναι αν η έκδοση 7.0 – 7.1 υποστηρίζει όλα τα διαπιστευτήρια ψηφιακών εφαρμογών για πακέτα συγκεκριμένων εφαρμογών η αλλιώς με πιο απλά λόγια συμβατότητα εφαρμογής. Αυτό από την άλλη πλευρά συμβαίνει λόγω της Huawei EMUI, το οποίο είναι μια παρα-μετροποιημένη έκδοση του «καθαρού» Android από την Huawei για να μπορέσει να συστοιχίσει προγραμματιστικά και τεχνικά το περιβάλλον λειτουργία της συσκευής. Από όσο γνωρίζω και και έχω δοκιμάσει προσωπικά στο Oreo 8.0 όλα τα παραπάνω προβλήματα εξαλείφονται. Επίσης για να έχεις μια ιδέα ο Kernel είναι ο μεσολαβητής για την επικοινωνία του το λογισμικό και της οθόνη αφής (συγκεκριμένου σημείου αφής). Τώρα το πώς επηρεάζει όλο αυτό μια εφαρμογή είναι λίγο πιο περίπλοκο και δεν νομίζω να ενδιαφέρει και το topic εδώ, όποτε ευελπιστώ μόνο να κατάλαβες γενικά γιατί σε έβαλα στην όλη ταλαιπωρία. Αν και τρέχω Studio Emulator για Android 7.0-7.1 χρειαζόμουν την ανταπόκριση από το Hardware της Huawei (το οποίο και φυσικά δεν είναι εύκολο να προσομοιωθεί στο Android Studio ακόμα και επιπλέον βιβλιοθήκες). Σε κάθε περίπτωση σε ευχαριστώ πολύ και πάλι.

 

 

Αν δεν σε νοιάζει η 2η sim πάρε το edge. Αλλά ίσως καλύτερα να περίμενες για το Ρ11 κατευθείαν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα σου πω αυτά που ξέρω. Η μπαταρία θα σε βγάλει άνετα την μια μέρα για την χρήση που κάνεις. Σε θέμα κάμερας τώρα, σε καλό φωτισμό κάνει παπάδες. Είτε σε έγχρωμο είτε σε ασπρόμαυρο φακό. OIS έχει ναι. Σε χαμηλό φωτισμό όσες έχω βγάλει ήταν καλές. Δεν το έχω δοκιμάσει πλήρως σε χαμηλό φωτισμό είναι η αλήθεια. Με το πίσω φλας πάντως αλλά και με την οθόνη να λειτουργεί σαν φλας για την μπροστινή κάμερα, βγάζει σε απόλυτο σκοτάδι φωτό και φαίνονται φωτεινές. Τώρα βέβαια σε χαμηλό φωτισμό χωρίς φλας σίγουρα υπάρχουν κινητά με καλύτερο διάφραγμα. Η σέλφι κάμερα και η πίσω (στα 1080 / 30 fps βίντεο) έχει και EIS να βάλεις. Το οποίο δεν είναι πάντα καλό γιατί κάνει που και που jello effect. Πιστεύω με κανά update να στρώσει, όπως με συμβούλεψε τεχνικός της Huawei. Το βίντεο 1080 στα 60 fps έχει πολύ καλή ποιότητα. Slow motion δεν έχω δοκιμάσει ακόμα.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου φίλε μου. Πιστεύω και εγώ ότι μικρό-θέματα θα βελτιωθούν με μελλοντικές αναβαθμίσεις ίσως και με Oreo (8.0) ευελπιστώντας πάντα ότι δεν θα «θυσιαστεί» πάλι η απόδοση και διάρκειας της μπαταρίας. Σχετικά με την κάμερα, για μια καθημερινή χρήση και για την απλή στιγμιαία και επιθυμητή λήψη πιστεύω ότι κάνει αρκετά καλά την δουλειά της σαν συσκευή. Όποιο άτομο θέλει μπορεί να δει μερικές φωτογραφίες εδώ http://bit.ly/2Dgwa2Z φαίνεται ότι με τρίποδο μπορεί να βγάλει αρκετά καλές φωτογραφίες. Πιστεύω ότι θα το αγοράσω τελικά και για δύο επιπλέον προσωπικούς λόγους:

(α.) Το επιθυμητό μέγεθος και βάρος σαν συσκευή. Για να είμαι ειλικρινής έχω απογοητευτεί από την έννοια της «φορητότητας» από το 2016 και έπειτα όπου από ότι φαίνεται το 2018 θα εξαφανιστεί τελείως το μέγεθος των 5’’ιντσών συσκευών και το μικρότερο διαθέσιμο μέγεθος ναι μεν θα αποτελεί ένα bezel-less concept των 5.8’’ιντσών, ωστόσο δεν θα αποτελεί ένα compact design με ότι συνεπάγεται αυτό. Καταλαβαίνω ότι η μεγαλύτερη οθόνη αποτελεί ευκολία για την προβολή οποιοδήποτε περιεχομένου, αλλά πιστεύω πως μία ομάδα χρηστών θα επιθυμούσε μια compact ναυαρχίδα (βλέπε Google Pixel 2).

(β.) Οκ , κατανοώ ότι τα ενσύρματα ακουστικά είναι το μέλλον και ότι η κάθε εταιρία στοχεύει στην αφαίρεσή τους για την προώθηση των δικών της συμβατών περιφερειακών αξεσουάρ συνδεσιμότητας, ωστόσο μπορώ να πω ότι μου αρέσει το 3.5mm headphone jack, για τον απλούστατο λόγο ότι δεν θα ήθελα να έχω την έννοια μίας ακόμα φόρτισης.

(*) Φυσικά για να είμαι απόλυτα αντικειμενικός, θεωρώ μεγάλο μείον, την διαφοροποίηση στις μνήμες LPDDR3/LPDDR4 chips και UFS 2.0, UFS 2.1 ή eMMC 5.1 και η διαφορά μεταξύ UFS 2.0-UFS 2.1 μπορεί αρκετά εύκολα να διαπιστωθεί σε Pro Mode .Raw capture και όπως είναι πιο εμφανές σε Boot και Fast Boot/Cache executions. Όποιος ασχολείται με Android Debug Bridge (adb) και Emulator/Console μπορεί να καταλάβει και την παραμικρή διαφορά πρίν γινέι Build από το dalvik.cache το .odex (within .apk).

 

Σας ζητώ συγνώμη αν σας ζάλισα και που βγήκα εκτός θέματος. Ευχαριστώ ιδιαίτερα του φίλους για τις απαντήσεις τους και όλους του υπόλοιπους για την προσοχή σας. Καλορίζικο σε όσους το αποκτήσουν.

 

:!: Όπως πάντα όλα τα παραπάνω βασίζονται σε προσωπική εμπειρία και γνώμη και ουδέποτέ έχουν σκοπό να δημιουργήσουν την οποιαδήποτε ένταση στο συγκεκριμένο θέμα ή να ακυρώσουν κάποια άλλη άποψη/εμπειρία. Το πιο σημαντικό είναι να γίνεται διάλογος και όλοι μας να κερδίζουμε μια νέα πληροφορία μέσα από την διαφορετική οπτική-ανάγκη του κάθε χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

Χάχαχα φίλε programmer... "στη μαμά σου το είπες;;"!!

Είναι από διαφήμιση νομίζω περσινή που πραγματικά αντικατοπτριζει το πως διαβάζω αυτά που γράφεις!! Ωραίος... Έστω και ξωφαλτσα κάτι παραπάνω μαθαίνουμε... Ελπίζω!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε νοιάζει η 2η sim πάρε το edge. Αλλά ίσως καλύτερα να περίμενες για το Ρ11 κατευθείαν.

 

 

Βασικά με ενδιαφέρει απόλυτα γι αυτό δε πήγα και στο S8. Το edge δεν έχει dual sim?

 

Στάλθηκε από το VTR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα συμβίωσης με το κινητό και προερχόμενος από το s7, θα έλεγα ότι το μεγαλύτερο αγκάθι του κινητού είναι το EMUI

δυστυχώς ακόμη και σε σχέση με το "lagαριστό" touchwiz το emui μου φαίνεται πολύ δυσχρηστο

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα συμβίωσης με το κινητό και προερχόμενος από το s7, θα έλεγα ότι το μεγαλύτερο αγκάθι του κινητού είναι το EMUI

δυστυχώς ακόμη και σε σχέση με το "lagαριστό" touchwiz το emui μου φαίνεται πολύ δυσχρηστο

Εγώ πάντως δε μπορώ να εντοπίσω διαφορές χρηστικότητας. Ίσα ίσα μου αρέσει πιο πολύ το emui στο μάτι

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα συμβίωσης με το κινητό και προερχόμενος από το s7, θα έλεγα ότι το μεγαλύτερο αγκάθι του κινητού είναι το EMUI

δυστυχώς ακόμη και σε σχέση με το "lagαριστό" touchwiz το emui μου φαίνεται πολύ δυσχρηστο

 

Διαφωνώ 100%.. Προερχόμενος από nexus μπορώ να πω ότι δεν υστερεί πουθενά.. Ίσα ίσα μου αρέσουν τα έξτρα του. Επίσης με το touchwiz δεν μπορώ να συμβιώσω ούτε μια μέρα (δεν έχω δει καθόλου βέβαια s8 και note 8, μιλάω για το s7 με τις τελευταίες ενημερώσεις). Φυσικά προσωπική γνώμη μου, δεν αμφιβάλλω ότι σε εσένα μπορεί να μην κάθεται καλά κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Το βασικότερο πράγμα σε ένα τηλέφωνο είναι ο dialer

Στο touchwiz όταν σε καλούσε κάποιος, κάτω από τα στοιχεία του καλούντα εμφάνιζε και ένα μικρό ιστορικό της επικοινωνίας σας

αυτό εγώ το θεωρώ μεγάλο θετικό

επίσης είναι πιο προσεκτικά σχεδιασμένος όσον αφορά τα γραφικά

dialer δυστυχώς δε μπορείς να αλλάξεις

κάτι ακόμα είναι οι ειδοποιήσεις στην lock screen

η Lock screen στο emui είναι πιο άσχημη να το πω, πιο άναρχη σε σχέση με τον tw

το όλο ui ρε παιδί μου είναι κάπως άγαρμπο

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το βασικότερο πράγμα σε ένα τηλέφωνο είναι ο dialer

Στο touchwiz όταν σε καλούσε κάποιος, κάτω από τα στοιχεία του καλούντα εμφάνιζε και ένα μικρό ιστορικό της επικοινωνίας σας

αυτό εγώ το θεωρώ μεγάλο θετικό

επίσης είναι πιο προσεκτικά σχεδιασμένος όσον αφορά τα γραφικά

dialer δυστυχώς δε μπορείς να αλλάξεις

κάτι ακόμα είναι οι ειδοποιήσεις στην lock screen

η Lock screen στο emui είναι πιο άσχημη να το πω, πιο άναρχη σε σχέση με τον tw

το όλο ui ρε παιδί μου είναι κάπως άγαρμπο

 

Dialer μπορείς να αλλάξεις. Εδώ ένα παράδειγμα. Αυτό που δεν αλλάζει σε κανένα τηλέφωνο είναι η οθόνη που εμφανίζεται όταν καλείς ή σε καλούν...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα συμβίωσης με το κινητό και προερχόμενος από το s7, θα έλεγα ότι το μεγαλύτερο αγκάθι του κινητού είναι το EMUI

δυστυχώς ακόμη και σε σχέση με το "lagαριστό" touchwiz το emui μου φαίνεται πολύ δυσχρηστο

Βασικά επειδή με ενδιαφέρει να μεταβώ για λίγους μήνες και στο S7 θα μπορούσες να μου κάνεις ένα γρήγορο συγκριτικό..; Με ενδιαφέρει μόνο η dual sim version.

Σ ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το VTR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης η lock screen αλλάζει με θέματα.. Και τα εικονίδια οπωσδήποτε γιατί τα stock δεν είναι πολύ όμορφα Edited by kekropas
Link to comment
Share on other sites

Βασικά με ενδιαφέρει απόλυτα γι αυτό δε πήγα και στο S8. Το edge δεν έχει dual sim?

 

Στάλθηκε από το VTR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Νομίζω όχι.

Link to comment
Share on other sites

Το βασικότερο πράγμα σε ένα τηλέφωνο είναι ο dialer

Στο touchwiz όταν σε καλούσε κάποιος, κάτω από τα στοιχεία του καλούντα εμφάνιζε και ένα μικρό ιστορικό της επικοινωνίας σας

αυτό εγώ το θεωρώ μεγάλο θετικό

επίσης είναι πιο προσεκτικά σχεδιασμένος όσον αφορά τα γραφικά

dialer δυστυχώς δε μπορείς να αλλάξεις

κάτι ακόμα είναι οι ειδοποιήσεις στην lock screen

η Lock screen στο emui είναι πιο άσχημη να το πω, πιο άναρχη σε σχέση με τον tw

το όλο ui ρε παιδί μου είναι κάπως άγαρμπο

 

Φίλε μου, μάλλον δεν το έχεις ψάξει το emui. Απο ελάχιστα έως καθόλου θα έλεγα.

Σχεδόν όλα απο αυτά που λες δεν ισχύουν.

Δεν μπαίνω στην διαδικασία για μια προς μια απάντηση αλλά για παράδειγμα ποιος είπε οτι δεν αλλάζει ο dialer?

Μπηκες στον κοπο να δεις τα παρα πολλα themes που υπαρχουν? Εξαιρετικά πάρα πολλα, που αλλάζουν τα icons, ακόμη και την lock screen.

To magazine της lock screen με φωτογραφίες που γίνονται update συνεχώς δεν το έχεις ψάξει? Ή όλες οι φωτογραφίες είναι κακογουστες απέναντι στο "καλαίσθητο" touchwiz?

Το sweep up στο lock screen το είδες? Το sweep down στην home screen?

 

Και δεν το συνεχιζω περισσότερο αλλά καλό θα είναι, όταν γράφουμε κάτι, να το έχουμε ψάξει και λίγο.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, μάλλον δεν το έχεις ψάξει το emui. Απο ελάχιστα έως καθόλου θα έλεγα.

Σχεδόν όλα απο αυτά που λες δεν ισχύουν.

Δεν μπαίνω στην διαδικασία για μια προς μια απάντηση αλλά για παράδειγμα ποιος είπε οτι δεν αλλάζει ο dialer?

Μπηκες στον κοπο να δεις τα παρα πολλα themes που υπαρχουν? Εξαιρετικά πάρα πολλα, που αλλάζουν τα icons, ακόμη και την lock screen.

To magazine της lock screen με φωτογραφίες που γίνονται update συνεχώς δεν το έχεις ψάξει? Ή όλες οι φωτογραφίες είναι κακογουστες απέναντι στο "καλαίσθητο" touchwiz?

Το sweep up στο lock screen το είδες? Το sweep down στην home screen?

 

Και δεν το συνεχιζω περισσότερο αλλά καλό θα είναι, όταν γράφουμε κάτι, να το έχουμε ψάξει και λίγο.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

 

Το έχω ψάξει πολύ περισσότερο από όσο φανταζεσαι

Και θα σε παρακαλούσα να μιλάς σε ανάλογο ύφος και όχι με στυλακι

Δεν αναφέρομαι σε χαζά θέματα τα οποία αλλάζουν με καρναβαλιστικα τροπο τις εικόνες των εφαρμογων

Μιλάω για ουσιαστικά πράγματα

και το ότι το emui υστερεί έναντι του ανταγωνισμού δεν το λεω μόνο εγώ, γίνεται λόγος σε όλα τα reviews, τώρα αν δε ξέρουν και αυτοί αντίστοιχα όπως εγώ τι να πω...

 

Αξιόλογος 3rd party dialer δεν υπάρχει και επίσης ότι και να κάνεις δεν αλλάζει αυτό που ανέφερα, το ui κατά την ώρα που σε καλουν

Οποίος έχει μικρή εμπειρία από Samsung μπορεί πολύ εύκολα να καταλάβει τι εννοώ

 

Επίσης τα θέματα δεν αλλάζουν τον τρόπο με τον οποίο εμφανίζονται τα αναδυόμενα παράθυρα στη lock screen

 

Ούτε το magazine με ενδιαφέρει ούτε καν να αλλάξω φόντο δεν έχω ασχοληθεί, δε με ενδιαφέρουν αυτα

Όπως είπα μιλάω για πράγματα που έχουν ουσία

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ψάξει πολύ περισσότερο από όσο φανταζεσαι

Και θα σε παρακαλούσα να μιλάς σε ανάλογο ύφος και όχι με στυλακι

Δεν αναφέρομαι σε χαζά θέματα τα οποία αλλάζουν με καρναβαλιστικα τροπο τις εικόνες των εφαρμογων

Μιλάω για ουσιαστικά πράγματα

και το ότι το emui υστερεί έναντι του ανταγωνισμού δεν το λεω μόνο εγώ, γίνεται λόγος σε όλα τα reviews, τώρα αν δε ξέρουν και αυτοί αντίστοιχα όπως εγώ τι να πω...

 

Αξιόλογος 3rd party dialer δεν υπάρχει και επίσης ότι και να κάνεις δεν αλλάζει αυτό που ανέφερα, το ui κατά την ώρα που σε καλουν

Οποίος έχει μικρή εμπειρία από Samsung μπορεί πολύ εύκολα να καταλάβει τι εννοώ

 

Επίσης τα θέματα δεν αλλάζουν τον τρόπο με τον οποίο εμφανίζονται τα αναδυόμενα παράθυρα στη lock screen

 

Ούτε το magazine με ενδιαφέρει ούτε καν να αλλάξω φόντο δεν έχω ασχοληθεί, δε με ενδιαφέρουν αυτα

Όπως είπα μιλάω για πράγματα που έχουν ουσία

 

Το στιλακι τι να κανουμε το έχουμε. Αν δεν αρέσει σε κάποιους πρόβλημα τους. Ξυδακι, που λένε!

Απαντήσεις θα δίνουμε μιας και είναι ελεύθερο φόρουμ, χωρίς φυσικά να προσβαλουμε τον συνομιλουντα.

Αν λοιπόν αυτά που σου είπα εγώ αλλά και οι προλαλισαντες εμού είναι ανευ ουσίας και αφού φυσικά δεν καλύπτονται οι απαιτήσεις σου απο το τηλέφωνο, λυπάμαι αλλά μάλλον ηταν κακη επιλογή απο πλευράς σου.

 

Προφανώς δεν το εψαξες όσο θα έπρεπε και κατεληξες με μια συσκευή που δεν σε καλύπτει και είναι δύστροπη όπως αναφέρεις.

 

Με δεδομένο όμως οτι η συσκευή είναι αυτή που είναι, κυκλοφορεί σχεδόν ενα χρόνο, έχει νήματα σε διάφορα φόρα και υπαρχουν τόσες αλλες πηγές πληροφορησεις, το λάθος είναι δικο σου.

 

Την αλλάζεις με ενα s8 για παράδειγμα και προχωράμε όλοι παρακάτω.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το στιλακι τι να κανουμε το έχουμε. Αν δεν αρέσει σε κάποιους πρόβλημα τους. Ξυδακι, που λένε!

Απαντήσεις θα δίνουμε μιας και είναι ελεύθερο φόρουμ, χωρίς φυσικά να προσβαλουμε τον συνομιλουντα.

Αν λοιπόν αυτά που σου είπα εγώ αλλά και οι προλαλισαντες εμού είναι ανευ ουσίας και αφού φυσικά δεν καλύπτονται οι απαιτήσεις σου απο το τηλέφωνο, λυπάμαι αλλά μάλλον ηταν κακη επιλογή απο πλευράς σου.

 

Προφανώς δεν το εψαξες όσο θα έπρεπε και κατεληξες με μια συσκευή που δεν σε καλύπτει και είναι δύστροπη όπως αναφέρεις.

 

Με δεδομένο όμως οτι η συσκευή είναι αυτή που είναι, κυκλοφορεί σχεδόν ενα χρόνο, έχει νήματα σε διάφορα φόρα και υπαρχουν τόσες αλλες πηγές πληροφορησεις, το λάθος είναι δικο σου.

 

Την αλλάζεις με ενα s8 για παράδειγμα και προχωράμε όλοι παρακάτω.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

 

τα περί ξυδιού θα τα αναλάβουν οι αρμόδιοι μην ανησυχείς ;)

το μήνυμα σου δεν το λαμβάνω υπ'όψην μιας και είναι άσχετο με το θέμα και δεν βοηθά κάπου

και για να επιστρέψω στο θέμα και να το κλείσω, ανέφερα μια γνώμη όπου καλώς η κακώς την ενστερνίζονται και αρκετοί reviewers, μια γνώμη όπου για όποιον τον ενδιαφέρει η αγορά της συσκευής και μπαίνει να διαβάσει το θέμα μπορεί να τον βοηθήσει λίγο ή πολύ

δεν είχα συσκευή huawei στο παρελθόν και δε μπορούσα να γνωρίζω τι ακριβώς εννοούσαν όλοι όσοι το ανέφεραν

τέλος πάντων, τώρα ξέρω

αυτό δεν θα μου άλλαζε τη γνώμη όσον αφορά την αγορά του κινητού αλλά είναι κάτι που προσωπικά με ενοχλεί

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

To emui σε σχεση με τα λειτουργικα των υπολοιπων κινεζικων εταιρειων πιστευω ειναι πιο ευχρηστο και πιο "δυτικο" . Επισης δεν ταλανιζεται απο τις παραξενιες τους,notifications να μην ερχονται,να μην αναπτυσσονται στη lockscreen,ουτε εχει τις εμμονες των αλλων με την εξοικονομηση μπαταριας που προκαλει πολλα προβληματα.

Πιστευω ειναι σε πολύ καλό επιπεδο για μια κινεζική εταιρεία και εκτιμω τα αρνητικα σχολια σε reviews οφειλονται σε εναν κυριως λογο: σχεδον παντα ,ολα τα κινητα,τα συγκρινουν με το λειτουργικο των pixels,που ειναι στοκ. Ειναι αδικη συγκριση,καποιου που του αρεσει το στοκ,δυσκολα θα του αρεσει οτιδηποτε αλλο.

Εχω καιρο να πιασω σαμσουνγκ,αλλα δε θα έλεγα οτι μου λειπει κατι απο αυτα. Το emui ειναι μια χαρα. Για τον dialer υπαρχουν πολλα γουστα,αλλα στην κληση η οθονη ειναι κλειστή ή το κινητό σε κάποια τσεπη,βεβαια καποιοι θέλουν να επιδρουν στο κινητο εκεινη τη στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Το βασικότερο πράγμα σε ένα τηλέφωνο είναι ο dialer

Στο touchwiz όταν σε καλούσε κάποιος, κάτω από τα στοιχεία του καλούντα εμφάνιζε και ένα μικρό ιστορικό της επικοινωνίας σας

αυτό εγώ το θεωρώ μεγάλο θετικό

επίσης είναι πιο προσεκτικά σχεδιασμένος όσον αφορά τα γραφικά

dialer δυστυχώς δε μπορείς να αλλάξεις

κάτι ακόμα είναι οι ειδοποιήσεις στην lock screen

η Lock screen στο emui είναι πιο άσχημη να το πω, πιο άναρχη σε σχέση με τον tw

το όλο ui ρε παιδί μου είναι κάπως άγαρμπο

Φίλε νομίζω ότι αυτό που λες υπάρχει : https://wmstatic.global.ssl.fastly.net/ml/3061217-f-e231be40-fed3-4430-bc10-765930ca6603.jpg?width=356&height=632 αν πας στην εκάστοτε επαφή και πατήσεις το call log θα έχεις αυτό που θέλεις, αν κατάλαβα καλά. Οι ειδοποιήσεις στην stock lock screen δουλεύουν μια χαρά. Αρκεί να μην αλλάξεις θέμα από το store γιατί δεν υποστηρίζουν όλα notification.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κουβέντα γίνεται και πολύ προσπαθούμε να βοηθήσουμε τον φίλο μας λεγοντας του πραγματα ανευ ουσίας.

Και είναι λογικό μιας και τα ουσιαστικά γι αυτόν τα ξέρει μόνον αυτός.

 

Και λάδια και ξυδια ομως φιλε μου. Δεν ήρθες να ρωτήσεις κάτι για να σε βοηθήσουμε όπως μπορούμε εμείς εδώ. Ήρθες, μας ειπες την γνώμη σου και το πόσο αγαρμπο είναι το ui, το πόσο άβολο και κακοφτιαγμενο είναι σε σχέση με το touchwiz και όταν προσπαθήσαμε να σου πούμε 5 πράγματα που πιθανών να μην τα ηξερες, σε σχέση με ενα τηλέφωνο που όπως λες το είχες 1 μήνα μονο χωρίς να είχες κάποια αλλη επαφή με τα hua στο παρελθον, μας την λες! Σου προτειναμε και σου υποδειξαμε οπως λες πραγματα άνευ ουσίας!

 

Ενα ευχαριστώ ομως δεν είχες να πεις για τις ανούσιες υποδείξεις μας! Και μετα ενοχληθηκες και με το στηλακι μου και με νουθετεις κιόλας, λεγοντας οτι καλά θα κανω να το αλλάξω! Τις πλάγιες απειλές για κάποιους εδώ που θα με συνετησουν, εννοείται βεβαια, τις αντιπαρερχομαι.

 

Οτι πεις φιλέ μου! Οτι πεις!

 

Το σταματάω στο σημείο αυτο προσωπικά, γιατί δεν εγραψες εδώ για να σε βοηθήσουμε ώστε να βρεις κάποιας μορφης λύσεις στην πιθανή αστοχία επιλογής σου Για άλλο λόγο ήρθες.

 

Και είναι πραγματικά άνευ ουσίας ο λόγος.

 

Καλη σου μέρα!

 

 

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...