Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πως θα διορθώθει το πρόβλημα με το huawei id;;;αν θυμάμαι καλα την αναβάθμιση την έκανε ενω ησουν συνδεδεμενος, τώρα πως θα κάνει άλλη αναβάθμιση;; υπάρχει αλλος τρόπος;;

 

Υ.Γ. βρηκα.λυση παιδιά!!! μπείτε στο play store και βρείτε το huawei services..πατηστε καταργηση ενημερώσεων και θα βγάλει το τελευταίο update..οποτε ξαναγινεται οπως πριν..εβλαλα mail και κωδικό και τα δέχτηκε!

Edited by JIMYIAK
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και πως θα διορθώθει το πρόβλημα με το huawei id;;;αν θυμάμαι καλα την αναβάθμιση την έκανε ενω ησουν συνδεδεμενος, τώρα πως θα κάνει άλλη αναβάθμιση;; υπάρχει αλλος τρόπος;;

 

Υ.Γ. βρηκα.λυση παιδιά!!! μπείτε στο play store και βρείτε το huawei services..πατηστε καταργηση ενημερώσεων και θα βγάλει το τελευταίο update..οποτε ξαναγινεται οπως πριν..εβλαλα mail και κωδικό και τα δέχτηκε!

 

Μπράβο JIMYIAK,

 

Το έκανα και εγώ και δούλεψε. Οπότε όλα είναι οκ τώρα.

Όταν το κάνετε και επανέλθουν όλα όπως παλιά, αν πάτε: Ρυθμίσεις, Huawei ID, Ρυθμίσεις, Έλεγχος για ενημερώσεις, θα σας βγάλει πως υπάρχει διαθέσιμη νέα έκδοση (2.5.4.302). Μην αναβαθμίσετε γιατί αυτή έκανε όλη την μανούρα. Να μείνετε στην έκδοση 2.5.3.301.

 

Ευχαριστούμε JIMYIAK

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φιλε!

Να 'σαι καλά.

It works like a charm!

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο παίχτης. Μια χαρά δούλεψε.

 

(οφ τόπικ, αλλά χθές τράβηξα ένα βίντεο στα 1080/30fps με EIS ON σε χαμηλό σχετικά φωτισμό στο κέντρο της πόλης και το jello effect ήταν ανυπόφορο. Μακάρι να φτιαχτεί με κανά update. Πφφ)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο JIMYIAK,

 

Το έκανα και εγώ και δούλεψε. Οπότε όλα είναι οκ τώρα.

Όταν το κάνετε και επανέλθουν όλα όπως παλιά, αν πάτε: Ρυθμίσεις, Huawei ID, Ρυθμίσεις, Έλεγχος για ενημερώσεις, θα σας βγάλει πως υπάρχει διαθέσιμη νέα έκδοση (2.5.4.302). Μην αναβαθμίσετε γιατί αυτή έκανε όλη την μανούρα. Να μείνετε στην έκδοση 2.5.3.301.

 

Ευχαριστούμε JIMYIAK

Ωραίος φιλε!

Να 'σαι καλά.

It works like a charm!

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Την αναβάθμιση (μετά την κατάργηση μέσω του market) που θα σας βγάζει μετά μέσα στο market μπορείτε να την κάνετε. Δεν παρουσιάζει πρόβλημα. Αυτήν που θα σας βγάλει μέσα η ίδια η εφαρμογή μην την κάνετε. Εκεί έχουν κάνει την μακακία.

 

EDIT:

 

Και ενα κουλο. Σε Ρ8 που έχω σαν δεύτερο, δεν έχει κανένα πρόβλημα η αναβάθμιση. Δουλεύει μια χαρά. Στο Ρ10 έχει πρόβλημα

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Έχω τη συσκευή 4 ημέρες και μπορώ να πω ότι ειναι τρομερή. Το μόνο πράγμα που δεν τα πάει καθόλου καλά είναι η μπαταρία.

Το πρωί είχε 80% μπαταρία και κοντεύω να ξεμείνω από μπαταρία χωρίς πολύ χρήση. Λίγο ΦΒ, κανα 10ρια μηνύματα βαιμπερ και τηλέφωνα 5 λεπτών συνολικά.

 

Δείτε και τις σχετικές φωτογραφίες μήπως μπορείτε να βοηθήσετε!

https://photos.app.goo.gl/wUiNjCzSE0PWMi5p1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά !

 

Επειδή με ενδιαφέρει πολύ η συγκεκριμένη συσκευή, θα ήθελα να σας ρωτήσω κάποια πραγματάκια :)

 

Το κεντρικο home button με τα gestures σε συνδυασμό με την έλλειψη capacitive navigational buttons, παλεύεται; Στο Honor 9 εχεις και τα capacitive buttons αν θελεις να τα ενεργοποιήσεις... Φοβαμαι οτι αν τα gestures δεν με βολεψουν, θα την εχω βαψει ! Επίσης κάπου διάβασα ότι αν ενεργοποιήσεις τα software / on screen navigational buttons, τότε (αφενός χάνεις ένα μικρό μέρος από το ύψος της οθόνης κι αφετέρου) απενεργοποιείται εντελώς το Hardware home button ! Ισχύει όντως αυτό; Απενεργοποιείται 100% Δεν λειτουργεί ούτε καν σαν fingerprint sensor;;

 

p.s. Σκέφτομαι να περιμένω τις ερχόμενες γιορτινές μέρες μήπως το βάλουν προσφορά, όπως στην Black Friday.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Έχω τη συσκευή 4 ημέρες και μπορώ να πω ότι ειναι τρομερή. Το μόνο πράγμα που δεν τα πάει καθόλου καλά είναι η μπαταρία.

Το πρωί είχε 80% μπαταρία και κοντεύω να ξεμείνω από μπαταρία χωρίς πολύ χρήση. Λίγο ΦΒ, κανα 10ρια μηνύματα βαιμπερ και τηλέφωνα 5 λεπτών συνολικά.

 

Δείτε και τις σχετικές φωτογραφίες μήπως μπορείτε να βοηθήσετε!

https://photos.app.goo.gl/wUiNjCzSE0PWMi5p1

 

 

Κοίτα μήπως έχεις καμιά εφαρμογή στο παρασκήνιο που τρώει πολύ μπαταρία. Εγώ όταν κλειδώνει το κινητό το έχω ρυθμίσει έτσι ώστε να μην έχει εφαρμογές στο παρασκήνιο , εκτός από κανά fb , whatsapp πχ. Γενικά πάντως η μπαταρία δεν είναι το strong point του P10.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μήπως έχεις καμιά εφαρμογή στο παρασκήνιο που τρώει πολύ μπαταρία. Εγώ όταν κλειδώνει το κινητό το έχω ρυθμίσει έτσι ώστε να μην έχει εφαρμογές στο παρασκήνιο , εκτός από κανά fb , whatsapp πχ. Γενικά πάντως η μπαταρία δεν είναι το strong point του P10.

 

Ευχαριστώ.

Έχω κανει και εγώ αυτή τη ρύθμιση (βασικά σήμερα την έκανα) και περιμένω να δω αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η μπαταρία δεν είναι καλή στην B171.. Στην B151 ήταν απίστευτη η διαχείριση. Το βράδυ με φουλ χρήση δεν έπεφτα κάτω από 35%
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να μπεις επίσης και στο cloud από το κινητό. Έστειλα email στην υποστήριξη και όταν μου απαντήσουν θα ενημερώσω σχετικά΄.

 

Η απάντηση από την τεχνική υποστήριξη της Huawei FYI

 

Ευχαριστούμε για την επικοινωνία σας με το τμήμα εξυπηρέτησης της HUAWEI.

Oνομάζομαι Σταμάτης και θα σας ενημερώσω σχετικά με το ερώτημα σας.

Θα ήθελα να σας αναφέρω πως έχει διαπιστωθεί ένα σφάλμα στον σέρβερ και οι τεχνική ομάδα

προσπαθεί για την επίλυση του το ταχύτερο δυνατό. Θα χρειαστεί να περιμένετε εως ότου είναι

και πάλι εφικτή η πρόσβαση στο αναγνωριστικό ID.

Παραμένω στην διάθεση σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά !

 

Επειδή με ενδιαφέρει πολύ η συγκεκριμένη συσκευή, θα ήθελα να σας ρωτήσω κάποια πραγματάκια :)

 

Το κεντρικο home button με τα gestures σε συνδυασμό με την έλλειψη capacitive navigational buttons, παλεύεται; Στο Honor 9 εχεις και τα capacitive buttons αν θελεις να τα ενεργοποιήσεις... Φοβαμαι οτι αν τα gestures δεν με βολεψουν, θα την εχω βαψει ! Επίσης κάπου διάβασα ότι αν ενεργοποιήσεις τα software / on screen navigational buttons, τότε (αφενός χάνεις ένα μικρό μέρος από το ύψος της οθόνης κι αφετέρου) απενεργοποιείται εντελώς το Hardware home button ! Ισχύει όντως αυτό; Απενεργοποιείται 100% Δεν λειτουργεί ούτε καν σαν fingerprint sensor;;

 

p.s. Σκέφτομαι να περιμένω τις ερχόμενες γιορτινές μέρες μήπως το βάλουν προσφορά, όπως στην Black Friday.

 

Καλησπέρα φίλε μου.

 

Καταρχήν δεν είναι hardware button.

Είναι ένας capacitive πολυ-αισθητηρας. Αντικαθιστά όλα τα navigation keys τόσο βολικά και τέλεια που θα εκνευρίζεσαι όταν θα πιανεις στα χέρια σου κινητό που δεν έχει τέτοιο navigation key.

 

Είναι όχι απλά εύχρηστος αλλά εξωφρενικά βολικός!

Έτσι δύσπιστος ήμουν και εγώ αλλά όλες οι αμφιβολίες μου κράτησαν 1-2 λεπτά, όταν πρωτο έπιασα το κινητο στα χέρια μου.

Ενα ακόμη συν είναι ότι απενεργοποιείς τα software Nav keys και κερδίσεις και σε οθόνη, αφού πλέον είναι 100% διαθέσιμη.

 

Με δυο λόγια? Μην το σκέφτεσαι καν. Αν ο προβληματισμός σου είναι μόνον αυτός, θα διαρκέσει κάποια δευτερόλεπτα.

Go4it.

 

 

 

Κοίτα μήπως έχεις καμιά εφαρμογή στο παρασκήνιο που τρώει πολύ μπαταρία. Εγώ όταν κλειδώνει το κινητό το έχω ρυθμίσει έτσι ώστε να μην έχει εφαρμογές στο παρασκήνιο , εκτός από κανά fb , whatsapp πχ. Γενικά πάντως η μπαταρία δεν είναι το strong point του P10.

 

Στάνταρ κάτι τέτοιο γίνεται. Εντάξει, είπαμε οτι δεν έχει και την μπαταρία της χρονιάς αλλά σίγουρα καμία σχέση με αυτό που γράφει ο φίλος.

Κάτι του την μασουλαει, κανονικά και με τον νόμο.

 

 

 

Η απάντηση από την τεχνική υποστήριξη της Huawei FYI

 

Ευχαριστούμε για την επικοινωνία σας με το τμήμα εξυπηρέτησης της HUAWEI.

Oνομάζομαι Σταμάτης και θα σας ενημερώσω σχετικά με το ερώτημα σας.

Θα ήθελα να σας αναφέρω πως έχει διαπιστωθεί ένα σφάλμα στον σέρβερ και οι τεχνική ομάδα

προσπαθεί για την επίλυση του το ταχύτερο δυνατό. Θα χρειαστεί να περιμένετε εως ότου είναι

και πάλι εφικτή η πρόσβαση στο αναγνωριστικό ID.

Παραμένω στην διάθεση σας.

 

Ποιόν σέρβερ και π©π©ριες τώρα? Αν είχε πρόβλημα ο σέρβερ πως μπαίνουμε κανονικά με παλιότερη έκδοση και πως μπαίνω κανονικά και με το Ρ8 που έχω και μάλιστα με την τελευταία αναβάθμιση της εφαρμογής? Αυτής δηλαδή που έχει πρόβλημα στο Ρ10.

Στάνταρ κάποια μακακία έχουν κάνει σε σχέση με το nougat. Σε ζαχαρωτό (ΜΜ) δουλεύει μια χαρούλα!

 

 

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Στάνταρ κάτι τέτοιο γίνεται. Εντάξει, είπαμε οτι δεν έχει και την μπαταρία της χρονιάς αλλά σίγουρα καμία σχέση με αυτό που γράφει ο φίλος.

Κάτι του την μασουλαει, κανονικά και με τον νόμο.

Καλημέρα φίλε μου. Δες τα screenshots που ανέβασα αν θες και πες μου αν φαίνεται κάποια εφαρμογή να τρώει τη μπαταρία;

Γιατί η κατανάλωση απο εφαρμογές δείχνει κανονικη. Η τουλάχιστον έτσι το καταλαβαίνω εγώ. Πριν είχα το Xiaomi MI6 με τις ίδιες εφαρμογές και το ίδιο setup και τα πράγματα ήταν καλύτερα.

 

Δε ξέρω αν το VoWIFI κάνει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Huawei P10 - 398,99€ @ Public

 

Χαμηλότερη τιμή αυτή τη στιγμή στο Skroutz: 432,27 € και στο BestPrice.gr: 422,00 €

 

Δεν είναι τόσο χαμηλή η τιμή όσο εκείνη του Γερμανού πριν λίγο καιρό σε συνδυασμό με Eurobank επιστροφή, αλλά είναι η χαμηλότερη αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Huawei P10 - 398,99€ @ Public

 

Χαμηλότερη τιμή αυτή τη στιγμή στο Skroutz: 432,27 € και στο BestPrice.gr: 422,00 €

 

Δεν είναι τόσο χαμηλή η τιμή όσο εκείνη του Γερμανού πριν λίγο καιρό σε συνδυασμό με Eurobank επιστροφή, αλλά είναι η χαμηλότερη αυτή τη στιγμή.

 

Είναι dual ?

Link to comment
Share on other sites

Το dual θέλω βασικά και θα το πάρω το ΣΚ που θα είμαι Ελλάδα γιατί εδώ στην Αγγλία δεν υπάρχει.

Το έχω ήδη 9 μήνες και είναι σούπερ. Το μακροβιότερο κινητό μου μέχρι τώρα.

Θα το ξαναπάρω καινούργιο μέχρι να πάρω το Ρ11 το καλοκαίρι μιας και επειδή δε χρησιμοποιώ ποτέ θήκη έχει παντού γρατσουνιές και χτυπηματάκια.. Αλλά σκυλί τελείως. Άπειρες φορές μου έχει πέσει αλλά η οθόνη δεν έσπασε ποτέ σε αντίθεση με κάποια άλλα μοντέλα. Δε κολλάει ποτέ και η μπαταρία απίστευτη. Ίσως να αντιλαμβάνομαι κάποια κόπωση τον τελευταίο μήνα αλλά λογικό μιας και το στύβω. Ίντερνετ ράδιο όλη μέρα κτλ. Μήνες τώρα..

Απίστευτο τηλέφωνο όντως.. Σκεφτόμουν μήπως δοκίμαζα κάποιο άλλο σε αυτή τη τιμή μέχρι να πάρω το Ρ11 αλλά πραγματικά δε μπορώ να σκεφτώ κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Το dual θέλω βασικά και θα το πάρω το ΣΚ που θα είμαι Ελλάδα γιατί εδώ στην Αγγλία δεν υπάρχει.

Το έχω ήδη 9 μήνες και είναι σούπερ. Το μακροβιότερο κινητό μου μέχρι τώρα.

Θα το ξαναπάρω καινούργιο μέχρι να πάρω το Ρ11 το καλοκαίρι μιας και επειδή δε χρησιμοποιώ ποτέ θήκη έχει παντού γρατσουνιές και χτυπηματάκια.. Αλλά σκυλί τελείως. Άπειρες φορές μου έχει πέσει αλλά η οθόνη δεν έσπασε ποτέ σε αντίθεση με κάποια άλλα μοντέλα. Δε κολλάει ποτέ και η μπαταρία απίστευτη. Ίσως να αντιλαμβάνομαι κάποια κόπωση τον τελευταίο μήνα αλλά λογικό μιας και το στύβω. Ίντερνετ ράδιο όλη μέρα κτλ. Μήνες τώρα..

Απίστευτο τηλέφωνο όντως.. Σκεφτόμουν μήπως δοκίμαζα κάποιο άλλο σε αυτή τη τιμή μέχρι να πάρω το Ρ11 αλλά πραγματικά δε μπορώ να σκεφτώ κάτι.

 

 

Κοίτα από μπαταρία είναι κατώτερο του S7, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι έχει κακή μπαταρία. Έχω παρατηρήσει ότι όποτε κάνω χρήση κάμερας η μπαταρία κατεβαίνει σχετικά γρήγορα. Είσαι ικανοποιημένος από θέμα βίντεο? Δεν σου κάνει jello effect εσένα? Ειδικά σε χαμηλό φωτισμό. Το έχω κανά μήνα και είμαι γενικά ευχαριστημένος απλά κάποια πραγματάκια με ενοχλούν. Να δούμε το Ρ11 πως θα είναι. Κρατάω μικρό καλάθι πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα από μπαταρία είναι κατώτερο του S7, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι έχει κακή μπαταρία. Έχω παρατηρήσει ότι όποτε κάνω χρήση κάμερας η μπαταρία κατεβαίνει σχετικά γρήγορα. Είσαι ικανοποιημένος από θέμα βίντεο? Δεν σου κάνει jello effect εσένα? Ειδικά σε χαμηλό φωτισμό. Το έχω κανά μήνα και είμαι γενικά ευχαριστημένος απλά κάποια πραγματάκια με ενοχλούν. Να δούμε το Ρ11 πως θα είναι. Κρατάω μικρό καλάθι πάντως.

 

Για να είμαι ειλικρινής βίντεο δε τραβάω και πολύ. Λες να πάω σε κανένα S7 έτσι για αλλαγή;;;

Το μόνο που με προβληματίζει με το S7, μιας και είχα πολλά Samsung κατά καιρούς και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος είναι το πως λειτουργεί το Dual sim τους μιας και της Huawei είναι άψογο και δεύτερον ότι είναι μοντέλο 2016. Τέλος να δω για το Edge Duos ή το απλό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω την συγκεκριμένη συσκευή (σαν δεύτερη), θα εκτιμούσα ιδιαίτερα την βοήθειάς σας στα παρακάτω ερωτήματα:

 

[1.] Από μπαταρία θα καλύψει τις εξής ανάγκες; τηλεφωνικές κλήσεις 1-2 ώρες, Wifi 8 ώρες (μόνο για συγχρονισμό e-mail ΟΧΙ social media, youtube, VoiP services etc.) και κάμερα το πολύ 10-15 λεπτά (αν χρειαστεί και τραβήξω κάποια φωτογραφία).

 

[2.] Από κάμερα είστε ευχαριστημένοι, έχει OIS; επειδή είχε πέσει στα χέρια στο παρελθόν ένα Honor 8 και οι φωτογραφίες σε ελάχιστα κινούμενο είδωλο και ιδιαίτερα κατά την δύση του ηλίου (όχι νύχτα) ήταν αρκετά απογοητευτικές. Θα μπορούσε κάποιος ο οποίος έχει τραβήξει κάποιες φωτογραφίες μέρα/νύχτα να επισυνάψει κάποιες ή κάποιο σύνδεσμο; Πιστεύω ότι τα ερασιτεχνικές λήψεις της καθημερινότητας του κάθε άτομού αντικατοπτρίζουν καλύτερα την χρήση κάμερας της συσκευής.

 

[3.] Η συμβατότητα με εφαρμογές από Playstore έχει φτιάξει; (παρατήρησα αρκετές ασυμβατότητες με τις υπογραφές πακέτων εφαρμογών – signature(int).manifest) Χαρακτηριστικό παράδειγμα ήταν εφαρμογές Win-Banking, Poweramp (audio .apk) GoSms (message service .apk) (μιλάω πάντα για το Honor 8).

 

[4.] Κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με την συνδεσιμότητα του Wifi υπάρχει; πολλές συσκευές Huawei εμφάνιζαν πρόβλημα κατά την αποθήκευση ασύρματων δικτύων και αποτυχία σύνδεσης μετά από την απενεργοποίηση της λειτουργίας τους, με συνεχή ανάγκη την εισαγωγή κάθε φορά των στοιχείων σύνδεσης (wep/wap/wap2 key) καθώς και πτώσης της εμβέλειας λόγω την εμπλοκής των στοιχείων σύνδεσης.

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο και την προσοχή σας.

 

Καλό βράδυ σε όλους.

 

Best, Programmer

 

:!: Γνωρίζω ότι τα [1.] & [2.] είναι και υποκειμενικά, δηλαδή για την μπαταρία είναι ανάλογα με την χρήση του καθενός και για την κάμερα ανάλογα με τις απαιτήσεις, απλά το μόνο που χρειάζομαι είναι γνώμες και προσωπικές εμπειρίες για να μπορέσω να φτιάξω ένα προσωπικό συμπέρασμα για την συγκεκριμένη συσκευή. Εννοείται ότι ουδέποτέ υπάρχει στόχος για την έναρξη του οποιοδήποτε διαξιφισμού ή εντάσεων στο forum. Κάθε γνώμη είναι σεβαστή και πιστεύω ότι έτσι κερδίζουμε όλοι από κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω την συγκεκριμένη συσκευή (σαν δεύτερη), θα εκτιμούσα ιδιαίτερα την βοήθειάς σας στα παρακάτω ερωτήματα:

 

[1.] Από μπαταρία θα καλύψει τις εξής ανάγκες; τηλεφωνικές κλήσεις 1-2 ώρες, Wifi 8 ώρες (μόνο για συγχρονισμό e-mail ΟΧΙ social media, youtube, VoiP services etc.) και κάμερα το πολύ 10-15 λεπτά (αν χρειαστεί και τραβήξω κάποια φωτογραφία).

 

[2.] Από κάμερα είστε ευχαριστημένοι, έχει OIS; επειδή είχε πέσει στα χέρια στο παρελθόν ένα Honor 8 και οι φωτογραφίες σε ελάχιστα κινούμενο είδωλο και ιδιαίτερα κατά την δύση του ηλίου (όχι νύχτα) ήταν αρκετά απογοητευτικές. Θα μπορούσε κάποιος ο οποίος έχει τραβήξει κάποιες φωτογραφίες μέρα/νύχτα να επισυνάψει κάποιες ή κάποιο σύνδεσμο; Πιστεύω ότι τα ερασιτεχνικές λήψεις της καθημερινότητας του κάθε άτομού αντικατοπτρίζουν καλύτερα την χρήση κάμερας της συσκευής.

 

[3.] Η συμβατότητα με εφαρμογές από Playstore έχει φτιάξει; (παρατήρησα αρκετές ασυμβατότητες με τις υπογραφές πακέτων εφαρμογών – signature(int).manifest) Χαρακτηριστικό παράδειγμα ήταν εφαρμογές Win-Banking, Poweramp (audio .apk) GoSms (message service .apk) (μιλάω πάντα για το Honor 8).

 

[4.] Κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με την συνδεσιμότητα του Wifi υπάρχει; πολλές συσκευές Huawei εμφάνιζαν πρόβλημα κατά την αποθήκευση ασύρματων δικτύων και αποτυχία σύνδεσης μετά από την απενεργοποίηση της λειτουργίας τους, με συνεχή ανάγκη την εισαγωγή κάθε φορά των στοιχείων σύνδεσης (wep/wap/wap2 key) καθώς και πτώσης της εμβέλειας λόγω την εμπλοκής των στοιχείων σύνδεσης.

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο και την προσοχή σας.

 

Καλό βράδυ σε όλους.

 

Best, Programmer

 

:!: Γνωρίζω ότι τα [1.] & [2.] είναι και υποκειμενικά, δηλαδή για την μπαταρία είναι ανάλογα με την χρήση του καθενός και για την κάμερα ανάλογα με τις απαιτήσεις, απλά το μόνο που χρειάζομαι είναι γνώμες και προσωπικές εμπειρίες για να μπορέσω να φτιάξω ένα προσωπικό συμπέρασμα για την συγκεκριμένη συσκευή. Εννοείται ότι ουδέποτέ υπάρχει στόχος για την έναρξη του οποιοδήποτε διαξιφισμού ή εντάσεων στο forum. Κάθε γνώμη είναι σεβαστή και πιστεύω ότι έτσι κερδίζουμε όλοι από κάτι.

 

Programmer,

 

1. Με αυτή την χρήση πιστεύω θα σε βγάλει άνετα 1 ημέρα.

2. Επειδή δεν χρησιμοποιώ και πολύ την κάμερα για φώτο και βίντεο, δεν μπορώ να σου πω και πολλά. Πάντως ότι φωτογραφίες έχω βγάλει (εξωτερικές ημέρα και κάποιες νύχτα με το κινητό ακουμπισμένο για σταθερότητα, όχι στο χέρι) είναι πολύ καλές ακόμα και όταν τις βλέπω στον υπολογιστή. Ναι έχει OIS.

3. To Win-Banking και το Poweramp τα έχω και εγώ και δουλεύουν μια χαρά για το GoSms δεν ξέρω.

4. Έχω παρατηρήσει πως "ξεχνάει" κάποια δίκτυα WiFi που έχω συνδεθεί παλαιότερα, οπότε μου ξανά ζητάει κωδικούς. Αλλά 1 φορά όχι συνέχεια. Για να καταλάβεις όταν επισκέπτομαι την μητέρα μου στο χωριό 1 με 2 φορές τον μήνα παίζει να μου ζητήσει ξανά τον κωδικό 1 φορά αλλά τον κρατάει για όσο μένω εκεί. Τον άλλο μήνα ξανά. Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν είναι και τόσο τραγικό αφού δεν τον ζητάει συνέχεια.

 

KVS

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα και εγώ απο τον κωτσοβολο στα 399. Νομιζω πολύ καλη τιμή....

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...