Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι ,απλως οταν τραβας βιντεο προχωρωντας πχ, η σταθεροποιηση δεν ειναι τοσο ομαλη.Ολα βγαινουν πιο κουνημενα απ οτι αν τραβαγες με ενα Galaxy ή μηλοφωνο...Δεν ειναι τραγικο βεβαια αυτο,αλλα οφειλω να το επισημανω και να το διευκρινισω αφου το ρωτησες για να καταλαβεις ακριβως την διαφορα τους...Υπαρχουν και βιντεακια ριβιουερς στο yt,που το επισημαινουν αυτο....Στα "στατικα"βιντεο δεν εχει θεμα,δεν χανει εστιαση...

 

Βασικά με ενδιαφέρει για στατικά βίντεο και σε χαμηλό φωτισμό.

Σε ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βασικά με ενδιαφέρει για στατικά βίντεο και σε χαμηλό φωτισμό.

Σε ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις.

 

Στο βίντεο αν επιλέξεις από τις ρυθμίσεις τί ακριβώς θέλεις να κάνεις, δηλαδή να επιλέξεις το focus συνεχόμενο ή στατικό , να κάνεις lock στο αντικείμενο και να επιλέξεις το metering τα πράγματα είναι μια χαρά. Δυστυχώς το P10 είναι μόνο για "manual" κατάστασεις.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά σόρυ για το πρήξιμο, αλλά έχω το redmi note 3 το οποίο σε κάμερα είναι χάλια μαύρα. Ειδικά σε βίντεο. Γιαυτό και οι επίμονες ερωτήσεις.

Όπως και να έχει φαντάζομαι ότι θα είναι καλύτερα τα πράγματα στο p10.

Πάντως σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά σόρυ για το πρήξιμο, αλλά έχω το redmi note 3 το οποίο σε κάμερα είναι χάλια μαύρα. Ειδικά σε βίντεο. Γιαυτό και οι επίμονες ερωτήσεις.

Όπως και να έχει φαντάζομαι ότι θα είναι καλύτερα τα πράγματα στο p10.

Πάντως σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες

Καλά κάνεις και ρωτάς. Γι αυτό υπάρχουν τα φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά σόρυ για το πρήξιμο, αλλά έχω το redmi note 3 το οποίο σε κάμερα είναι χάλια μαύρα. Ειδικά σε βίντεο. Γιαυτό και οι επίμονες ερωτήσεις.

Όπως και να έχει φαντάζομαι ότι θα είναι καλύτερα τα πράγματα στο p10.

Πάντως σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες

 

καλά, καμια σχέση. Μέρα με νύχτα.

Εγω πάντως που βγάζω αρκετα βιντεο μεσα σε νυχτερινο μαγαζί που δουλευεω, δεν βλεπω διαφορές με iphone 7 και sasmung s7.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Μετά από 9 χρονια με iPhone (και MacBook, iPad, MacMini, ipod) είπα να κάνω το μεγάλο βήμα να πάω προς Android πλευρά να δω τι γίνεται αφού αυτή την στιγμή το iphone8 είναι απλα η 4η αναβάθμιση του iphone6 και το Χ είναι απαγορευτικά ακριβό.

 

Πάντα συμπαθούσα τα Huawei γιατί δείχνουν ποιοτικά και σε καλη τιμή. Οπότε επέλεξα το P10.

 

Γενικά πολύ καλές εντυπώσεις. Προφανέστατα καλύτερη οθόνη και αντίστοιχη ποιότητα κατασκευής με ένα iPhone. Δυο προβλήματα όμως υπάρχουν στα οποία δεν έχω βρει λύσεις και θα ήθελα την βοήθεια σας.

 

1) Όταν μου έρχονται sms κάποιοι αριθμοί μετατρέπονται σε smiley. Σαν αποτέλεσμα δεν μπορώ να δω τον αριθμό.

 

 

2) Στο iPhone όταν έχεις κάνει pair bluetooth ακουστικό, έαν το σηκώσεις από την συσκευή μιλάς μέσω της συσκευής. Στο Android εάν σηκώσεις από την συσκευή πρέπει αυτός που σε έχει καλέσει να περιμένει στην γραμμή μέχρι να κάνεις switch στο ακουστικό της συσκευής.

 

Έχετε μια λύση για τα παραπάνω για έναν Android noob??

Edited by stzagos
Link to comment
Share on other sites

καλά, καμια σχέση. Μέρα με νύχτα.

Εγω πάντως που βγάζω αρκετα βιντεο μεσα σε νυχτερινο μαγαζί που δουλευεω, δεν βλεπω διαφορές με iphone 7 και sasmung s7.

 

Τι λες τώρα!!! Με έφτιαξες τώρα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Μετά από 9 χρονια με iPhone (και MacBook, iPad, MacMini, ipod) είπα να κάνω το μεγάλο βήμα να πάω προς Android πλευρά να δω τι γίνεται αφού αυτή την στιγμή το iphone8 είναι απλα η 4η αναβάθμιση του iphone6 και το Χ είναι απαγορευτικά ακριβό.

 

Πάντα συμπαθούσα τα Huawei γιατί δείχνουν ποιοτικά και σε καλη τιμή. Οπότε επέλεξα το P10.

 

Γενικά πολύ καλές εντυπώσεις. Προφανέστατα καλύτερη οθόνη και αντίστοιχη ποιότητα κατασκευής με ένα iPhone. Δυο προβλήματα όμως υπάρχουν στα οποία δεν έχω βρει λύσεις και θα ήθελα την βοήθεια σας.

 

1) Όταν μου έρχονται sms κάποιοι αριθμοί μετατρέπονται σε smiley. Σαν αποτέλεσμα δεν μπορώ να δω τον αριθμό.

 

 

2) Στο iPhone όταν έχεις κάνει pair bluetooth ακουστικό, έαν το σηκώσεις από την συσκευή μιλάς μέσω της συσκευής. Στο Android εάν σηκώσεις από την συσκευή πρέπει αυτός που σε έχει καλέσει να περιμένει στην γραμμή μέχρι να κάνεις switch στο ακουστικό της συσκευής.

 

Έχετε μια λύση για τα παραπάνω για έναν Android noob??

 

 

Για το πρώτο δεν μου έχει συμβεί, ούτε ξέρω κάτι.. Οι αριθμοί αυτοί είναι αποθηκευμένοι κάπου πχ στην Sim. Πολύ περίεργο μου φαίνεται..

Για το δεύτερο δοκίμασε αν σε βολεύει Ρυθμίσεις -> Έξυπνη βοήθεια -> Έλεγχος κίνησης -> Σηκώστε το και ενεργοποίησε εκεί την κίνηση στο αυτί. Δεν είναι ακριβώς ότι ζητάς αλλά δες το γιατί για το άλλο δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει.. Στην ουσία όταν ανιχνεύει ότι θα το βάλεις στο αυτί γυρνάει στο ακουστικό.

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο δεν μου έχει συμβεί, ούτε ξέρω κάτι.. Οι αριθμοί αυτοί είναι αποθηκευμένοι κάπου πχ στην Sim. Πολύ περίεργο μου φαίνεται..

Για το δεύτερο δοκίμασε αν σε βολεύει Ρυθμίσεις -> Έξυπνη βοήθεια -> Έλεγχος κίνησης -> Σηκώστε το και ενεργοποίησε εκεί την κίνηση στο αυτί. Δεν είναι ακριβώς ότι ζητάς αλλά δες το γιατί για το άλλο δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει.. Στην ουσία όταν ανιχνεύει ότι θα το βάλεις στο αυτί γυρνάει στο ακουστικό.

 

Σωστός! Κάτι είναι και αυτό!

 

Για το πρώτο, φταίει η εφαρμογή. Κατέβασα το Android Messages και εκεί όλα είναι οκ. Μάλιστα στην πρωτη δεν μου έκανε καν αντιστοιχία τον αριθμό με τον αποθηκευμένο αριθμό του καταλογου.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω ενα κινητο με πολυ καλη καμερα. Οσους ρωτησα μου ειπαν να παρω το p10 αλλα το φοβαμαι ιδικα στα νυχτερινα βιντεο....

 

μηπως να κοιταξω προς note8 η iphone X ? η λετε οι διαφορες δεν θα ειναι και τοσο μεγαλες που να δικαιολογουν την διαφορα στα χρηματα?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω ενα κινητο με πολυ καλη καμερα. Οσους ρωτησα μου ειπαν να παρω το p10 αλλα το φοβαμαι ιδικα στα νυχτερινα βιντεο....

 

μηπως να κοιταξω προς note8 η iphone X ? η λετε οι διαφορες δεν θα ειναι και τοσο μεγαλες που να δικαιολογουν την διαφορα στα χρηματα?

 

Μιλάς για διπλάσια η τριπλάσια χρήματα τώρα. IPhone x δεν έχει κυκλοφορήσει οπότε δεν υπάρχει δείγμα βίντεο. Το note είναι δυνατό. Αν τα χεις δωστα. Δεν ξέρω αν αξίζει η διαφορά, μιας και είναι ξεκάθαρα θέμα γούστου και τι απαιτήσεις έχεις από βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω ενα κινητο με πολυ καλη καμερα. Οσους ρωτησα μου ειπαν να παρω το p10 αλλα το φοβαμαι ιδικα στα νυχτερινα βιντεο....

 

μηπως να κοιταξω προς note8 η iphone X ? η λετε οι διαφορες δεν θα ειναι και τοσο μεγαλες που να δικαιολογουν την διαφορα στα χρηματα?

Επειδή παρακολουθώ αρκετά τα θέματα του φόρουμ με τις φωτογραφίες, μπορώ να πω ότι υπάρχουν εξαιρετικά δείγματα από το p10. Σε αυτό συμβάλλουν και τα έτοιμα modes που έχει και δίνουν όμορφα εφέ, χωρίς κόπο. Και σίγουρα η τιμή του είναι ελκυστική.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαφορά υπάρχει σίγουρα και είναι υπέρ του note.

Το αν αξίζει η τεράστια διαφορά τιμής είναι κάτι που εξαρτάται απο το καθένα μας και τα προσωπικά μας θέλω.. Για άλλους ναι αξίζει, για άλλους ούτε για πλάκα.

Το μέχρι στιγμής απόλυτο πάντως δεν είναι με το hua

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δύο μήνες με το κινητό, δεν έχω βρει τα πατήματα της κάμερας, ειδικά για το βράδυ, για το πώς τραβάει καλύτερά. Και για αυτό φταίει ότι αυτό που βλέπεις στην οθόνη είναι διαφορετικό από το τελικό αποτέλεσμα. Έχει το συνήθειο να τραβάει αυτόματα στο 1/4 στα 1250 iso ή 1/17 3200 iso, τα οποία δε με ικανοποιούν σαν αποτέλεσμα, έτσι πηγαίνω σε pro δοκιμάζοντας πολλές φορές με iso πχ 400, και φαίνεται σκοτεινή η οθόνη, αλλά με το που πατήσεις κλικ, να βγαίνει όπως πρέπει. Την ημέρα πάλι το μόνο που θέλει είναι να κατεβάζεις λίγο το exposure γιατί από default βγαίνουν overexposed. Από s7 είναι ένα κλικ κάτω σα φωτογραφική. Βίντεο παρόλο που τραβάω, δε παρατηρώ ποιότητες και τα σχετικά. Μια χαρά μου φαίνονται

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Μια ερωτηση εχω.. Εχει βαλει καποιος/α τζαμακι της Nillkin στην οθονη?

Εχω δει οτι υπαρχουν και για το p10 και ρωταω γιατι στο lg g4 που εχω της Nillkin ειναι αψογο. Κι επισης εχει και ελαιοφοβικη επιστρωση πολυ καλη. (μιας που το p10 εχει ενα θεμα σ αυτο τον τομεα!)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Μια ερωτηση εχω.. Εχει βαλει καποιος/α τζαμακι της Nillkin στην οθονη?

Εχω δει οτι υπαρχουν και για το p10 και ρωταω γιατι στο lg g4 που εχω της Nillkin ειναι αψογο. Κι επισης εχει και ελαιοφοβικη επιστρωση πολυ καλη. (μιας που το p10 εχει ενα θεμα σ αυτο τον τομεα!)

Της ultimate shield έχω πάρει εγώ, πολύ καλή, πιστεύω ότι και της Nillkin δε θα είναι κατώτερη

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , είμαι κάτοχος του p10 εδώ και μία εβδομάδα . Η συσκευή λειτουργεί μια χαρά εκτός από μια λειτουργία . Όταν συνδέω τα ακουστικά που είχε μέσα η συσκευασία και με καλεί κάποιος , δεν ακούγεται η κλήση από τα ακουστικά . Υπάρχει η δόνηση και ο ήχος από το ηχείο του τηλεφώνου . Όταν απαντηθεί η κλήση

( χρησιμοποιώντας το τηλέφωνο αφού τα ακουστικά δεν βοηθάνε ) η συνομιλία γίνεται κανονικά από τα ακουστικά . Όταν καλώ εγώ , ο ήχος της κλήσης ακούγεται κανονικά από τα ακουστικά .

 

Αυτή η δυσλειτουργία δεν υπάρχει όταν χρησιμοποιώ τα συγκεκριμένα ακουστικά σε τηλέφωνο honor 6x .

 

Το ίδιο θέμα υπάρχει και με hands free htc . Με το p10 το πρόβλημα παραμένει , με το honor 6x λειτουργεί κανονικά .

 

Έχει κάποιος στην παρέα κάποια λύση ? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα να οφείλεται στην είσοδο- υποδοχή των ακουστικών.

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H υποδοχή Jack του τηλεφώνου.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση . Επανέρχομαι για κάποια διευκρίνηση γιατί , μουσική ακούω κανονικά από τα ακουστικά , η επικοινωνία - συνομιλία γίνεται κανονικά με τα ακουστικά , ο ήχος της κλήσης ακούγεται κανονικά από τα ακουστικά όταν καλώ εγώ . Να σημειώσω όταν ακούω μουσική από τα ακουστικά και δέχομαι κλήση η μουσική σταματάει και δεν ακούγεται τίποτα μέχρι να απαντηθεί η κλήση και να ξεκινήσει η συνομιλία η οποία γίνεται κανονικά . Επίσης η μουσική επανέρχεται όταν δεν προλάβω να απαντήσω .
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση . Επανέρχομαι για κάποια διευκρίνηση γιατί , μουσική ακούω κανονικά από τα ακουστικά , η επικοινωνία - συνομιλία γίνεται κανονικά με τα ακουστικά , ο ήχος της κλήσης ακούγεται κανονικά από τα ακουστικά όταν καλώ εγώ . Να σημειώσω όταν ακούω μουσική από τα ακουστικά και δέχομαι κλήση η μουσική σταματάει και δεν ακούγεται τίποτα μέχρι να απαντηθεί η κλήση και να ξεκινήσει η συνομιλία η οποία γίνεται κανονικά . Επίσης η μουσική επανέρχεται όταν δεν προλάβω να απαντήσω .

 

Πήγαινε στο μενού έξυπνη βοήθεια - έλεγχος κίνησης - και παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις. Νομίζω κάπου εκεί γίνεται το μπέρδεμα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο μενού έξυπνη βοήθεια - έλεγχος κίνησης - και παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις. Νομίζω κάπου εκεί γίνεται το μπέρδεμα.

 

Σε ευχαριστώ για την συμβουλή .Έκανα αλλαγές στις ρυθμίσεις . Αρκετούς συνδυασμούς .Δεν είχε αποτέλεσμα . Θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση της HUAWEI

Link to comment
Share on other sites

Αντε παλι τα ιδια....Πριν απο καιρο ειχα το p10 το οποιο και πουλησα μετα. Σημερα το ξαναγορασα απ το MediaMarkt και εχω παλι το ιδιο προβλημα...μολις ανοιγω ορισμενες εφαρμογες π.χ. facebook, chrome κ.α. πεφτει αυτοματα η φωτεινοτητα (σκοτεινιαζει) η οθονη ενω μολις βγαινω απ την εφαρμογη επανερχεται. Δεν εχω ουτε αυτοματη φωτεινοτητα ουτε εξοικονομηση ενεργειας ουτε τιποτα τετοιο σχετικο.... Ειμαι με την τελευταια 171 εκδοση ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο αυτό που λες, βέβαια εγώ δε το έχω δουλέψει ποτέ χωρίς αυτόματη φωτεινότητα. Δε το έχω παρατηρήσει ποτέ. Μόνο σε κάτι LG

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δύο μήνες με το κινητό, δεν έχω βρει τα πατήματα της κάμερας, ειδικά για το βράδυ, για το πώς τραβάει καλύτερά. Και για αυτό φταίει ότι αυτό που βλέπεις στην οθόνη είναι διαφορετικό από το τελικό αποτέλεσμα. Έχει το συνήθειο να τραβάει αυτόματα στο 1/4 στα 1250 iso ή 1/17 3200 iso, τα οποία δε με ικανοποιούν σαν αποτέλεσμα, έτσι πηγαίνω σε pro δοκιμάζοντας πολλές φορές με iso πχ 400, και φαίνεται σκοτεινή η οθόνη, αλλά με το που πατήσεις κλικ, να βγαίνει όπως πρέπει. Την ημέρα πάλι το μόνο που θέλει είναι να κατεβάζεις λίγο το exposure γιατί από default βγαίνουν overexposed. Από s7 είναι ένα κλικ κάτω σα φωτογραφική. Βίντεο παρόλο που τραβάω, δε παρατηρώ ποιότητες και τα σχετικά. Μια χαρά μου φαίνονται

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Εγώ πάντως που έχω S7, βλέπω δείγματα από Huawei p10 και ζηλεύω! :-)

 

Για μένα βέβαια μετράνε, όπως είπα και πριν, τα έτοιμα modes (silly water, portrait κλπ). Μπορούν να σου δώσουν πολύ καλλιτεχνικές φωτογραφίες, που για να πετύχεις με άλλο κινητό, θέλει αρκετή επεξεργασία.

 

Έτσι, πρέπει να δει κανείς και τι ακριβώς θέλει να φωτογραφίζει. Ίσως δηλαδή το S7 να δίνει περισσότερη λεπτομέρεια στα πρόσωπα, λόγω αισθητήρα, και σίγουρα πιο "εύκολες" φωτογραφίες, εφόσον έχει καλό auto.

 

Εγώ, βέβαια θα κοίταζα και για htc u11, παρόλο που ξεφεύγει στην τιμή. Έχει τρομερά αποτελέσματα, αν κάποιος ενδιαφέρεται αποκλειστικά για αυτό και μόνο.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...