Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ούτε στο firmware finder, ούτε καν στο Google σαν ανακοίνωση

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στο firmware finder, ούτε καν στο Google σαν ανακοίνωση

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Ειναι branded;; Γιατι αν ειναι, λογικα θα αργει περισσοτερο μιας και θα πρεπει πρωτα να περασει το Software απο επεξεργασια απο την εκαστοτε εταιρια (Cosmote, Vodafone κτλ κτλ). Σιγουρα ισχυει για αναβαθμιση που σου ερχεται αυτοματα. Δεν ειμαι σιγουρος για αναβαθμιση μεσω Firmware finder

Link to comment
Share on other sites

Branded δεν είναι, απλά με το που βάζεις SIM cosmote κατεβάζει το patch της Cosmote σαν αναβάθμιση για το VoLTE. Απλά αν μπορείτε δείξτε σε screenshot το changelog

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που το έχει ψάξει πιο πολύ.. έχω vodafone συσκευή vtr-l09c02 και έχω την έκδοση b151.. θέλω να πάω στην b162 λόγω wifi calling. Στο firmware finder αν βάλω μοντέλο vtr-l09c432 και.κανω check with imei βγάζει firmware approved. Υπάρχει περίπτωση να λειτουργήσει έτσι απλά, χωρίς debrand και unlock bootloader κτλ;
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που το έχει ψάξει πιο πολύ.. έχω vodafone συσκευή vtr-l09c02 και έχω την έκδοση b151.. θέλω να πάω στην b162 λόγω wifi calling. Στο firmware finder αν βάλω μοντέλο vtr-l09c432 και.κανω check with imei βγάζει firmware approved. Υπάρχει περίπτωση να λειτουργήσει έτσι απλά, χωρίς debrand και unlock bootloader κτλ;
Εγώ έτσι πήγα από την b151 στην 162 με απλή αλλαγή στο dns του modem αλλά μένοντας στην C432. Το περίεργο είναι ότι λέει aporoved, εφόσον το δοκιμάσεις και σου εμφανίσει την αναβάθμιση μέσω dns, άστο να κατεβάσει λίγα δευτερόλεπτα και μετά ξαναβαλε το κανονικό dns αλλιώς δε θα κατέβουν ποτέ τα 2,5 gb

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά είναι σίγουρο ότι δεν θα το κάνω brick;
Έχουμε ήδη 2/2 brick στο thread :), αλλά όχι με αυτόν τον τρόπο ακόμα

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω P10 Cosmote. Θα χρειαστώ dual κινητό. Είδα ότι γίνεται η μετατροπή με αλλαγή λογισμικού. Το έχει κάνει κανείς; Αν ναι μπορεί να μου στείλει link από τον τρόπο που επέλεξε; Επηρεάζεται η εγγύηση; Χρειάζεται κάτι άλλο (π.χ. αλλαγή του card slot);

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Κανείς; Βρήκα αυτό: http://forum.gsmhosting.com/vbb/f898/first-steps-chimera-tool-how-buy-1750719/ και εταιρεία που το κάνει στην Αθήνα με €30. Αν έχει κάνει κάποιος τη μετατροπή και μπορεί να βοηθήσει... :O

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και τοποθετησα αυτο το τζαμακι το οποιο ειναι ευκαπτο και λυγισμενο στις ακρες. Εφαρμογη ΤΕΛΕΙΑ. Μπαινει σαν καλουπι. Δεν ξεκολλαει στις ακρες. Καλυπτει απ ακρη σ ακρη. Στην αφη δεν εχει αυτο το κοφτερό που εχουν τα αλλα γιατι ειναι στρογγυλεμενες οι ακμες του. Το μονο μειον οτι χοντραινει οπτικα απειροελαχιστα τα bezels δεξια αριστερα επειδη ειναι βαμμενο τζαμι και οχι διαφανες. Ελαχιστα αλλα ορατα.σε 5λεπτα το ματι ηδη προσαρμοζεται και το ξεχνας. Απο την μαμα ζελατινα παντως, πολυ ανωτερο και στο θεμα δαχτυλιων. Δοκιμαστε το, για 1-2 ευρω αξιζει 1000%

 

https://m.ebay.com/itm/Full-Cover-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Huawei-P10-/282619266682

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και τοποθετησα αυτο το τζαμακι το οποιο ειναι ευκαπτο και λυγισμενο στις ακρες. Εφαρμογη ΤΕΛΕΙΑ. Μπαινει σαν καλουπι. Δεν ξεκολλαει στις ακρες. Καλυπτει απ ακρη σ ακρη. Στην αφη δεν εχει αυτο το κοφτερό που εχουν τα αλλα γιατι ειναι στρογγυλεμενες οι ακμες του. Το μονο μειον οτι χοντραινει οπτικα απειροελαχιστα τα bezels δεξια αριστερα επειδη ειναι βαμμενο τζαμι και οχι διαφανες. Ελαχιστα αλλα ορατα.σε 5λεπτα το ματι ηδη προσαρμοζεται και το ξεχνας. Απο την μαμα ζελατινα παντως, πολυ ανωτερο και στο θεμα δαχτυλιων. Δοκιμαστε το, για 1-2 ευρω αξιζει 1000%

 

https://m.ebay.com/itm/Full-Cover-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Huawei-P10-/282619266682

 

Ενδιαφέρον! υπάρχει περίπτωση να μην κουμπώνει μετά η θήκη?

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον! υπάρχει περίπτωση να μην κουμπώνει μετά η θήκη?

Σοβαρο ενδεχομενο.Κι οχι μονο να μην κουμπωνει η θηκη,αλλα μαλλον θα το πεταει και εξω βαζοντας καποια θηκη...

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Δεν προεξεχει απο τη συσκευη. Η θηκη η απλη λαστιχενια πλατης κουμπωνει μια χαρα. Δεν σκαλωνει τιποτα,δεν περισσευει τιποτα. Τα bezels παχαινουν οπτικα και μονο προς μεσα στην οθονη
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μόλις πήρα και γω την Β171 σήμερα το πρωί. VTR L09 64gb unbranded. Αλλά λόγο vodafone ούτε VοLTE ούτε VoWiFi βλέπω...

 

Πριν την αναβάθμιση ποια έκδοση φορούσες?

Ούτε και εμένα βγάζει κάτι. Πουθενά. :confused:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Όντως στο xda κάποιοι την πήραν αμφότερα μοντέλα L09-L29. Changelog το οποίο μόνο cloud προσθέτει σε σχέση με την 162

b6ac7033a28bb3d1e6fbc63a77b1cbdb.jpg

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχε την B162.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όντως στο xda κάποιοι την πήραν αμφότερα μοντέλα L09-L29. Changelog το οποίο μόνο cloud προσθέτει σε σχέση με την 162

b6ac7033a28bb3d1e6fbc63a77b1cbdb.jpg

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

 

VoLTE

VoWIFI

Cloud

3d panorna

security update Σεπτεμβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι ακόμη με την Β151 να ανησυχώ???
Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι ακόμη με την Β151 να ανησυχώ???
Ποιά έκδοση έχεις;

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση έχεις;

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Μα λεει,την B151 εχει.Κι εγω αυτη εχω κι ακομα τιποτα...Συγκεκρμενα η δικη μου ολοκληρωμενη ειναι η

VTR-L09C02B151

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Μα λεει,την B151 εχει.Κι εγω αυτη εχω κι ακομα τιποτα...Συγκεκρμενα η δικη μου ολοκληρωμενη ειναι η

VTR-L09C02B151

Το C02 εννοώ, εσύ πχ όντως μέχρι 151 πας ακόμα, δεν έχει βγει άλλη

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...