Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντωμεταξυ έβαλα για να δω αν μπορώ να συνηθίσω για πλήκτρο πλοήγησης το κάτω κουμπί αντί τα πλήκτρα στην οθόνη και έπειτα από 3 μέρες μπορώ να πω ότι είναι απίστευτα βολικό

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

 

Ποιες 3 μέρες,.. εγώ στα 3 πρώτα λεπτά το συνήθισα, πάει μόνο του το δάχτυλο. Μεγάλη ευκολία κι ευτυχώς που βάλανε αυτή τη λειτουργία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την μπαταρία, είστε ευχαριστημένοι; εγώ όχι και τόσο, μιλάω πάντα με το iPhone που είχα πριν.

 

Πάντως, ας όψεται το Fast Charge ! φορτίζει απίστευτα γρήγορα, συνήθως το αφήνω να πάει μέχρι 90%..

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρία, είστε ευχαριστημένοι; εγώ όχι και τόσο, μιλάω πάντα με το iPhone που είχα πριν.

 

Πάντως, ας όψεται το Fast Charge ! φορτίζει απίστευτα γρήγορα, συνήθως το αφήνω να πάει μέχρι 90%..

 

γιατί δεν το φορτίζεις φουλ; αυτό το 10% που χάνεις είναι περίπου μια ώρα ομιλία:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν το φορτίζεις φουλ; αυτό το 10% που χάνεις είναι περίπου μια ώρα ομιλία:rolleyes:

 

Αν δεν κάνω λάθος ιδανικά πρέπει να φορτίζουμε τα κινητά μέχρι 90%, να μη πέφτει κάτω από 15% και με αργό φορτιστή. Οπότε χάνεις σε ώρα ομιλίας και κερδίζεις σε "χρονο" μπαταρίας!

Link to comment
Share on other sites

Σε χρόνους iphone, το P10 μου βγάζει μέσο όρο 6:50 ώρες χρήσης και 4:20 ώρες οθόνης με 60% 4G - 40% Wifi. Άμα ρίξω τα data σε 3G αντέχει πολύ παραπάνω η μπαταρία

 

Sent from my Huawei P10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος ιδανικά πρέπει να φορτίζουμε τα κινητά μέχρι 90%, !

 

Δε νομίζω πως έχει νόημα να το κάνεις αυτό. Έτσι κι αλλιώς στο 100 σταματάει απο μόνη της η φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

Ποιες 3 μέρες,.. εγώ στα 3 πρώτα λεπτά το συνήθισα, πάει μόνο του το δάχτυλο. Μεγάλη ευκολία κι ευτυχώς που βάλανε αυτή τη λειτουργία

 

Εγώ το έχω συνηθίσει τόσο πολύ, που όταν χρησιμοποιώ το tablet μου (tab s2) από συνήθεια κάνω 'ταπ' στο κεντρικό κουμπί για να πάω πίσω! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπετε το SOT; έχετε κατεβάσει κάποιο πρόγραμμα για τη μπαταρία;

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπετε το SOT; έχετε κατεβάσει κάποιο πρόγραμμα για τη μπαταρία;

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gsam battery, το καλύτερο

 

081a934046faf454307fa8b3712eabbd.jpg

 

Βέβαια έχει το κινητό από μόνο του και μέσα στις ρυθμίσεις - μπαταρία τις ώρες οθόνης

 

Sent from my Huawei P10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω το πληκτρολόγιο SwiftKey, υπάρχει τρόπος να απενεργοποιώ την δόνηση όταν γράφω; έχω ψάξει παντού!

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το βρήκα, δε παίζει να ήταν πιο κρυμενο

 

b0013a85c75f395baaf701dd56a07212.jpg

 

και εγω αυτές τις ρυθμισεις έχω αλλα δεν έχω δονηση. κοιτα στις ρυθμισεις δονησης του κινητου

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι το έχει ήδη βρει ο φίλος.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Glx90, όπως τα λέει ο fanatikos είναι, στο Screentshot, είχα βάλει ήδη τη ρύθμιση.

 

Αγαπητέ dgeorge4, ευχαριστώ πολύ για το App.

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ έτρεξα πάλι το Androbench και μου έβγαλε 886MB/s στο Sequential Read :lol::D

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Τελικά το πρόβλημα με το play store πως λύνεται; Σήμερα το παρατήρησα και στη συσκευή μου! Μονο μετα απο επανεκκίνηση κατεβάζει Edited by Minas_Kriti
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς την κάμερα σε τι ανάλυση την έχετε;Έχετε δει διαφορά από τα 20 στα 12 mp?Λέω να το αφήσω στα 12 γτ στα 20 δεν έχουμε zoom!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

12 την εχω από την αρχή

 

Sent from my Huawei P10 using Tapatalk

 

Βλέπεις κάποια διαφορά σε ποιότητα 12 με 20?Εγώ τραβάω δύο ιδιες φώτο στις δύο αυτές αναλύσεις και διαφορά δεν βλέπω!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις κάποια διαφορά σε ποιότητα 12 με 20?Εγώ τραβάω δύο ιδιες φώτο στις δύο αυτές αναλύσεις και διαφορά δεν βλέπω!

Δεν εχει διαφορά, τράβα στα 12, επιπλέοντα με το 2χ zoom μπορείς να βγάλεις ωραία καδρα

 

PS. Με τρώει να κάνω root :)

 

Sent from my Huawei P10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει διαφορά, τράβα στα 12, επιπλέοντα με το 2χ zoom μπορείς να βγάλεις ωραία καδρα

 

PS. Με τρώει να κάνω root :)

 

Sent from my Huawei P10 using Tapatalk

 

Ναι κ εγώ αυτής της άποψης είμαι!!Όσον αφορά το root ,δεν σε ικανοποιεί η συμπεριφορά του κινητού;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι κ εγώ αυτής της άποψης είμαι!!Όσον αφορά το root ,δεν σε ικανοποιεί η συμπεριφορά του κινητού;

Αψογο είναι, stock firmware θέλω να παραμείνω, απλά θέλω να περάσω το automate που κάνει κάποιους αυτοματισμους στο κινητό, πχ να είναι πάντα κλειστό το GPS και όταν ανοίγω του χάρτες να ανοίγει αυτόματα ή πχ όταν μπαίνω στο σπίτι να μπαίνει σε airplane mode με WiFi καθώς έχω Vowifi. Είναι ωραία tweaks αυτά(και πολλά άλλα) , πιο πολύ για τη μπαταρία

 

Sent from my Huawei P10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αψογο είναι, stock firmware θέλω να παραμείνω, απλά θέλω να περάσω το automate που κάνει κάποιους αυτοματισμους στο κινητό, πχ να είναι πάντα κλειστό το GPS και όταν ανοίγω του χάρτες να ανοίγει αυτόματα ή πχ όταν μπαίνω στο σπίτι να μπαίνει σε airplane mode με WiFi καθώς έχω Vowifi. Είναι ωραία tweaks αυτά(και πολλά άλλα) , πιο πολύ για τη μπαταρία

 

Sent from my Huawei P10 using Tapatalk

 

Ναι σε καταλαβαίνω!Απλά πρόσεχε με το root ,γτ εγώ μια φορά έκανα χαζομάρα και παραλίγο να το brickαρω!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε καταλαβαίνω!Απλά πρόσεχε με το root ,γτ εγώ μια φορά έκανα χαζομάρα και παραλίγο να το brickαρω!!

Μπα εγώ το έχω στανταρακι ότι θα το μπρικαρω, αυτό που ψάχνω είναι αν επανέρχεται στην εργοστασιακή κατάσταση για να μη χάνεται η εγγύηση

 

Sent from my Huawei P10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπα εγώ το έχω στανταρακι ότι θα το μπρικαρω

 

Sent from my Huawei P10 using Tapatalk

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπα εγώ το έχω στανταρακι ότι θα το μπρικαρω, αυτό που ψάχνω είναι αν επανέρχεται στην εργοστασιακή κατάσταση για να μη χάνεται η εγγύηση

 

Sent from my Huawei P10 using Tapatalk

 

Χαχα δεν brickαρει τόσο εύκολα!!Και πατάτα να κάνεις επαναφέρεται!Απλά θέλει δουλίτσα μετά!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν ξεκλειδώσετε το boot, root δεν βλέπετε! Ξεκλειδώνοντας το boot (μέσω της μαμάς HUA), λογικά χαιρετάτε και την εγγύηση γιατί δίνετε το imei. Και πάει λέγοντας.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...