Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την συσκευή από χτες.

Για την οθόνη που αναφέρθηκε , φοράει εξ αρχής glass και από πάνω ζελατίνα οπότε θεωρώ πως δε θα έχει ποτέ θέμα.

Η χρήση με το ένα button προσωπικά δε με βολεύει καθόλου.

Πρώτες εντυπώσεις αρκετά καλές, θα επανέλθω.

Εντύπωση μου έκανε ότι δεν έχει μέσα θήκη ενώ το γράφει και το αυτοκόλλητο με τα περιεχόμενα που είναι κολλημένο στη ζελατίνα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αποκλειστικά σαν τηλέφωνο, δηλαδή λήψη σήματος, ποιότητα κλήσης (ακουστικού​, μικροφώνου) κλπ. το δοκίμασες;

 

Όταν έχεις γενικότερα μια εικόνα επιδόσεων, αυτονομίας κλπ., κάνε μία σύντομη ανάλυση αν δεν σου κάνει κόπο.

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειστικά σαν τηλέφωνο, δηλαδή λήψη σήματος, ποιότητα κλήσης (ακουστικού​, μικροφώνου) κλπ. το δοκίμασες;

 

Όταν έχεις γενικότερα μια εικόνα επιδόσεων, αυτονομίας κλπ., κάνε μία σύντομη ανάλυση αν δεν σου κάνει κόπο.

 

sent from nexus 6

 

Όχι δεν έχω βάλει ακόμα τη σιμ, το βράδυ θα τη βάλω!

Link to comment
Share on other sites

Το επεξεργάστικα σήμερα στο Πλαίσιο.

Απλά με κέρδισε

Αν το φέρουν σε μπλε με βλέπω να το τσιμπαω.

Γαμωτο ούτε δύο μήνες δεν έχω το honor 8

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις.

Το fingerprint μπροστα είναι όλα τα λεφτά.

Απενεργοποιώντας τα μισητά on screen keys χειρίζεσαι το κινητό ακόμα πιο εύκολα και γρήγορα και συγχρόνως έχεις στην διάθεση σου όλη την οθόνη αφού δεν σου κλέβει πλέον χώρο η κάτω μαύρη μπάρα.

Συνεπώς αν και έχει οθόνη 5,1" στην ουσία σου δίνει μεγαλύτερη οθόνη απο συσκευές με 5,2" με on screen keys.

Ποιο μικρό μέγεθος με μεγαλύτερη μπαταρία.

Με την πρώτη νιώθεις την διαφορά μεγέθους και ας είναι στα χαρτιά μικρή.

Μιλώ σε σύγκριση με το honor 8 που ενώ στο χέρι δένει άψογα το P10 δένει ακομα καλύτερα.

Στο μαύρο χρώμα δεν εντυπωσιάζει.

Για μένα μετά το honor 8 σε μπλε χρώμα δεν υπάρχει άλλη επιλογή.

Τέλος μια ακόμη λεπτομέρεια που παρατήρησα είναι η προσθήκη ελληνικών στον dialer πράγμα που δίνει την δυνατότητα πληκτρολόγησης του ονόματος για ακόμη πιο γρήγορη εύρεση της επαφής.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις.

Το fingerprint μπροστα είναι όλα τα λεφτά.

Απενεργοποιώντας τα μισητά on screen keys χειρίζεσαι το κινητό ακόμα πιο εύκολα και γρήγορα και συγχρόνως έχεις στην διάθεση σου όλη την οθόνη αφού δεν σου κλέβει πλέον χώρο η κάτω μαύρη μπάρα.

Συνεπώς αν και έχει οθόνη 5,1" στην ουσία σου δίνει μεγαλύτερη οθόνη απο συσκευές με 5,2" με on screen keys.

Ποιο μικρό μέγεθος με μεγαλύτερη μπαταρία.

Με την πρώτη νιώθεις την διαφορά μεγέθους και ας είναι στα χαρτιά μικρή.

Μιλώ σε σύγκριση με το honor 8 που ενώ στο χέρι δένει άψογα το P10 δένει ακομα καλύτερα.

Στο μαύρο χρώμα δεν εντυπωσιάζει.

Για μένα μετά το honor 8 σε μπλε χρώμα δεν υπάρχει άλλη επιλογή.

Τέλος μια ακόμη λεπτομέρεια που παρατήρησα είναι η προσθήκη ελληνικών στον dialer πράγμα που δίνει την δυνατότητα πληκτρολόγησης του ονόματος για ακόμη πιο γρήγορη εύρεση της επαφής.

 

Στα της καμερας τι λεει?Αρκετα καλο φανταζομαι ε?

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια γιατι μπερδευτηκα...

 

Γιατι στο σκρουτζ αναφερουν p10 single k p10 dual??

 

ειχα την εντυπωση ότι είναι ένα. αν θελεις βαζεις καρτα sim και sd η βαζεις 2 καρτες sim.

Edited by lempoi
Link to comment
Share on other sites

Στα της καμερας τι λεει?Αρκετα καλο φανταζομαι ε?

 

Και εγω πιστευω πως θα ειναι ακομα καλυτερο απο το p9.

Προσθεσαν και επιλογη 2160p@30fps αν και την θεωρώ άχρηστη προς το παρον.

Προτιμώ ποιοτικό 1080

Link to comment
Share on other sites

Αλλά ρε παιδιά σε hands on video που είχα δει έλεγαν ότι το OIS δε δουλεύει σε 1080p@60fps ή 2160p@30fps. Έτσι είναι;

 

Κρίμα αν ισχύει κάτι τέτοιο πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Θεικές!!! Το είδα και εγώ εχθες στο public! Για το plus η Media Markt γράφει διαθέσιμο στις 10/4! Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

 

Αψογες!!:blink:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ σήμερα στο public στο Κολωνάκι. Το είχανε σε λευκό χρώμα και δεν μου άρεσε καθόλου. Το Ρ9 που έχω εμφανισιακά μου αρέσει περισσότερο. Μου φαίνεται πολύ μακρόστενο. Το επεξεργάστηκα για δέκα λεπτά. Δεν μου έκανε κλικ όπως το P9. Αν το δω σε κάποιο άλλο χρώμα ίσως να μου κινήσει το ενδιαφέρον.
Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ σήμερα στο public στο Κολωνάκι. Το είχανε σε λευκό χρώμα και δεν μου άρεσε καθόλου. Το Ρ9 που έχω εμφανισιακά μου αρέσει περισσότερο. Μου φαίνεται πολύ μακρόστενο. Το επεξεργάστηκα για δέκα λεπτά. Δεν μου έκανε κλικ όπως το P9. Αν το δω σε κάποιο άλλο χρώμα ίσως να μου κινήσει το ενδιαφέρον.

Στο ύψος είναι ίδιες οι δύο συσκευές, και στο πλάτος έχουν διαφορά κάτι παραπάνω από 1 χιλιοστό. Άρα, κατά πάσα πιθανότητα το χρώμα ήταν που δεν σου έκανε κλικ. :p

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Στο ύψος είναι ίδιες οι δύο συσκευές, και στο πλάτος έχουν διαφορά κάτι παραπάνω από 1 χιλιοστό. Άρα, κατά πάσα πιθανότητα το χρώμα ήταν που δεν σου έκανε κλικ. :p

 

sent from nexus 6

 

Καλά πιστεύω ότι το λευκό χρώμα είναι εντελώς απαίσιο. Και το κουμπί με το δακτυλικό αποτύπωμα δεν μου άρεσε καθόλου. Και οι γωνίες του μου φάνηκαν κάπως.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Καλά πιστεύω ότι το λευκό χρώμα είναι εντελώς απαίσιο. Και το κουμπί με το δακτυλικό αποτύπωμα δεν μου άρεσε καθόλου. Και οι γωνίες του μου φάνηκαν κάπως.

Και μένα το κουμπί είναι με με χαλάει πολύ. Εδώ το ξυλωσε η Σαμμυ (ανάσταση!!!!!!!!!) και άρχισαν να βάζουν διάφορες παραλαγές του, οι υπόλοιποι!

Μου αρέσει που κάποιοι που εσουραν τα εξαμαξις στην Σαμμυ γι αυτο, τώρα βρίσκουν "συμπαθητικές" τις διάφορες παραλαγές του που άρχισαν να ξεφυτρώνουν εδώ κι εκεί!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά δεν υπάρχει κάποιο κουμπί.

Ο fingerprint scanner είναι που απο πίσω μπήκε μπρος.

Κουμπί είναι ο scanner που έχω στο honor 8 .

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά δεν υπάρχει κάποιο κουμπί.

Ο fingerprint scanner είναι που απο πίσω μπήκε μπρος.

Κουμπί είναι ο scanner που έχω στο honor 8 .

Φιλαράκι έχω το Ρ9. Οπότε ξέρω τι είναι αυτό που λέω "κουμπί". Καμία σχέση το κουμπί του Ρ9 με την πιατέλα του Ρ10. Επίσης το λευκό χρώμα είναι εντελώς ξενέρωμα

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εντάξει. Τυπικά κουμπί δεν είναι. Είναι μια πολυ-χρηστικη αηδία (για τα δικά μου γούστα) που το κοτσαρανε στο πιο κακό σημείο που θα μπορούσαν να βρουν, κρατώντας ΤΕΡΑΣΤΙΑ bezel, άκρως αντί αισθητικά, όταν ακόμη και η Σαμμυ παράτησε το ανεξήγητο κόλλημα της με αυτό το έκτρωμα εκεί μπροστά, στο s8. Μια συσκευή που αν πραγματικά δεν είχε την άλλη τρισμεγιστη βλακεία της κυρτής οθόνης, θα ηταν μια εξαιρετική πρόταση.

Κρίμα πραγματικά, μετα από τα εξαιρετικά Ρ8 και Ρ9 που έχω στην κατοχή μου, δεν θα συνεχίσω.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εντάξει. Τυπικά κουμπί δεν είναι. Είναι μια πολυ-χρηστικη αηδία (για τα δικά μου γούστα) που το κοτσαρανε στο πιο κακό σημείο που θα μπορούσαν να βρουν, κρατώντας ΤΕΡΑΣΤΙΑ bezel, άκρως αντί αισθητικά, όταν ακόμη και η Σαμμυ παράτησε το ανεξήγητο κόλλημα της με αυτό το έκτρωμα εκεί μπροστά, στο s8. Μια συσκευή που αν πραγματικά δεν είχε την άλλη τρισμεγιστη βλακεία της κυρτής οθόνης, θα ηταν μια εξαιρετική πρόταση.

Κρίμα πραγματικά, μετα από τα εξαιρετικά Ρ8 και Ρ9 που έχω στην κατοχή μου, δεν θα συνεχίσω.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

 

Και εγώ έχω και το Ρ8 και το Ρ9. Μάλλον ο αντικαταστάτης του Ρ8 θα είναι το Ρ11.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Το p9 δεν έχει κουμπί.

Στο honor 8 ο scanner έχει και την λειτουργία κουμπιού ( παρατεταμένο πάτημα, ένα πάτημα ,διπλό πάτημα ) πράγμα που με έκανε να το προτιμήσω αντι του p9.

Θα ήθελα και στο p10 που επιτέλους βάλανε τον scanner μπροστά να είχε την πολυλειτουργικότητα του scanner button του honor 8 αλλά δυστυχώς δεν το προέβλεψαν

Link to comment
Share on other sites

Το p9 δεν έχει κουμπί.

Στο honor 8 ο scanner έχει και την λειτουργία κουμπιού ( παρατεταμένο πάτημα, ένα πάτημα ,διπλό πάτημα ) πράγμα που με έκανε να το προτιμήσω αντι του p9.

Θα ήθελα και στο p10 που επιτέλους βάλανε τον scanner μπροστά να είχε την πολυλειτουργικότητα του scanner button του honor 8 αλλά δυστυχώς δεν το προέβλεψαν

 

Μάλλον μας κάνεις πλάκα. Στο Ρ9 το κουμπί που λέμε έχει λειτουργίες τράβα προς τα κάτω, τράβα προς τα πάνω, διπλό και μονό χτύπημα, τράβα δεξιά, τράβα αριστερά.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω και το Ρ8 και το Ρ9. Μάλλον ο αντικαταστάτης του Ρ8 θα είναι το Ρ11.

Για να δούμε.....

Το p9 δεν έχει κουμπί.

Στο honor 8 ο scanner έχει και την λειτουργία κουμπιού ( παρατεταμένο πάτημα, ένα πάτημα ,διπλό πάτημα ) πράγμα που με έκανε να το προτιμήσω αντι του p9.

Θα ήθελα και στο p10 που επιτέλους βάλανε τον scanner μπροστά να είχε την πολυλειτουργικότητα του scanner button του honor 8 αλλά δυστυχώς δεν το προέβλεψαν

Και αυτό κάνει διάφορα κόλπα. Δεν είναι μονο σκάνερ. Μπορει να παιξει και τον ρόλο των navigation keys της οθόνης.

 

Βασικά, οποίον ρόλο και να παίζει, για μένα είναι deal beaker και μόνον η παρουσια του εκεί.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...