Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες καλησπερα..να κανωμια ερωτηση..εχει κανεις απο εδω μεσα την εκδοση με το quad dac? και αν ναι μπορειτε να μου πειτε τι ακουστικα χρειαζονται για να εκμεταλευτω το dac? γιατι πχ διαβαζω οτι πρεπει να εχει αντισταση πανω απο 50 ohm αλλα οσα ακουστικα βλεπω στο σκρουτζ μεχρι και 150 ευρω εχουν πολυ μικροτρη αντισταση..και μου φαινεται περιεργο σε αυτο το ευρος τιμης να μη μπορω να εκμεταλευτω το dac(μιλαω για ακουστικα in ear..ψειρες)..εκτος αν κατι εγω δεν εχω καταλαβει σωστα...υπαρχει κανενας γνωστης πανω στο αντικειμενο?

ευχαριστω!

Edited by Guest 26
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και μενα με ενδιαφερει το παραπανω, βασικα πωλειται απο κανενα μαγαζι στην Ελλαδα αυτη η εκδοση?..

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s -S24 Ultra - Xperia 1 VI

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω μια ερωτηση και να μου πειτε και την δικη σας γνωμη. πριν παω στο g6 ειχα το g3 με την fulmics ειτε καποια aosp πανω του αλλα κυριως είχα την fulmics λογω καλυτερης ποιότητας καμερας. Εδώ έρχομαι να ρωτησω αξιζει να μπω στην διαδικασια να κανω ρουτ το g6? θα έχω να κερδίσω κάτι παραπανω; αν επιλέξω πάλι την fulmics? το είχα κάνει και για λόγους αυτονομίας τον τότε πειραματισμό αλλα πλέον με το g6 φτάνω τις 5-6 ωρες γιαυτο το σκεφτομαι ακομα
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα..να κανωμια ερωτηση..εχει κανεις απο εδω μεσα την εκδοση με το quad dac? και αν ναι μπορειτε να μου πειτε τι ακουστικα χρειαζονται για να εκμεταλευτω το dac? γιατι πχ διαβαζω οτι πρεπει να εχει αντισταση πανω απο 50 ohm αλλα οσα ακουστικα βλεπω στο σκρουτζ μεχρι και 150 ευρω εχουν πολυ μικροτρη αντισταση..και μου φαινεται περιεργο σε αυτο το ευρος τιμης να μη μπορω να εκμεταλευτω το dac(μιλαω για ακουστικα in ear..ψειρες)..εκτος αν κατι εγω δεν εχω καταλαβει σωστα...υπαρχει κανενας γνωστης πανω στο αντικειμενο?

ευχαριστω!

 

Τα Ασιατικά δίκαρτα που έχουν πάρει κάποιοι, έχουν quad DAC. Επίσης κάποιοι έχουν προτείνει νωρίτερα μετατροπείς που αυξάνουν την αντίσταση όλων των ακουστικών, ώστε να ενεργοποιηθεί το quad DAC, βρίσκεις εύκολα πχ στο ebay. Απ' όσα έχω διαβάσει, το "καλό" DAC δουλεύει και ως μονό όταν τα ακουστικά έχουν χαμηλότερη αντίσταση, εφόσον είναι ενεργοποιημένο το HiFi mode. Από την άλλη, δεν ξέρω πόσο μεγάλη βελτίωση περιμένεις από το DAC όταν τα ακουστικά είναι "του κιλού".

 

Για την άλλη ερώτηση και το G6+, από όσα έχω δει όλα τα plus πρέπει να έχουν Quad DAC και wireless charging. Από την άλλη, δεν νομίζω ότι υπάρχει σκέτο G6 που να έχει και τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

πας settings, home screen,

Icon shape: Original

 

διόρθωση, στο black theme δεν βλέπω την επιλογή.

Δεν υπάρχει icon shape! Μήπως έχει να κάνει με τον launcher;
Τελικά έχει να κάνει με το θέμα!

Όπως δείχνει μόνο στο default θέμα δίνει την επιλογή για original icon shape!!

Κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

θα ψαξω να δω πιο πισω για τα ανταπτορακια και θα δω αν θα ειναι βολικα η οχι απο το μεγεθος..και θα συνεχισω την αναζητηση ακουστικων...παντως και over ear ακουστικα πανακριβα δε φτανουν τα 50 ohm οποτε κατι παιζει ρε ****το...αυτο με την αντισταση θα το ψαξω πιο πολυ.. ευχαριστω πολυ..
Link to comment
Share on other sites

θα ψαξω να δω πιο πισω για τα ανταπτορακια και θα δω αν θα ειναι βολικα η οχι απο το μεγεθος..και θα συνεχισω την αναζητηση ακουστικων...παντως και over ear ακουστικα πανακριβα δε φτανουν τα 50 ohm οποτε κατι παιζει ρε ****το...αυτο με την αντισταση θα το ψαξω πιο πολυ.. ευχαριστω πολυ..

 

 

 

Sennheiser HD25

AKG 240 ή και mkll

Beyerdynamic DT770 80 Ohm (υπάρχουν και 32 και 250)

Link to comment
Share on other sites

Sennheiser HD25

AKG 240 ή και mkll

Beyerdynamic DT770 80 Ohm (υπάρχουν και 32 και 250)

 

χμμμ σε in ear κατι σε αυτη τη τιμη δε παιζει σωστα?

με λιγο ψαξιμο ειδα οτι οντως δυσκολα θα βρω in ear...παμε για over ear...

 

ευχαριστω παντως...θα πρεπει να παω σε ενα καταστημα να δοκιμασω γιατι δεν εχω βαλει ποτε over ear ακουστικα..και παλι θενξ

Edited by Guest 26
Link to comment
Share on other sites

χμμμ σε in ear κατι σε αυτη τη τιμη δε παιζει σωστα?

με λιγο ψαξιμο ειδα οτι οντως δυσκολα θα βρω in ear...παμε για over ear...

 

ευχαριστω παντως...θα πρεπει να παω σε ενα καταστημα να δοκιμασω γιατι δεν εχω βαλει ποτε over ear ακουστικα..και παλι θενξ

 

Τσέκαρε και τα SoundMagic σε in ear. Έχουν βγάλει μερικά καλά κομμάτια ανά καιρούς σε 32-50Ω.

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε και τα SoundMagic σε in ear. Έχουν βγάλει μερικά καλά κομμάτια ανά καιρούς σε 32-50Ω.

 

 

 

thankssssss...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καμία δοκιμασμένη 64 άρα micro SD παιδιά γιατί η προηγούμενη τα έπαιξε;
Samsung pro plus

Αλλά ψάξε και την Evo plus Τρίτης γενιάς η 128αρα βγαίνει περίπου στα ίδια λεφτά. Εγώ δυστυχώς την ανακάλυψα αφού πήρα την prof782ccca5460107dbabe6c14c4732457.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχετε προσέξεi πως η ευρωπαική έκδοση, υποστιρίζει διαφορετικές μπάντες και κανάλια ειδικά στο lte σε σχέση με την κορεάτικη έκδοση που έχει το καλυτερό dac ή άλλες;

Αυτό σημαίνει ότι ίσως παρουσιάζονται ασυμβατότητες με το δίκτυο ή μη σταθερή lte σύνδεση στην Ελλάδα και γενικότερα στην ΕΕ.

:O

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πρόβλημα με την DAC - κορέα έκδοση όσον αφορά τις μπάντες (800 παίζει).

Επίσης σε λογική τιμή μόνο από eglobalcentral.eu / ebay η 64/Dual Sim/DAC και εγγύηση 1 χρόνο από το μαγαζί, όχι επίσημη LG

Lenovo IdeaPad5@4500U@8GB@Dell U2421HE@Edifier 1700BT

Link to comment
Share on other sites

Samsung εγγύηση... και ειδικά σε συσκευή lg.. :lol::lol: Samsung προτείνω και εγώ. Έκδοση pro (λίγο τσουχτερές τιμές) ή evo (πιο προσιτές και τίμιες)
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως έχει πολύ μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας αν όταν είσαι σε δίκτυο WiFi κλείνεις τα δεδομένα και το αντίστροφο.

Είμαι στην μιάμιση μέρα στο 40%

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από αναζητήσεις σε όλη την Ευρώπη και δίλημμα μεταξύ 32αρας Ευρωπαικής με 2ετή εγγύηση LG και 64άρας DAC διεθνούς εκδοσης χωρίς εγγύηση LG πήγα για την 32άρα EU. Φτάνει σήμερα στα χέρια μου και στο δρόμο βρίσκονται ήδη και το tempered της Nillkin 9H+ Pro και μια πολύ λεπτή θήκη της MNML (0.35mm). Εντυπώσεις θα ακολουθήσουν τις επόμενες μέρες αν κ τα αξεσουάρ θα χρειαστούν κανα 10άρι μέρες για να φτάσουν.
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αγόρασα και εγώ το g6 πρόσφατα και αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι εάν έχετε να προτείνετε κάποιο καλό πληκτρολόγιο να του περάσω εκτός go keyboard λόγω διαφημίσεων και τα λοιπά
respect
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αγόρασα και εγώ το g6 πρόσφατα και αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι εάν έχετε να προτείνετε κάποιο καλό πληκτρολόγιο να του περάσω εκτός go keyboard λόγω διαφημίσεων και τα λοιπά
SwiftKey. Μακράν το καλύτερο για μένα!

 

The power of 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Λόγω των διπλών καμερών με υπέρ ευρυγωνιο φακό ,επιστροφή στην LG μετά από διάστημα ενός χρόνου περίπου. Μαζί με το s7 edge αγαπημένο δίδυμο...θα τα λέμε κι από εδώ, μεθαύριο παραλαμβάνω σε χρώμα astro black :)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγιο GBoard!

Και το Swiftkey ok αλλά πολύ φακέλωμα. Η Γουγλ μας έχει που μας έχει φακελωμένους προτιμώ το GBoard.

 

 

Δε μου λέτε καμία φορά το αφήνετε να σβήσει από μπαταρία; Για συντήρηση της και καλά!

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγιο GBoard!

Και το Swiftkey ok αλλά πολύ φακέλωμα. Η Γουγλ μας έχει που μας έχει φακελωμένους προτιμώ το GBoard.

 

 

Δε μου λέτε καμία φορά το αφήνετε να σβήσει από μπαταρία; Για συντήρηση της και καλά!

+1 για το SwiftKey!

ΝΑ σβήσει από μπαταρία? Γιατί? Περισσότερο κακό κάνεις πάρα καλό!

Ο καλύτερος τρόπος φορτισματος είναι από 20%-90%. Βέβαια μιας και οι περισσότεροι το βάζουν όλο το βράδυ, τουλάχιστον βάζε το πριν πέσει κάτω του 15-20%

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

+1 για το SwiftKey!

ΝΑ σβήσει από μπαταρία? Γιατί? Περισσότερο κακό κάνεις πάρα καλό!

Ο καλύτερος τρόπος φορτισματος είναι από 20%-90%. Βέβαια μιας και οι περισσότεροι το βάζουν όλο το βράδυ, τουλάχιστον βάζε το πριν πέσει κάτω του 15-20%

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Δεν το βάζω όλο το βράδυ

Αυτό ακριβώς κάνω αλλά διαβάζω πως ίσως μια φορά στο τόσο πχ μια το μήνα, να σβήνει..

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βάζω όλο το βράδυ

Αυτό ακριβώς κάνω αλλά διαβάζω πως ίσως μια φορά στο τόσο πχ μια το μήνα, να σβήνει..

Όχι δεν ισχύει αυτό. Ίσχυε παλιά σε παλιότερες μπαταρίες.

ΕΓΩ κάθε 2ο βράδυ πάντως το βάζω όλη νύχτα χαχα

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...