Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

One Sim Firmware: https://lg-firmwares.com/lg-h870-firmwares/

 

Dual Sim Firmware: https://lg-firmwares.com/lg-h870ds-firmwares/

 

Περιμένω για το DS που έχω να έρθει ΟΤΑ το 20f.

Lenovo IdeaPad5@4500U@8GB@Dell U2421HE@Edifier 1700BT

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φυσιολογικά από το κινητό ή μέσω bridge.

Αν έχεις τα updates στο αυτόματο θα την κατεβάσει μόνο του και θα σε ειδοποιήσει να την περάσεις.

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

Και τα 2 τζίφος......:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 τζίφος......:lol:
Υπομονή, ούτε σε μένα ήρθε ακόμα
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε η αναβάθμιση, 130ΜΒ ήταν, άρα μόνο θέματα ασφαλείας.

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει μετά από έντονη χρήση να σας κλείσει και να μην ανοίγει μέχρι να το βάλετε στην πρίζα; Ήμουν διακοπές Πολωνία και ήμουν ΣΥΝΕΧΩΣ στην κάμερα (εναλλαγή στοκ με gcam), με data ανοιχτά μονίμως και ανεβάσματα σε social. Κάποια στιγμή ενώ έβγαζα φωτογραφίες απλά έκλεισε από μόνο του και αν πήγαινα να το ξανά ανοίξω έβγαζε την οθόνη που λέει G6 thinq και ξανά έκλεινε μέχρι να το βάλω στον φορτιστή όπου εκεί άνοιγε κανονικά. Η αλήθεια είναι ότι το ξεφτύλισα με τις φωτογραφίες αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν άνοιγε μέχρι να μπει στη φόρτιση (είχε κανονικά μπαταρία όταν έκλεισε περίπου 20-25%). :lol::p
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει μετά από έντονη χρήση να σας κλείσει και να μην ανοίγει μέχρι να το βάλετε στην πρίζα; Ήμουν διακοπές Πολωνία και ήμουν ΣΥΝΕΧΩΣ στην κάμερα (εναλλαγή στοκ με gcam), με data ανοιχτά μονίμως και ανεβάσματα σε social. Κάποια στιγμή ενώ έβγαζα φωτογραφίες απλά έκλεισε από μόνο του και αν πήγαινα να το ξανά ανοίξω έβγαζε την οθόνη που λέει G6 thinq και ξανά έκλεινε μέχρι να το βάλω στον φορτιστή όπου εκεί άνοιγε κανονικά. Η αλήθεια είναι ότι το ξεφτύλισα με τις φωτογραφίες αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν άνοιγε μέχρι να μπει στη φόρτιση (είχε κανονικά μπαταρία όταν έκλεισε περίπου 20-25%). :lol::p

 

Πιστεύω ότι η gcam σου την κάνει ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις τώρα ηρθε...........

Screenshot-2019-02-28-16-47-26.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι ηρθε η αναβαθμιση ασφαλειας. ποιο ειναι το επομενο κελεπουρακι μετα το g2 και g6 μας?

το xiaomi mi9 se και mi9 φαινονται πολυ ωραια, μηδαμινα bezels, καλοι εως τοπ επεξεργαστες, ομορφα, ταχυτατη γρηγορη φορτιση και κορυφαιες πισω 3 καμερες

350 και 450 ευρω killer τιμες

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_9_se-9583.php

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_9-9507.php

 

ειναι το lg v40 αλλα με πολυ καλυτερη τιμη ικανη να χτυπησει ανταγωνισμο

το v40 στα 900ευρω προφανως δεν εχει καμια ελπιδα

 

aXGhRD4.jpg

 

lLu3sui.jpg

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έφευγα από LG για Xiaomi. Εγώ προσωπικά ίσως αναβαθμίσω στο G7 η στο V40 όταν φτάσει σε λογική τιμή.
Link to comment
Share on other sites

G8 χωρίς δεύτερη σκέψη. Μαζεμένες διαστάσεις, OLED, καλή μπαταρία, quad DAC, FM radio. Το θέμα είναι πότε. Από την στιγμή που κρατάω τα τηλέφωνα πλέον περίπου δύο χρόνια, όταν το G8 πάει πάνω-κάτω στο πεντακοσάρικο, θα το χτυπήσω.
Link to comment
Share on other sites

G8 χωρίς δεύτερη σκέψη. Μαζεμένες διαστάσεις, OLED, καλή μπαταρία, quad DAC, FM radio. Το θέμα είναι πότε. Από την στιγμή που κρατάω τα τηλέφωνα πλέον περίπου δύο χρόνια, όταν το G8 πάει πάνω-κάτω στο πεντακοσάρικο, θα το χτυπήσω.

 

Ναι ισχύει το ξέχασα το G8! Πάρα πολύ τίμια συσκευή φαίνεται και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ OLED στα G! :)

Link to comment
Share on other sites

το v40 ηρθε ελλαδα οταν παρουσιαστηκε το v50... και μαλιστα στα 900, το v40 παντα....

https://www.skroutz.gr/s/16016295/LG-V40-ThinQ-Dual-128GB.html?keyphrase=v40

το g8 οταν βγει το g9?

επισης οι πισω καμερες ειναι 2 ή 3 αναλογα τη περιοχη....

12 MP, f/1.5, 27mm (standard), 1.4µm, OIS, PDAF & laser AF

16 MP, f/1.9, 16mm (ultrawide), 1/3.1", 1.0µm, no AF

12 MP, 52mm (telephoto), f/2.4, 1.0µm, 2x optical zoom, OIS, PDAF

Triple or Dual camera (market dependent)

 

θεωρητικα θα αλλαζα τηλεφωνο για να εχω 3 πισω με υπερευρυγωνιο ευρυγωνιο και τηλεφακο. 2 εχω και τωρα.

οσο για την ομορφια αυτο ειναι υποκειμενικο, η μπροστινη TOF camera φανταζομαι εχει χρησιμοτητα οχι τοσο ως security αλλα για λοιπες 3d scanning εφαρμογες, πιο χρησιμη θα ταν μια 4k μπροστινη κατ εμε που ακομα δε μπηκε παρα μονο στο s10 (+)

OfYP7h1.jpg

 

οσο για τη μπαταρια το mi9 εχει δωσει εξαιρετο battery life στο gsmarena (Endurance rating 91h)

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_9-9507.php

προφανως λογο επεξεργαστη και οθονης γιατι αλλιως τα 3300mah δε τα λες και εντυπωσιακα οποτε ουτε εκει υστερει

 

τελος για την αναγνωριση παλαμης και air gestures του lg g8 τα θεωρω λιγο χαμενο χρονο και προγραμματισμο. ενα καλο αποτυπωμα μου αρκει και μαλλον το προτιμω μπροστα καθως καθεται το κινητο στο γραφειο

ολοι ειμαστε εδω με το g6 γιατι το πηραμε στα 300-400, στα 900 η lg εχει θεμα

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Στα 900,€ προσωπικά, θα συμφωνήσω ότι δεν έχει απλώς θέμα, έχει θεματάρα. Αλλά, έτσι όπως πέφτουν οι τιμές στα 300-400€ δεν έχουν αντίπαλο τα LG (για μένα).
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει μετά από έντονη χρήση να σας κλείσει και να μην ανοίγει μέχρι να το βάλετε στην πρίζα; Ήμουν διακοπές Πολωνία και ήμουν ΣΥΝΕΧΩΣ στην κάμερα (εναλλαγή στοκ με gcam), με data ανοιχτά μονίμως και ανεβάσματα σε social. Κάποια στιγμή ενώ έβγαζα φωτογραφίες απλά έκλεισε από μόνο του και αν πήγαινα να το ξανά ανοίξω έβγαζε την οθόνη που λέει G6 thinq και ξανά έκλεινε μέχρι να το βάλω στον φορτιστή όπου εκεί άνοιγε κανονικά. Η αλήθεια είναι ότι το ξεφτύλισα με τις φωτογραφίες αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν άνοιγε μέχρι να μπει στη φόρτιση (είχε κανονικά μπαταρία όταν έκλεισε περίπου 20-25%). :lol::p

 

Φιλε μου το κινητό σου είχε κλείσει λόγω χαμηλής θερμοκρασίας.. φέτος με τις παγωνιές και τα χιόνια όταν πήγαινα για φωτογράφιση μου το έκανε συνέχεια και δεν ξανα ανοίγε μόνο όταν τα πήγαινα σε πιο ζεστό χώρο ή το έβαζα στην τσέπη..

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει μετά από έντονη χρήση να σας κλείσει και να μην ανοίγει μέχρι να το βάλετε στην πρίζα; Ήμουν διακοπές Πολωνία και ήμουν ΣΥΝΕΧΩΣ στην κάμερα (εναλλαγή στοκ με gcam), με data ανοιχτά μονίμως και ανεβάσματα σε social. Κάποια στιγμή ενώ έβγαζα φωτογραφίες απλά έκλεισε από μόνο του και αν πήγαινα να το ξανά ανοίξω έβγαζε την οθόνη που λέει G6 thinq και ξανά έκλεινε μέχρι να το βάλω στον φορτιστή όπου εκεί άνοιγε κανονικά. Η αλήθεια είναι ότι το ξεφτύλισα με τις φωτογραφίες αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν άνοιγε μέχρι να μπει στη φόρτιση (είχε κανονικά μπαταρία όταν έκλεισε περίπου 20-25%). :lol::p

 

Μου έτυχε φίλε μου το Νοέμβρη στη Βιέννη τραβώντας συνεχώς βίντεο στο δρόμο. Η μπαταρία κοντά στο 17-18%. Τελικά κατάλαβα οτι δεν άντεξε η μπαταρία να τραβά βίντεο. Την ξεφτιλισε.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτό γίνεται σαν ασφάλεια ας πούμε η απλά τρώει φρίκη στο κρυο;
Όλες οι μπαταρίες ζορίζονται σε πολύ χαμηλές θερμοκρασίες!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν αντέχει η μπαταρία σε τόσο χαμηλό ποσοστο τη στιγμή που τραβάει μεγαλες ποσότητες ταχύτητας λογω hd video. Γραψε βίντεο αρκετή ώρα και δες πόσο πιο γρήγορα πέφτει η μπαταρία. Η τραβα φωτογραφίες συνέχεια. Πρέπει να τρώνε αρκετή μπαταρία οι αισθητήρες των καμερών
Link to comment
Share on other sites

Πόσο χρεώνει η procordia αλλαγή οθόνης?

 

Πάρε μια απο εδώ και πήγαινε σε όποιον φτιάχνει τηλ. και θα στην πέραση το πολύ με ένα 20€. Αν πας στην Procordia. θα σου πάει απο 130€over;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδες μου στείλανε ενα G6 απο καναδα προσπαθω να βαλω ελληνικα αλλα δεν εχει... εχει 5--6 γλωσσες αλλα οχι ελληνικα ...κανουμε κατι
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που με απασχολεί χρόνια τώρα και δεν έχω ρωτήσει ποτέ!..

Έχω φάει πολλά λεπτά από την ζωή μου στο να ανοιγοκλείνω το wifi και τα δεδομένα ανάλογα με το πού βρίσκομαι. Το τηλέφωνο το καημένο λειτουργεί μία χαρά, κάθε φορά που θα βρει γνωστό wifi κλείνει από μόνο του τα δεδομένα και συνδέεται στο wifi, το αντίθετο όταν θα φύγει από την εμβέλεια. Το θέμα είναι, αυτό καταναλώνει περισσότερη μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που με απασχολεί χρόνια τώρα και δεν έχω ρωτήσει ποτέ!..

Έχω φάει πολλά λεπτά από την ζωή μου στο να ανοιγοκλείνω το wifi και τα δεδομένα ανάλογα με το πού βρίσκομαι. Το τηλέφωνο το καημένο λειτουργεί μία χαρά, κάθε φορά που θα βρει γνωστό wifi κλείνει από μόνο του τα δεδομένα και συνδέεται στο wifi, το αντίθετο όταν θα φύγει από την εμβέλεια. Το θέμα είναι, αυτό καταναλώνει περισσότερη μπαταρία;

 

Γιατί δεν τα αφήνεις όλα ανοιχτά ? Για οικονομία στην μπαταρία ?

Θεωρώ ότι καταναλώνει ελάχιστα αλλά σίγουρα παραπάνω από το να το κλείνεις μόνος σου. Εγώ δεν τα έχω κλείσει ποτέ εκτός πχ αν πάω ταξίδι όπου δε θα έχω WiFi όλη μέρα και πιο που το κλείνω να μειώσω ακτινοβολία. Διαφορά δεν έχω δει. Εξάλλου τα δεδομένα δεν έχει νόημα να τα κλείσεις αφού υποτίθεται ότι κάθε φορά που δεν έχεις WiFi τα χρειάζεσαι, ενώ αν έχεις WiFi δε δουλεύει με δεδομένα... Επομένως εγώ δεν κλείνω ποτέ data, ενώ WiFi μόνο αν έχει πρόβλημα ένα δίκτυο που βρίσκομαι ή σε ταξίδια κλπ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που με απασχολεί χρόνια τώρα και δεν έχω ρωτήσει ποτέ!..

Έχω φάει πολλά λεπτά από την ζωή μου στο να ανοιγοκλείνω το wifi και τα δεδομένα ανάλογα με το πού βρίσκομαι. Το τηλέφωνο το καημένο λειτουργεί μία χαρά, κάθε φορά που θα βρει γνωστό wifi κλείνει από μόνο του τα δεδομένα και συνδέεται στο wifi, το αντίθετο όταν θα φύγει από την εμβέλεια. Το θέμα είναι, αυτό καταναλώνει περισσότερη μπαταρία;

 

Γιατί δεν βάζεις το smart aettings να σου κάνει την δουλειά ?

 

Screenshot-2019-03-06-18-31-22.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...