Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταναλώνει αρκετή... μάλλον θα έλεγα πολύ, μόνο σε oled οθόνες αξίζει.

Απλά μπορείς να βάλεις χρονοδιάγραμμα κάποιες (λίγες) ώρες της ημέρας να ανοίγει.

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

ευχαριστω πολυ το σουταρα...και επιτελους βλεπω η μπαταρια να κραταει....:)

 

Παιδιά έβγαλα το facebook από την συσκευή και είδα την γιατρειά μου.Οταν θέλω να μπω μπαινω από το google.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Παιδιά έβγαλα το facebook από την συσκευή και είδα την γιατρειά μου.Οταν θέλω να μπω μπαινω από το google.

 

Σίγουρα όλες αυτές οι εφαρμογές τρώνε αρκετά, αλλά αυτός είναι ο λόγος ύπαρξης τους, να δίνουν συνέχεια δεδομένα κλπ. Γιαυτό προτιμώ να τις χρησιμοποιώ, αλλά αν δε σε ενδιαφέρει και δεν έχεις άλλη επιλογή καλύτερα να την αφήσεις. Αν όμως σε βγάζει το κινητό για μένα δεν υπάρχει λόγος να κάνεις τη ζωή σου δύσκολη με browser

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Facebook light εδώ κη ενάμιση χρόνο περίπου, ίσως και παραπάνω δεν θυμάμαι καλά...κι όλα σούπερ σε συνδυασμό με σύνδεση μέσω κάποιου browser. Διαφορετικά όταν τα θες όλα επιλέγεις πλήρεις τις οποίες εφαρμογές δουλεύεις σε social κλπ
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κ μετά από 1 χρόνο λειτουργίας,σκάει μήνυμα εντοπισμού υγρασίας στην usb θύρα.:mad:

Καθάρισα με οινόπνευμα ,το φύσηξα , έφτιαξε για σχεδόν 24 ώρες Κ πάλι το ξανά έβγαλε .....

Πράγματι ψιλό βράχηκα με τη χθεσινή βροχή ,όχι όμως τόσο,που να παρακαμφθεί η αδιάβροχοποίηση..

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο,τι γίνεται με εγγύηση ?

Link to comment
Share on other sites

Κ μετά από 1 χρόνο λειτουργίας,σκάει μήνυμα εντοπισμού υγρασίας στην usb θύρα.:mad:

Καθάρισα με οινόπνευμα ,το φύσηξα , έφτιαξε για σχεδόν 24 ώρες Κ πάλι το ξανά έβγαλε .....

Πράγματι ψιλό βράχηκα με τη χθεσινή βροχή ,όχι όμως τόσο,που να παρακαμφθεί η αδιάβροχοποίηση..

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο,τι γίνεται με εγγύηση ?

 

Κανονικά δε θα έπρεπε να έχεις θέμα, εγώ τα πλένω και δεν έχουν κανένα πρόβλημα. Μήπως απλά έχει υγρασία απέξω και σου λέει να περιμένεις να στεγνώσει ? Αν και δε θα έπρεπε να κρατάει τόσες ώρες, μια μέρα σχεδόν αν κατάλαβα καλά ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έλεγα πως το οινόπνευμα ήταν η καλύτερη αντιμετώπιση...

 

Θεωρητικά αν είναι καθαρό δεν έχει θέμα, εξάτμιζεται και δεν προκαλεί πρόβλημα ενώ μαζί του παίρνει και την υγρασία πολλές φορές

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κ μετά από 1 χρόνο λειτουργίας,σκάει μήνυμα εντοπισμού υγρασίας στην usb θύρα.:mad:

Καθάρισα με οινόπνευμα ,το φύσηξα , έφτιαξε για σχεδόν 24 ώρες Κ πάλι το ξανά έβγαλε .....

Πράγματι ψιλό βράχηκα με τη χθεσινή βροχή ,όχι όμως τόσο,που να παρακαμφθεί η αδιάβροχοποίηση..

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο,τι γίνεται με εγγύηση ?

 

Μου το είχε εμφανίσει κι εμένα πριν κανένα μήνα,πάνω στο χρόνο σχεδον..δοκίμασα 2-3 φορές να το βάλω να φορτίσει αλλά δεν έπιανε.

Στην τελευταία προσπάθεια έβαλα το φισάκι ανάποδα κι έπιασε αλλά μετά από μερικά λεπτά ξαναεβγαλε ειδοποίηση.

Έκανα επανεκκίνηση κι από τότε δουλεύει μια χαρά.

Δεν ξέρω αν είχε να κάνει με το λειτουργικό γιατι ήμουν με nougat,ενώ τώρα είμαι με την 8αρα κι ίσως έχει γίνει κάποια διόρθωση σε αυτή την έκδοση και δε μου το ξαναεμφανισε.

Δοκίμασες επανεκκίνηση;

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να υπήρχε βρωμιά είτε στις επαφές του κινητού η στο καλώδιο

γενικά πάντως δεν συνιστάτε καθαρισμός με μπλε οινόπνευμα γιατί όταν στεγνώσει αφήνει "λεκέδες" που μπορούν να δημιουργήσουν πρόβλημα γιατί είναι αγώγιμο υλικό

εκτός απο το καθαρό οινόπνευμα καλύτερα είναι με χρήση ισοπροπυλικής αλκοόλης είτε σε υγρή μορφή είτε σε σπρέι και με μια μαλακή βούρτσα η οδοντόβουρτσα να το τρίψουμε λιγάκι αν χρειαστεί

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ το κινητό εδώ και 1μιση μήνα αφού το Nexus 5X που είχα εμφάνισε το κλασικό bootloop του sd808. Ενώ είναι πανέμορφο και με έχει βολέψει αρκετά, έχω τα εξής δύο θέματα:

 

1) Την ανεκδιήγητη κάμερα σε φωτογραφίες εσωτερικού χώρου όπου τα πρόσωπα φαίνονται λες και τα έχει ζωγραφίσει ο Bob Ross με πινέλο. Ακόμα και με gcam δεν είδα διαφορά δυστυχώς. Το να προσπαθήσεις να τραβήξεις φωτο παιδιά είναι hit n miss και συνήθως miss. Μετά το 5Χ είναι σαν να έχω πάρει πολύ παλιότερο κινητό στον τομέα αυτό.

 

2) Τα random disconnects που μου κάνει το Android Auto στο αυτοκίνητο. Μέχρι τώρα στο ίδιο αυτοκίνητο το ΑΑ δούλευε απροβλημάτιστα με Nexus 5 και 5Χ. Κάτι που παρατήρησα είναι ότι ο τύπος σύνδεσης usb από εκεί που είναι στη "μεταφορά αρχείων" παίρνει πρωτοβουλία και γυρίζει σε "φόρτιση μόνο" και τότε αποσυνδέεται και το ΑΑ. Δοκίμασα τόσο με το δικό του καλώδιο όσο και με υψηλής ποιότητας after market που δούλευαν άψογα μέχρι τώρα. Σε ξένα forums γράφουν ότι τα προβλήματα με το ΑΑ άρχισαν από την αναβάθμιση σε Oreo, αλλά εγώ το πήρα κατευθείαν με Oreo οπότε δεν ξέρω πως συμπεριφερόταν με Nougat.

 

Αν υπάρχει οποιαδήποτε συμβουλή για τα παραπάνω είναι ευπρόσδεκτη! :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ το κινητό εδώ και 1μιση μήνα αφού το Nexus 5X που είχα εμφάνισε το κλασικό bootloop του sd808. Ενώ είναι πανέμορφο και με έχει βολέψει αρκετά, έχω τα εξής δύο θέματα:

 

1) Την ανεκδιήγητη κάμερα σε φωτογραφίες εσωτερικού χώρου όπου τα πρόσωπα φαίνονται λες και τα έχει ζωγραφίσει ο Bob Ross με πινέλο. Ακόμα και με gcam δεν είδα διαφορά δυστυχώς. Το να προσπαθήσεις να τραβήξεις φωτο παιδιά είναι hit n miss και συνήθως miss. Μετά το 5Χ είναι σαν να έχω πάρει πολύ παλιότερο κινητό στον τομέα αυτό.

 

2) Τα random disconnects που μου κάνει το Android Auto στο αυτοκίνητο. Μέχρι τώρα στο ίδιο αυτοκίνητο το ΑΑ δούλευε απροβλημάτιστα με Nexus 5 και 5Χ. Κάτι που παρατήρησα είναι ότι ο τύπος σύνδεσης usb από εκεί που είναι στη "μεταφορά αρχείων" παίρνει πρωτοβουλία και γυρίζει σε "φόρτιση μόνο" και τότε αποσυνδέεται και το ΑΑ. Δοκίμασα τόσο με το δικό του καλώδιο όσο και με υψηλής ποιότητας after market που δούλευαν άψογα μέχρι τώρα. Σε ξένα forums γράφουν ότι τα προβλήματα με το ΑΑ άρχισαν από την αναβάθμιση σε Oreo, αλλά εγώ το πήρα κατευθείαν με Oreo οπότε δεν ξέρω πως συμπεριφερόταν με Nougat.

 

Αν υπάρχει οποιαδήποτε συμβουλή για τα παραπάνω είναι ευπρόσδεκτη! :)

Στις φωτογραφίες δεν έχω κάποιο πρόβλημα, είναι πάντα σε λογικά πλαίσια, δεν μας λες με τι ρυθμίσεις τραβάς...

Όσο για το δεύτερο πρόβλημα, έχει επιλογή να ορίσεις πως θα γίνεται η σύνδεση, εκεί την κρατάει κανονικά, αν σε σένα έχει πρόβλημα δοκίμασε να κάνεις ένα ρισετ, μπορεί και να κόλλησε.

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τραβάω φωτογραφίες στο αυτόματο. Αναγνωρίζω τις δυνατότητες του manual mode αλλά ως επί το πλείστον φωτογραφίζω τα παιδιά μου οπότε το αυτόματο είναι μονόδρομος.

 

Για τη σύνδεση usb, έχω βάλει και στα developer options ως προεπιλογή την ΜΤΡ σύνδεση αλλά συνεχίζει να κάνει τα ίδια. Στον υπολογιστή δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα, μόνο στο αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

Για το Android auto είχε πάρει κάπου το μάτι μου ότι και άλλοι έχουν πρόβλημα, αν βρω το λινκ θα σου το δώσω.

Για τους φωτογραφίες τι να πω; Έχεις την 8; Το ναιτμοντ ενεργοποιείται; Δεν ανεβάζεις καμμιά φώτο να δούμε;

 

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D3760598&share_tid=3760598&share_fid=3793&share_type=t

Εδώ και θα βρεις.

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Τραβάω φωτογραφίες στο αυτόματο. Αναγνωρίζω τις δυνατότητες του manual mode αλλά ως επί το πλείστον φωτογραφίζω τα παιδιά μου οπότε το αυτόματο είναι μονόδρομος.

 

Για τη σύνδεση usb, έχω βάλει και στα developer options ως προεπιλογή την ΜΤΡ σύνδεση αλλά συνεχίζει να κάνει τα ίδια. Στον υπολογιστή δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα, μόνο στο αυτοκίνητο.

 

Δυστυχώς για τέτοια πλάνα πας σε πολύ συγκεκριμένα κινητά, Samsung, HTC U11 κλπ. Τα lg έχουν και shutter lag, το v30 όχι τόσο βέβαια, και χάνουν σε λεπτομέρεια ειδικά σε συνθήκες δωματίου λόγω μικρού αισθητήρα. Εγώ που έχω επίσης μικρό παιδί μόνο με s8 s9 κλπ έχω κρατήσει αρκετό υλικό.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το μηνυμα Υγρασιας εμφανιστηκε για δυο 24ωρα . Δεν ηταν βρεγμένο (σιγουρα ειχε βραχει,βεβααια..) το ειχα περασει με χαρτι , μπατονετες, το φυσηξα κ με πεπιεσμενο αερα , μετα απο λιγο ,παλι τα ιδια..Με αναποδα το φυσάκι φορτιζε κανονικα ομως..

Τωρα εχει ηδη ένα 24ωρο που δουλευει κανονικα..

Τι να πω..

Edited by filip001
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσο τραβαει η μπαταρια ; Δηλ ποσο sot εχετε,και τι εχετε ενεργοποιημενα ?
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσο τραβαει η μπαταρια ; Δηλ ποσο sot εχετε,και τι εχετε ενεργοποιημενα ?
Με όλα ανοιχτά έφτασα... Αλλά έχω αλλάξει την ανάλυση στα 10807d02170d28f6765d244f3c90c4f3ba5a.jpg

 

Υπολόγισε εδώ και περίπου 1 ώρα+ κλήσεις μεσεντζερ.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με όλα ανοιχτά έφτασα... Αλλά έχω αλλάξει την ανάλυση στα 10807d02170d28f6765d244f3c90c4f3ba5a.jpg

 

Υπολόγισε εδώ και περίπου 1 ώρα+ κλήσεις μεσεντζερ.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

Αναλυση πως αλλαζεις ?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Αναλυση πως αλλαζεις ?

Θέλει ρουτ, ή εντολές ADB, το δεύτερο αν το το κατέχεις είναι 5 λεπτά.

με τον ίδιο τρόπο (εντολές ADB) έκρυψα τα πλήκτρα και έβαλα Fluid....άλλο τηλέφωνο :)

Link to comment
Share on other sites

Θέλει ρουτ, ή εντολές ADB, το δεύτερο αν το το κατέχεις είναι 5 λεπτά.

με τον ίδιο τρόπο (εντολές ADB) έκρυψα τα πλήκτρα και έβαλα Fluid....άλλο τηλέφωνο :)

 

Το πρωτο δεν θελω να το κανω,το δευτερο δεν το γνωριζω να το κανω....αν και τα πληκτρα εξαφανιζονται οπου δεν τα χρειαζομαι...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Θέλει ρουτ, ή εντολές ADB, το δεύτερο αν το το κατέχεις είναι 5 λεπτά.

 

με τον ίδιο τρόπο (εντολές ADB) έκρυψα τα πλήκτρα και έβαλα Fluid....άλλο τηλέφωνο :)

Είναι εύκολο (ADB) ; μήπως υπάρχει κανένα link;

 

Υπάρχει κάτι αρνητικό;

 

Π.χ ασυμβατότητα εφαρμογών; μπορεί να αλλάξει πίσω στην αρχική ανάλυση.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το να κάνεις τις αλλαγές με adb δεν είναι δύσκολο, καλό είναι φυσικά να το έχεις λίγο ή να το έχεις ξανακάνει αν και δεν μπορεί να πάει κάτι πολύ στραβά, εκτός και αν δεν μπορείς να αντιγράψεις εντολές
Link to comment
Share on other sites

Ποιές εντολές ειναι;

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Πληροφορίες στα λινκ:

https://forum.xda-developers.com/lg-g6/how-to/guide-best-battery-life-t3735720

Διαβάστε όμως πρώτα τι μικροπροβλήματα έχει, π.χ AOD δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...