Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλη Χρονια σε ολους! Κατοχος G6 τις τελευταιες 20 ημερες , μετάβαση απο G3.

Ερωτηση. Υπάρχει καποιο διαπιστωμενο θεμα με το WiFi ?Παρατηρω στο σπιτι μου , οταν απομακρυνθω απο το router οχι πολυ μακρια 10 μετρα ενδεχομενως κ ενω η σταθμη εχει απλως μειωθει , μου βγαζει μηνυμα: "αποφυγη κακης συνδεσης Wifi" κ αποσυνδέεται. αν ξανακάνω συνδεση , συνδεεται κανονικα , αλλα μετα απο λιγα δευτερολεπτα έως λεπτο , ξανα αποσυνδεεεται.

Να επισημανω τα εξης:

* Εκπέμπω 2 SSIDs στο σπίτι , στα 2.4Ghz και 5Ghz (το κανει κ στα 2)

* Εχω κλεισει το repeater (5Ghz) μπας και , αλλα κανει τα ιδια

* Με το G3 που πλεον χρησιμοποιει η συζηγος , δεν υπαρχει τετοια συμπεριφορα

* οταν ειμαι σαλονι , 3-5 m απο router , no problems at all..

 

Αυτό είναι μία επιλογή στις ρυθμίσεις του WiFi για προχωρημένους που λέει για αποφυγή κακής σύνδεσης. Ξε-τίκαρέ του και θα είσαι οκ λογικά. Το είχε σε όσα LG είχα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα από το pc μου το ανοίγει κανονικά πάντως.

Από τη συσκευή μου ζητάει κλειδί, ενώ μέχρι κι όταν έκανα το post δεν ζητούσε.

Παράξενο...

 

Για κάθε περίπτωση, το κατέβασα στο pc και το ανέβασα πρόχειρα εδώ για να το κατεβάσετε όσοι έχετε την περιέργεια.

https://ufile.io/b1xmr

Την κατέβασα αλλά δεν νομίζω να είναι καλύτερη από την δικιά του δεν ξέρω πάλι νομίζω πως βγάζει πολύ θόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα αλλά δεν νομίζω να είναι καλύτερη από την δικιά του δεν ξέρω πάλι νομίζω πως βγάζει πολύ θόρυβο.

 

περίμενε να τη δοκιμάσεις και στη μέρα.

στην αρχή και μένα μου φαινόταν ότι βγάζει κάπως σκληρές φωτογραφίες, αλλά με το hdr+ και με λίγο σταθερό χέρι αν εστιάσεις θα δεις ότι το αποτέλεσμα είναι σαφώς βελτιωμένο.

για μπροστινή μπορεί σε ορισμένες λήψεις να έχει θόρυβο, αλλά γενικά καμία σχέση...

Link to comment
Share on other sites

περίμενε να τη δοκιμάσεις και στη μέρα.

στην αρχή και μένα μου φαινόταν ότι βγάζει κάπως σκληρές φωτογραφίες, αλλά με το hdr+ και με λίγο σταθερό χέρι αν εστιάσεις θα δεις ότι το αποτέλεσμα είναι σαφώς βελτιωμένο.

για μπροστινή μπορεί σε ορισμένες λήψεις να έχει θόρυβο, αλλά γενικά καμία σχέση...

Καλό το app του pixel, αλλά θα σου πρότεινα να ασχοληθείς λίγο μόνο με το manual της κάμερας. Δεν υπάρχει απλα μέτρο σύγκρισης με κανένα auto είτε μέρα είτε νύχτα.

 

Edit: Να και ένα μικρό δειγμα. Γενικά με την μπροστά κάμερα χωρίς φως όμως δύσκολα τα πράγματα.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

f855574745979fa8ac8a9a92c2ec3825.jpg

Edited by stavrosspil
Link to comment
Share on other sites

Καλό το app του pixel, αλλά θα σου πρότεινα να ασχοληθείς λίγο μόνο με το manual της κάμερας. Δεν υπάρχει απλα μέτρο σύγκρισης με κανένα auto είτε μέρα είτε νύχτα.

 

το ανέφερα πως είναι πολύ καλό εργαλείο για φωτογράφιση στο αυτόματο...

προφανώς με το manual δεν υπάρχει σύγκριση, αλλά πόσες φορές που θα είσαι πχ βόλτα θα κάτσεις να παίζεις με το χειροκίνητο ;

 

για μένα η πολύ σημαντική βελτίωση που αξίζει προσοχής είναι στην μπροστινή κάμερα, αλλά και τα διάφορα features που έλειπαν από τη "μαμά" εφαρμογή

βράδυ καμία μπροστινή δεν είναι καλή

ελπίζω η φετινή φουρνιά να το αλλάξει αυτό

Edited by kostakis77
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το gcam app εδώ και πολύ καιρό. Στο auto δεν συγκρίνεται με το στοκ. Πολύ πιο καθαρές φωτο με της Google.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το gcam app εδώ και πολύ καιρό. Στο auto δεν συγκρίνεται με το στοκ. Πολύ πιο καθαρές φωτο με της Google.

Δεν παιζει ομως ο ευρυγωνιος οπως στην στοκ, ε?

Link to comment
Share on other sites

Update για το tempered 9H+ της Nillkin: Μετά από 3 μήνες στο τηλέφωνο με μοναδικό συμβάν μια πολύ μικρή πτώση από 30-40εκ σε μαλακό πάτωμα στην οποία η οθόνη του κινητού δεν υπήρχε περίπτωση να σπάσει ούτως η άλλως, το τζαμάκι (της προστασίας όχι του τηλεφώνου) έχει εμφανίσει μια ελάχιστη ρωγμή η οποία μεγαλώνει μέρα με τη μέρα. Αρκετά ευαίσθητο τελικά το Nillkin καθώς με βάση την εμπειρία μου από τόσο μικρή πτώση δεν υπήρχει περίπτωση να σπάσει οθόνη ποτέ ούτως η άλλως . Έχω ήδη παραγγείλει Invisible Shield+ της ZAGG για να δοκιμάσω πως τα πάει και αυτό...
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το gcam app εδώ και πολύ καιρό. Στο auto δεν συγκρίνεται με το στοκ. Πολύ πιο καθαρές φωτο με της Google.

 

πολύ καλή δουλειά από την gcam γενικά...

ειδικά αν σκεφτούμε ότι το app απευθύνεται σε φακούς άλλης συσκευής

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι μία επιλογή στις ρυθμίσεις του WiFi για προχωρημένους που λέει για αποφυγή κακής σύνδεσης. Ξε-τίκαρέ του και θα είσαι οκ λογικά. Το είχε σε όσα LG είχα.

Αν κ ειχα παιξει με αυτα , θα το δοκιμασω.

Ξε-τικαρω τη μεταβαση σε δικτυο κινητης ,οπως κ τις προβληματικες συνδεσεις , κ θα το παρακολουθησω..

Μακαρι να ναι αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Update για το tempered 9H+ της Nillkin: Μετά από 3 μήνες στο τηλέφωνο με μοναδικό συμβάν μια πολύ μικρή πτώση από 30-40εκ σε μαλακό πάτωμα στην οποία η οθόνη του κινητού δεν υπήρχε περίπτωση να σπάσει ούτως η άλλως, το τζαμάκι (της προστασίας όχι του τηλεφώνου) έχει εμφανίσει μια ελάχιστη ρωγμή η οποία μεγαλώνει μέρα με τη μέρα. Αρκετά ευαίσθητο τελικά το Nillkin καθώς με βάση την εμπειρία μου από τόσο μικρή πτώση δεν υπήρχει περίπτωση να σπάσει οθόνη ποτέ ούτως η άλλως . Έχω ήδη παραγγείλει Invisible Shield+ της ZAGG για να δοκιμάσω πως τα πάει και αυτό...
Χωρίς θήκη είσαι;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το ανέφερα πως είναι πολύ καλό εργαλείο για φωτογράφιση στο αυτόματο...

προφανώς με το manual δεν υπάρχει σύγκριση, αλλά πόσες φορές που θα είσαι πχ βόλτα θα κάτσεις να παίζεις με το χειροκίνητο ;

 

για μένα η πολύ σημαντική βελτίωση που αξίζει προσοχής είναι στην μπροστινή κάμερα, αλλά και τα διάφορα features που έλειπαν από τη "μαμά" εφαρμογή

βράδυ καμία μπροστινή δεν είναι καλή

ελπίζω η φετινή φουρνιά να το αλλάξει αυτό

Δεν ειναι; sony xa ultra.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι; sony xa ultra.

 

σε κινητά αντίστοιχης κατηγορίας εννοούσα (ναυαρχίδες), κανένα δεν έχει την τόσο καλή κάμερα που θα μπορούσες να την εξισώσεις με μια καλή πισινή σε low light συνθήκες... με άλλα λόγια κανένα δεν έχει όλο το πακέτο... (με εξαίρεση το pixel 2)

προσωπική μου άποψη...

 

το xa ultra το είχα δει, αν και έχει αρκετά καλή μπροστινή κάμερα υστερεί αρκετά σε όλα τα υπόλοιπα

καμία σχέση βασικά, καθαρή mid range συσκευή:rolleyes:

Edited by kostakis77
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι ποσο διαδεδομενο ειναι αυτο το προβλημα με το moisture detection

Ειναι software ή hardware προβλημα ?

Και αν ειναι hardware ειναι μη σου κατσει τετοια συσκευη ή προβλημα γενικα που θα σου προκυψει καποια στιγμη?

 

Διαβαζω πολλα ατομα στο internet που εχουν το προβλημα αλλα εδω μεσα μονο στον φιλο πριν 1-2 σελιδες βγηκε ή και σε αλλους?

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς θήκη είσαι;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με μία πολύ λεπτή για γρατζουνιές της πλάτης κυρίως.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

σε κινητά αντίστοιχης κατηγορίας εννοούσα (ναυαρχίδες), κανένα δεν έχει την τόσο καλή κάμερα που θα μπορούσες να την εξισώσεις με μια καλή πισινή σε low light συνθήκες... με άλλα λόγια κανένα δεν έχει όλο το πακέτο... (με εξαίρεση το pixel 2)

προσωπική μου άποψη...

 

το xa ultra το είχα δει, αν και έχει αρκετά καλή μπροστινή κάμερα υστερεί αρκετά σε όλα τα υπόλοιπα

καμία σχέση βασικά, καθαρή mid range συσκευή:rolleyes:

 

Μιλας για μπροστινη καμερα και ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ σου απαντησα, οσο αφορα τα αλλα χαρακτηριστικα οντως καμμια σχεση οπως λες. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Με μία πολύ λεπτή για γρατζουνιές της πλάτης κυρίως.
Ίσως τότε να φταίει το H+ και το ότι είναι λεπτό. Εμένα με διάφορες μικρό πτώσεις και μια καλή η Η είναι ακόμα σε εξαιρετική κατάσταση.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για το app. Θα το δοκιμάσω για την μπροστά κάμερα. Η πίσω είναι μια χαρά και ο ευρυγώνιος μια χαρά και χρήσιμος.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πλεον και εγω κατοχος του ωραιοτατου LG G6!Ερχομενος απο την Nexus σειρα γενικα(4,5,5Χ)! Λοιπον ενα εχω να πω! Ειναι απιστευτα ωραιο! Του περασα απο την πρωτη μερα γιατι τα ειχα προπαραγγειλει απο "εξω" Tempered Glass της Nillkin και Carbon case της Nillkin παλι γιατι ελεγα να το πιανει γυρω γυρω! Δεν εχω λογια για την καμεραρα που εχει! Μου αρεσει πολυ και το interface του manual της LG και ετσι μπορω να παιζω χωρις να κραταω την DSLR μαζι μου!

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια και καμερα πως τα παει? εχει εμφανισει bootloop η image irritation?

 

Όχι και πολύ καλή μπαταρία 4-5 ώρες σχεδόν οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια και καμερα πως τα παει? εχει εμφανισει bootloop η image irritation?
IR απ ότι έχουν πει οι περισσότεροι που το έχουν περίπου χρόνο και από προσωπική 2μηνη εμπειρία ούτε δείγμα. Από κάμερα έχει απίστευτους πίσω φακούς, μέτριο προς κακό μπροστά, μέτριο auto mode και τρομερό manual. Η μπαταρια έχει να κάνει ξεκαθαρα με το αν χρησιμοποιείς πολυ 3g-4g και facebook instagram ή παιχνίδια. Αν δεν χρησιμοποιείς αυτά με όλα τα υπόλοιπα ανοιχτά (bluetooth,wi-fi,λίγο 3g,συγχρονισμό, τοποθεσία) θα βλέπεις πολύ συχνά πάνω από 5 ώρες οθόνη.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...