Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά έκανες...ελπιζεις σε αντικατάσταση λόγω DOA εφόσον το κατάστημα είναι "σωστό" και το αναφέρει στους όρους αγοράς.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα και εγώ στο LG G6 το οποίο και παρήγγειλα εχθές και περιμένω να παραλάβω αύριο. Ερχόμενος από Samsung S6 edge plus, μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα σε αυτό. Τα δύο πολύ βασικά (για εμένα) πράγματα που έψαχνα είναι το δακτυλικό αποτύπωμα και το NFC (γιατί είναι απαραίτητα στην εργασία μου), και ένα ακόμη πολύ πρακτικό χαρακτηριστικό που είχαν οι συσκευές μου τα τελευταία τρία χρόνια (Lumia 930 και s6 edge+) ήταν η ασύρματη φόρτιση. Σήμερα, ξεψαχνίζοντας λίγο παραπάνω το forum διάβασα πως τελικά, όσον αφορά το G6, δεν έχει ασύρματη φόρτιση το Ευρωπαϊκό μοντέλο, ισχύει κάτι τέτοιο? Είναι δυνατόν? Σε όλα τα site με τα χαρακτηριστικά της συσκευής το αναφέρουν ως χαρακτηριστικό. Πείτε μου πως δεν ισχύουν και τα άλλα δύο να φρικάρω...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι δεν εχει ασύρματη φόρτιση το ευρωπαικό μοντέλο, ακόμα και στα χαρακτηριστικά του skroutz το αναφέρει:

https://www.skroutz.gr/s/11140103/LG-G6-32GB.html#spec

 

Έχει αισθητήρα δαχτυλικού αποτυπώματος στο πίσω μέρος (power button) και μάλιστα πολύ γρήγορο. Επίσης έχει NFC αλλά δεν το χρησιμοποίησα.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι δεν εχει ασύρματη φόρτιση το ευρωπαικό μοντέλο, ακόμα και στα χαρακτηριστικά του skroutz το αναφέρει:

https://www.skroutz.gr/s/11140103/LG-G6-32GB.html#spec

 

Έχει αισθητήρα δαχτυλικού αποτυπώματος στο πίσω μέρος (power button) και μάλιστα πολύ γρήγορο. Επίσης έχει NFC αλλά δεν το χρησιμοποίησα.

Εντάξει, μικρό το κακό, ηρέμησα τώρα, τα δύο κρίσιμα για εμένα χαρακτηριστικά, υπάρχουν.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλό τηλέφωνο γρήγορο σε όλα του. Θα το ευχαριστηθείς μην ανησυχείς ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σας βγάζει ειδοποίηση η εφαρμογή smart doctor για restart της συσκευής κάθε τόσο;

Το έχω λιγότερο από μήνα και μου το έχει βγάλει 2 φορές.

Ήξερα πως ένα restart μία στο τόσο κάνει καλό αλλά κάθε 15 μέρες;

Link to comment
Share on other sites

ναι κι εμενα μου το εβγαλε μια φορα να το κανω restart..

 

αλλα γενικα ειναι πολυ καλο να το κλεινουμε που κ που λιγο..

Link to comment
Share on other sites

Όλες τις συσκευές που έχω και που πέρασαν από τα χέρια μου κάθε 2η ,3η μέρα τις έκλεινα το βράδυ. Ποτέ δεν αντιμετώπισα σε καμία κανένα απολύτως θέμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τουλάχιστον ένα restart την εβδομάδα πιθανότατα να βοηθάει. Το ότι κλείνει τελείως για κάποιο διάστημα πιστεύω επίσης ότι βοηθάει...μπορει να είναι και κουτο όμως από μικρός με ότι ηλεκτρονική συσκευή είχα το εφάρμοζα.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Να κλείνει λίγο και να το χαιδευετε στην πλατουλα
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Να κλείνει λίγο και να το χαιδευετε στην πλατουλα

 

+1000

 

Σιγα μην κάνουμε επανεκκίνηση κάθε μέρα λες και η συσκευή δεν θα μπορεί να πάρει τα πόδια της την επόμενη μέρα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα !! Μετα απο πολυ καιρο απο εποχης lg g2 ξανα ηρθα στην παρεα της LG με το G6 !!! ;) ;)

Μου αρέσει παρα πολυ ειναι ομορφο και παει σφαιρα !! Εχετε να μου προτεινετε κανα καλο tempered glass που να καλυπτει

ωραια ολοκληρη την οθονη αλλα να μπορεις και να βαλεις και μια θηκουλα χωρις να πεταει το τζαμι ?? ;) ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το smart doctor απλα δινει καποιες συμβουλες. Και για το σημα μου γραφει εμενα. Τι να κανω δηλαδη, να το βγαλω στο μπαλκονι οσο κοιμαμαι για να μη με πριζει μετα; :lol:

Δεν θα παθει τιποτα εαν δεν το κανετε επανεκκινηση, οποτε σας το αναφερει το app.

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το smart doctor απλα δινει καποιες συμβουλες. Και για το σημα μου γραφει εμενα. Τι να κανω δηλαδη, να το βγαλω στο μπαλκονι οσο κοιμαμαι για να μη με πριζει μετα; :lol:

Δεν θα παθει τιποτα εαν δεν το κανετε επανεκκινηση, οποτε σας το αναφερει το app.

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να βγαλετε την εφαρμογη τι σας προσφερει ολα ειναι μουφα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα !! Μετα απο πολυ καιρο απο εποχης lg g2 ξανα ηρθα στην παρεα της LG με το G6 !!! ;) ;)

Μου αρέσει παρα πολυ ειναι ομορφο και παει σφαιρα !! Εχετε να μου προτεινετε κανα καλο tempered glass που να καλυπτει

ωραια ολοκληρη την οθονη αλλα να μπορεις και να βαλεις και μια θηκουλα χωρις να πεταει το τζαμι ?? ;) ;)

 

Έχω βάλει της Nillkin και είναι όπως ακριβώς το θες. Επίσης έχω και μια θήκη Nillkin nature tpu και είναι κομπλέ ο ανωτέρω συνδυασμός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ξέρετε τι είναι αυτό που καταναλώνει 66%92479408356f734ca0403ea8d124fa3c.jpg

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

κάνω κάτι λάθος?...έβγαλες το κινητό πριν από ένα 8ωρο και σου έφαγε 1%?

δεν ξέρω τι είναι,αλλά σε 8 ώρες το 66% με 1% πτώση μπαταρίας,δεν είναι κι άξιο προσοχής.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Όταν χρησιμοποιούμε (κακογραμμένες) εφαρμογές να καταλαβαίνουμε τουλάχιστον τι εννοεί ο ποιητής!

Η εφαρμογή που έβαλες σε ενημέρωσε ότι οι εφαρμογές του κινητού κατανάλωσαν το 66% του 1% της μπαταρίας, δηλαδή το 0,66% της μπαταρίας σε 8 ώρες.

Το οποίο είναι σωστό μεν, παραπλανητικό δε (όπως αποδείχθηκε).

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα εχθές....πείτε μου ότι έχει κάποια ζελατίνα που δεν φένεται εύκολα και που πρέπει να βγει από τις κάμερες σας παρακαλώ....οι φωτογραφιες είναι άθλιες
Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν νομίζω...οι κάμερες του πάντως είναι εξαιρετικές.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...