Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με γεια σου!

Είναι όντως πολύ καλή συσκευή.

 

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες ότι ζεσταίνεται.

Εμένα όσο σκληρή χρήση και να έχω κάνει, έχει ανεβάσει πολύ λίγο θερμοκρασία.

Το ίδιο και κατά τη φόρτιση.

 

μπορει γιατι ηταν 4γ και κατεβαζα.τωρα για θηκες και γυαλι τι προτεινετε;ειδα οτι λετε για το σπιντζεν.ακομα εχει δοκιμασει κανεις σας vrs θηκες;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το χαζα πηγαινε σ αυτα που λενε τα μαγαζια περι εξτρα εγγυησεων και οχι στα λεγομενα σου, δεν σε ξερω προσωπικα και ουτε θελω να σε μαθω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η νομοθεσια λεει, οτι ο πωλητης εχει ευθυνη απεναντι στον καταναλωτη ΜΟΝΟ οσο αφορα την καλυψη των αναγκων του πελατη, δλδ αν το προιον που του πουλησε το καταστημα καλυπτει αυτα που ζηταει ο πελατης, σε περιπτωση που δεν ειναι ικανοποιημενος ο αγοραστης, το καταστημα υποχρεουται να επιστρεψει τα χρηματα στον πελατη, προσοχη ομως, μονο εαν αυτο ειναι στην αρχικη συσκευασια του και συσκευασμενο σωστα, υπαρχει παραθυρακι μαλιστα για αθικτη συσκευασια. Προφανως μπερδευεσαι με τα προιοντα που φερουν επωνυμια ελληνικων super market ηλεκτρονικων-ηλεκτρικων ειδων και Η/Υ , εκει λοιπον αυτοι φαινονται και ως κατασκευαστες, ειχαν μαλιστα σοβαρο θεμα με την εγγυηση γιατι στις αρχες εδιναν μολις ενα χρονο, ενω νομικα επρεπε να ειναι 2 ετη, πρωτο το eshop συμμορφωθηκε με την οδηγια αυτη και εδωσε 2 ετη, να μην αναφερθω οτι η νομοθεσια λεει οτι στην σελιδα του προιοντος ή του κατασκευαστη πρεπει να υπαρχει διαθεσιμο για ληψη το software της συσκευης (drivers) αυτο ακομη το παλευουν.....

Καλη ωρα εχει φροντισει ο νομοθετης και τα προιοντα end of life, απαξιωμενα δλδ, στο πλαισιο καθε χρονο ερχοταν λιστα με αυτα και με τιμη εξευτελιστικη, πχ προβολεας 15ευρω.

Εγγυηση σε προιον μπορει να παρεχει ο κατασκευαστης και μονο αυτος, και εφοσον διαπιστωθει οτι το προιον εχει αστοχια υλικου, ο κατασκευαστης δε, μπορει να δωσει service level σε επισημους μεταπωλητες του, καλη ωρα γερμανος. Oχι ανταλλακτικα ομως, μονο συγκεκριμενους τομεις ελεγχου του κινητου.

Απο την αλλη, υπαρχει εγγυηση παγκοσμια, απο την στιγμη που η χωρα που βρισκεσαι με χαλασμενο το προιον του εχει authorization να κανει επισκευη, εαν εχει και σου αρνηθει, εχει σοβαρο θεμα μετα αν το πας πιο πανω.

Η εξτρα εγγυηση που λες, ειναι στην θεληση του πωλητη να την παρεχει και φυσικα με χρεωση, το συγκεκριμενο "κολπο" βασιζεται στον νομο των ασφαλιστικων εταιρειων και λειτουργει με στατιστικη, δεν εχουν ολα τα ειδη εξτρα εγγυηση, αυτο γτ οι εισαγωγεις εχουν ηδη συμφωνησει με τους πωλητες οτι ενα 4% των ειδων προοριζεται για εσωτερικη χρηση καταστηματος (επιδειξη).

Υπαρχει και αλλη μορφη εγγυησης που λεγεται DOA. Παμε πολυ μα πολυ offtopic Ομως.

 

Κάνεις λάθος.

Εικάζω ότι η προϋπηρεσία σου στο χώρο, σου έχει δώσει μονόπλευρη άποψη του θέματος. Ο νόμος είναι αυτός, και καλό είναι να τον διαβάσεις, γιατί είναι πιο ευνοϊκός για τους καταναλωτές απ' ότι νομίζεις:

http://www.efpolis.gr/el/diasfalisi-oikonomikon-symefronton-katanaloton/exasfalisi-asfalon-synallagon/56-polisi-agathon-eggyiseis.html

Εκτός από την έλλειψη συνομολογημένων ιδιοτήτων, προβλέπει ρητά και τα πραγματικά ελαττώματα. Επίσης προβλέπει εκτός την δυνατότητα υπαναχώρησης από τη σύμβαση (επιστροφή χρημάτων), επισκευή, αντικατάσταση ή μείωση τιμήματος. Επίσης, σε περίπτωση καθυστέρησης επισκευής, αναφέρει ότι ο πωλητής είναι υποχρεωμένος να παρέχει προσωρινό προϊόν αντικατάστασης στον πελάτη.

Εννοείται ότι ο πωλητής μπορεί να απευθυνθεί με τη σειρά του στην αντιπροσωπεία για την επισκευή, μάλιστα είναι υποχρεωμένος εάν θέλει να διατηρήσει την εγγύηση του κατασκευαστή.

 

Ο αγοραστής μπορεί να επιλέξει να συναλλαγεί απευθείας με την αντιπροσωπεία, αλλά δεν είναι υποχρεωμένος. Τα λεφτά τα έχει πάρει ο πωλητής, και αυτός είναι υπεύθυνος απέναντι στον νόμο να δώσει λειτουργικό προϊόν στον πελάτη του.

 

Επειδή είμαστε εκτός θέματος, αναφέρω την απάντησή μου για πιθανή μετακίνηση σε πιο κατάλληλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

4) όχι βέβαια αν πάρεις σοβαρή θήκη.

 

5) ύφασμα θα είναι χάλια. Εγώ έχω της Spigen την wallet s στα 27 ευρώ. Αλλά ότι πληρώνεις παίρνεις.

Δε με πειραζει η τιμη εφοσον μιλαμε για καλη θηκη.

Υφασμα γιατί όχι;

Αυτη τη wallet s την εχω δει κ μαρεσει αλλα δεν αποφασιζω λογω χρωματος. Παραείναι.. μαυρη! :)

Δλδ με τη συγκεκριμενη οταν τραβας wide photo δε φαινεται τπτ;; Καμμιά μαυριλα στα πλαινα;

Link to comment
Share on other sites

Δε με πειραζει η τιμη εφοσον μιλαμε για καλη θηκη.

Υφασμα γιατί όχι;

Αυτη τη wallet s την εχω δει κ μαρεσει αλλα δεν αποφασιζω λογω χρωματος. Παραείναι.. μαυρη! :)

Δλδ με τη συγκεκριμενη οταν τραβας wide photo δε φαινεται τπτ;; Καμμιά μαυριλα στα πλαινα;

 

Τι θες ροζ; ή άσπρη να λερωνει με την ιδέα και μόνο;

 

Οι Spigen είναι μελετημενες θήκες. Δεν μιλάμε για κινεζικές του σωρού.

 

Ύφασμα και ιδρώτας χεριών its not a good idea. Υπάρχει λόγος που φτιάχνονται από αυτό το υλικό.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ, δεν έχω δει τίποτα σοβαρές αυξήσεις θερμοκρασίας και παίζω και κανα παιχνιδάκι (Last Day on Earth: Survival, άκυρη πληροφορία :lol: ) που και που... :)

Πιστεύω, πάει πολύ καλά σε αυτό το θέμα η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Τι θες ροζ; ή άσπρη να λερωνει με την ιδέα και μόνο;

 

Οι Spigen είναι μελετημενες θήκες. Δεν μιλάμε για κινεζικές του σωρού.

 

Ύφασμα και ιδρώτας χεριών its not a good idea. Υπάρχει λόγος που φτιάχνονται από αυτό το υλικό.

Υπάρχουν κι αλλα χρωματα εκτος απο ροζ, μαυρο, ασπρο.. και μάλιστα πολυ πιο ενδιαφέροντα απο αυτά τα τρία.

Ενδεικτικα παραθέτω τα εξης: μπεζ, καφέ, γκρι, μπλε, πράσινο.. όλα αυτα σε διάφορες ωραίες αποχρώσεις ή και σε ταιριαστούς συνδυασμούς μεταξύ τους ή με ραφές σε άλλο χρώμα απτο βασικό υλικό ώστε να σπάει η μονοτονία (ειδικά του μαυρου).

 

Δεν κρατάω όλη τη μέρα τη θηκη στα χερια μου για να με ενδιαφέρει το ενδεχομενο ιδρωμενων χεριών, επισης υπάρχουν τεχνητά υφάσματα που καθαρίζονται και δε πιανουν ευκολα βρωμια. Θα περίμενα στα 30+- ευρω να υπάρχει τετοια προταση.

Link to comment
Share on other sites

Με ανοικτά τα πάντα όλα. 4G, GPS, WiFi κτλ Το εσκισα λίγο. :) 2cc249920729cfc7c2311b8cb0365369.jpgf3322fba156a1b4dc94f740804e60d90.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείτε το always on για την οθόνη;

Δεν είναι επικύνδυνο να προκαλέσει burn in ?

λόγω έλλειψης του led είναι σχεδόν αναγκαίο το always on ... :O

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείτε το always on για την οθόνη;

Δεν είναι επικύνδυνο να προκαλέσει burn in ?

λόγω έλλειψης του led είναι σχεδόν αναγκαίο το always on ... :O

 

αν και το εχω μολις μιση μερα εβαλα στις ρυθμισεις να κλεινει 2-6 πμ που σιγουρα κοιμαμαι

δεν εχω διαβασει για αυτο που λες καπου

αυτο το ξερεις εσυ...εγω θα προτιμουσα να ειχε και λεντ για να αποφασιζα λεντ η οθονη

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα στο ντραιβ δεν μου εμφανίζει αλλο την επιλογή για να πάρω τα 100γιγα...τι μπορώ να κάνω σε αυτήν την περίπτωση;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να διαγραψεις την εφαμοργη ,να την απενεργοποιησεις και μετα ξανα απ την αρχη!Πιθανον να στο εμφανισει ξανα!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να διαγραψεις την εφαμοργη ,να την απενεργοποιησεις και μετα ξανα απ την αρχη!Πιθανον να στο εμφανισει ξανα!

 

Να σαι καλά δουλεψε!

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η ηχογράφηση παιδιά είναι για κλάματα... Φυσικά έκανα ηχογράφηση μέσω What's App και όχι με το HD Audio Recorder Και ακούγεται χάλια.

 

Είχα λίγο δυνατά την ένταση βέβαια στο αμάξι, με κλειστά τζάμια, αλλά την ίδια ηχογράφηση μέσω What's App πάλι όμως στο P10 ήταν πολύ καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

Η ηχογράφηση παιδιά είναι για κλάματα... Φυσικά έκανα ηχογράφηση μέσω What's App και όχι με το HD Audio Recorder Και ακούγεται χάλια.

 

Είχα λίγο δυνατά την ένταση βέβαια στο αμάξι, με κλειστά τζάμια, αλλά την ίδια ηχογράφηση μέσω What's App πάλι όμως στο P10 ήταν πολύ καλύτερα..

 

Τι ειναι αυτο φιλε το γουατσ απ; εφαρμογη; δεν εχει δικια του για ηχογραφηση;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι απο Πατρα.Ενδιαφερομαι για το κινητο αλλα θελω πρωτα να το πιασω στα χερια μου.Υπαρχει κανενας απο Πατρα να το δω εστω λιγο?Η αν καποιος ξερει κανενα καταστημα ας με ενημερωσει,Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείτε το always on για την οθόνη;

Δεν είναι επικύνδυνο να προκαλέσει burn in ?

λόγω έλλειψης του led είναι σχεδόν αναγκαίο το always on ... :O

 

Εγω εβαλα το αναλογικο ρολοι που εχει κινηση για παν ενδεχομενο

 

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

LG G6/REDMI NOTE 3 PRO /MOTO G 2014/Xperia Sole/THL T11/ASUS T100
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Εχω καταλήξει να αγοράσω το κινητό, απλά μια ερώτηση γιατί έχω χάσει λίγο την μπάλα:έχει DAC η συσκευή που πωλείται από σκρουτζομαγαζα, ναι ή όχι;
Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Εχω καταλήξει να αγοράσω το κινητό, απλά μια ερώτηση γιατί έχω χάσει λίγο την μπάλα:έχει DAC η συσκευή που πωλείται από σκρουτζομαγαζα, ναι ή όχι;

Όχι δεν έχει... Το δικαρτο έχει dac κ 64gb μνήμη. Το ευρωπαϊκό χωρίς dac I κ 32gb μνήμη...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Το always on δεν τρωει μπαταρια; Μεσα σε 24 ωρες τι καταναλωση υπαρχει;

 

Μέχρι να απαντήσει και κάποιος που το χρησιμοποιεί, ρίξε μια ματιά και σε αυτό:

Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις θηκη με πορτακι το always on ετσι και αλλιως κλεινει.Σημερα πηρα την original θηκη που ειναι διαφανη αλλα δεν εχω βρει τροπο να κραταω το always on ανοιχτο.Εαν εχει βρει κανεις τροπο ας πει

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

LG G6/REDMI NOTE 3 PRO /MOTO G 2014/Xperia Sole/THL T11/ASUS T100
Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις θηκη με πορτακι το always on ετσι και αλλιως κλεινει.Σημερα πηρα την original θηκη που ειναι διαφανη αλλα δεν εχω βρει τροπο να κραταω το always on ανοιχτο.Εαν εχει βρει κανεις τροπο ας πει

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από software δεν ξέρω, αλλά εάν κάνεις μία τρύπα στη θήκη σου εκεί που είναι ο αισθητήρας εγγύτητας, θα μένει ανοιχτή :).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,να σας πω και εγώ την εμπειρία μου με το κινητό.εχουμε και λέμε

Ταχύτητα:πολυ σμουθ και κρατάει πολλές εφαρμογές στην μνήμη

Οθόνη:μου έκανε εντύπωση πόσο καλή είναι αλλά δεν συγκρίνετε με αυτήν του σ8

Μπαταρια:τρομερή αυτή την στιγμή είμαι 3:20 ώρες οθόνη και εχω ακόμα 59% με wifi 4g youtube stream chat.location και Bluetooth δεν χρησιμοποιω παρα μονο όταν χρειάζομαι

Κάμερες:οι πίσω πολυ καλες ιδικα στο μανουαλ κάνουν πολύ καλή δουλειά.η wide ολα τα λεφτά.η google cam σε κάποιες περιπτώσεις βγάζει μακράν καλύτερες φωτο σε αλλες οχι

Μπροστα κάμερα:σε φως είναι καλή αλλά στο σκοτάδι χάνει αρκετά για 400€ που κάνει το κινητό

Ηχείο:μέτριο θα ελεγα τπτ ιδιαίτερο φαντάζομαι γιατί είναι αδιάβροχο

Φόρτιση:δεν είναι και τόσο τρομερα γρηγορη

Wifi: έχει καλή εμβέλεια εκεί που αλλά κινητά έχαναν σημα εγώ ακομα είχα

Gps: πολυ γρήγορο και ακριβές

 

Γενικα αυτά που με χαλάνε και δεν κάνουν το κινητό τέλειο για μενα είναι το ηχείο που μπορείς να το καλύψεις και κατά λάθος ,το τζακ που είναι πανω και όχι κάτω(δική μου προτίμηση) και η μπροστα κάμερα.τωρα για τον φιλο με το always on δεν μπορώ να πω πόσο ακριβώς τρώει γιατί όταν βαζεις το κινητό στην τσέπη το always on κλείνει και επίσης το βράδυ το εχω βάλει να απενεργοποιείται μονο του αλλα γενικά δεν πιστεύω να είναι κάτι πανω απο 2% σε μια ώρα

 

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...