Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα γρήγορα, δείτε λίγο σας παρακαλώ την κάμερα του κινητού σας, υπάρχουν γρατσουνιές; Σήμερα παρατήρησα 1 πολύ μικρή... και από ότι διάβασα το κινητό έχει μια επίστρωση πάνω στο γυαλί της κάμερας η οποία γαρατσουνιέται πάρα πολύ εύκολα.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιός σου είπε ότι έχεις παγκόσμια εγγύηση? Υπάρχει κάπου οδηγία ή οτιδήποτε που υποχρεώνει την αντιπροσωπεία να επισκευάσει συσκευή που δεν προορίζεται για χώρα της ευρωπαϊκής Ένωσης αλλά για Ασία , μέση ανατολή.....?

 

" Απο την αλλη, υπαρχει εγγυηση παγκοσμια, απο την στιγμη που η χωρα που βρισκεσαι με χαλασμενο το προιον του εχει authorization να κανει επισκευη, εαν εχει και σου αρνηθει, εχει σοβαρο θεμα μετα αν το πας πιο πανω. "

Αυτο εγραψα, σε παρακαλω, 10+ χρονια ειμαι μεσα σε μεγαλες αλυσιδες και παλευω με τετοιου ειδους θεματα περι εγγυησεων και τι κανουμε αν ο πελατης χτυπιεται και λεει οτι εμεις ειμαστε υπευθυνοι επειδη του το πουλησαμε. Μια εταιρεια σαν την lg ειναι παγκοσμιου βεληνεκους πωλησεων. Ας παρουμε μια αλλη εταιρεια, πχ samsung, αγοραζω το s8 και παω στην κορεα επαγγελματικο ταξιδι, το κινητο σβηνει και δεν ξανανοιγει, το παω σε authorized service και τι μου λενε?? Γυριστε ελλαδα με το καλο και φτιαξτε το εκει? Εκανα μια προταση, οποιος εχει κινητο lg g6 αγορασμενο απο eglobal ας το κανει register στην lg με το serial number, ας κανει μια ερωτηση για warranty και ας μας πει τι του απαντησαν.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Στα γρήγορα, δείτε λίγο σας παρακαλώ την κάμερα του κινητού σας, υπάρχουν γρατσουνιές; Σήμερα παρατήρησα 1 πολύ μικρή... και από ότι διάβασα το κινητό έχει μια επίστρωση πάνω στο γυαλί της κάμερας η οποία γαρατσουνιέται πάρα πολύ εύκολα.....

 

Όχι αλλά ισχύει ότι γρατσουνιέται πολύ εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Στα γρήγορα, δείτε λίγο σας παρακαλώ την κάμερα του κινητού σας, υπάρχουν γρατσουνιές; Σήμερα παρατήρησα 1 πολύ μικρή... και από ότι διάβασα το κινητό έχει μια επίστρωση πάνω στο γυαλί της κάμερας η οποία γαρατσουνιέται πάρα πολύ εύκολα.....

 

εχει γινει ενας μικρος ντορος στο xda οτι το γυαλι της καμερας δεν ειναι gorilla 4, αλλα κατι αλλο "ψεκασμενο" με ρητινη αντιχαρακτικη, η οποια τελικα σε μερικα μαυρα κομματια χαρασσεται ευκολα, το δικο σου ειναι μαυρο?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το platinum.... Τώρα τι κάνουμε; χαχαχαχα

 

Ειτε αλλαζεις κρυσταλο καμερας, ειναι ευκολη διαδικασια και πολυ οικονομικο 4-5 ευρω, ειτε το πας σε καποιο μαγαζι να το αλλαξει με καποιο οφελος για το καταστημα, ειτε εαν το εχεις αγορασει απο ελλαδα και εχεις εγγυηση το πας στο μαγαζι που το πηρες και ζητα επισκευη....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

" Απο την αλλη, υπαρχει εγγυηση παγκοσμια, απο την στιγμη που η χωρα που βρισκεσαι με χαλασμενο το προιον του εχει authorization να κανει επισκευη, εαν εχει και σου αρνηθει, εχει σοβαρο θεμα μετα αν το πας πιο πανω. "

Αυτο εγραψα, σε παρακαλω, 10+ χρονια ειμαι μεσα σε μεγαλες αλυσιδες και παλευω με τετοιου ειδους θεματα περι εγγυησεων και τι κανουμε αν ο πελατης χτυπιεται και λεει οτι εμεις ειμαστε υπευθυνοι επειδη του το πουλησαμε. Μια εταιρεια σαν την lg ειναι παγκοσμιου βεληνεκους πωλησεων. Ας παρουμε μια αλλη εταιρεια, πχ samsung, αγοραζω το s8 και παω στην κορεα επαγγελματικο ταξιδι, το κινητο σβηνει και δεν ξανανοιγει, το παω σε authorized service και τι μου λενε?? Γυριστε ελλαδα με το καλο και φτιαξτε το εκει? Εκανα μια προταση, οποιος εχει κινητο lg g6 αγορασμενο απο eglobal ας το κανει register στην lg με το serial number, ας κανει μια ερωτηση για warranty και ας μας πει τι του απαντησαν.

Σιγουρα εχεις καποιο δικιο αλλα αλλο ταξιδευω και παθαινω ζημια και αλλο αγοραζω απο το "ουζμπεκισταν" ενω μενω ελλαδα και θελω να μου το φτιαξεις τζαμπα γιαυτο υσχιει η αγορα εντος ευρωπαικης ενωσης και ταυτοχρονα εγγυηση επισκευης αν και εργασια για μενα πρεπει να χρεωνουν οτι αγοραζεται εκτος ελλαδας αλλα δωρεαν τα ανταλλακτικα απο οθονη μεχρι μητρικη κλπ. Γιατι πολλοι το εχουν ξεφτιλησει. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, ακόμη οι γρατσουνιές είναι απειροελάχιστες, ίσα ίσα που διακρίνονται στην σωστή γωνία. Για επισκευή, δεν το συζητώ ακόμη, το κινητό είναι αγορασμένο απο Ελλάδα, οπότε εγγύηση κανονικότατα... ΤΟ θέμα είναι, μιλάω με το μαγαζί, η με procordia?
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα εχεις καποιο δικιο αλλα αλλο ταξιδευω και παθαινω ζημια και αλλο αγοραζω απο το "ουζμπεκισταν" ενω μενω ελλαδα και θελω να μου το φτιαξεις τζαμπα γιαυτο υσχιει η αγορα εντος ευρωπαικης ενωσης και ταυτοχρονα εγγυηση επισκευης αν και εργασια για μενα πρεπει να χρεωνουν οτι αγοραζεται εκτος ελλαδας αλλα δωρεαν τα ανταλλακτικα απο οθονη μεχρι μητρικη κλπ. Γιατι πολλοι το εχουν ξεφτιλησει. :)

 

Ετσι οπως τα λες, σωστος. Να σου πω οτι μεγαλη αλυσιδα κινητων εφερνε nokia 6600 απο σαουδικη αραβια τα οποια ειχαν ελληνικα μεν αλλα δεν τα καλυπτε απο εγγυηση η ελληνικη nokia δεν ειχε ζορι γτ δεν της ειχε επιβαλει η nokia europe να τα δεχτει αλλα και εκεινη την εποχη η Nokia μεσουρανουσε σε πωλησεις, τα καλυπτε ομως αλλη χωρα, τι εκαναν λοιπον, τα επερναν στο service τους και τα εστελναν μαζικα αλλου προς επισκευη, καθυστερουσε λιγο αλλα ολα καλα και ολοι ευτυχισμενοι.

Edited by FIREBLADE1
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

" Απο την αλλη, υπαρχει εγγυηση παγκοσμια, απο την στιγμη που η χωρα που βρισκεσαι με χαλασμενο το προιον του εχει authorization να κανει επισκευη, εαν εχει και σου αρνηθει, εχει σοβαρο θεμα μετα αν το πας πιο πανω. "

Αυτο εγραψα, σε παρακαλω, 10+ χρονια ειμαι μεσα σε μεγαλες αλυσιδες και παλευω με τετοιου ειδους θεματα περι εγγυησεων και τι κανουμε αν ο πελατης χτυπιεται και λεει οτι εμεις ειμαστε υπευθυνοι επειδη του το πουλησαμε. Μια εταιρεια σαν την lg ειναι παγκοσμιου βεληνεκους πωλησεων. Ας παρουμε μια αλλη εταιρεια, πχ samsung, αγοραζω το s8 και παω στην κορεα επαγγελματικο ταξιδι, το κινητο σβηνει και δεν ξανανοιγει, το παω σε authorized service και τι μου λενε?? Γυριστε ελλαδα με το καλο και φτιαξτε το εκει? Εκανα μια προταση, οποιος εχει κινητο lg g6 αγορασμενο απο eglobal ας το κανει register στην lg με το serial number, ας κανει μια ερωτηση για warranty και ας μας πει τι του απαντησαν.

 

Δεν ξέρω τι θα σου πουν στην Κορέα αλλά εδώ αν έχεις αγοράσει μοντέλο που προορίζεται για Ασία πχ, θα σου πουν να το στείλεις εκεί που το αγόρασες, την lg τι να την ρωτήσουν εδώ δεν αναγνώριζε τα 32αρια g2 επειδή δεν τα έκανε εισαγωγή στην Ελλάδα ενώ προορίζονταν για χώρες της ευρωπαϊκής Ένωσης

Παγκόσμια εγγύηση δεν έχεις σε καμία εταιρία, εκτός της apple νομίζω

Και αν δεν κάνω λάθος όχι μόνο δεν έχεις εγγύηση αλλά δεν στο επισκευάζουν ούτε επί πληρωμή

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, ακόμη οι γρατσουνιές είναι απειροελάχιστες, ίσα ίσα που διακρίνονται στην σωστή γωνία. Για επισκευή, δεν το συζητώ ακόμη, το κινητό είναι αγορασμένο απο Ελλάδα, οπότε εγγύηση κανονικότατα... ΤΟ θέμα είναι, μιλάω με το μαγαζί, η με procordia?

 

Δεν μπορω να γνωριζω εαν το καταστημα που το αγορασες εχει δυνατοτητα ελεγχου συσκευης και σε ποιο επιπεδο, στην procordia πρεπει να αποδειχθει οτι οι γρατσουνιες οφειλονται σε αλλο παραγοντα και οχι σε κακη χρηση πραγμα αδυνατο, διοτι σε οτι εχει να κανει με εξωτερικη φθορα 99,99% εχει ευθυνη ο χρηστης. Τωρα το καταστημα εαν ειναι καποιος "δικος σου" ή θελει να το κανει, μπορει να το περασει σε εγγυηση, υπαρχει τροπος αλλα δεν μπορω να το πω δημοσια για λογους που πιστευω οτι καταλαβαινεις.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, ακόμη οι γρατσουνιές είναι απειροελάχιστες, ίσα ίσα που διακρίνονται στην σωστή γωνία. Για επισκευή, δεν το συζητώ ακόμη, το κινητό είναι αγορασμένο απο Ελλάδα, οπότε εγγύηση κανονικότατα... ΤΟ θέμα είναι, μιλάω με το μαγαζί, η με procordia?

 

Δε λεω οτι ευθυνεσαι αλλα οι γρατζουνιες ειναι εκτος εγγυησης θεωρειται κακη χρήση ΔΕΝ μπορει να ξερει ο τεχνικος αν το παρελαβες ετσι απο το μαγαζι και ας ειναι απο Ελλάδα. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σε πιο χρωμα ειναι πιο ωραιο το γ6?το ice platinum πως ειναι?

 

ευχαριστω

Πιστεύω ότι το ice platinum είναι το ποιο ωραίο χρώμα για το G6.

 

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι θα σου πουν στην Κορέα αλλά εδώ αν έχεις αγοράσει μοντέλο που προορίζεται για Ασία πχ, θα σου πουν να το στείλεις εκεί που το αγόρασες, την lg τι να την ρωτήσουν εδώ δεν αναγνώριζε τα 32αρια g2 επειδή δεν τα έκανε εισαγωγή στην Ελλάδα ενώ προορίζονταν για χώρες της ευρωπαϊκής Ένωσης

Παγκόσμια εγγύηση δεν έχεις σε καμία εταιρία, εκτός της apple νομίζω

Και αν δεν κάνω λάθος όχι μόνο δεν έχεις εγγύηση αλλά δεν στο επισκευάζουν ούτε επί πληρωμή

Εδω πεφτεις σε σφαλμα η προκορντια αναγνωριζει τα lg g2 32 αρια και ας μην εισαχθηκαν ελλαδα τα ευρωπαϊκα εννοειται και γινοταν επισκευη οχι ομως αντικατασταση που ηθελαν καποιοι απο τον αρη. :lol:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εδω πεφτεις σε σφαλμα η προκορντια αναγνωριζει τα lg g2 32 αρια και ας μην εισαχθηκαν ελλαδα τα ευρωπαϊκα εννοειται και γινοταν επισκευη οχι ομως αντικατασταση που ηθελαν καποιοι απο τον αρη. :lol:

 

Τα αναγνωρίζει μετά από αρκετό καιρό, στην αρχή δεν το έκανε

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4950112#post4950112

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει βάλει τσαμακι στην οθόνη να προτείνει κάποιο? μαζί με θήκη σιλικόνης υπάρχει περίπτωση να το ξεκολλάει?

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις σας. Λύσεις βρήκα, χωρίς να πάει το κινητό για εγγύηση και επισκευή. Το θέμα, είναι ότι προφανώς από την στιγμή που δεν συμβαίνει μόνο σε εμένα, ότι υπάρχει θέμα γενικότερα σε κάποια μοντέλα/παρτίδες με την επικάλυψη που χρησιμοποιεί η εταιρία. Από την μεριά τους, είναι λογικό να μην δεχθούν γρατσουνιές σε συσκευή ως λόγο για αντικατάσταση/επισκευή με δικιά τους υπαιτιότητα, το ίδιο θα έκανα και εγώ στην θέση τους, άλλωστε. Παραταύτα, θα έπρεπε τουλάχιστον να αναγνωρίσουν το πρόβλημα, όπως έκαναν και με τα bootloops παλιότερα.

Για να μην παρεξηγηθώ, το κινητό το θεωρώ εξαίσιο για τα χρήματα τα του, ίσως μια από τις πιο πετυχημένες αγορές που έκανα τα τελευταία χρονια.

Προς το παρόν, θα περιμένω να δω τι θα γίνει, και αν χειροτερεύσει το θέμα, θα κάνω την αλλαγή του γυαλιού της κάμερας μόνος μου.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει βάλει τσαμακι στην οθόνη να προτείνει κάποιο? μαζί με θήκη σιλικόνης υπάρχει περίπτωση να το ξεκολλάει?

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ έχω βάλει το τζαμακι της spigen. Είναι μια χαρά μαζί με θήκη της spigen (rugged armor) ;)

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει το τζαμακι της spigen. Είναι μια χαρά μαζί με θήκη της spigen (rugged armor) ;)

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ αυτό σκεφτόμουν να βάλω για τσαμακι , αλλά έχω παραγγείλει από alli, μια Nillkin θήκη.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ ευκολο η αλλαγη camera lens.δεν ξερω μηπως υπαρχουν και πλαστικα.το πλαστικο χαρασεται ευκολα απο το γυαλι:

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

επισημα και εγω στην παρεα παιδια.μολις παρελαβα.το κινητο φαινεται να ειναι πολυ καλο.ωραια αισθηση στο χερι,γρηγορο,οθονη καλυτερη απο οτι περιμενα,η πισο καμερα πολυ καλη για τα δεδομενα μου,μπροστα μετρια(κατι χειροτερη απο νεξους και σ7).αυτα μεχρι τωρα.το μονο μειον που βλεπω ειναι οτι η συσκευη ζεσταινεται.
Link to comment
Share on other sites

επισημα και εγω στην παρεα παιδια.μολις παρελαβα.το κινητο φαινεται να ειναι πολυ καλο.ωραια αισθηση στο χερι,γρηγορο,οθονη καλυτερη απο οτι περιμενα,η πισο καμερα πολυ καλη για τα δεδομενα μου,μπροστα μετρια(κατι χειροτερη απο νεξους και σ7).αυτα μεχρι τωρα.το μονο μειον που βλεπω ειναι οτι η συσκευη ζεσταινεται.

 

Με γεια σου!

Είναι όντως πολύ καλή συσκευή.

 

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες ότι ζεσταίνεται.

Εμένα όσο σκληρή χρήση και να έχω κάνει, έχει ανεβάσει πολύ λίγο θερμοκρασία.

Το ίδιο και κατά τη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος κι εγώ εδώ και δύο μέρες του G6. Πήρα την απλή έκδοση γιατί χρειάζομαι το ραδιόφωνο.

Εξαιρετικές εντυπώσεις μέχρι τώρα αν κ δεν το εχω ψάξει πολύ. Σιγουρα είναι καινούργιο και δουλευουν ολα αψογα και γρηγορα. Αλλά εδώ είμαστε να αναφέρουμε σε βαθος χρονου τη συμπεριφορά του.

Τα ακουστικά με απογοητευσαν, χαλια ποιοτητα, δεν εχουν ουτε κουμπακια για την αυξομειωση της εντασης. Ευτυχως εχω του G2.

Το always on μου αρεσε, και το προτιμω που ειναι ετσι "αδυναμο" γιατι ειναι πιο διακριτικο.

 

Εχω κάποιες απορίες για τους παλαιότερους κατόχους:

1. Οσοι το έχετε πανω απο 2 μηνες εχετε δει διαφορες σε ταχυτητες κτλ;

2. Απο μπαταρια πως σας παει πλεον;

3. Τζαμακι της Spigen που αναφερθηκε απο που βρήκατε; Άλλα εξισου ποιοτικα που θα προτεινατε (κατα προτιμηση να μπορω να το βρω στο σκρουτζ αλλα κ απο αμαζον δε με πειραζει)

4. Ισχυει οτι οι flip wallet θηκες δημιουργουν θεμα στις wide φωτογραφίες;; ότι δλδ η καμερα πιανει στο frame κ τη θηκη!

5. Έχετε να προτείνετα κάποια flip wallet θηκη (κατα προτίμηση υφασματινη..)

6. Σχετικά με τις πίσω κάμερες και την ευαισθησια τους σε γρατζουνιες, υπαρχει καποιο προστατευτικο τζαμακι που μπορουμε να βαλουμε;; Ειδα το βιντεακι που ανεβασε ο ernesto1983 και μου φανηκε σαν να χρησιμοποιει ο τυπος εκει κανονικο διαθεσιμο προιον!

7. Καλωδιο USB A - USB type C έχετε κάποιο να προτείνεται; είδα υπάρχει ενα της LG (https://www.skroutz.gr/s/8998851/LG-USB-3-1-Cable-USB-C-male-USB-A-male-1m-EAD63849203.html). Αναγκαστικα πρεπει να εχω διασπαρτα τετοια σε σπιτι, δουλεια κτλ γιατι αλλοι γυρω μου δεν εχουν, τουλαχιστον να μπορω να αξιοποιω φορτιστες που δεχονται USB A

 

Ισως επανελθω και με αλλες ερωτησεις, ειδικά το ΣΚ που θα ασχοληθω για τα καλα μαζι του :)

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

4) όχι βέβαια αν πάρεις σοβαρή θήκη.

 

5) ύφασμα θα είναι χάλια. Εγώ έχω της Spigen την wallet s στα 27 ευρώ. Αλλά ότι πληρώνεις παίρνεις.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...