Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για εμενα οι λογοι που το περιμενω κ του δινω μια ευκαιρια ειναι το οτι εχει FM radio (το χρησιμοποιω καθημερινα 1-2 ωρες και μου φαινεται απολυτως αδικαιολογητο που το αφαιρούν απ'όλες τις ναυαρχιδες), η καινοτομια της οθονης, η καλη αποψη για LG επειδη εχω το G2, οι πολυ καλες καμερες (αποτι λενε τα reviews), η στιβαρη κ αδιαβροχη κατασκευη και το οτι δειχνει πραγματικα ομορφο...

 

ο περσινος επεξεργαστης δε μου λεει κατι.. το αντεχω αλλα θα επρεπε και η τιμη να ειναι αντιστοιχη.. γιαυτο πιστευω οτι θα πεσει συντομα η τιμη ή θα βγει κάποια εκδοση G6plus πχ

 

η μη υπαρξη led ειναι deal breaker για εμενα (οπως η μη υπαρξη FM στα αντιπαλα τηλεφωνα..) γιατι μαρεσει να εχω το κινητο μπροστα μου οταν δουλεύω και να με ειδοποιει εκεινο οταν ερχεται κάτι.. οχι να το ανοιγω καθε λιγο κ λιγακι να τσεκαρω... πραγματικα ρε παιδια!! αυτοι που σχεδιαζουν τα κινητα τα χρησιμοποιουνε καθημερινα;;; ειναι καποια μικρά ανεξοδα χαρακτηριστικα που δινουν λυσεις στην καθημερινοτητα μας

 

το ir blaster το χρησιμοποιουσα σπανια.. οποτε αν κ θα το ηθελα μπορω να ζησω κ χωρις αυτο

 

η χρηση gorilla 3 μπροστα οταν το G5 πέρσι ειχε gorilla 4.... ασχολίαστο

 

αυτα.... τα ειπα και ηρεμησα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@Komias2 Προφανώς και δεν θα μας το χαρίσουν, δεν έχεις άδικο σε αυτό.Δεν (πολύ) συμφωνώ σε αυτό που είπες για τα Κινέζικα vs LG αλλά δεν έχει σημασία. Εύχομαι κάποια στιγμή να το πάρεις κ να το χαρείς :) Edited by mikele123
Link to comment
Share on other sites

@Komias2 Προφανώς και δεν θα μας το χαρίσουν, δεν έχεις άδικο σε αυτό.Δεν πολύ συμφωνώ σε αυτό που είπες για τα Κινέζικα vs LG αλλά δεν έχει σημασία. Εύχομαι κάποια στιγμή να το πάρεις κ να το χαρείς :)

Κοιτα εχω φιλο που πηρε κινεζικο απο εδω κιολας και γνωστη μαρκα και πχ δεν εχει ειδοποιησεις σε καποιες βασικες εφαρμογες χανει κλησεις και αλλα ψιλικοκο που ενα ελτζι (εχω ακομα το τζι2 αν σου λεει κατι αυτο) στην καθημερινοτητα ουτε καν να σε προβληματισει και επειδη εχω και φιλο με s7 edge και τρωει επανεκινησεις και χανει και κλησεις δε θα ηθελα να επεκταθω.Και για μενα μεγα φαουλ η ελειψη λεντ οι υπερυθρες δεν με νοιαζουν,και βασικα οπως ειπε ο φιλος πιο πανω εχει ραδιοφωνο βασικο για μενα.

Αλλα οντως η τιμη εκκινησης ειναι απαγορευτικη για τους μισθωτους θνητους.

Ελπιζω ομως ελπιζω να ειναι σε επιπεδο πρακτικοτητας οπως το τερας τζι2 ασχετως των 2 3; ελειψεων.Οσο για τα γοριλοτζαμα μην αυταπαταστε αν σου πεσει ατσαλα και χωρις προστασια η 3 η4 η 5 φοραει θα σπασει οποτε μη σκατε για αυτα.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εχω φιλο που πηρε κινεζικο απο εδω κιολας και γνωστη μαρκα και πχ δεν εχει ειδοποιησεις σε καποιες βασικες εφαρμογες χανει κλησεις και αλλα ψιλικοκο που ενα ελτζι (εχω ακομα το τζι2 αν σου λεει κατι αυτο) στην καθημερινοτητα ουτε καν να σε προβληματισει και επειδη εχω και φιλο με s7 edge και τρωει επανεκινησεις και χανει και κλησεις δε θα ηθελα να επεκταθω.Και για μενα μεγα φαουλ η ελειψη λεντ οι υπερυθρες δεν με νοιαζουν,και βασικα οπως ειπε ο φιλος πιο πανω εχει ραδιοφωνο βασικο για μενα.

Αλλα οντως η τιμη εκκινησης ειναι απαγορευτικη για τους μισθωτους θνητους.

Ελπιζω ομως ελπιζω να ειναι σε επιπεδο πρακτικοτητας οπως το τερας τζι2 ασχετως των 2 3; ελειψεων.Οσο για τα γοριλοτζαμα μην αυταπαταστε αν σου πεσει ατσαλα και χωρις προστασια η 3 η4 η 5 φοραει θα σπασει οποτε μη σκατε για αυτα.:)

 

Καλα το g2 που εχεις ειναι σκυλι μαυρο :lol::D Μακαρι ολα τα lg που ακολουθησαν να ηταν σαν αυτο !!

Για το ραδιοφωνακι και απο εμενα respect,ακομα και η sony το ξηλωσε στις νεες ναυαρχιδες της δυστυχως.Για τα γοριλακια δεν το εχω ψαξει για να ξερω, αλλα νομιζω ολα σπανε και σε ολα θα αναγκαστεις να βαλεις μια προστασια.

Καλα για την samsung γενικοτερα ουτε εγω θελω να επεκταθω,δεν ειναι ο καταλληλος χωρος :X

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει ρε παιδια οσοι το παρουν δε θα χαλασουμε τη ζαχαρενια μας.:lol:

 

Ακριβως..Οποιος το παρει θα το κανει συνειδητα,κοντρα στο ρευμα!Ενας απο αυτους κι εγω μιας και βλεπω να καλυπτει τα θελω μου,την χρονικη στιγμη.Αν δεν βγαλει προβληματα προηγουμενων μοντελων θα ειμαι πληρως ευχαριστημενος.

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

η τιμη του στην Ιταλια επεσε στα 560Ε σε μια εβδομαδα και με αυτο το ρυθμο παει για 499Ε μεσα σε 2 εβδομαδες ανετα.

το κινητακι σε μαυρο ειναι καταπληκτικο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

η τιμη του στην Ιταλια επεσε στα 560Ε σε μια εβδομαδα και με αυτο το ρυθμο παει για 499Ε μεσα σε 2 εβδομαδες ανετα.

το κινητακι σε μαυρο ειναι καταπληκτικο.

 

Απο που το ψαχνεις? Θα παω Ιταλια Αρχες Ιουνη κι αν εχει 400 θα το τσιμπησω

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Θα πέσει πολύ γρήγορα. Βασικά η LG έβγαλε ένα περσινό κινητό με πολλές ελλείψεις. Στα 250 το πολύ 300 ίσως πουλήσει. Για παραπάνω ούτε λόγος.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Θα πέσει πολύ γρήγορα. Βασικά η LG έβγαλε ένα περσινό κινητό με πολλές ελλείψεις. Στα 250 το πολύ 300 ίσως πουλήσει. Για παραπάνω ούτε λόγος.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Είσαι λίγο έως πολύ υπερβολικός, δλδ στα 250 με 300 τι παίρνεις; Κάτι αντίστοιχο; Μην τα ισοπεδωνουμε κι όλα... 350-400 θεωρώ είναι καλά

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Απο που το ψαχνεις? Θα παω Ιταλια Αρχες Ιουνη κι αν εχει 400 θα το τσιμπησω

 

https://www.amazon.it/LG-Smartphone-Display-FullVision-pollici/dp/B06XQ65MYP/ref=sr_1_4?s=electronics&ie=UTF8&qid=1492867817&sr=1-4&keywords=Lg+g6

Link to comment
Share on other sites

Είσαι λίγο έως πολύ υπερβολικός, δλδ στα 250 με 300 τι παίρνεις; Κάτι αντίστοιχο; Μην τα ισοπεδωνουμε κι όλα... 350-400 θεωρώ είναι καλά

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μιλάμε για lg που η αξιοπιστία είναι η χειρότερη που μπορείς να βρεις σε κινητά. Αφαίρεσε και πολλά έβαλε και περσινά χαρακτηριστικά πιστεύω ότι θα καθίσει στα 300 η τιμή σε 5 6 μήνες. Όταν το s7 edge έχει 470 πάνω από 350 για το g6 ειναι πολλά.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ουδεμία περίπτωση 300 σε αυτό το διάστημα. Σε 4 μήνες θα κοστίζει γύρω στα 470 στο σκρουτζ....

Στο εξάμηνο υπολογίζω ένα 300αρι(στην καλύτερη περίπτωση). Δεν θα πουλήσει τίποτα στα ανω των 400 ευρώ τιμή. Έχει ξεπέσει πολύ η LG.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλησπερα στο παρεακι του LG G6 μας. Απο σημερα ειμαι μελος και εγω στην παρεα σας παιδια αφου το εχω αγορασει με RED4 απο την CYTA χωρις ΣΕΝΤ αρχικα και με 73ευρω τον μηνα με συμβολαιο φυσικα.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Οι πρωτες εντυπωσεις μου παιδια ειναι αριστες και η μπαταρια απο τις 13:00 που γεμισε στο 100% τωρα επεσε μονο 99%.

Για ειδοποιησεις που το λετε και το ξανα λετε ορισμενοι οτι δεν υπαρχει το λαμπακι δεν με πειραζει αυτο εμενα προσωπικα καθως ολα δουλευουν ρολοι.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Με γεια να το χαρείς. Δεν είναι πολύ μακρόστενο όμως? Όπως και το s8 δείχνει πολυ άσχημο στο χέρι λογικά θα κάθεται καλά με το μικρό πλάτος του.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το gorilla glass που γράφεται το 3 είναι καλύτερο και από το 4 και από το 5 που είναι πολύ πιο εύκολο να σπάσουν.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Με γεια να το χαρείς. Δεν είναι πολύ μακρόστενο όμως? Όπως και το s8 δείχνει πολυ άσχημο στο χέρι λογικά θα κάθεται καλά με το μικρό πλάτος του.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Θα μπρουσα να πω πως μια χαρα μου καθεται το LG G6 παρα το S8 που το S8 ειναι παρα πολυ ψυλο στο υψος του και στενο στο πλατος του.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Θα μπρουσα να πω πως μια χαρα μου καθεται το LG G6 παρα το S8 που το S8 ειναι παρα πολυ ψυλο στο υψος του και στενο στο πλατος του.

Ίδιο ύψος έχουν:

 

http://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8466&idPhone2=8161

 

Στο πλάτος είναι ελάχιστα μικρότερο λόγω edge οθόνης. Προφανώς προτιμώ την flat του g6 παρά την δύσχρηστη οθόνη του s8. Και τα 2 είναι αρκετά μακρόστενα αναλογικά με το πλάτος τους πάντως στυλ iphone 5 που ήταν πολύ άσχημο κινητό.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο το κινητό. Καλορίζικο και ανέβασε μερικά δείγματα απο την κάμερα να δούμε τι ψάρια πιάνει.. Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για το gorilla glass που γράφεται το 3 είναι καλύτερο και από το 4 και από το 5 που είναι πολύ πιο εύκολο να σπάσουν.

 

Δεν ισχύει αυτό που λες. Αφού έκανες τον κόπο και το έψαξες, δες το λίγο καλύτερα...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λες. Αφού έκανες τον κόπο και το έψαξες, δες το λίγο καλύτερα...

Στα χαρτιά όντως το 4 είναι καλύτερο του 3 και το 5 καλύτερο του 4

 

http://thegadgetsquare.com/2846/gorilla-glass-3-vs-gorilla-glass-4/

https://www.goandroid.co.in/gorilla-glass-4-vs-gorilla-glass-5/51820/

 

 

Αλλά επειδή έχει φάει αρκετές βουτες το κινητό που έχω που έχει gorilla glass 3 και έχει γρατζουνιές μόνο στο Bezel ενώ πιο καινούρια κινητά με νέες εκδόσεις δείχνουν να ραγιζουν για πλάκα κρατάω τις επιφυλάξεις μου.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το πως θα πέσει και με ποιο τρόπο θα σπάσει μια οθόνη είναι πολύ υποκειμενικό και δεν αποτελεί κριτήριο ασφαλούς αξιολόγησης της ποιότητας γυαλιού. Άρα στη προκειμένη περίπτωση μπορούμε να στηριχθούμε στα specs αλλά και στις επίσημες δοκιμές σύμφωνα με τις οποίες κάθε έκδοση του Gorilla Glass είναι καλύτερη της προγενέστερης. Ακόμα και ο ίδιος ο υπεύθυνος της LG είπε ότι έγινε για λόγους μείωσης του κόστους, όχι επειδή το 3 είναι καλύτερο του 5.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πως θα πέσει και με ποιο τρόπο θα σπάσει μια οθόνη είναι πολύ υποκειμενικό και δεν αποτελεί κριτήριο ασφαλούς αξιολόγησης της ποιότητας γυαλιού. Άρα στη προκειμένη περίπτωση μπορούμε να στηριχθούμε στα specs αλλά και στις επίσημες δοκιμές σύμφωνα με τις οποίες κάθε έκδοση του Gorilla Glass είναι καλύτερη της προγενέστερης. Ακόμα και ο ίδιος ο υπεύθυνος της LG είπε ότι έγινε για λόγους μείωσης του κόστους, όχι επειδή το 3 είναι καλύτερο του 5.

Προφανώς έχεις δίκιο σε αυτό απλα αν δούμε με τη ευκολία σπάνε κινητα με gorilla glass 5 στο YouTube σε κάνουν να αναρωτιέσαι αν είναι όντως πιο γερες οι οθόνες η απλά είναι θέμα marketing. Η προσωπική μου άποψη καθαρά είναι ότι κινητα με gorilla glass 3 βγήκαν πολύ γερά. Το NOTE 4 που έχει την έκδοση 4 δεν φανταζεσαι με τη ευκολία έκανε βαθιές γρατζουνιές στην οθόνη μέσα σε λίγους μήνες.

 

Παρακάτω ένα αξιόπιστο βίντεο μεταξύ των εκδόσεων του gorilla glass:

 

 

Το 5 το θεωρώ ότι είναι το χειρότερο στις γρατζουνιές.

 

Και ακόμα ένα μεταξύ 3 και 4

 

 

Πιστεύω ότι το marketing καλά κρατεί.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Στο εξάμηνο υπολογίζω ένα 300αρι(στην καλύτερη περίπτωση). Δεν θα πουλήσει τίποτα στα ανω των 400 ευρώ τιμή. Έχει ξεπέσει πολύ η LG.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

Επαναλαμβάνω, σε καμία περίπτωση. Ότι δε θα πουλήσει είναι δεδομένο, αλλά 300 θα το δεις σε ένα χρόνο. Ακόμα και κάτω από 390 θα περίμενεις βαθύ χειμώνα... Εδώ είμαστε να το δούμε;)

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω, σε καμία περίπτωση. Ότι δε θα πουλήσει είναι δεδομένο, αλλά 300 θα το δεις σε ένα χρόνο. Ακόμα και κάτω από 390 θα περίμενεις βαθύ χειμώνα... Εδώ είμαστε να το δούμε;)

Προφανώς και είναι απλά προβλέψεις αναλογικά με την αρχική τιμή που είναι χαμηλή όπως και ότι έχει περσινό Socket που το βρίσκουμε σε κινητά των 400 εδώ και μήνες. Θεωρώ τόσο αναξιόπιστη την LG και το service της που ο κόσμος έχει χάσει την εμπιστοσύνη του τόσα χρόνια για αυτό πέφτουν οι τιμές τοσο γρήγορα.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλησπερα στο παρεακι του LG G6 μας. Απο σημερα ειμαι μελος και εγω στην παρεα σας παιδια αφου το εχω αγορασει με RED4 απο την CYTA χωρις ΣΕΝΤ αρχικα και με 73ευρω τον μηνα με συμβολαιο φυσικα.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Οι πρωτες εντυπωσεις μου παιδια ειναι αριστες και η μπαταρια απο τις 13:00 που γεμισε στο 100% τωρα επεσε μονο 99%.

Για ειδοποιησεις που το λετε και το ξανα λετε ορισμενοι οτι δεν υπαρχει το λαμπακι δεν με πειραζει αυτο εμενα προσωπικα καθως ολα δουλευουν ρολοι.

Καλοριζικο

Υπεροχο πραγματικα τηλεφωνο με εκπληκτικο design..Γελαω με αυτους που προσπαθουν να το θαψουν...μολις κατεβει λιγο η τιμη του το τσιμπησα...σε μαυρο χρωμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...