Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση...

Μπορεί κάποιος φίλος να μου πει πόσο sot έχει από περίπου 90% μέχρι 30% μπαταρίας;

Ευχαριστώ!

 

Είναι τελείως υποκειμενικο αυτό!!! Εξαρτάται τις εφαρμογές, την χρήση, αν είσαι με wifi ή δεδομένα και άλλα πολλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι τελείως υποκειμενικο αυτό!!! Εξαρτάται τις εφαρμογές, την χρήση, αν είσαι με wifi ή δεδομένα και άλλα πολλά.
Με μπόλικη χρήση social media, chatting YouTube, maps κλπ είτε σε WiFi είτε σε 4g.

Όχι παιχνίδια.

Επίσης τελευταία δοκιμάζω διάφορους launchers, παραλλαγές του Pixel launcher (Lawnchair, Ruthless, Lean..)

Απλά αυτές οι sot που διαβάζω εδώ μου φαίνονται λίγο εξωπραγματικές...

Link to comment
Share on other sites

Με μπόλικη χρήση social media, chatting YouTube, maps κλπ είτε σε WiFi είτε σε 4g.

Όχι παιχνίδια.

Επίσης τελευταία δοκιμάζω διάφορους launchers, παραλλαγές του Pixel launcher (Lawnchair, Ruthless, Lean..)

Απλά αυτές οι sot που διαβάζω εδώ μου φαίνονται λίγο εξωπραγματικές...

 

O custom launcher καίει παραπάνω μπαταρία από ότι έχω διαβάσει που λένε τα παιδιά. Εγώ με fb από broswer, instagram, forge of empires, εναλλαγές σε wifi kai 3g, bet365, viber είμαι περίπου στις 4 ώρες σταθερά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ παρα πολύ για όλα σας τα σχόλια.Είστε όλοι πολύ καλοί.Ολα τα μαγαζιά τα εχω δει και σε σκρουτζ και σε μπεστ πραις/Σιγουρα στο μπεστ πράις είναι τα πιο φθηνά αλλά είναι προς Ελευσίνα μεριά.Σίγουρα τα 30 ευρώ είναι μεγάλη διαφορά δεδομένου οτι είμαι ταπί.Ο λόγος που είπα οτι θα πάω από στο κατάστημα είναι να μην μου έρθει με κούριερ ανοικτό και τραβ'αω τα μαλλιά μου.Παιδια κάθε 4 χρόνια αλλάζω κινητο δεν έχω την άνεση και θελω να είναι όλα εντάξει.Και αν δεν με άφηνε αυτο που έχω το κινητό ακομα αυτό θα είχα. Θα τους κάνω ένα τηλ αυριο στο μπεστ πραις να δω.Αν κάποιος από εσας το έχει πάρει από μπεστ πράις πείτε από ποιο, αν είναι εφικτό φυσικά.Το κατάστημα που το βρήκα με 311 είναι το drele.com

 

Καλημέρα,

το πήρα απο kiniti.net πριν 1.5 μηνα περίπου και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη!Δεν υπήρξε κανένα απολύτως πρόβλημα.Ήταν σφραγισμένο με τις ταινίες της εταιριας.

Και γω είχα τους ίδιους προβληματισμούς με εσένα,φοβόμουν ότι μπορει να έχει ξεσφραγιστεί η συσκευασία κλπ.

Είχα διαβάσει όλες τις κριτικές και παρολαυτά δεν μπορούσα να καταλήξω με σιγουρια σε κάποιο κατάστημα.Ετσι πήρα το ρίσκο να το αγοράσω απο εκεί που ανέφερα πιο πάνω και τελικά όλα μια χαρά.

Edited by maryag
Vida la essential no las aparencias..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

το πήρα απο kiniti.net πριν 1.5 μηνα περίπου και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη!Δεν υπήρξε κανένα απολύτως πρόβλημα.Ήταν σφραγισμένο με τις ταινίες της εταιριας.

Και γω είχα τους ίδιους προβληματισμούς με εσένα,φοβόμουν ότι μπορει να έχει ξεσφραγιστεί η συσκευασία κλπ.

Είχα διαβάσει όλες τις κριτικές και παρολαυτά δεν μπορούσα να καταλήξω με σιγουρια σε κάποιο κατάστημα.Ετσι πήρα το ρίσκο να το αγοράσω απο εκεί που ανέφερα πιο πάνω και τελικά όλα μια χαρά.

 

Καλημέρα.Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 24 ωρες πολυ συχνα σε browsing μου βγαζει το "Ωχ! Κάτι πήγε στραβά!" σφάλμα. Εαν πατησω reload ολα καλα... Αλλα εχει καταντησει κουραστικό. Μολις διεγραψα cookies κλπ απο το chrome και παω κ για ενα restart. Εχει συμβει σε καποιον κατι παρόμοιο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Προερχόμενος από πολλές συσκευές επώνυμες τουλάχιστον όλα αυτά τα χρόνια, κατέληξα χτες σε ένα g6.

Επειδή είναι βασανιστικό να διαβάζει κανείς τους σχόλια, θα πω πως, εν αρχή δηλώνω σχετικά ευχαριστημένος.

Η κάμερα δείχνει να έχει δυνατότητες αρκετές, αλλά θέλει ψάξιμο, η συσκευή αν δεν έκανα επιλογές προγραμματιστή δεν την λες γρήγορη.

Είναι όμως συσκευή που αξίζει κανείς να την κοίταξε στα μάτια , ειδικά με την τιμή που την βρίσκεις εκεί έξω.

Συμβουλευτικά αν κάποιος γνωρίζει κάποια μυστικά γενικού περιεχομένου, καλοδεχούμενα.

Ερώτηση.

Αν ξέρετε πως βγαίνει ο ήχος την ώρα που κλείνει η συσκευή και όταν ανοίγει.

Αν υπάρχει ρυθμιση δεν ξέρω να ανοίγει γρηγορότερα τις φωτογραφίες από την εφαρμογή της κάμερας.

Αυτά επι του παρόντος ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, μια απορία έχω και θέλω την βοήθεια σας, τι γνώμη έχετε για τις μαγνητικές βάσεις αυτοκινήτου που πιάνουν στον αεραγωγο; Υπάρχει περίπτωση να επηρεάσει κάπου το κινητό όλο αυτό με τον μαγνητισμό;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, μια απορία έχω και θέλω την βοήθεια σας, τι γνώμη έχετε για τις μαγνητικές βάσεις αυτοκινήτου που πιάνουν στον αεραγωγο; Υπάρχει περίπτωση να επηρεάσει κάπου το κινητό όλο αυτό με τον μαγνητισμό;

 

Θεωρώ πως χαλάνε τις μπαταρίες. Προτιμώ τις κλασσικές που ακουμπάει πάνω το κινητό και βάζεις οποιοδήποτε κινητό έχεις κάθε στιγμή χωρίς να θες μαγνήτες κλπ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αδύνατο ηχείο σε σημείο σαν να παίζει τρανζίστορ , ειδικά στο μηχανάκι επανω δεν ακούγεται καν.

Έχει βρει κανείς καμία λύση από ήχο;

Link to comment
Share on other sites

Αδύνατο ηχείο σε σημείο σαν να παίζει τρανζίστορ , ειδικά στο μηχανάκι επανω δεν ακούγεται καν.

Έχει βρει κανείς καμία λύση από ήχο;

 

Δε νομίζω ότι υπάρχει κινητό που το ακούς πάνω στο μηχανάκι.. Τσέπη και δόνηση..ή ρολόι που να χτυπάει να το βλέπεις

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, μια απορία έχω και θέλω την βοήθεια σας, τι γνώμη έχετε για τις μαγνητικές βάσεις αυτοκινήτου που πιάνουν στον αεραγωγο; Υπάρχει περίπτωση να επηρεάσει κάπου το κινητό όλο αυτό με τον μαγνητισμό;

 

Από όσο διάβασα δεν δημιουργείται κανένα πρόβλημα όχι μόνο στην μπαταρία, αλλά σε οποιοδήποτε μέρος του κινητού. Μην ξεχνάς ότι υπάρχουν θήκες wallet που κλείνουν με μαγνήτη. Πρακτικά, χρησιμοποιώ μία τέτοια τους τελευταίους μήνες και δεν εντόπισα κάποιο πρόβλημα.

 

 

Αδύνατο ηχείο σε σημείο σαν να παίζει τρανζίστορ , ειδικά στο μηχανάκι επανω δεν ακούγεται καν.

Έχει βρει κανείς καμία λύση από ήχο;

 

Καμία λύση. Και δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει κάτι με αλλαγή kernel και χρήση του Viper4Android, αλλά εννοείται πως σε αυτήν την περίπτωση πρέπει να το ρουτάρεις. Μακάρι το πρόβλημά μου να ήταν μόνο πάνω στο μηχανάκι...

Για εμένα εύκολα το χειρότερο σημείο του κινητού και ο λόγος που θα το αλλάξω συντομότερα από όσο θα ήθελα με το G7 ή το V40, όταν με το καλό βγει. Σε σύγκριση με το V30 φίλου στα ίδια χάλια επίπεδα τα βρήκα και τα δύο. Ακόμη και αν φταίει η αδιαβροχοποίηση, αδικαιολόγητο να ακούγονται οι ειδοποιήσεις τόσο χαμηλά ακόμη και στην μέγιστη ένταση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Έχω και εγώ το g6 και θα ήθελα τα φώτα σας. Το κινητό φοράει Android 7 και όταν κάνω έλεγχο ενημερώσεων μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση λειτουργικού. Από όσο ξέρω έχει βγει και Android 8. Σε επικοινωνία με την lg μου απάντησαν ότι επειδή δεν το εισάγουν αυτοί δεν υποστηρίζουν και τα update. Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα κάνω upgrade σε oreo ?

Ευχαριστώ

Asus Zenfone 3 zs570 kl Snapdragon 820 64G/6G

Asus Zenfone 2 ze551ml Z00AD 2.3GHz 4G RAM

Link to comment
Share on other sites

Ποιο μοντέλο έχεις; και εγώ με δικαρτο 32gb δεν εχω πάρει ακόμη. Και δεν νομίζω να πάρω κιόλας

 

Στάλθηκε από το LG-H870S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Ποιο μοντέλο έχεις; και εγώ με δικαρτο 32gb δεν εχω πάρει ακόμη. Και δεν νομίζω να πάρω κιόλας

 

Στάλθηκε από το LG-H870S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ίδιο με το δικό σου έχω

Asus Zenfone 3 zs570 kl Snapdragon 820 64G/6G

Asus Zenfone 2 ze551ml Z00AD 2.3GHz 4G RAM

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου την πατήσαμε σε αυτό το θέμα. Το ήθελα για βελτίωση της μπροστά κάμερας, αλλά και στο Xda διάβασα οτι δεν φαίνεται να το δίνει η LG. Foul μεγάλο βέβαια

 

Στάλθηκε από το LG-H870S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αναβαθμίστηκε ota στην 8.0.

1.7gb, είναι το δίκαρτο, δεν έχω παίξει ακόμη για να δω διαφορές.

Htc Desire, Htc One S, LG G2, LG G4, LG G6, LG V40, S21 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε δικαρτο G6 κουμπώστε στο Bridge! Μαλλον πατε για 8.0! :) :happy: Ετσι ολοι σιγα σιγα να ερχομαστε στα ιδια!

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είμα στην ευχάριστη θέση να σας πω ότι πλέον ειμαι κάτοχος του LG G6 μετά από μεγάλη αναμονή ανασφάλεια και οικονομικά θέματα ,Δεν έχω πολλά να σας πω όσο αναφορα τις λειτουγίες του εκτός του ότι ειναι πολύ γρήγορο σε συνδεσιμότητα wifi και με άψογη εμφάνιση.Είμαι στο στάδιο επεξεργασίας :):)
Link to comment
Share on other sites

Όντως ηρθε ΟΤΑ και σε εμένα με δίκαρτο 32αρι μοντελο S, είναι 1,8 gb. Την περνάω κατευθείαν απο πάνω ή θα έχει πρόβλημα;

 

Πως καταλαβαίνω τι ακουστικά εχω;

 

Στάλθηκε από το LG-H870S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια βοήθεια θα χρειαστώ, γιατί όταν κατεβάζω την v3,8 ή την v3,9 του cstark δεν με αφήνει να την κάνω εγκατάσταση;; Τι πρέπει να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια βοήθεια θα χρειαστώ, γιατί όταν κατεβάζω την v3,8 ή την v3,9 του cstark δεν με αφήνει να την κάνω εγκατάσταση;; Τι πρέπει να κάνω;

 

Μπες στο google drive σου και πατα τις 3 παυλες που εχει πανω αριστερα..εκει θα βρεις επιλογη "κοινη χρηση με εμενα"..πατα το κ θα σου βγαλει τις εφαρμογες που κατεβασες..βρες ποια θελεις κ πατησε παρατεταμενα πανω της..

Θα σου βγαλει καποιες επιλογες κ μια απο αυτες ειναι η ληψη..κανε παλι ληψη κι εγκατασταση..εμενα ετσι δουλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις προηγουμενη εκδοση μεσα τοτε πρεπει να κανεις απεγκατασταση την προηγουμενη εκδοση! Αν οχι τοτε δοκιμασε οτι λεει ο granazias!

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...