Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλά τα λες φίλε mclisme. Έχεις κάποιο λινκ για τέτοιο καρφάκι που λες?

 

The power of the 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ καλά τα λες φίλε mclisme. Έχεις κάποιο λινκ για τέτοιο καρφάκι που λες?

 

The power of the 10

 

Πολύ πρόχειρα κοιτώντας βρίσκω στο ebay, από πωλητη στο Hong Kong, δεν είναι ότι προτείνω το συγκεκριμένο απλά για να υπάρχει μια ιδέα του πως είναι:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/DUNU-3-5mm-Player-Earphone-Impedance-Adapter-Conventer-Jack-Plug-75Ohm-or-150Ohm-/182220212445?var=&hash=item2a6d2bc8dd:m:mdi564J2rj6V2jNnU0AWcYA

 

Προσωπικά δεν έχω χρησιμοποιήσει τέτοιο ποτέ μου οπότε δεν μπορώ να πω ο ίδιος πόσο καλά δουλεύει. Χρήστες όμως του Dual Sim G6 στο εξωτερικό άρχισαν να το δοκιμάζουν προκειμένου να δουλέψουν το DAC τους σε hifi mode 4/4 και λένε ότι δουλεύει. Σίγουρα θα προτιμούσα κάτι επώνυμο αν υπάρχει (όπως με όλα τα καλώδια) γιατί τα φτηνά συνήθως δεν ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Ωραία σε ευχαριστώ πολύ. Θα κοιτάξω μήπως έχει και τπτ από Αγγλία.

 

The power of the 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα εχει δοκιμασει κανενας?

http://www.skroutz.gr/s/6349635/Sennheiser-Momentum-In-Ear-Samsung-Galaxy.html

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν έχω καταλάβει καλά το g6 δεν έχει ir.Σωστά; Υπάρχει κάποια λύση λοιπόν για remote control?

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by georbap
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία σήμερα 3 ώρες και 12 λεπτά οθόνη.. στο 45% της μπαταρίας.. Έστρωσε.. Τυπική χρήση όμως, πολύ chat, 2-3 λεπτά κάμερα, emails, browsing.. Όλη μέσα σε wifi εκτός από 3-4 ώες 4g. Τοποθεσία ενεργή, AOD ενεργή.

 

Και στο standby σκίζει.. το φόρτισα ψες στις 12.. μέχρι τις 12:20 έπαιζα μαζί του πριν με πάρει ο ύπνος. και όταν ξύπνησα το πρωί ήταν ακόμη στο 100%..

 

Παιδιά αν έχω καταλάβει καλά το g6 δεν έχει ir.Σωστά; Υπάρχει κάποια λύση λοιπόν για remote control?

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι δεν έχει άρα δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν τηλεκοντρόλ. Κρίμα και εμένα μου ήταν χρήσιμες οι υπέρυθρες..

Link to comment
Share on other sites

Οι κατοχοι θα ξέρουν ότι το κινητό έρχεται χωρίς equalizer.

Με μικρή έρευνα βρήκα ότι μπορεί να μπει ο equalizer της snapdragon που τον βλέπει και το spotify.

https://htc-one.gadgethacks.com/how-to/boost-your-htc-ones-audio-quality-with-snapdragon-audio-0155924/

 

Η εγκατάσταση έγινε χωρις root, σε quad dac version, απλά θελει και restart διοτι είδα ενα μπερδεμα μεταξυ on/off quad dac.

Αποτέλεσμα:

- γενικα λιγο πιο δυνατή ένταση

- ωραια preset modes που δειχνουν τις δυνατότητες του quad dac.

 

Υπαρχει αναφορά και στο xda

 

 

Στο σαιτ που εδωσες γραφει οτι ειναι μονο για root.

Το κατεβασα και οντος δεν μπορει να κανει paste στον φακελο app

Υπαρχει αλλος τροπος ?

Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινιστεί ότι άλλο το DAC άλλο ο ενισχυτής ακουστικών.

Το DAC («Ο» DAC πιο σωστά) κάνει μετατροπή από ψηφιακό σε αναλογικό!

Το αναλογικό σήμα που παράγει ο DAC για να οδηγήσει τα ακουστικά μας πρέπει να πάει σε μια βαθμίδα ενίσχυσης.

Όλα αυτά που αναφέρονται σε σχέση με τις αντιστάσεις ακουστικών αφορούν στην βαθμίδα ενίσχυσης και όχι στην ψηφιοαναλογική μετατροπή! Οι ενισχυτές είναι αναλογικά κυκλώματα!

Εδώ τώρα προκύπτει ένα θέμα. Τα τελευταία χρόνια υπάρχουν οι λεγόμενοι «ψηφιακοί» ενισχυτές. Αυτοί κάνουν την ενίσχυση του σήματος με διαφορετικό τρόπο σε σχέση με τους παραδοσιακούς ενισχυτές. Θεωρώ πολύ πιθανό ένα τόσο προχωρημένο dac chip όπως αυτό της hifi έκδοσης του G6 να έχει ενσωματωμένο έναν τέτοιον ενισχυτή και η ενίσχυση του σήματος να γίνεται πριν αυτό μετατραπεί σε αναλογικό ώστε να οδηγήσει τα ακουστικα μας! Δεν έχω ψάξει τα χαρακτηριστικά του εν λόγω DAC.

Όπως και να έχει η αντίσταση και η ευαισθησία των ακουστικών αφορούν τον ενισχυτή που καλείται να τα οδηγήσει ενώ η μετατροπή του ψηφιακού σήματος σε αναλογικό αφορούν τον DAC.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Εχω ενα θεματακι..οταν βγαζω φωτο ενα αντικειμενο με την μαμα καμερα, ολα καλά..οταν ομως παω να την βγαλω απο viber η messenger και να τη στειλω σε ενα συνομιλητη μου, τοτε βλεπω οτι η ποιοτητα ειναι τραγικη..συμβαινει και σε εσας?

 

Ναι. Μάλλον φταίει το Viber που ρίχνει την ποιότητα για να στείλει την φωτογραφία.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Μάλλον φταίει το Viber που ρίχνει την ποιότητα για να στείλει την φωτογραφία.

 

Ναι απλά στο G5 μιας φίλης μου, δεν το κάνει, ούτε στο s8 μου το έκανε :P

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά κάνω κάτι λάθος κ μου κρατάει τόσο πολύ; :D abb2eab2af3dd6846d2e970705526251.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά στο G5 μιας φίλης μου, δεν το κάνει, ούτε στο s8 μου το έκανε :P

 

Σε κάποιες φωτογραφίες είναι πολύ έντονη η διαφορά μεταξύ της κανονικής φωτογραφίας και μέσω viber.

 

Το άτομο που σου έστειλε την φωτογραφία την είχε τραβήξει ο ίδιος ή και αυτός μέσω viber την είχε λάβει και στην προώθησε;

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Βρε παιδιά κάνω κάτι λάθος κ μου κρατάει τόσο πολύ; :D abb2eab2af3dd6846d2e970705526251.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η διάρκεια της οθόνης από μόνη της, δεν λέει τίποτα φίλε μου....

Στείλε μας όλα τα στατιστικά, πχ πόση ώρα μίλησες, ώρα ανοικτό WiFi ή δεδομένα κλπ.

Το ότι είναι ανοικτή η οθόνη είναι ένα θέμα... Το τι κάνει εκείνες τις ώρες παράλληλα η συσκευή... είναι ένα άλλο

Εκτός και αν στο δικό σου έβαλαν 3800 μπαταρία... :p:)

 

Ααα.. Και μια συμβουλή... Μην αφήνεις ποτέ την μπαταρία να πέφτει κάτω από το 15%

Edited by xkaliak
Link to comment
Share on other sites

Η διάρκεια της οθόνης από μόνη της, δεν λέει τίποτα φίλε μου....

Στείλε μας όλα τα στατιστικά, πχ πόση ώρα μίλησες, ώρα ανοικτό WiFi ή δεδομένα κλπ.

Όντως, μία μεμονωμένη χρήση οθόνης δε λέει κάτι. Μόνο το gsam battery δίνει μια σαφή αναφορά χρήσης καθώς μετράει μέσους όρους ανά φόρτιση από τότε που πρωτοεγκατέστησες την εφαρμογή

 

Sent from my Huawei P10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Η διάρκεια της οθόνης από μόνη της, δεν λέει τίποτα φίλε μου....

Στείλε μας όλα τα στατιστικά, πχ πόση ώρα μίλησες, ώρα ανοικτό WiFi ή δεδομένα κλπ.

Το ότι είναι ανοικτή η οθόνη είναι ένα θέμα... Το τι κάνει εκείνες τις ώρες παράλληλα η συσκευή... είναι ένα άλλο

Εκτός και αν στο δικό σου έβαλαν 3800 μπαταρία... :p:)

 

Ααα.. Και μια συμβουλή... Μην αφήνεις ποτέ την μπαταρία να πέφτει κάτω από το 15%

 

Έχεις δίκιο φίλε. Λογικά επειδή ήμουν σπίτι με χαμηλό φωτισμό στο αυτόματο έβγαλε τόσο. Μπα 3300 εχει κ αυτό χαχα Πρώτη φορά το άφησα να πέσει τόσο, δεν θα ξαναγίνει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όντως, μία μεμονωμένη χρήση οθόνης δε λέει κάτι. Μόνο το gsam battery δίνει μια σαφή αναφορά χρήσης καθώς μετράει μέσους όρους ανά φόρτιση από τότε που πρωτοεγκατέστησες την εφαρμογή

 

Sent from my Huawei P10 using Tapatalk

 

Σίγουρα. Απλά χάρηκα όταν το είδα Κ είπα να το μοιραστώ!

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή το παραπάνω screenshot μπαταρίας, να σας πω και εγώ με επιφύλαξη ότι μου φαίνονται καλά.

Δεν έχω σαφή εικόνα, γιατί το πήρα για την σύζυγο.

Δεν το πίνω το αίμα εγώ για να καταλάβω.

Πριν της είχα s7 edge και φοβόμουν μήπως με αυτό μέσα στην μέρα χρειάζεται φόρτιση.

Βλέπω κάτι 6 ώρα sot αλλά δεν ξέρω τι χρήση κάνει.

Σίγουρα δεν το έχει συνδεμένο στο ίντερνετ συνέχεια παρα μόνο όταν το πιάνει στα χέρια της και ανοίγει το wifi.

Το ρύθμισα με κλειστό Aod και αυτόματη φωτεινότητα.

Η χρήση είναι εντός σπιτιού.

Αλλά και πάλι 6 ώρες στο 25% σε βάθος 24ωρου δεν το λες και λίγο.

Επίσης και από χρήστες που είχαν s7 edge και τώρα lg g6 με ίδιες εφαρμογές ίδια χρήση σχεδόν, ενημερώνομαι ότι τα ίσως τα πάει καλύτερα το g6.

Πως γίνεται αυτό με μικρότερη μπαταρία και αυτή την οθόνη πραγματικά απορώ και εκπλήσσομαι ευχάριστα.

Εγώ το μόνο που μπορώ να πω σε σύγκριση με τις δύο συσκευές που ανέφερα παραπάνω, βλέποντας τες, μου φαίνεται αρκετά ποιο όμορφη συσκευή το g6.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Τελικά χτες αγόρασα dual 64άρι από Ιρλανδία 420 ευρω, σήμερα το ακύρωσα (τα καλά του ebay) επειδή διάβασα ότι δεν παίζει ξεκλείδωμα bootloader και root στο συγκεκριμένο, και είναι και άγνωστο αν και πότε θα γίνει γιατί η μέθοδος ξεκλειδώματος του V20 δεν ταιριάζει στον snap 821, και δυστυχώς χωρίς root δεν κάνω πλέον. Τώρα σκέφτομαι να πάω στο απλό αλλά ρε γμτ η μισή χωρητικότητα στα ίδια χρήματα με το δίκαρτο μου κάθεται άσχημα, το Quad DAC οκ το ξεπερνάω γιατί από το κινητό δεν ακούω πολύ μουσική. Να μου πεις τι θες ρε φίλε, να κάνουμε ειδική τιμή για σένα το απλό; :p Έχω ξενερώσει και με τα δύο μου φαίνεται. Το μόνο που με τραβάει είναι ότι σχεδιαστικά είναι η πιο ενδιαφέρουσα συσκευή που έχω δει εδώ και καιρό...
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Η διάρκεια της οθόνης από μόνη της, δεν λέει τίποτα φίλε μου....

Στείλε μας όλα τα στατιστικά, πχ πόση ώρα μίλησες, ώρα ανοικτό WiFi ή δεδομένα κλπ.

Το ότι είναι ανοικτή η οθόνη είναι ένα θέμα... Το τι κάνει εκείνες τις ώρες παράλληλα η συσκευή... είναι ένα άλλο

Εκτός και αν στο δικό σου έβαλαν 3800 μπαταρία... :p:)

 

Ααα.. Και μια συμβουλή... Μην αφήνεις ποτέ την μπαταρία να πέφτει κάτω από το 15%

 

Γιατί όχι κάτω από 15% φίλε;

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή το παραπάνω screenshot μπαταρίας, να σας πω και εγώ με επιφύλαξη ότι μου φαίνονται καλά.

Δεν έχω σαφή εικόνα, γιατί το πήρα για την σύζυγο.

Δεν το πίνω το αίμα εγώ για να καταλάβω.

Πριν της είχα s7 edge και φοβόμουν μήπως με αυτό μέσα στην μέρα χρειάζεται φόρτιση.

Βλέπω κάτι 6 ώρα sot αλλά δεν ξέρω τι χρήση κάνει.

Σίγουρα δεν το έχει συνδεμένο στο ίντερνετ συνέχεια παρα μόνο όταν το πιάνει στα χέρια της και ανοίγει το wifi.

Το ρύθμισα με κλειστό Aod και αυτόματη φωτεινότητα.

Η χρήση είναι εντός σπιτιού.

Αλλά και πάλι 6 ώρες στο 25% σε βάθος 24ωρου δεν το λες και λίγο.

Επίσης και από χρήστες που είχαν s7 edge και τώρα lg g6 με ίδιες εφαρμογές ίδια χρήση σχεδόν, ενημερώνομαι ότι τα ίσως τα πάει καλύτερα το g6.

Πως γίνεται αυτό με μικρότερη μπαταρία και αυτή την οθόνη πραγματικά απορώ και εκπλήσσομαι ευχάριστα.

Εγώ το μόνο που μπορώ να πω σε σύγκριση με τις δύο συσκευές που ανέφερα παραπάνω, βλέποντας τες, μου φαίνεται αρκετά ποιο όμορφη συσκευή το g6.

 

Κοίταξε απο το πρωί ανοιχτά κ δεδομένα κ Wi-Fi. Aod ανοιχτό αφού δεν έχει λεντ αναγκαστικά. Το έχω βάλει να κλείνει το βράδυ για λίγο. 2 κλήσεις έκανα. Αυτόματος φωτισμός. Φουλ πήγε για λίγο το φως όταν ήμουν έξω. Και τα βασικά. Facebook chrome YouTube Instagram. Όλο το βράδυ μίλαγα στο ινσταγκραμ κ έβλεπα YouTube. Αυτή ήταν η χρήση μου. Επίσης ήμουν σε σπίτι με κακό σήμα από τις 5. Φορτιστής Όχι ο δικός του. Ένας αργός που έχω. Αυτά

Edited by faf
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε απο το πρωί ανοιχτά κ δεδομένα κ Wi-Fi. Aod ανοιχτό αφού δεν έχει λεντ αναγκαστικά. Το έχω βάλει να κλείνει το βράδυ για λίγο. 2 κλήσεις έκανα. Αυτόματος φωτισμός. Φουλ πήγε για λίγο το φως όταν ήμουν έξω. Και τα βασικά. Facebook chrome YouTube Instagram. Όλο το βράδυ μίλαγα στο ινσταγκραμ κ έβλεπα YouTube. Αυτή ήταν η χρήση μου. Επίσης ήμουν σε σπίτι με κακό σήμα από τις 5. Φορτιστής Όχι ο δικός του. Ένας αργός που έχω. Με τον δικό του δεν αντεχε τοσο. Αυτά

 

Άρα φίλε προτείνεις να το φορτιζουμε με πιο αργό φορτιστή; Πχ του g3 που έχω;

 

Edit: με κάποιο βύσμα ίσως διαφορετικό

Edited by Grigorios1990
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται με αργό φορτιστή. Και εγώ το htc 10 το βάζω το βράδυ με 0.5Α φορτιστή.

Και κρατάει πιο πολύ η μπαταρία και δεν την χαλάει.

Ταχυφορτιστη μόνο άμα χρειαστεί.

 

The power of the 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Άρα φίλε προτείνεις να το φορτιζουμε με πιο αργό φορτιστή; Πχ του g3 που έχω;

 

Edit: με κάποιο βύσμα ίσως διαφορετικό

 

Έχω αυτή την εντύπωση. Αλλά δεν νομίζω να ισχύει. Θα μας έβαζαν αργούς στο κουτί αν ήταν Απλά επειδή είναι με αντάπτορα το δικο μου χρισημοποιω τον παλιό μου.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται με αργό φορτιστή. Και εγώ το htc 10 το βάζω το βράδυ με 0.5Α φορτιστή.

Και κρατάει πιο πολύ η μπαταρία και δεν την χαλάει.

Ταχυφορτιστη μόνο άμα χρειαστεί.

 

The power of the 10

 

Φίλε Γιάννη, θα ήθελα να σε ρωτήσω ποιον φορτιστή να πάρω που είναι 0.5Α ή κάτι παρόμοιο προκειμένου να έχω το κεφάλι μου ήσυχο και καλύτερη αυτονομία ?

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται με αργό φορτιστή. Και εγώ το htc 10 το βάζω το βράδυ με 0.5Α φορτιστή.

Και κρατάει πιο πολύ η μπαταρία και δεν την χαλάει.

Ταχυφορτιστη μόνο άμα χρειαστεί.

 

The power of the 10

 

Υπάρχουν στοιχεία για το ότι χαλάει η μπαταρία με τους ταχυφορτιστές (και αν ναι ας τα παραθέσει κάποιος) ή μιλάμε για τις εντυπώσεις/προκαταλήψεις μας; Οι ταχυφορτιστές δεν δουλεύουν συνεχώς σε turbo mode, αλλάζουν την ένταση της φόρτισης κατά τη διάρκεια της με βάση το πως αυτή προχωράει, γιαυτό και μετά το 50% η ταχύτητα πέφτει αρκετά ενώ από 90 μέχρι 100% πάει όσο αργά όσο ένας απλός φορτιστής. Είναι άλλο πράγμα να πουσάρεις μπαταρία με φορτιστή πιο ικανό από ότι αυτή υποστηρίζει και άλλο πράγμα να χρησιμοποιείς το φορτιστή που ήρθε με τη συσκευή σου και έχει δοκιμαστεί και εγκριθεί από τον κατασκευαστή - μην τρομάζουμε άσκοπα τον κόσμο. Οκ, κακό δε θα κάνεις αν βάλεις 0,5Α φορτιστή αλλά δεν υπάρχει ρεαλιστική ανάγκη να το κάνεις από τη στιγμή που το κινητό υποστηρίζει με ασφάλεια ταχυφόρτιση. Για να δεις διαφορά μεταξύ μόνιμα αργής φόρτισης και ταχυφόρτισης θα πρέπει να κρατήσεις το κινητό για κανά 5άρι+ χρόνια.

 

Χαρακτηριστικά, σε λίγο κλείνω 3 χρόνια με το Nexus 6 που ήταν από τα πρώτα που ερχόταν με ταχυφορτιστή. 3 χρόνια δεν το φόρτισα ΠΟΤΕ με άλλο φορτιστή, μόνο με το Turbo charger που ερχόταν μαζί και η μπαταρία του ζήτημα να έχει πέσει ελάχιστα, ακόμα βγάζω 1,5 μέρα με τη χρήση που του κάνω. Προηγούμενα μου κινητά (Galaxy Nexus, Nexus 4) με απλούς φορτιστές είχανε πτώση μπαταρίας ίδια και περισσότερη μέσα στα 2 πρώτα χρόνια επομένως δε νομίζω ότι υφίσταται καν θέμα. Η ταχυφόρτιση είναι για μένα απαραίτητη, δε θα έπαιρνα κινητό πλέον που να μην την υποστηρίζει και με την εμπειρία που είχα ως τώρα δεν έχω δει κανένα θέμα με τη μπαταρία μακροπρόθεσμα.

Edited by mclisme
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι με κανονικους φορτιστες χαλάνε οι μπαταριες πιο γρηγορα. Γι αυτο τοσα χρονια πανω στο ετος τα φτυνουνε. Αυτοί οι φορτιστες ειναι πολυ παλιας τεχνολογιας και δε φορτιζουν σωστα τις μπαταρίες.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...