Jump to content

Samsung SGH-D600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Teacher υπαρχει περιπτωση να βγει update για το κινητο

και να περασουμε την εκδοση μονοι μας;

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

to kinito einai polu kalo poiothka kai polu ka8ares foto vgazei twra an kapioi edw mesa 8eloun na tous psinei to faghto na tous ka8izei sto trapezi kai na tous taizei kiolas e den ginete!

to kinhto einai ena POLU KALO KAI GAMATO KINHTO osoi miloun enantia einai provokatores apla :)

File i antikeimeniki kritiki kai sigrisi den eine provokatsia.......eleos.o kathenas eine eleftheros na krinei kai na sigrinei.Egw eskasa ta euro kai to pira.To ekrina kai min mou peis oti afta pou eipa eine provokatsia....akoma mia fora me apogoitefse ena samsung....kai exw kai mia istoria me samsung, den eime kanenas adais.3ekinisa me t100-v200-e700-e720-e800-d600.Apla to kinito exei ellipseis sto menu.Den noite kinito me mp3 na xriazete na 3eklidoneis to pliktrologio i na anoigeis to slider kathe fora pou thes na xeiristeis to media player.Den ginete ta akoustika na min efarmozoun sto afti me tipota...akoma kai tou T100 itan kalitera sxediasmena anatomika.Den epitrepete se mia eteria opws tin samsung otan kaneis copy ton til.katalogo sto kinito na exeis diplikataxwriseis.Eleos.....kai na zitane kai 440euro enw o antagwnismos eine sta 300(6270) kai 330(k750).An protithese mama samsung na pouliseis sta 430 tote prosfere kai kati parapanw....vale kala akoustika (p.x w550-w800), vale kamia memory card mesa..estw 64ara.

 

Fisika exei kai thetika: korifea othoni,piotika kataskevasmeno.

 

An kaneis nomizei oti ta pio panw den isxyoun tote nai eime provokatoras.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από πολύ καιρό είπα και'γω να ποστάρω...

Χρόνια πολλά λοιπόν και καλές γιορτές σε όλους...

1) Αυτό με τις αντιπαραθέσεις όσον αφορά τις θετικές και αρνητικές απόψεις σχετικά με τα features του μοντέλου ποτέ δεν τις κατάλαβα... Λες και ο καθένας από εμάς δεν είναι ελεύθερος να λέει τη γνώμη του ελεύθερα... Αμέσως "βαφτίστηκε" προβοκάτορας ή δε ξέρω εγώ τί άλλο... ΛΕΦΤΕΡΙΑ ΣΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ!

2) Το μοντέλο είναι πανέμορφο... Απλά υστερεί σε κάποια σημεία [π.χ. camera,τιμή(τσουχτερότατο)] Όσον αφορά το μέγεθος, το σχεδιασμό, την ποιότητα κατασκευής και τη οθόνη απ'όσο ξέρω είναι super!

3) Εγώ επειδή δε θέλω κάθε χρόνο να ακουμπάω μια 400σαρα γιούρια στη samsung κρατάω το d500 μου(επειδή είμαι ικανοποιημένος μ'αυτό...καθαρά προσωπικό ζήτημα του καθένα) και κάποια στιγμή που θα βγεί το Ζ700 (εκτός και αν έχει ήδη βγεί και δεν το ξέρω... Έχω καιρό να ψάξω) θα το ξανασκεφτώ...

Και πάλι χρόνια πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Paidia ego perno kinito kathe 2 xronia. To perimena para poli kairo auto to kinito kai gia na po tin alithia eimai poli euxaristimenos. Nai men exi kapia arnitika, alla exi kai pola thetika. Idika tora pou brika kai tropo na pernao kai games meso pc, einai olla ta lefta :p

 

Pantos eutixos pou eixa epidotisi giati isos na min ta edina ta lefta pou theloun. Einai ligo akrivoutsiko :wacko:

 

Tespa, pio einai to teleftaiao firmware pou iparxi?

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω μια εικόνα με τα διαθέσιμα λογισμικά.

http://www.picpile.com/uploads/tn451394205.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα μου απαντήσει καποιος?

Υπάρχει D600 Vοdafone live? και αν ναι, διαφέρει από το κλασικό?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά.

 

Έχω κάποιες επιφυλάξεις για το κινητό. Αυτή τη στιγμή έχω ένα K700i το οποίο το έχω εδώ και 1 χρόνο και το πουλάω για να ανανεώσω το συμβόλαιο και σκεφτηκα να πάρω το d600. Στην αρχή ήθελα το κ750ι αλλά, επειδή εδώ και 3 χρόνια που παίρνω sonyericsson δεν είδα και τραγικές διαφορές από μοντέλο σε μοντέλο, ίσως επειδή βαρέθηκα την φιλοσοφία των μενού της S.E. σκέφτηκα να πάω κάπου αλλού. Ξέχασα να αναφέρω το γεγονός ότι το k750 το είχε η κοπέλα μου για λίγο καιρό και το "έπεζα" και εγώ, και δεν μπορώ να πώ ότι ενθουσιάστηκα από τις διαφορές με το k700.

 

Έτσι σκέφτηκα το d600, για να ξεφύγω λίγο απο τα S.E. και να δώ και κάτι διαφορετικό, τόσο σε μενού, όσο και σε δυνατότητες, design κτλ. Το θέμα είναι ότι τόσο η τιμή, όσο και οι δυνατότητες του k750 υπερταιρούν σε σχέση με το d600. Επίσης ένα άλλο θέμα που με απασχολεί είναι η υποστήριξη σε software - games mp3 κτλ καθώς και η συνδεσιμότητα του με pc. Ίσως να καλόμαθα με τα S.E. τα οποία ότι αρχείο και να στείλεις το ανοίγουν, χωρίς ούτε κλειδώματα ούτε προβλήματα επικοινωνίας ούτε τπτ άλλο (φυσικά μιλάω για nonlive)

 

Συγνώμη για το μεγάλο post αλλά είμαι προβληματισμένος.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

File egw eixa to k750 kai twra pira to d600.To kathe ena exei ta iper kai ta kata...alla to k750 exei polla perissotera iper.An theleis ena mourato kinito me super othoni pare d600.An thes ena iperplires kinito me poli kali camera, poli kalo mp3 kai kali timi pare k750.Fisika iparxei kai to 6270 pou kai afto eine plires alla ligo megaloutsiko kai me erwtimatika akoma gia tin piotita tou.Egw tha eperna K750 stin thesi sou.fisika e3ertate ti zitas apo ena kinito.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα. Samsung το βράδυ στην έξοδο και SE ή NOKIA το πρωί για τις δουλειές μας.
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το d600 σημερα το πρωι και τωρα φορτιζει.Ξερει καποιος να μου πει ποση ωρα πρεπει να το αφησω για πρωτο φορτισμα?
Τριφυλλαρα μου σε αγαπω,κι οπου παιζεις μαζι σου κι εγω,στις χαρες και στις λυπες μαζι,τριφυλλαρα μου μονο εσυ,εισαι αρρωστια μου μοναδικη,οτι εχω σε αυτη τη ζωη,διακρισεις ταξιδια πολλα,χαραγμενα βαθυα στην καρδια,κι αν δεν εχω καθολου μυαλοοοο,τριφυλλαρα το πηρες κι αυτοοο,κι αν δεν εχω καθολου λεφταααα,π***** Τζιγγερ τα πηρες κι αυτα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Mporei na mou pei kapoios pos energopoiume mms kai gprs sto d600 me cosmote?
Τριφυλλαρα μου σε αγαπω,κι οπου παιζεις μαζι σου κι εγω,στις χαρες και στις λυπες μαζι,τριφυλλαρα μου μονο εσυ,εισαι αρρωστια μου μοναδικη,οτι εχω σε αυτη τη ζωη,διακρισεις ταξιδια πολλα,χαραγμενα βαθυα στην καρδια,κι αν δεν εχω καθολου μυαλοοοο,τριφυλλαρα το πηρες κι αυτοοο,κι αν δεν εχω καθολου λεφταααα,π***** Τζιγγερ τα πηρες κι αυτα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Mporei na mou pei kapoios pos energopoiume mms kai gprs sto d600 me cosmote?
οι ρυθμισεις φιλε μου πρεπει να ειναι ενσωματομενες στο κινητο,πας μηνυματα-ρυθμισεις-mms-προφιλ mms-τρεχον προφιλ,κι απο κει επιλεγεις το δικτυο σου.:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Thx για την γρηγορη απαντηση:)
Τριφυλλαρα μου σε αγαπω,κι οπου παιζεις μαζι σου κι εγω,στις χαρες και στις λυπες μαζι,τριφυλλαρα μου μονο εσυ,εισαι αρρωστια μου μοναδικη,οτι εχω σε αυτη τη ζωη,διακρισεις ταξιδια πολλα,χαραγμενα βαθυα στην καρδια,κι αν δεν εχω καθολου μυαλοοοο,τριφυλλαρα το πηρες κι αυτοοο,κι αν δεν εχω καθολου λεφταααα,π***** Τζιγγερ τα πηρες κι αυτα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Geia sas k Xronia Polla!!Mporeite na mou peite ti gnwmi sas parakalw?Exw agorasei to d600 ki egw enw prin eixa to d500. Auto pou mekneurizei stoi d600 (k einai mono auto) einai oti o,ti kixo klisis na valw ta prwta 2-3 deuterolepta akougetai siga. Tio vlakeies einai autes pou kanei i samsung??To d500 den eixe analogi paraksenia..Kseretye kana kolpaki sta settings gia na to kseperasw auto??Me sevasmo, Giannis
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα το ιδιο κανει φιλε μου αλλα δεν ειναι κατι που μου την σπαει,το ειχα συνηθισει κι απο καποια κινητα της nokia.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει δοκιμάσει κανένας να ανοίξει αρχείο word/excel/powerpoint να μας πει πως φαίνεται (αν κάνει καλή αναπαραγωγή ή αν υπάρχει πρόβλημα χαρακτήρων κτλ)

 

Thanks!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει δοκιμάσει κανένας να ανοίξει αρχείο word/excel/powerpoint να μας πει πως φαίνεται (αν κάνει καλή αναπαραγωγή ή αν υπάρχει πρόβλημα χαρακτήρων κτλ)

 

Thanks!! :)

Εγω δοκιμασα apo word..το βιογραφικο μου με ελληνικα!Πολυ καλο..κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

thanx gia tis plirofories.

 

Προέκυψε ένα πρόβλημα γαμώτο! Το κ750 το έχουν σε vLive (δεν προκειται να ξαναπάρω συσκευή voda-customised) και το d600 δεν το έχουν καν! Το περιμενουν από αρχές του χρόνου. Μα τόσο πίσω είναι οι άνθρωποι είναι δυνατόν!! Το 6270 το είδα. Είναι μεγαλούτσικο και σαν ποιότιτα κατασκευής μου φάνηκε κάπως "ψεύτικο"!

 

Αυτό όμως που με τρέλανε είναι το 6280. Αυτό όμως πάλι, θα καθυστερήσει να βγεί στην αγορά! Άντε να δούμε...

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! :)

 

Λοιπόν,επειδή και εγώ έχω την τύχη να έχω χρησιμοποιήσει και την K750

αλλα και την D600 θα ήθελα να παρατηρήσω τα εξής:

 

Όσον αφορά την φωτογραφική τους μηχανή, για εμενα δεν πρόσεξα πολλές

διαφορες,απλά το D600 θέλει μεγαλύτερη υπομονή πριν τραβήξεις την φωτογραφία,κύριος μέχρι να πετύχει την σωστή ισορροπία του λευκού και την σωστή ρύθμιση του φωτισμού.

Παρόλα αυτά με λίγη υπομονή έχω καταφέρει να τραβήξω και πολύ καλές νυχτερινές φωτό!! ;)

 

Εκεί που,αναμφίβολα,υπερτερεί το K750 είναι στην επικοινωνία του με υπολογιστή και γενικότερα στην δυνατότητα να περνάς ελευθερα java εφαρμογές στην συσκευή,όπως επίσης στο ότι δεν χρειάζεται να έχεις αποθηκευμένα τους ηχους και τις εικόνες που θέλεις να χρησιμοποιείς σαν ηχους κλήσης και επαφές,αντίστοιχα,στην μνήμη της συσκευής.

Ας μην ξεχνάμε επίσης την δυνατότητα που δίνει η ΣΕ για αναβάθμιση των συσκευών της από το σπίτι μέσο pc,κάτι που θεωρώ ως μεγάλο υπέρ.

Από την άλλη,το D600 έχει κάποιες δυνατότητες που με την K750 ούτε που μπορούσα να ονειρευτώ.

Τι εννοώ?

Είμαι από τους συνδρομητές που χρησιμοποιώ αρκετά το email μου και φυσικά θέλω να έχω την αντίστοιχη δυνατότητα από την συσκευή μου.

Στην ουσία αυτό που θέλω είναι να έχω την δυνατότητα να λαμβάνω word, excel (πολύ σπανια και powerpoint) αρχεία,κάτι που μέχρι τώρα μπορούσα να κάνω με συσκευές οι οποιες δεν μου γέμιζαν αισθητικά το μάτι (είμαι και ιδιότροπος τρομάρα μου!! :p )

 

Εδώ λοιπόν η D600 με κάλυψε πλήρως,έκανα μια δοκιμη χτες το βραδυ

με word και ήμουνα αρκετά ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα.

 

Ας μην ξεχνάμε επίσης ότι η εν λόγο συσκευή έχει την δυνατότητα

απευθείας σύνδεσης με tv,κάτι το οποιο σκοπεύω να δοκιμάσω λίαν σύντομος!!

 

Δεν λέω ότι η D600 δεν σηκώνει κάποιες ψιλό διορθώσεις σε ορισμένα σημεία...το αντίθετο!!! :rolleyes:

Αλλα σε γενικές γραμμές,έχω μείνει αρκετά ικανοποιημένος από την συσκευή

και τις δυνατότητες της!!! :up:

Link to comment
Share on other sites

τα αρνητικα της συσκευης για μενα ειναι τα διπλα ονοματα στον καταλογο,το γεγονος οτι με το μπ3 δεν μπορεις να κανεις τιποτε αλλο,το γεγονος οτι παιρνας

τζαβα με δυσκολια και για μερικους αναλογα με την χρηση η αυτονομια της μπαταριας.Οσο αφορα την καμερα παιζουν ρολο και οι ρυθμισεις και εγω καταφερα σε γενικες γραμμες να βγαλω αρκετα καλες φοτο.δεχομαι οτι το κ750 εχει καλυτερη καμερα αλλα οχι και με τοση διαφορα οσο παρουσιαζεται.το οτι η καμερα στο d600 ειναι εκτεθειμενη ειναι πιο σημαντικο

μειον απο την ποιοτητα της.Εγω παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο και μετα απο 1 μηνα που το εχω δεν εχει κολλησει καθολου δεν εχει κανενα προβλημα και αυτο το θεωρω ενα βασικο πλεονεκτημα σε εσχεση με αλλες συσκευες που κολλανε πρεπει να βγαλεις μπαταριες κτλπ.Καλες γιορτες σε ολους ευχομαι και καλη χρονια!!!

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω το d600 εξαιρετικο κινητο και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος:D .Εχει βεβαια καποια μεονεκτηματα(αυτα που αναφερονται στο παραπανω post),αλλα τα πλεονεκτηματα ειναι πολυ περισσοτερα.Καλη χρονια σε ολους!
Τριφυλλαρα μου σε αγαπω,κι οπου παιζεις μαζι σου κι εγω,στις χαρες και στις λυπες μαζι,τριφυλλαρα μου μονο εσυ,εισαι αρρωστια μου μοναδικη,οτι εχω σε αυτη τη ζωη,διακρισεις ταξιδια πολλα,χαραγμενα βαθυα στην καρδια,κι αν δεν εχω καθολου μυαλοοοο,τριφυλλαρα το πηρες κι αυτοοο,κι αν δεν εχω καθολου λεφταααα,π***** Τζιγγερ τα πηρες κι αυτα!!!!
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΚΑΛΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ.

Οντως στις εφαρμογες και τα παιχνιδια JAVA εχει αυτο το μειονεκτημα

και επιπλεον οι διπλες καταχωρησεις ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ και μαλιστα χαζο.

 

Παντως πιστευω οτι και εγω και ολοι οι υπολοιποι εδω μεσα καναμε καλη

επιλογη.

ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ροτησω ξερετε κανενα site που βα νπορεις να κατεβασεις προγραματα και τετοια για το d-600?????

 

 

Ευχαριστω!!!!!

 

:) :) :lol: :lol:

ΠΑΟ ΣΕ ΑΓΑΠΑΩ ΜΟΝΟ Ο ΠΑΟ ΚΥΒΕΡΝΑΕΙ:p
Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα μου απαντήσει καποιος?

Υπάρχει D600 Vοdafone live? και αν ναι, διαφέρει από το κλασικό?

Ευχαριστώ

1)Μην το περιμενεις και πολυ συντομα.Εγω δουλευω σε Voda στο κεντρο,φεραμε 2 κομματια και φυσικα εγιναν καπνος..Και τα 2 ηταν NONvodafone.

2)Η διαφορα που θα'χουν τα Vodafone-branded θα ειναι το ηλιθιο σημα της εταιριας καπου πανω στη συσκευη και το ακομα πιο ηλιθιο μενου της....Αυτα.

(Ισως να μην τα βγαλει σε vodafone εκδοση,δεν ξερω..)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...