Jump to content

Samsung SGH-D600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

geia sas paidia...na kanw mia erwtisi?mipws kserete pou mporw na vrw themes gia to d500?

Καλως όρισες φίλε στην παρέα μας!

Κατα αρχάς ρώτησες σε λάθος section, εδώ μιλάμε για το D600.

Και κατα δεύτερον, το κινητό σου δεν δέχεται themes:D

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μόλις σήμερα το αγόρασα, για να αντικαταστήσω το D500.

Έχει κάποιος σας ringtone παλιού τηλεφώνου (ξέρετε, εκείνα που έκαναν ντριιιιν!..) σε μορφή που να την βλέπει το D600;

Ευχαριστώ!

Και κάτι άλλο, μήπως είναι η ιδέα μου ή όντως δεν έχει screensaver;

Ένα ένα τα ανακαλύπτω μου φαίνεται. Δεν ξέρω για εσάς, αλλά χρησιμοποούσα πολύ τις σημειώσεις που είχε το D500. Σήμερα που και το τελευταίο καρτοτηλέφωνο δέχεται σημειώσεις, είναι δυνατόν το D600 να μην υποστηρίζει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, η ερώτηση που σας έχω σήμερα είναι μικρή: πως μπορώ να ξεκλειδώσω το Samsung D600? :) Ο αδερφός μου το κλείδωσε μετά από 3 λάθος ΡΙΝ και δεν έχει πουθενά ούτε PUK ούτε τα χαρτιά του κινητού για τυχόν άλλους κωδικούς που μπορεί να χρειαστεί..

 

Προσωπικά δεν έχω ιδέα από Samsung, είχα Nokia και SonyEricsson. Ελπίζω να μπορεί να το ξεκλειδώσει με κάποιο προγραμματάκι στο laptop του ή σε κανένα γερμανό ε?

Link to comment
Share on other sites

Το κλειδωμα που αναφερεις εχει σχεση με την καρτα sim και δεν αφορα το κινητο. Ειτε Nokia εχεις, ειτε Samsung, εαν δωσεις 3 φορες λαθος τον κωδικο PIN, η καρτα sim μπλοκαρει. Εφοσον δεν εχεις τον κωδικο PUK δοκιμασε να κανεις ενα τηλεφωνο στο τηλεφωνικο κεντρο του δικτυου σου.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

μου χαλασε το h/free και ψαχνω στο ιντερνετ μπας και βρω τιποτα , αλλα τζιφος.Επισης κ στη Λαρισα στα καταστηματα δε βρηκα τα αυθεντικα ακουστικα.Εχετε καποιο site υποψη?
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

παιδες το πακετο του d600 τι περιεχει μεσα?καρτα μνημης δινει?

Κινητό με την μπαταρία του, CD, manuals, καλώδιο για σύνδεση με την τηλεόραση, καλώδιο USB, handsfree.

Κάρτα μνήμης δεν δίνει, αλλά τα 80ΜΒ ενσωματωμένης κάνουν για αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από stardrive

Με δεδομένο αυτό που έγραψες (Ασχολούμαι χρόνια με αυτά τα θέματα...)

 

Για εξηγησέ το λίγο καλύτερα.

α) γιατί τα 3G δίκτυα εκπέμπουν μικρότερη ακτινοβολία

β) τι σημαίνει η αναβάθμισή τους

γ) γιατί κινητά 2ης γενιάς και όχι 3ης

δ) αν τώρα έχεις ένα κινητό που λειτουργεί και σε 3G αλλά και σε GSM , σε ποιά λειτουργεία έχει μικρότερο sar

 

Καλά θα ήταν την "μη γνώση" να την αντιμετωπίζεις διαφορετικά

έτσι τουλάχιστον προσπαθούμε οι περισσότεροι, άν όχι όλοι, εδώ.

 

 

Θα απαντήσω στον αγαπητό

 

α) Η κεραίες 3g εκπέμπουν μικρότερη ακτινοβολία διότι εχούν αναβαθμιστεί για να μην επηρεαζουν τόσο τον ανθρώπινο οργανισμό.

 

Β)Αναβαθμιση σημαίνει επεξεργασία των υπάρχοντων κεραιών για δίκτυο 3G.

 

Γ) Εδώ στην ελλάδα το δίκτυο 3G θα αναπτυχθεί σε 2 περίπου χρόνια.

Μέχρι τότε όσοι έχουν 3G κινητό φαίνεταί ότι έχουν φούλ σήμα και μπορεί να μην έχουν και καθόλου.

 

Δ)Σε gsm εχει μικρότερο δείκτη ακτινοβόλίας.Μετά από 2 χρόνια θα έχει σε 3G.

 

 

Ελπίζω να σας κάλυψα.Ασχολούμαι χρόνια,βλέπεται είναι η δουλειά μου.

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχουμε κανενα νεοτερο μοντελο εξελιξη του D600?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχουμε κανενα νεοτερο μοντελο εξελιξη του D600?

Φώτη κάνε μια αναζήτηση για το D 900! Περίπου το ίδιο με το δικό μας, + κάμερα 3 Mpx. Ερχεται απο Σεπτέμβρη!:D

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς αν γίνεται να περαστεί το λογισμικό του Ε900 που είναι τοσο καλύτερο από του D600 στο D600 ?? Η επιλογή που παίζει μουσική στο Background είναι πάρα πολύ ελκυστική...μαζί με τόσα άλλα που έχει...
Link to comment
Share on other sites

De nomizw donkonta.

Milame gia dyo teleiws diaforetika chipsets (HPE gia to E900, Dragonfly gia to D600) pou exoyn anaptyxthei apo diaforetikous oikous.

Ara mallon apithano...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εδω και δυο μερες εχω το d 600.οταν παιζει στη τηλεοραση δεν παιζει full screen.και στην ημερομηνια μου δειχνει λαθος ημερα,αλλα σωστη ημερομηνια.αν μπορει καποιος ας βοηθησει.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς αν γίνεται να περαστεί το λογισμικό του Ε900 που είναι τοσο καλύτερο από του D600 στο D600 ?? Η επιλογή που παίζει μουσική στο Background είναι πάρα πολύ ελκυστική...μαζί με τόσα άλλα που έχει...

"Μαζι με τοσα αλλα που εχει"?Τι αλλα εχει φιλε μου παραπανω?παντως αυτο που με χαλαει στο D600 που το ξυπνητηρι δεν χτυπαει με ανοιχτο το κινητο:(

Link to comment
Share on other sites

παντως αυτο που με χαλαει στο D600 που το ξυπνητηρι δεν χτυπαει με ανοιχτο το κινητο:(

Μάλλον εννοείς πως δε σου κτυπάει με το κινητό κλειστό ε?

Κι όμως κτυπάει! :rolleyes:

Εκεί που έχει την "πρωινή αφύπνιση", κατέβα κάτω με τα βελάκια, βρές την "Αυτόματη ενεργοποίηση" και κάντην ενεργή!

εγώ έτσι ξυπνάω τα πρωινά! :D

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά καμία εφαρμογή,παιχνίδι ή λογότυπο για αυτό το απίστευτο κινητό???

 

Το έχω 4 μήνες και πραγματικά είμαι απόλυτα ικανοποιημένος....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει αναβαθμιση λογισμικου. Το προβλημα μου ειναι να μπορωνα βαζω νεες λεξεις στο Ελληνικο Τ9.

Αυτό είναι το αιώνιο πρόβλημα με όλα τα samsung...

Ενώ σε άλλες γλώσσες μπορείς να αποθηκεύσεις νέες λέξεις, στα Ελληνικά δεν γίνεται...

Και να σου πω την αλήθεια εγω δε το βλέπω να λύνεται το πρόβλημα αυτό...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πιστεύω οτι το D600 είναι ένα από τα καλύτερα τηλέφωνα που έβγαλε η Samsung που ικανοποιεί απόλυτα όλες τις σημερινές βασικές ανάγκες ενός κινητού και χωρίς πολλά προβλήματα. Το έχουν απίστευτα πολλοί φίλοι μου και ποτέ δεν παρουσίασε κάποιο ιδιαίτερο βασικό πρόβλημα. Πολύ ωραία είναι και η ασημένια έκδοση που δεν αφήνει "δαχτυλιές" :D :lol: :D ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...