Jump to content

MMS και προσωπικό απόρρητο


SNikolaidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 84
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε John74, μπορείς να ξαναβάλεις τις φωτό στη θέση τους....Δεν διαπράττες κανένα "έγκλημα" και το site σου είναι γνωστό εδώ και καιρό σε πολλούς κύκλους και περιοδικά....και σίγουρα δεν έχει να κάνει με ψυχοπαθολογία, όπως κάπου ειπώθηκε....

 

Η αποψή μου είναι πως δεν υπάρχει καμιάς μορφής παραβίαση του προσωπικού απορρήτου δεδομένου ότι τα θέματα είναι απρόσωπα....και η γυναίκα του που θα αναγνωρίσει από τα οπίσθια φερ' ειπείν ο Στράτος (με το συμπάθιο!) μπορεί να την αναναγνωρίσουν ακόμα απροσδιόριστοι "Στράτοι" δεδομένου της κατηγοροποίησης και ομοιότητας αρκετών σωματικών σημείων....Μη ξεχνάμε πάλι πως μιλάμε γιά καλλυμένα σωματικά (sic!) σημεία και όχι ακάλυπτα....

 

Από την άλλη όσες περπατούν στο δρόμο, είναι εκ των πραγμάτων εκτειθέμενες στη δημόσια θέα, οπότε αυτό δεν φαίνεται να δημιουργεί κανενός είδους προβλήματος, δεδομένου ότι η φωτογράφιση αφορά τα σημεία δημόσιας θέας και όχι τα προσωπικότερα...

 

Και σίγουρα σχετικά με το αν αυτό ειναι νόμιμο ή όχι, θα έίχαν πρόβλημα όχι μόνο τα κανάλια, αλλά οτιδήποτε αποθανατίζεται και δημοσιεύεται χωρίς την άδεια των ακούσια καδραρισμένων....

 

Επίσης κανένας δεν έχει το δικαίωμα να χειροδικίσει ή να προκαλέσει ζημιά ή να παρακρατήσει καμιά συσκευή επειδή έχει την υπόνοια ότι έχει τραβήξει κάτι προσωπικό του....γιατί τότε αυτός που συνέχεια βλέπει big brοthers, αυτός έχει το πρόβλημα.....

 

Σε τελική ανάλυση, αφου το θέμα δεν φαίνεται να ενοχλεί τις γυναίκες οι οποίες τις περισσότερες φορές ΄χρησιμοποιούν προκλητικά ντυσίματα- και καλά κάνουν!!!- γιατί να γινόμαστε υπερευέσθητοι όλοι οι υπόλοιποι...χρήστες και δυνητικά λήπτες τέτοιων ποζών....

 

Στράτο, όταν κυκλοφορείς με αντίστοιχο κινητό, δεν σου έχει έρθει η επιθυμία να φωτογραφίσεις κάτι από κάποια ωραία γυναίκα που συναντας στο διάβα σου; Νομίζω πως είναι ανθρώπινο και υποκινούμενο από το ωραίο φύλο....

 

Φιλικά, chris-k :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

oi kopeles pou de theloun na fotografithoun de ntinonte proklitika

kai pistevo oti kapios tha dialexei na fotografisei mia kopela pou

einai ntimenh proklitika.de katalabenw ti diafora exei me to na einai mia kopela ntimenh etsi wste na thelei ta epidixei ta prosonta ths

kai apo thn alh na mh thelei na fotografithei .an kapios de thelei na dosei dikaiomata de prokalei pistevo.

It Feel So Good
Link to comment
Share on other sites

Το να ντύνεται κάποια κοπέλα προκλητικά (με σκοπό να προκαλέσει την προσοχή) δεν σημαίνει ότι δίνει την άδεια στο όποιο λιγούρι να την φωτογραφήσει...

 

Ρώτησα φίλο δικαστή και επιβεβαίωσε τις απόψεις μου για προσβολή της προσωπικότητας και για έργω εξύβριση - αν και κατά κοινή άποψη δύσκολα θα έφτανε μια τέτοια υπόθεση στα δικαστήρια.

 

Συγγνώμη για τον πιο πάνω χαρακτηρισμό...αλλά όταν κυνηγάς να βγάλεις φωτό γυναίκες τι είσαι; Αν έχεις τα κότσια...πήγαινε και μίλα τους.

Ό,τι δεν μας σκοτώνει, απλά μας κάνει δυνατότερους!

 

ήμουν άθεος.. μέχρι που συνειδητοποίησα ότι εγώ είμαι θεός

Link to comment
Share on other sites

λοοοολ καλο όρεξη είχα δεν ειμαι αντροκυκηγός

ουτε γυναικοκυνιγός μου αρκεί στο να βλέπω κάτι όμορφο πάνω σέναν

άνθρωπο αλλά όρεξη είχα να κυνιγάω το καθένα με τη κάμερα ασε που δεν έχω καμερά ;op αλη8εια 8ελω να παρω μια καμερα για το βυθό τησ θάλασσας εχει βγει τιποτα ακόμα? το θεορώ πιο ενδιαφέρον!

It Feel So Good
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον balloo

 

λοοοολ καλο όρεξη είχα δεν ειμαι αντροκυκηγός

ουτε γυναικοκυνιγός μου αρκεί στο να βλέπω κάτι όμορφο πάνω σέναν

άνθρωπο αλλά όρεξη είχα να κυνιγάω το καθένα με τη κάμερα ασε που δεν έχω καμερά ;op αλη8εια 8ελω να παρω μια καμερα για το βυθό τησ θάλασσας εχει βγει τιποτα ακόμα? το θεορώ πιο ενδιαφέρον!

 

 

Πλακα πλακα υπαρχει! :p Εχουν βγει κατι θηκες για τα κινητα αδιαβροχες οπου εχουν ειδικη υποδοχη για την φωτογραφικη μηχανη του κινητου και μπορεις να την χρησιμοποιησεις σε βαθος μεχρι και 10 μετρα :rolleyes: :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Βασίλης

 

Πλακα πλακα υπαρχει! :p Εχουν βγει κατι θηκες για τα κινητα αδιαβροχες οπου εχουν ειδικη υποδοχη για την φωτογραφικη μηχανη του κινητου και μπορεις να την χρησιμοποιησεις σε βαθος μεχρι και 10 μετρα :rolleyes: :)

 

Basili misa misa tha ta les...Pes kai kamia timoula...endiaferomai :lol: :!:

I love this Myphone Stuff.......
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον frederik

 

Basili misa misa tha ta les...Pes kai kamia timoula...endiaferomai :lol: :!:

 

 

Δεν ξερω βρε συ,ειχα δει μια διαφημιση του Γερμανου στη τηλεοραση και μαλιστα εδειχνε για το s55.Τωρα για τιμες κλπ μια βολτα απο τον ακατανομαστο ειναι απαραιτητη δυστυχως.. :whistle: :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον balloo

 

λοοοολ καλο όρεξη είχα δεν ειμαι αντροκυκηγός

ουτε γυναικοκυνιγός μου αρκεί στο να βλέπω κάτι όμορφο πάνω σέναν

άνθρωπο αλλά όρεξη είχα να κυνιγάω το καθένα με τη κάμερα ασε που δεν έχω καμερά ;op αλη8εια 8ελω να παρω μια καμερα για το βυθό τησ θάλασσας εχει βγει τιποτα ακόμα? το θεορώ πιο ενδιαφέρον!

 

Μάλλον σκέφτεσαι πως το κυνήγι δελφινοκαταστάσεων θα έχει περισσότερο ενδιαφέρον......πρωτότυπο δεν το είχα σκεφτεί!!! :p

 

Πάντως επειδή το παραπάνω "χόμπυ" μπορεί να γίνει και βίτσιο....μακρυά!!! :whistle:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
stin teliki na pas stin kopela kai na ths peis oti 8es na tin vgaleis photo epidi einai poly omorfh einai ultimate kamaki way (analogws tis...periptwseis) ara giati na tis vgazeis sta moulwxta? :o
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από τον KostasV

 

Se kapoies moysoylamnikes xores opos h S. Arabia exoyn apagoreytei genika.

 

Sthn Agglia ta exoyn apagoreysei se kapoia clubs toy Londinoy poy syxnazoyn celebrities giati h Madonna toys ekane parapona. Sthn Agglia episis ta apagoreyoyn sta cazino.

 

Stin Kina i stin Korea an de kanw la8os vasi deltiou eidhsewn stin tileorasi merikes evdomades prin,Kati xontro eixe pextei k egine oti egine.
The airplane would be the safest mean of transportation if we didn't have to drive ourself to the airport
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αντι να σκεφτομαστε αν ειναι νομιμο η οχι να βγαζουμε φωτογραφιες με κιν. (το οποιο στο κατω κατω εξαρταται απο εμας και μονο) θα επρεπε να αναρωτιομαστε αν ειναι νομιμο τις φωτογραφιες που στελνουμε με mms να τις βλεπει καποιος τριτος απο την εκαστοτε εταιρια κινητης τηλεφωνιας!!

Γνωριζετε οτι σε οποιαδηποτε photo στελνουμε μπορει να εχει προσβαση και τριτος απο τα κεντρα μηνυματων??Το προσωπικο απορρητο που παει εδω??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος spydoc ( 7 Δεκ. 2003 , 21:46)

 

ρε παιδια αντι να σκεφτομαστε αν ειναι νομιμο η οχι να βγαζουμε φωτογραφιες με κιν. (το οποιο στο κατω κατω εξαρταται απο εμας και μονο) θα επρεπε να αναρωτιομαστε αν ειναι νομιμο τις φωτογραφιες που στελνουμε με mms να τις βλεπει καποιος τριτος απο την εκαστοτε εταιρια κινητης τηλεφωνιας!!

Γνωριζετε οτι σε οποιαδηποτε photo στελνουμε μπορει να εχει προσβαση και τριτος απο τα κεντρα μηνυματων??Το προσωπικο απορρητο που παει εδω??

 

 

Λίγο αργά απαντάω κ εγώ :)

Λοιπόοοοοοοον το ότι θα μπουν 2500 κάμερες στην Αθήνα οι οποίες θα μείνουν και μετά τους Ολυμπιακούς τι σας λέει ?

Ο Απόλυτος Φασισμός

Και κανείς δεν αντιδρά , ελπίζω να μην περάσει αυτό το πράγμα εδώ και μας κάνουνε αγγλάκια που δεν αντιδρούν σε αυτό το φασιστικό καθεστώς όπως είναι η 24ωρη παρακολούθηση

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Κανω μια σκεψη:

Ειναι παράνομο να βρεθώ στην καρδιά της αγοράς και να τραβίξω μια φωτο με μια σλρ καμερα; (ΟΧΙ)

Ειναι παράνομο να δωσω την φωτο μετα σε ενα φιλο ; (ΟΧΙ)

Ειναι παρανομο μετα αυτος λογο της μεγαλης αναλυσης να απομονώσει μονο τα ωραια σημεια μιας κοπέλας;(ΟΧΙ)

Ειναι παρανομο να την δωσει μετα σε εναν αλλο φιλο ετσι απομονωμενη;(ΟΧΙ)

Ειναι παρανομο μετα αυτος ο 3ος να την "σηκωσει" στο ιντερνετ(ΟΧΙ)

 

Δεν φτάνουμε λοιπον νομιμα ή εστω οχι παράνομα στο ιδιο αποτέλεσμα με μια φωτο απο κινητό εστιασμένη στα επίμαχα σημεια μιας ανυποψίαστης κοπέλας;

 

Τελικα τι είναι αυτο που μας πειράζει; Μάλλον το γεγονός πως πλέον σχεδόν όλοι κουβάλαμε εκουσια ή ακουσια μια φωτογραφική μαζι μας.. Και έτσι έχουμε κανει το "Στιγμή kodac" σε καθημερινή στιγμή...

 

Υ.Γ. πάντως όταν αναγκάστηκα να σταματήσω απο τα 140 στα 0 λόγο... αμεριμνης αγελάδος δεν θυμήθηκα να την φωτογραφήσω... Το ίδιο έπαθα όταν είδα την γυναίκα της ζωης μου Αριστοτέλους με Τσιμισκή γωνία και έκτοτε την ψάχνω σαν τρελός :(

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος voltaire (24 Δεκ. 2004 , 05:59)

 

Κανω μια σκεψη:

Ειναι παράνομο να βρεθώ στην καρδιά της αγοράς και να τραβίξω μια φωτο με μια σλρ καμερα; (ΟΧΙ)

Ειναι παράνομο να δωσω την φωτο μετα σε ενα φιλο ; (ΟΧΙ)

Ειναι παρανομο μετα αυτος λογο της μεγαλης αναλυσης να απομονώσει μονο τα ωραια σημεια μιας κοπέλας;(ΟΧΙ)

Ειναι παρανομο να την δωσει μετα σε εναν αλλο φιλο ετσι απομονωμενη;(ΟΧΙ)

Ειναι παρανομο μετα αυτος ο 3ος να την "σηκωσει" στο ιντερνετ(ΟΧΙ)

 

Δεν φτάνουμε λοιπον νομιμα ή εστω οχι παράνομα στο ιδιο αποτέλεσμα με μια φωτο απο κινητό εστιασμένη στα επίμαχα σημεια μιας ανυποψίαστης κοπέλας;

 

Τελικα τι είναι αυτο που μας πειράζει; Μάλλον το γεγονός πως πλέον σχεδόν όλοι κουβάλαμε εκουσια ή ακουσια μια φωτογραφική μαζι μας.. Και έτσι έχουμε κανει το "Στιγμή kodac" σε καθημερινή στιγμή...

 

Υ.Γ. πάντως όταν αναγκάστηκα να σταματήσω απο τα 140 στα 0 λόγο... αμεριμνης αγελάδος δεν θυμήθηκα να την φωτογραφήσω... Το ίδιο έπαθα όταν είδα την γυναίκα της ζωης μου Αριστοτέλους με Τσιμισκή γωνία και έκτοτε την ψάχνω σαν τρελός :(

 

 

Νομιζω πως ολος ο ντορος γινεται για να διαφημιστει η φωτογραφικη δυνατοτητα των κινητων τηλεφωνων.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 9 months later...
fantasteite ti exei na ginei twra to kalokairi stis paralies me tis fwtos.proteinw se gynaika oloswmo oson afora to kalo to diko tis oso omws afora to kalo twn andrwn proteinw topless!!!!

etsi giati ti tha apoginoume k emeis!!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...