Jump to content

Κάπνισμα! Η άποψή σας;


DrGus
 Κοινοποίηση

Καπνίζετε?  

393 members have voted

  1. 1. Καπνίζετε?

    • Ναι, καπνίζω
      149
    • Όχι, δεν καπνίζω
      244


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον sallax

 

....

 

 

Sallaxouli, ola kala, ektos apo 1.

 

To kapnisma tou ka8enos den enoxlei kanenan ws kousouri, gia na les oti opws emena me enoxlei pou kapnizeis esena mporei na se enoxlei ena diko mou kousouri.

 

To kapnisma prokalei provlimata stous pa8itikous (kapnistes). Alloi dakruzoun apo ton kapno, alloi de mporoun na anapnefsoun kala (de lew oti 8a pa8oun kai asfiksia alla leme twra).

 

Einai sa na vazeis kapoion pou den kapnizei, na kapnisei me to zori. E de 8a viksei?

 

An me enoxlouse to kousouri sou afto ka8eafto, diladi na mou ti dinei mou kapnizeis, tote 8a imoun kompleksikos.

 

H oxlisi mas omws einai praktiki. De mas "ti dinei" o kapnos. Mas enoxlei praktika ki epireazei tin ugeia mas, kapnizoume me to zori vre aderfe.

 

Afto mou kanei entypwsi pou kaneis de deixnei na to exei katanoisei, apo osous kapnizoun. Nomizete oti den exoume alli douleia na kanoume, apo to na ta vazoume me tous kapnistes kai tou ka8e allou ta kousouria? Xes**kame me to sumpa8io.

 

Epireazomaste omws, ki afto exei simasia.

 

Luseis praktikes uparxoun (ki esy o idios anafereis merikes) kai fusika to simantikotero einai i kali 8elisi

 

Anefera parapanw oti se xwrous pou epitrepetai to kapnisma de 8a zitisw kan apo kapoion agnwsto na min kapnizei, poso mallon na to apaitisw. Prepei na uparxei aplws evais8isia. Apo kapnistes, mi-kapnistes kai upeu8unous: na xwristoun xwroi, na mpoun ionistes, tespa oti ginetai se oles tis politismenes xwres pou den trws me tin kapna tou allou pou exei teleiwsei to fagito.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.nosmoking.gr και δείτε απλώς το http://www.nosmoking.gr/kopsimo.htm ...Θα το ξανασκεφτείτε να το κόψετε όσοι καπνίζετε.... :)

 

Πραγματικά πολύ καλή δουλειά...

 

όσο για το θέμα που συζητάτε.... Λυπήθηκα πραγματικά μια φίλη μου, η οποία αν και είναι αντικειμενικά πάρα πολύ όμορφη κοπέλα, έκανε σαν ναρκομανής που δεν έχει πάρει τη δόση του όταν δεν μπορούσε να ανάψει τσιγάρο επειδή ήταν κοντά κάποιοι γνωστοί της, και φοβόταν μην την καρφώσουν στη μάνα της......... Όλα τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες....

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κακώς το θέμα του καπνίσματος έχει εξελιχτεί σε μια αντιπαράθεση καπνιστών - μη καπνιστών για τα δικαιώματά του καθενός.

Αυτό είναι μία μόνο παράμετρος του θέματος, η οποία αρχίζει και τελειώνει στην ύπαρξη ή μη συνειδητοποιημένων καπνιστών (βλέπω με μεγάλη μου ευχαρίστηση ότι υπάρχουν πολλοί από τους τελευταίους στο φόρουμ) και γενικότερα συνειδητοποιημένων κοινωνικά ατόμων. Διότι ένας ασυνείδητος καπνιστής (αυτός δηλαδή που δε σέβεται το -αναμφισβήτητο- γεγονός, ότι ο καπνός του μπορεί να προκαλέσει βλάβη στην υγεία του συνανθρώπου του και που σ' εμένα μεταφράζεται "ξέρω ότι σου κάνω κακό, αλλά δε με νοιάζει, το θέλω και το αποδέχομαι") συνήθως είναι ασυνείδητος και στις υπόλοιπες κοινωνικές "υποχρεώσεις" του, π.χ. θα πετάξει τη χαρτοπετσέτα από το burger του κάτω στο δρόμο κι όχι στο παραδιπλανό δοχείο απορριμάτων.

Το κυριότερο, για μένα, είναι ότι το κάπνισμα προκαλεί πολλές και διάφορες βλάβες στην υγεία, τόσο των καπνιστών όσο και των μη καπνιστών, που εισπνέουν τις ουσίες που απελευθερώνει η καύση. Θεωρώ δε μικρής σημασίας και εν μέρει παραπλανητικό τον προβληματισμό για τον αν αποδεδειγμένα προκαλεί ή όχι καρκίνο, αφού είναι τόσο πολλές και τόσο σοβαρές οι βλαβερές συνέπειές του, που είναι σα να κοιτάμε το δένδρο και όχι το δάσος. Υπάρχει αυτή τη στιγμή κανείς που να πιστεύει ότι το κάπνισμα ΔΕΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙ βλάβες στην ανθρώπινη υγεία; Νομίζω πως όχι.

Η μοναδική "θετική" συνέπεια του καπνίσματος είναι η (παροδική) αίσθηση ευχαρίστησης που προκαλεί η ουσία της νικοτίνης στον ανθρώπινο εγκέφαλο. Από εκεί και πέρα, όλες μα όλες οι συνέπειες είναι αρνητικές.

Εκτός όμως από τις συνέπειες σε βάρος της υγείας, υπάρχει και μια άλλη συνέπεια. Ο εθισμός. Πιστεύει κανείς ότι το κάπνισμα δεν προκαλεί εθισμό; Ας δει πόσοι συνάνθρωποί του αδυνατούν να σταματήσουν το κάπνισμα, αν και το θέλουν, αν και προσπαθούν. Και είναι και το σύνδρομο στέρησης (όπως ο Jheremias λίγο πιο πάνω περιέγραψε) που καθιστά τους καπνιστές άτομα εξαρτημένα, όπως κάποιος άλλος είναι εξαρτημένος π.χ. στο αλκοόλ, στα χάπια, στα ναρκωτικά, στις σοκολάτες (!) κλπ.

Έτσι, στη δική μου αντίληψη τουλάχιστον, οι καπνιστές είναι "ασθενείς", που χρειάζονται τη βοήθεια και τη συμπαράσταση όλων, προκειμένου να απεξαρτηθούν από κάτι, που αποδεδειγμένα τους βλάπτει. Το κάπνισμα.

Και για όσους αναφέρονται στην ελευθερία της βούλησης, στο δικαίωμα των καπνιστών να βλάπτουν τον εαυτό τους κλπ, ας σκεφτούνε την ελευθερία της βούλησης που έχει π.χ. ένας αλκοολικός μπροστά σ' ένα γεμάτο ποτήρι...

Αυτά από εμένα, καπνιστή για 10 ολόκληρα χρόνια, που κάπνισα πολλά είδη καπνού, και που είμαι καθαρός τα τελευταία οκτώ χρόνια.

 

Φιλικά

Μάνος

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ το τσιγάρο και τα συναφή προϊόντα μια από τις μεγαλύτερες εφευρέσεις της βιομηχανίας: πληρώνεις για να κάνεις κακό στον ευατό σου, εθίζεσαι σε μια συνήθεια χωρίς αντίκρισμα, κάνεις τις καπνοβιομηχανίες ζάμπλουτες και ταυτόχρονα δεν μπορείς να το κόψεις.

 

Συμφωνώ ότι πρέπει να προστατεύονται οι μη καπνιστές. Οι καπνιστές έχουν κάθε δικαίωμα να "απολαμβάνουν" τις ευεγερτικές ιδιότητες του καπνίσματος στο σπίτι τους, στο αυτοκίνητό του και σε ανοιχτούς χώρους.

 

Δυστυχώς είμαι μη καπνιστής σε παρέα με καπνιστές.

Live Another Day,

Climb A Little Higher,

Find Another Reason To Stay...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ TN97!απλα κ μονο να δουμε τι ποσοστο αναλογει στις δυο κατηγοριες εδω στο φορουμ!οι αποψεις παντως ολων ειναι πολυ καλες πανω στο θεμα κ μακαρι να συνεχισουν ετσι!ισως να βοηθησει πολλους να κοψουν το καπνισμα... (εστω να προσπαθησουν...) ισως βεβαια να κανει κ αλλους να το δοκιμασουν! αγνωσται αι βουλαι του ανθρωπου!πιστευω πως ομως ειναι ενα θεμα που σηκωνει πολυ συζητηση ακομα!

φιλικα παντα!

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

να ρωτισβ κατι

αφου εσεις οι καπνιστες καπνιζετε γιατι θελετε να το παιξετε μαγκες ή απλα οπως λετε δεν μπορειτε να το σταματισετε γιατι φοβαστε μην το μαθουν οι γονεις σας? αφου οι μαγκες δεν φοβουνται!!!

ξερω πολλα ατομα, φιλους μου μικρους και ΜΕΓΑΛΟΥΣ οι οποιοι καπνιζουν εδω και πολυ καιρο και ομως φοβουνται μπας και το μαθουν οι συγγενεις τους, αν και 27 χρονων....

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον SuRfeRCy

 

να ρωτισβ κατι

αφου εσεις οι καπνιστες καπνιζετε γιατι θελετε να το παιξετε μαγκες ή απλα οπως λετε δεν μπορειτε να το σταματισετε γιατι φοβαστε μην το μαθουν οι γονεις σας? αφου οι μαγκες δεν φοβουνται!!!

ξερω πολλα ατομα, φιλους μου μικρους και ΜΕΓΑΛΟΥΣ οι οποιοι καπνιζουν εδω και πολυ καιρο και ομως φοβουνται μπας και το μαθουν οι συγγενεις τους, αν και 27 χρονων....

 

 

Μαλλον ειναι ειδικες περιπτωσεις. :)

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον SuRfeRCy

να ρωτισβ κατι

αφου εσεις οι καπνιστες καπνιζετε γιατι θελετε να το παιξετε μαγκες ή απλα οπως λετε δεν μπορειτε να το σταματισετε γιατι φοβαστε μην το μαθουν οι γονεις σας? αφου οι μαγκες δεν φοβουνται!!!

ξερω πολλα ατομα, φιλους μου μικρους και ΜΕΓΑΛΟΥΣ οι οποιοι καπνιζουν εδω και πολυ καιρο και ομως φοβουνται μπας και το μαθουν οι συγγενεις τους, αν και 27 χρονων....

Το κάπνισμα σέρφερ θεωρείται μαγκιά μέχρι τα 17-18 και πολλά σου βάζω, οπότε δεν στέκει το ερώτημα. Τώρα αν ο άλλος δε γουστάρει να το φανερώσει έστω κι αν είναι 89 χρονών, είναι προσωπικό του θέμα. Γιατί εσύ μήπως λες στους γονείς σου για τα πλέημπόη που διαβάζεις ή μήπως για τις κοπάνες στο σχολείο... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sallax

 

Το κάπνισμα σέρφερ θεωρείται μαγκιά μέχρι τα 17-18 και πολλά σου βάζω, οπότε δεν στέκει το ερώτημα. Τώρα αν ο άλλος δε γουστάρει να το φανερώσει έστω κι αν είναι 89 χρονών, είναι προσωπικό του θέμα. Γιατί εσύ μήπως λες στους γονείς σου για τα πλέημπόη που διαβάζεις ή μήπως για τις κοπάνες στο σχολείο... :rolleyes:

 

 

γιατι δεν στεκει το ερωτημα?

 

οχι ρε φιλε δεν τα λεω αλλα θελω να πω (για τις ηλικιες αυτες τιθεται το ερωτημα..) οτι ναι μεν εισαι μαγκας αλλα ετσι δεν το δειχνεις!!

Ή σε αλλες περιπτωσεις γνωστων μου μολις οι γονεις τους εμαθαν οτι καπνιζουν γυριζαν και διαλαλουσαν "α ρε φιλε τωρα που το μαθανε εγω θα κπνιζω ελευθερα δεν με φοβιζει τπτ..." Ε και ηρεμισε ρε μεγαλε τι νομισες οτι οι γονεις σου γι΄αυτους το κανουν ή για σενα?

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον SuRfeRCy

οχι ρε φιλε δεν τα λεω αλλα θελω να πω (για τις ηλικιες αυτες τιθεται το ερωτημα..) οτι ναι μεν εισαι μαγκας αλλα ετσι δεν το δειχνεις!!

Αν απευθύνεσαι μονάχα στους <18 τότε σόρρυ, δικό μου φταίξιμο. Απλά απήντησα επειδή μίλησες για τον 27άρη. Όσο για τους κουραδόμαγκες αυτούς που λες, κακώς ασχολείσαι, ως γνωστόν η πραγματική μαγκιά είναι όταν δεν είσαι μάγκας... ;)
Link to comment
Share on other sites

:) Οταν ήμουν 12 χρονών, ενα πρωινό στο σπίτι μαs πήρα ενα τσιγάρο pallas (του αγαπημένου προ λίγων μηνών συγχωρεμένου πατέρα μου) μπήκα στην WC και το άναψα. Ένιωσα πωs αυτό το πράγμα ήταν εν σχέση με την μυρωδιά του, λίγο καλύτερο αλλα οχι τόσο που να μου αρέσει κιόλαs. περάσανε απο τότε 20 χρόνια. Δεν ξανακάπνισα ποτέ μου. ;) Οι παρέεs μου θα μπορούσαν να ειναι η αιτία για να αρχίσω το κάπνισμα. Ομωs λόγο του σταθερού μου χαρακτήρα σε ότι νομίζω αρνητικό, δεν παρασύρθηκα. Ευχομαι τα σημερινά παιδιά να φτάσει η κοινωνία καποια στιγμή να τουs περάσει το μήνυμα πωs το κάπνισμα ειναι ντεμοντέ!!! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Σαν αντι-καπνιστης και 'γω, εχω να επισημανω ορισμενα πραγματα.

Καταρχην, νομιζω οτι εθελοτυφλουν οσοι υποστηριζουν οτι το τσιγαρο δεν ειναι βλαβερο... :rolleyes:

Χαιρομαι οταν συναντω καπνιστες που με σεβονται που δεν καπνιζω (με το να κρατουν το τσιγαρο με το αλλο χερι για να μην ερχεται ο καπνος πανω μου, οταν με ρωτουν αν μπορουν να καπνισουν, ανοιγουν το παραθυρο etc.)

Υπαρχουν βεβαια και αλλοι, που ουτε τους νοιαζει, ουτε που το σκεφτονται. :down: ..και απλα επιδιδονται στη συνηθεια τους, αλλα εκει υπαρχει η παρεμβαση η δικη μου.

Επισης χαιρομαι οταν καποια παιδια, δεν καπνιζουν για τον λογω οτι εχουν σιχαθει το τσιγαρο απο τους θεριακληδες γονεις τους. Και την βλεπω αυτην την ταση και εδω στο forum. Συνηδητοποιημενοι αντι-καπνιστες. ;)

Λενε, οτι το γυρω περιβαλλον, ποσο μαλλον η οικογενεια, επηρεαζει ενα ατομο. Χαιρομαι που σε τετοιες περιπτωσεις, αντι το ατομο να μιμειται, στρεφεται προς την αλλη κατευθυνση.

Για οποιον αναρωτιεται, οι δικοι μου γονεις δεν καπνιζουν.

 

Τωρα που μπαινει παλι ο χειμωνας και θα συχναζουμε παλι στα χειμερινα μαγαζια, σιγουρα για ολους εμας τους μη-καπνιστες, δεν ειναι και οτι καλυτερο, αφου μεσα σ' αυτα ειμαστε -θελοντας και μη- παθητικοι καπνιστες...καπνιστης με το ζορι δηλαδη! :mad:

Θα μου πειτε περι εξαερισμου κτλ, αλλα οπως και να 'χει, ειτε δεν ειναι καλος ο εξαερισμος του μαγαζιου, ειτε δεν επαρκει.

Και εδω ερχεται η απορια μου. Νομιζω(?) οτι ψηφιστηκε νομος στην Ελλαδα περι περιορισμου του καπνισματος σε δημοσιους χωρους και οτι επρεπε να χωριστουν τα εστιατορια, cafe, bars κτλ. σε τμημα καπνιστων και μη-καπνιστων.

Εφαρμοζεται αυτος ο νομος? Εχετε παει σε πολλες καφετεριες και να ειδατε χωρο για καπνιστες και μη-καπνιστες?

 

...εγω και καθε εννομος πολιτης θα πρεπει να απαιτουμε να εφαρμοζονται οι νομοι.

Δηλαδη που στη Νεα Υορκη, απαγορευεται το καπνισμα σε ολους τους δημοσιους χωρους ειναι παραλογο? Αυτοι ειναι οι χαζοι και 'μεις εδω στην Ελλαδα οι εξυπνοι? :confused:

Εκει πιο normal θα τους φανει να σκοτωσεις καποιον, παρα να αναψεις τσιγαρο στο δρομο! :wacko: (παρατραβηγμενο παραδειγμα, αλλα δειχνει πως αντιμετωπιζουν το τσιγαρο).

 

Επισης, φετος καταλαβα οτι το καπνισμα ειναι εθισμος. Πως?? Συγγενικο μας προσωπο, εχει καρκινο, χημειοθεραπειες, εγχειρηση κτλ...και αντι να συνετιστει, μεσα στη μερα θα κανει 2-3 τσιγαρα, ετσι για την μυρωδια και τη γευση, οπως λεει!

 

Και θα συμφωνησω με τον Ovelix, τα δικαιωματα τους καθενος στο καπνισμα, αρχιζουν και τελειωνουν εκει που αρχιζει η μυτη μας.

 

Σεβασμος στον ανθρωπο!

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sallax

 

Αν απευθύνεσαι μονάχα στους <18 τότε σόρρυ, δικό μου φταίξιμο. Απλά απήντησα επειδή μίλησες για τον 27άρη. Όσο για τους κουραδόμαγκες αυτούς που λες, κακώς ασχολείσαι, ως γνωστόν η πραγματική μαγκιά είναι όταν δεν είσαι μάγκας... ;)

 

 

Δεν χρειαζεται να ζητας συγγνωμη δικε μου, κουβεντιαζουμε τωρα :p

Παντος συμφωνω μαζι σου στα πιο κατω που πες...

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

paidia arxiste na kapnizete astamatita!!!

oso poio poli mporeite tin mera toso kalitera!!

kai oxi ta light kai ayta me ligi nikotini alla ta baria!!!

gemiste ta pneymonia sas me pissa kai nikotini!!!

afiste tin nikotini na potisi to katakokkino aima pou reei stis flebes sas!!

apolayste kathe lepto tou kapnismatos!!!

 

kserete exo polous gnostous giatrous pou den exoun kai pollous pelates tora teleytea...e kai eipa na dimiourgiso ligous pelates!!!

http://images.allposters.com/images/151/Reload2_a.jpg
Link to comment
Share on other sites

πάντως αυτό που βλέπω είναι ότι ολοένα και περισσότερα κορίτσια

καπνίζουν αλλά δεν ξέρουν γιατί το κάνουν για μαγκιά για εφέ

για να τις προσέξουμε εμείς τα αγόρια η γιατί είναι μόδα?

πάντως το κάπνισμα γενικώς δεν αποφέρει τίποτα απολύτως!!

 

Νίκος

Υπογραφή εκτός ορίων. 420Χ150 και 16Κ μέγιστο.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον UnReaL

 

τώρα που ξέρουμε ποιοι καπνίζουν λέω να τους κάνουμε όλους BAN...

 

ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥΣ.... :)

 

 

Δυστυχώς ο αντμίν και οι κο-αντμίνς είναι όλοι καπνιστές..Μάλλον όσοι δεν καπνίζουν κινδυνεύουν από ΒΑΝ :p :p :p

 

Οσο για το θέμα μας θα συμφωνήσω ότι είστε ρατσιστές και πολύ μάλιστα. Αυτός που καπνίζει μέσα στο ανσασέρ είναι αυτός που πετάει και τα χαρτιά ενώ οδηγεί και αυτός που περνάει το στοπ χωρίς να ελέγξει.

 

Δεν γίνεσαι κακός άνθρωπος όταν καπνίζεις. Το να είσαι σωστός και σέβεσαι τους γύρω σου ή το έχεις ή όχι. Το κάπνισμα είναι άσχετο.

 

PS

Και να σας δώσω ένα κλασσικό παράδειγμα βλάκα αντι-καπνιστή.

 

Είμαι στο βαρ Ανδρόνικος στο Χαλάνδρι μέσα στον κήπο του μαγαζιού καλοκαίρι. Καπνίζω. Γυρίζει ο άλλος πίσω από την πλάτη μου (άσχετος) και μου λέει.. "Βάζετε το τσιγάρο σας πιο πέρα γιατί με ενοχλεί?" .

 

Είμαστε σε ανοιχτό κήπο καλοκαίρι. Εγώ για να του δείξω πόσο καταλαβαίνω το πρόβλημα που έχει στο μυαλό του, το έσβησα τελείως το τσιγάρο και στο επόμενο πήγα πιο πέρα και κάπνισα.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον vampyre

 

Οσο για το θέμα μας θα συμφωνήσω ότι είστε ρατσιστές και πολύ μάλιστα. Αυτός που καπνίζει μέσα στο ανσασέρ είναι αυτός που πετάει και τα χαρτιά ενώ οδηγεί και αυτός που περνάει το στοπ χωρίς να ελέγξει.

 

Δεν γίνεσαι κακός άνθρωπος όταν καπνίζεις. Το να είσαι σωστός και σέβεσαι τους γύρω σου ή το έχεις ή όχι. Το κάπνισμα είναι άσχετο.

 

 

Εύγε vampyre... Αυτά που λες συνοψίζουν σε δύο λέξεις τόσο τις απόψεις μου όσο και το λόγο που δεν είχα ως τώρα συμμετάσχει στην συζήτηση αυτή...

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

νομίζω οτί 3 είναι οι κρίσιμες φάσεις(σταθμοί) που κάποιος θα προσπαθήσει να καπνίσει ή έστω να δοκιμάσει:

1.σχολείο

2.φοιτητικά στέκια

3.στρατός

Αν τα περάσεις χωρίς να καπνίσεις τότε έχεις πόλλες ελπίδες να μήν καπνίσεις ποτέ

Υπογραφή εκτός ορίων. 420Χ150 και 16Κ μέγιστο.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nio1975

 

νομίζω οτί 3 είναι οι κρίσιμες φάσεις(σταθμοί) που κάποιος θα προσπαθήσει να καπνίσει ή έστω να δοκιμάσει:

1.σχολείο

2.φοιτητικά στέκια

3.στρατός

Αν τα περάσεις χωρίς να καπνίσεις τότε έχεις πόλλες ελπίδες να μήν καπνίσεις ποτέ

 

 

Εγω την πατησα στην φαση 1.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nio1975

 

νομίζω οτί 3 είναι οι κρίσιμες φάσεις(σταθμοί) που κάποιος θα προσπαθήσει να καπνίσει ή έστω να δοκιμάσει:

1.σχολείο

2.φοιτητικά στέκια

3.στρατός

Αν τα περάσεις χωρίς να καπνίσεις τότε έχεις πόλλες ελπίδες να μήν καπνίσεις ποτέ

 

Σωστός!

Ευτυχώς κατάφερα και τα πέρασα όλα. Αν και στις φάσεις 1-2 είχα δοκιμάσει 4-5 φορές, αλλά ευτυχώς έμεινα στην δοκιμή! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μια και μιλατε για δοκιμές. Κάποτε μου συνέβη κάτι πολύ αστείο.

 

Πριν 12 χρόνια η τότε φίλη ήθελε να με πεισει να δοκιμάσω. Μου έλεγε ότι τα τσιγαρα της ειναι ελαφριά, ότι θα δω πόσο γευστικά και καλά είναι (πω πω, τωρα που το σκεφτομαι, να με χαντακωσει ήθελε :p ),

 

Τέλος πάντων παίρνω ένα. "Είναι ελαφριά, ετσι?" ρωτάω. Ναι, μου λεει και το αναβω και τραβαω την πρωτη ρουφηξιά. "Ρε συ, αυτά είναι πανάλαφρα" λεω και τη βλέπω να σκαει στα γελια. Τραβαω αλλη ρουφηξια, δεν καταλαβαινα τίποτε. Η άλλη να εχει πεσει κατω.

 

Νόμιζα ότι το είχα αναψει και ρουφούσα από σβηστό τσιγάρο. Ως καπνιστής απέτυχα ακόμη και στο άναμμα. :lol: :lol: :lol: :p :p

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...