Jump to content

Κάπνισμα! Η άποψή σας;


DrGus
 Κοινοποίηση

Καπνίζετε?  

393 members have voted

  1. 1. Καπνίζετε?

    • Ναι, καπνίζω
      149
    • Όχι, δεν καπνίζω
      244


Recommended Posts

δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το παράξενο να αρχίσεις το τσιγάρο επειδή βαριέσαι.και δε νομίζω οτι παίζει μιμητισμός στο τσιγάρο.

δεν έχεις ακούσει ποτέ την φράση : δε περνάει η ώρα χωρίς τσιγάρο??

έτσι ακριβώς είμαι κι εγώ.

εγώ σου είπα : όταν είμαι μόνος μου,καπνίζω συνέχεια γιατί δεν περνάει η ώρα.

και το τσιγάρο καλώς ή κακώς σκοτώνει την ώρα.

τόσο απλό.

ο καπνιστής δεν μιμείται.είναι εθισμένος σε τεράστιο βαθμό.και με το που θα σκάσει ο διπλανός το τσιγαράκι στην καφετέρια,με του που θα μυρίσω τον καπνό ενεργοπιούνται οι αισθητήρες στον οργανισμό που ζητάνε νικοτίνη.

πιστεύω να ξέρεις οτι η νικοτίνη είναι ένας απο τους πιο ισχυρούς νευροδιαβιβαστές που δεν παράγεται στον οργάνισμο,γιαυτό και εθίζεσαι στην νικοτίνη,όχι στο τσιγάρο των 4.800 ουσιών.απο την στιγμή που θα μπεί στο αίμα η νικοτίνη σε κάποιο χρονικό διάστημα θα του γίνει απαραίτητη,ακριβώς όπως και με τα drugs.άλλωστε η νικοτίνη χαρακτηρίζεται απο πολλούς γιατρούς το ελαφρύτερο των ναρκωτικών.

γιαυτό και στην απεξάρτηση χρησιμοποιούντσίχλες και αυτοκόλλητα νικοτίνης.

μη λέμε οτι θέλουμε και τα αφορίζουμε όλα.

είπαμε το τσιγάρο είναι βλαβερό,όλα ωραία και καλά.

οι αντικαπνιστές θέλουν καθαρό περιβάλλον,χώρο κτλ κτλ.

και με εμάς τους καπνιστές τι θα γίνει??θα αντιμετωπιζόμαστε ρατσιστικά??

ή θα πρέπει να καπνίζουμε σε ειδικούς χώρους για να μην ενοχλούμε τους άλλους.

στο κάτω κάτω γιατί να μην πώ και εγώ το ίδιο δηλαδή??

να ονειρεύομαι να υπάρχουν χώροι που όλοι θα καπνίζουν και θα μπορώ να απολάυσω το τσιγαράκι μου με άνεση χωρίς να με ενοχλεί κι εμένα ο δίπλα και να μου λέει να φυσάω αλλού τον καπνό??

θα πρέπει να βρεθεί συμβιβαστική λύση που να ικανοποιεί και τις δύο πλευρές,πράγμα δύσκολο στην ελλάδα αφού και οι μεν και οι δε είναι σκληροπυρηνικοί και ότι απφάσεις παρθούν θα βλάπτουν είτε τον ένα είτε τον άλλο.σε εισαγωγικά το βλάπτουν

γιατί δεν έχετε και το ίδιο μένος και για αυτούς που πίνουν,αφού και αυτό είναι βλαβερό,για αυτούς που είναι ασυνείδητοι και βλάπτουν το περιβάλλον σε τεράστιο βαθμό,για αυτούς που τρέχουν και προκαλούν ατυχήματα.

και αφού είστε τόσο συνειδητοποιημένοι μερικοί και προειδοποιείτε τους άλλους για τις βλαβερές συνέπειες του τσιγάρου γιατί δεν βγήκατε να προπαγανδίσετε και για τα κινητά που προκαλούν μόνιμες εξίσου θανατηφόρες βλάβες και αυτό τόσο απλά το παραβλέπετε σαν κάτι φυσιολογικό και συνηθισμένο???

και όσοι υποστηρίζουν οτι τα κινητά δεν προκαλούν βλάβες,τόσο εύκολα μπορώ να υποστηρίξω κι εγώ οτι το τσιγάρο δεν προκαλέι τίποτα.

όλα βασίζονται σε μελέτες και λένε οτι το τσιγάρο δεν προκαλεί απο μόνο ,αλλά σε συνδυασμό με πολλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευτυχως δεν καπνιζω στα 21 μου;)

με εκνευριζει καποιες φορες να δινω εξετασεις στη σχολη και καποιοι διπλανοι να αναβουν τσιγαρα,να τους λεει ο επιτηρητης ''σβησε το'',και να απαντανε:''χωρις τσιγαρο δεν μπορω να σκεφτω''!!!ελεος δλδ!

το να ριχνουν το καλοκαιρι τις γοπες οι καπνιστες μεσα στην αμμο πως σας φαινεται?το ειχα πει μια φορα σε μια φιλη μου και μου λεει:μα να φερνουμε τασακι στην παραλια?:w00t:

βεβαια κατανοω οτι για τον αλλον το τσιγαρο μπορει να συνιστα κομματι της διασκεδασης του,για αυτο και πιστευω οτι σε δημοσιους χωρους οπως κλαμπς και καφετερειες ισως δεν ειναι 100 τοις εκατο σωστο να απαγορευθει(και το λεω εγω,που οταν πηγαινω σε κλαμπ πηγαινω 2-3 φορες στην τουαλετα γιατι δακρυζουν τα ματια μου:blink: )

αλλα στο εργασιακο περιβαλλον το βρισκω πολυ λογικο να μην γινεται επιτρεπτο το καπνισμα...:)

Link to comment
Share on other sites

Απλο ειναι:ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΡΧΙΖΑΤΕ!Ξερατε τις συνεπειες.Δεν εχω καπνισει αλλα ξερω πως ειναι απο ατομα τα οποια με πολυ δυσκολια το καταφεραν και το κοψαν.Αλλα δεν ειπα και να εκτελεσουμε τους καπνιστες

Μακαρι να βγει κανας νομος που να απαγορευει παντου το καπνισμα εκτος απο το σπιτι σου!Και κανα προστιμο στα 200-300 ευρω!!

Link to comment
Share on other sites

και όσοι υποστηρίζουν οτι τα κινητά δεν προκαλούν βλάβες,τόσο εύκολα μπορώ να υποστηρίξω κι εγώ οτι το τσιγάρο δεν προκαλέι τίποτα.

όλα βασίζονται σε μελέτες και λένε οτι το τσιγάρο δεν προκαλεί απο μόνο ,αλλά σε συνδυασμό με πολλά πράγματα.

 

Φιλε pankard στα κινητα ειναι μονο μελετες , εμεις ειμαστε ουσιαστικα τα πειραματοζωα.Σε 20 χρονια θα δουμε..Αλλά το καπνισμα δεν ειναι μελετες απλως.Ειναι βλαβερο για την υγεια αποδεδειγμενα.Για παρε για παραδειγμα τον πνευμονα ενος μη καπνιστη και ενος καπνιστη.Ή για δες τις περιπτωσεις καρκινου στο αναπνευστικο συστημα που ειναι πολυ περισσοτερες στους καπνιστες.Εχω χασει συγγενεις εξαιτιας του τσιγαρου απο καρκινο για αυτο ειμαι τοσο φανατικα εναντιον του καπνισματος...Το θεμα δεν ειναι ρατσιστικο,ειναι θεμα υγειας ....

Link to comment
Share on other sites

Απλο ειναι:ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΡΧΙΖΑΤΕ!Ξερατε τις συνεπειες.Δεν εχω καπνισει αλλα ξερω πως ειναι απο ατομα τα οποια με πολυ δυσκολια το καταφεραν και το κοψαν.Αλλα δεν ειπα και να εκτελεσουμε τους καπνιστες

Μακαρι να βγει κανας νομος που να απαγορευει παντου το καπνισμα εκτος απο το σπιτι σου!Και κανα προστιμο στα 200-300 ευρω!!

 

Ναι, τις γνωρίζουμε τις συνέπειες, παρ' όλα αυτά όμως καπνίζουμε. Γιατί έτσι γουστάρουμε.

 

Το να απαγορευτεί το κάπνισμα σε δημόσιους χώρους είναι το λιγότερο ΦΑΣΙΣΤΙΚΟ. Και οι καπνιστές είναι δημότες ξέρεις.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Κοτέτσι, η ελευθερια του καπνιστη σταματά στην άκρη της μύτης μου. Και προτιμώ τον φασισμό του να μην καπνίζει κανείς πουθενά παρά να αναπνέω κάτι που αποδεδειγμένα σκοτώνει επειδή ο διπλανός μου είναι γίδι και καπνίζει.
http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τις γνωρίζουμε τις συνέπειες, παρ' όλα αυτά όμως καπνίζουμε. Γιατί έτσι γουστάρουμε.

 

Το να απαγορευτεί το κάπνισμα σε δημόσιους χώρους είναι το λιγότερο ΦΑΣΙΣΤΙΚΟ. Και οι καπνιστές είναι δημότες ξέρεις.

Τι λε ρε κοτέτσι; Ποιανού τα δικαιώματα υπερισχύουν; Του καπνιστή ή του αντικαπνιστή; :blink:

 

Τι σχέση έχουν οι δημότες; :w00t:

 

Εντελώς αποκρουστικό να καπνίζει κάποιος, ιδιαίτερα κοπέλα. Προσωπικά με ξενερώνει απίστευτα. Μη σας πω ότι είναι και αποκρουστικό κριτήριο για μένα να συνεχίσω κάτι με μια κοπέλα αν αυτή καπνίζει... :down:

 

Το κάπνισμα πέρα από την βρωμιά που προκαλεί σε χώρο, ρούχα, σώμα, στόμα, πρόσθετα περιττά έξοδα θεωρείται και "μαγκιά". Ή τουλάχιστον εθεωρείτο. Γιατί πλέον η μαγκιά είναι να μη καπνίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι λε ρε κοτέτσι; Ποιανού τα δικαιώματα υπερισχύουν; Του καπνιστή ή του αντικαπνιστή; :blink:

 

Τι σχέση έχουν οι δημότες; :w00t:

 

Εντελώς αποκρουστικό να καπνίζει κάποιος, ιδιαίτερα κοπέλα. Προσωπικά με ξενερώνει απίστευτα. Μη σας πω ότι είναι και αποκρουστικό κριτήριο για μένα να συνεχίσω κάτι με μια κοπέλα αν αυτή καπνίζει... :down:

 

Το κάπνισμα πέρα από την βρωμιά που προκαλεί σε χώρο, ρούχα, σώμα, στόμα, πρόσθετα περιττά έξοδα θεωρείται και "μαγκιά". Ή τουλάχιστον εθεωρείτο. Γιατί πλέον η μαγκιά είναι να μη καπνίζεις.

Σωστός! Συμφωνώ και επαυξάνω!:)

Επίσης βλέπω ότι δεν είμαι και ο μόνος που σκέφτεται έτσι όσον αφορά τις κοπέλες και το τσιγάρο!:O

Link to comment
Share on other sites

Επίσης βλέπω ότι δεν είμαι και ο μόνος που σκέφτεται έτσι όσον αφορά τις κοπέλες και το τσιγάρο!:O

Καλά παιδιά, άμα σας στην πέσει η Κουλιανού προειδοποιήστε την, πως αν δεν κόψει το τσιγάρο δεν της κάθεστε! :lol:

Ελάτε βρε σεις, σοβαρευτείτε λίγο. Σε λίγο θ' ανάψετε και φωτιά να μας κάψετε :p

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλά παιδιά, άμα σας στην πέσει η Κουλιανού προειδοποιήστε την, πως αν δεν κόψει το τσιγάρο δεν της κάθεστε! :lol:

Ελάτε βρε σεις, σοβαρευτείτε λίγο. Σε λίγο θ' ανάψετε και φωτιά να μας κάψετε :p

Να σας κάψουμε σίγουρα όχι!:p

Αλλά όσον αφορά το τσιγάρο και τις κοπέλες, ναι ίσως είναι λίγο υπερβολικό, ή προσωπική μου ιδιοτροπία αλλά ισχύει 100% ακόμη και για την Κουλιανού ή οποιαδήποτε Κουλιανού. Έχει τύχει πάρα πολλές φορές να κοιτάζω μια όμορφη κοπέλα, και με το που δω να ανάβει το τσιγάρο να μην γυρίσω ξανά καν προς τα εκεί. Τι να κάνουμε, υπερβολικό ίσως αλλά ειδικά για τις γυναίκες θεωρώ το τσιγάρο, αποκρουστικό, αηδιαστικό, μπλιαχ βρε παιδί μου!!!:cry: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά γιατί δεν κατανοείτε ότι είμαστε ένα είδος τοξικομανών κι εμείς; :)

Eγώ σέβομαι την επιθυμία σας να μην καπνίζετε. Εσείς γιατί δεν σέβεστε την δική μας επιθυμία να καπνίζουμε; :lol:

Δημοκρατία έχουμε. Μην γίνεστε ρατσιστές :lol:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά γιατί δεν κατανοείτε ότι είμαστε ένα είδος τοξικομανών κι εμείς; :)

Eγώ σέβομαι την επιθυμία σας να μην καπνίζετε. Εσείς γιατί δεν σέβεστε την δική μας επιθυμία να καπνίζουμε; :lol:

Δημοκρατία έχουμε. Μην γίνεστε ρατσιστές :lol:

Αν ειστε τοξικομανεις,υπαρχουν οι καταλληλες...κλινικες ή θεραπειες για την περιπτωση σας.:p

 

Παντως για να το σοβαρεψω λιγο,δεν σεβεστε την επιθυμια μας να μην καπνιζουμε,αφου μας κανετε παθητικους καπνιστες με το ετσι θελω...:!:

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει να μου ζητήσει μια γυναίκα να μην καπνίσω σε χώρο που επιτρεπόταν το κάπνισμα. Επειδή δεν μπαίνω σε διαδικασία "εδώ είναι ο χώρος μου κι αν ενοχλήσαι πήγαινε αλλού", πήγα και κάπνισα αλλού, παρότι τυπικά δεν ήμουν υποχρεωμένος.

Κανείς δεν σας υποχρεώνει να γίνεστε παθητικοί καπνιστές. Ποιος σας είπε να έρχεστε δίπλα μας; :lol:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τις γνωρίζουμε τις συνέπειες, παρ' όλα αυτά όμως καπνίζουμε. Γιατί έτσι γουστάρουμε.

 

Το να απαγορευτεί το κάπνισμα σε δημόσιους χώρους είναι το λιγότερο ΦΑΣΙΣΤΙΚΟ. Και οι καπνιστές είναι δημότες ξέρεις.

Να σου πω...

Αν το πρεζάκι, την ώρα που κάνει ένεση δίπλα σου στην Ομόνοια, σου τράβαγε και σένα ένα τσιμπηματάκι θα σου άρεσε; Και αυτοί δημότες είναι...

 

Εδώ μιλάμε για την υγεία του διπλανού μας, δε στέκουν αυτά που λές βρε kotetsi:).

Link to comment
Share on other sites

Καλά παιδιά, άμα σας στην πέσει η Κουλιανού προειδοποιήστε την, πως αν δεν κόψει το τσιγάρο δεν της κάθεστε! :lol:

Ελάτε βρε σεις, σοβαρευτείτε λίγο. Σε λίγο θ' ανάψετε και φωτιά να μας κάψετε :p

Απόλυτα σοβαρός είμαι σε αυτά που λέω. Αν το έλεγα για πλάκα θα έβαζα smily. Είναι εντελώς αποκρουστικό σε μια κοπέλα να καπνίζει και να βρίζει ασύστολα. Πώς να το κάνουμε, υπάρχουμε και μερικοί παραδοσιακοί σε αυτό τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καπνίσει ποτέ μου τσιγάρο.

Σπάνια κάνω κανα πούρο για τον χαβαλέ. :p

 

Αυτό που με ενοχλεί αφάνταστα είναι όταν υποχρεώνομαι να αναπνέω τον καπνό των άλλων.

Ας καπνίζουν σαν φουγάρα δικαίωμα τους. Εγω τι φταίω;;;:cry:

Link to comment
Share on other sites

axaxaxax.....paides k ego kapnizo...oxi san fugaro alla yparxun stigmes pu to 8elo to tsigaraki,,,,,,vevaia eimai se fash na to kopso k den exei na kanie oute me 8ema modas oute ti einia hi auto ton kairo oute tpt tetoio!!!!...opos to arxisa gia thn aprty mu etsi k 8elo na to kopso!!!!gia mena k mono!!!fysika k sebomai tous mh-kapnistes k oloi to idio prpeei an kanuin alla k autoi apthn pleura tus prpeei na sebastun kapion kapniti arkei na mhn tus katapata ta dikaiomata tus!!!....

 

dystixos omos einia mia nomimi exartisi k 8elei arketo agona na to kaopseis...pantos ego exo an akpniso arketo kairo k mporo na po oti enio8a omorfa... mono kapnisa merika tisgara anhmera ton Xmas!!!!!

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Δημήτρη.

Οσο για τους πολιτισμένους ξένους, δυστηχώς είδα στην Γερμανία οτι ειναι το ίδιο θεριακλίδες με τους εδώ και χειρώτερα. Ασε τα γυμνασιόπαιδα που στους δρόμους καπνίζουν με μαγκιά και στύλ νταλικιέριδων.(τα κοριτσάκια κυρίως) Ομως εκεί σέβωνται τους δημόσιους κλειστούς χώρους. Ενω εδω δύσκολα παρ'όλο που έχει βελτιωθεί η κατάσταση τα τελευταία 2-3 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα! :lol:

 

Να 'ταν μόνο ένας...

...χαλάλι!

 

Δεν θα υπήρχε αυτό το thread.

 

Φοβάμαι ότι το είπες ανάποδα!!

 

Το σωστό είναι : Χιλιάδες στο χώμα και ένας...

...στο καπνιστήριο!!!

:p

Link to comment
Share on other sites

Να 'ταν μόνο ένας...

...χαλάλι!

 

Δεν θα υπήρχε αυτό το thread.

 

Φοβάμαι ότι το είπες ανάποδα!!

 

Το σωστό είναι : Χιλιάδες στο χώμα και ένας...

...στο καπνιστήριο!!!

:p

Ότι πεις φίλε μου! Εκεί θα τα χαλάσουμε; :D

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ομως εκεί σέβωνται τους δημόσιους κλειστούς χώρους. Ενω εδω δύσκολα παρ'όλο που έχει βελτιωθεί η κατάσταση τα τελευταία 2-3 χρόνια.

Σε τι ακριβως εχει βελτιωθει,μπορεις να μου πεις?Η ιδια μποχα & το ιδιο ντουμανι που υπηρχαν πριν 10 χρονια,υπαρχουν και τωρα.Γιατι βελτιωθηκε?Επειδη βαλανε για τα ματια του κοσμου πεντε τραπεζακια για μη καπνιστες,ακριβως διπλα σ'αυτα των καπνιστων?Μα ειμαστε σοβαροι?:mad:

 

Οσο για τους...ανιχνευτες καπνους στα αεροπλανα της Ολυμπιακης,ειναι πραγματικα η πιο απιστευτη ξεφτυλα που εχω νιωσει σαν Ελληνας...να το ακουν οι ξενοι(γιατι το λεει & στ'αγγλικα) & να κοιταζονται μεταξυ τους με απορια ή να γελανε με τα χαλια μας...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Τώρα υπάρχουν αρκετοί χώροι που σέβωνται τον νόμο, αλλου με το στανιό (βλέπε σεκιουριτάδες) και αλλού απο τους καταστηματάρχες. Ενω παλαιώτερα δεν υπήρχε τίποτα. Απόλυτο χάος και ντουμάνι.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ ένας από αυτούς, τους "απολίτιστους" καπνιστές. Και με λύπη μου, για μια ακόμη φορά, διαπιστώνω οτι το μέτρο έχει χαθεί σε αυτή χώρα. Μέσα στην κουβέντα το μόνο που δεν έχετε κάνει είναι μας εξορκίσετε κιόλας, εμάς τους σατανάδες. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι σας φταίνε οι καπνιστές...Στο μετρό που απογορεύεται το κάπνισμα, προσωπικά (εντάξει μπορεί κάποιος όντως να έχει δεί και κανένα κάφρο), δεν έχω δεί κάνεναν να καπνίζει. Το προβλημά σας είναι με το κράτος και τους ιδιοκτήτες καφετεριών. Γιατί δηλ. να μην καπνίσω σε ένα χώρο που επιτρέπεται το κάπνισμα;;;Στις περισσότερες καφετέριες επιτρέπεται τι να κάνουμε δηλ., να μην καπνίζουμε επειδή έτσι το θέλετε;;; Και ξαναλέω ποτέ-μα ποτέ δεν εχω καπνίσει σε χώρο που απαγορεύεται. Και όσο για το εξωτερικό, ποτέ μου δεν αντιμετώπισα πρόβλημα. Παντού υπήρχε και χώρος καπνιστών και φυσικά στα κλαμπ επιτρέπεται. Πολλές φορές λόγω παρέας έχω καθίσει και σε τραπέζια μη καπνιστών και δεν έχω καπνίσει, παρά έβγαινα έξω και έκανα το τσιγαράκι. Και όσες φορές έχω καθίσει σε τραπέζια μη καπνιστών δεν έχω δει δίπλα μου να καπνίζουν. Δηλ. μήπως υπερβάλετε με την συμπεριφορά των καπνιστών;; Το περιστατικό με το λέωφορείο είναι απαράδεκτο για μένα και ειλίκρινα και εγώ που είμαι καπνιστής θα είχα εξαγριωθεί. Μην νομίζετε οτι και εμάς μας αρέσει να γίνεται τεκές ο χωρός. Εχω αναγκαστεί να φύγω από μαγαζια που πραγματικά λόγω κάκου εξαερισμου η κατάσταση ήταν το λιγότερο άθλια. Πάντως ειλικρινά λυπάμαι για ορισμένους χαρακτηρισμούς που γράφτηκαν και προσωπικά εύχομαι να γίνουν χώροι οπού και οι καπνιστές και οι μη-καπνιστές θα απολαμβάνουν τον καφέ ή το φαγητό τους όπως θέλουν. Για μένα θέματα δημοκρατίας και λοιπές δικαιολογίες από τους μεν και από τους δε είναι αστεία. Ο καθένας μπορεί να κάνει ο,τι θέλει αρκεί να μην ενοχλεί τον διπλανό του και αρκεί να είναι νόμιμος Και δυστυχώς για τους μη-καπνιστές το κάπνισμα στις καφετέριες δεν απαγορεύεται, ούτε έχουν ληφθεί τα αναγκαία μέτρα για το διαχωρισμό των καπνιστών από τους μη. Όταν γίνουν όλα αυτά και παρά ταύτα οι καπνιστές κάνουν του κεφαλιού τους, τότε χαρακτηρίστε τους/μας όπως θέλετε.

Υ.Γ. Ούτε καπνίζω για μαγκιά, ούτε είμαι εξαρτημένος από το κάπνισμα (άλλωστε καπνίζω και σχετικά λίγο- τουλάχιστον σε σχεση με παλιότερα), απλά μου αρέσει, τόσο κακό είναι;;

Link to comment
Share on other sites

Ενας πριν μετακομισω κατερινη καπνιζε συνεχεια 24 ωρες το 24ωρο!Ηταν ενα βουβαλι (τουλαχιστον 140 κιλα)και οποτε τον εβλεπες ειχε ενα τσιγαρο στο στομα!Οπως ολοι κουβαλαμε το μυαλο μας οπου παμε ετσι και αυτος το ειχε ολη την ωρα στο στομα του.Το κρατουσε ετσι στο στομα του μεχρι να τελειωσει και μετα αμεσα αλλο!Εκοβε ξηλα με αυτο στο στομα,μιλουσε με αυτο στο στομα,το πρωι που τον εβλεπα και πηγαινε για δουλεια με το αυτοκινητο παλι το ειχε στο στομα το τσιγαρο.Δηλαδη 2-3 πακετα + την ημερα.Μονο οταν ετρωγε και οταν κοιμοταν δεν το ειχε!!!!!Τρελα μιλαμε.Ουτε καν το κρατουσε στο χερι.Καπου καπου εκανε γκουυυυχχχοοοου!Σαν να εγινε σεισμος.Τοτε του πεταζοταν απο το στομα και εβαζε αλλο!Ουτε μια στιγμουλα δεν το κραταει στα χερια.Οταν το παρατηρησα ειχα ξεκαρδιστει στα γελια!!!Χα...χαχ...χα:w00t: :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...