Jump to content

Περί μπαταρίας & αυτονομίας


m4rvel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβως,τι εφαρμογες εβαλες εσυ μεσα; εχω mycu,myf2g,google maps,facebook,instagram,messenger,Youtube και E-Radio

 

Gmail, YouTube, Twitter, Dropbox, translate, speed test, ibank, retrica, tunein radio, Google maps, guitar tuner, piano, adblock, eortologio και 3-4 ακόμα εφαρμογές

 

Καμία δεν δημιουργεί πρόβλημα από αυτές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 292
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Gmail, YouTube, Twitter, Dropbox, translate, speed test, ibank, retrica, tunein radio, Google maps, guitar tuner, piano, adblock, eortologio και 3-4 ακόμα εφαρμογές

 

Καμία δεν δημιουργεί πρόβλημα από αυτές

 

Καλως,Instagram και facebook εχουν θεματα σε εσενα; Γιατι σε εμενα δεν βλεπω κατι,αν και νιωθω οτι το instagram κολλαει και γεμιζει τον χωρο...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλως,Instagram και facebook εχουν θεματα σε εσενα; Γιατι σε εμενα δεν βλεπω κατι,αν και νιωθω οτι το instagram κολλαει και γεμιζει τον χωρο...

 

Facebook δεν χρησιμοποιώ από χρόνια

Το Instagram δεν τολμάω να το ξανά βάλω γιατί σίγουρα τα ίδια θα κάνει

Το όλο παράξενο είναι ότι στο 6s δούλευαν όλα καλά

Με το 7αρι τι παιζει δεν ξέρω. Άλλοι λένε ότι και με το 7αρι δεν έχουν πρόβλημα

Τι να πω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Facebook δεν χρησιμοποιώ από χρόνια

Το Instagram δεν τολμάω να το ξανά βάλω γιατί σίγουρα τα ίδια θα κάνει

Το όλο παράξενο είναι ότι στο 6s δούλευαν όλα καλά

Με το 7αρι τι παιζει δεν ξέρω. Άλλοι λένε ότι και με το 7αρι δεν έχουν πρόβλημα

Τι να πω

Εγω παντως πιστευω οτι το instagram κανει νουμερα.Μαζι με σαφαρι και Youtube εχει τη μεγαλυτερη καταναλωση.Και καθομαι μιση με μια ωρα ανα φορτιση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως πιστευω οτι το instagram κανει νουμερα.Μαζι με σαφαρι και Youtube εχει τη μεγαλυτερη καταναλωση.Και καθομαι μιση με μια ωρα ανα φορτιση.

 

Ο safari μόνο όταν τον χρησιμοποιείς καταναλώνει

Δεν γράφει καθόλου στο παρασκήνιο

Το YouTube επίσης. Λογικό έτσι κι αλλιώς αφού αναπαράγει βίντεο

Το Instagram άστα βραστά

Το Twitter γράφει παρασκήνιο αλλά λίγο. Έχω κλειστές τις ειδοποιήσεις του άρα δεν έπρεπε να γράφει καθόλου

 

Γενικά αν κάποιος προγραμματιστής θέλει να φτιάξει την εφαρμογή του να μην κλείνει, το iOS του δίνει αυτή τη δυνατότητα. Κάπου εκεί υπάρχει ένα κενό και έπρεπε η apple να έχει το επάνω χέρι να μην αφήνει τις εφαρμογές να συμπεριφέρονται όπως θέλουν σε βάρος της μπαταρίας, μνήμης, επεξεργαστή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ο safari μόνο όταν τον χρησιμοποιείς καταναλώνει

Δεν γράφει καθόλου στο παρασκήνιο

Το YouTube επίσης. Λογικό έτσι κι αλλιώς αφού αναπαράγει βίντεο

Το Instagram άστα βραστά

Το Twitter γράφει παρασκήνιο αλλά λίγο. Έχω κλειστές τις ειδοποιήσεις του άρα δεν έπρεπε να γράφει καθόλου

 

Γενικά αν κάποιος προγραμματιστής θέλει να φτιάξει την εφαρμογή του να μην κλείνει, το iOS του δίνει αυτή τη δυνατότητα. Κάπου εκεί υπάρχει ένα κενό και έπρεπε η apple να έχει το επάνω χέρι να μην αφήνει τις εφαρμογές να συμπεριφέρονται όπως θέλουν σε βάρος της μπαταρίας, μνήμης, επεξεργαστή

 

http://i64.tinypic.com/2qmmfls.jpg

 

σου φαίνεται ok Tassos?

Link to comment
Share on other sites

http://i64.tinypic.com/2qmmfls.jpg

 

σου φαίνεται ok Tassos?

 

Νομίζω ότι είσαι μία χαρά

Για βγάλε ένα shot και τις πιο επάνω εφαρμογές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είσαι μία χαρά

Για βγάλε ένα shot και τις πιο επάνω εφαρμογές

 

http://i68.tinypic.com/5cn4h2.png

http://i68.tinypic.com/vq156t.png

 

Σου έβγαλα πρωινά screenshot. Μου έκανε εντύπωση που έχασε ένα περίπου 5% όλο το βράδυ. βέβαια δεν ήταν airplane mode. και είχα κλειστά data.

Edited by bezoss
Link to comment
Share on other sites

http://i68.tinypic.com/5cn4h2.png

http://i68.tinypic.com/vq156t.png

 

Σου έβγαλα πρωινά screenshot. Μου έκανε εντύπωση που έχασε ένα περίπου 5% όλο το βράδυ. βέβαια δεν ήταν airplane mode. και είχα κλειστά data.

 

Πέρα από το Facebook που ως γνωστόν καταναλώνει αρκετά τα άλλα όλα μου φαίνονται καλά

 

Για την νύχτα τελευταία έχω παρατηρήσει ότι τα iPhone δεν είναι όπως παλιά που ήταν βράχος και έχανα 1-2%

Βέβαια και το 5% δεν είναι πολύ αλλά λίγο από δω λίγο από εκεί χάνεται ένα σημαντικό ποσοστό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείται το viber μπορεί κάποιος να δει στα στατιστικά της μπαταρίας τι του εμφανίζει για την συγκεκριμένη εφαρμογή

Μου λέει πχ 20' σε χρήση και 1,5 ώρα στο παρασκήνιο

Πολύ παρασκήνιο το viber και δεν μ αρέσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείται το viber μπορεί κάποιος να δει στα στατιστικά της μπαταρίας τι του εμφανίζει για την συγκεκριμένη εφαρμογή

Μου λέει πχ 20' σε χρήση και 1,5 ώρα στο παρασκήνιο

Πολύ παρασκήνιο το viber και δεν μ αρέσει

 

Τασο τρεχει πολυ ωρα, στο δικο σου, στο παρασκηνιο.

Οσο το ειχα και εγω εγκατεστημενο, δεν θυμαμαι να ειχα καταφερει ποτε να γραψω περισσοτερη ωρα σε παρασκηνιο απ' οτι σε χρηση στο viber.

Link to comment
Share on other sites

Τασο τρεχει πολυ ωρα, στο δικο σου, στο παρασκηνιο.

Οσο το ειχα και εγω εγκατεστημενο, δεν θυμαμαι να ειχα καταφερει ποτε να γραψω περισσοτερη ωρα σε παρασκηνιο απ' οτι σε χρηση στο viber.

 

Αυτό γίνεται εδώ και καιρό

Ας περιμένουμε και κάποιον ακόμα να μας πει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ πρόβλημα με το viber μου ριμαζει την αυτονομία και για να διορθωθεί θέλει restore και να μην την ξαναπερασω.Όμως αναγκάστηκα και την έβαλα λόγω ανάγκης και κατεφυγα στην χρήση του powerbank μην μείνω εκτός σπιτιού από μπαταρία.

 

Δεν μου την εμφανίζει στην χρήση μπαταρίας όμως αν δεν την χρησιμοποιώ αλλά και πάλι φαίνονται τα καμώματα της.Παιδια μην την χρησιμοποιείται εκτός αν είναι ανάγκη.Ειναι προβληματική

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by andreas1992

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείται το viber μπορεί κάποιος να δει στα στατιστικά της μπαταρίας τι του εμφανίζει για την συγκεκριμένη εφαρμογή

Μου λέει πχ 20' σε χρήση και 1,5 ώρα στο παρασκήνιο

Πολύ παρασκήνιο το viber και δεν μ αρέσει

 

Και χειρότερα, οποτε το αφαίρεσα απο την ανανέωση εφαρμογών στο υπόβαθρο και ησύχασα

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Και χειρότερα, οποτε το αφαίρεσα απο την ανανέωση εφαρμογών στο υπόβαθρο και ησύχασα

 

Δεν έχω ανοιχτή την ανανέωση στο υπόβαθρο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το viber για μενα ειναι η χειροτερη εφαρμογη για chat σε iOS.

Βαρια,κολλαει και τρωει τη μπαταρια σαν τρελο.WhatsApp/Messenger για μενα.Δουλευουν οι ειδοποιησεις ακομα και αν ειναι κλειστη απο το multitasking,συνδεεται ακομα και με ταχυτητες Edge και μια χαρα ποιοτητα κλησεων.Και για οσους χρησιμοποιουν viber out,προτεινω lycachat με φτηνοτερες χρεωσεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το viber για μενα ειναι η χειροτερη εφαρμογη για chat σε iOS.

Βαρια,κολλαει και τρωει τη μπαταρια σαν τρελο.WhatsApp/Messenger για μενα.Δουλευουν οι ειδοποιησεις ακομα και αν ειναι κλειστη απο το multitasking,συνδεεται ακομα και με ταχυτητες Edge και μια χαρα ποιοτητα κλησεων.Και για οσους χρησιμοποιουν viber out,προτεινω lycachat με φτηνοτερες χρεωσεις.

 

Έλα που όμως δεν εξαρτάται μόνο τι θέλεις να χρησιμοποιείς εσύ αλλά οι φιλοι-επαφες σου τι θέλουν να χρησιμοποιούν

Οπότε αναγκαζόμαστε και το χρησιμοποιούμε παρόλα τα προβλήματα που έχει η εφαρμογή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έλα που όμως δεν εξαρτάται μόνο τι θέλεις να χρησιμοποιείς εσύ αλλά οι φιλοι-επαφες σου τι θέλουν να χρησιμοποιούν

Οπότε αναγκαζόμαστε και το χρησιμοποιούμε παρόλα τα προβλήματα που έχει η εφαρμογή

 

Εχεις ενα δικαιο,αλλα απαραδεκτο σε μια συσκευη 700+ ευρω να εχεις θεματα με το viber.Ριξτε παραπονα στο App Store και κανενα email.

Επισης δειξτε και τη διαφορα με την εφαρμογη στη συσκευη και χωρις αυτη κανοντας μια πληρη φορτιση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ενα δικαιο,αλλα απαραδεκτο σε μια συσκευη 700+ ευρω να εχεις θεματα με το viber.Ριξτε παραπονα στο App Store και κανενα email.

Επισης δειξτε και τη διαφορα με την εφαρμογη στη συσκευη και χωρις αυτη κανοντας μια πληρη φορτιση.

 

Οι περισσότεροι δεν καταλαβαίνουν τίποτα

Το όλο σκηνικό το θεωρώ μία μεγάλη συνομωσία προσωπικά

Τι εννοώ

Οι εταιρίες οι μεγάλες που κατασκευάζουν smartphone μαζί με τις μεγάλες εταιρείες κατασκευής των πιο δημοφιλών εφαρμογων ειμαι σίγουρος ότι εσκεμμένα σιγά σιγά διαμορφώνουν το software τους ώστε να αναγκάζεσαι να αλλάζεις συσκευή για να βρεις την υγειά σου

 

Η βραχυβιοτητα των πραγμάτων κρατάει τις επιχειρήσεις ανοιχτές και κερδοφόρες. Την έχουν ως πρώτο στόχο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τελευταίο 5νθήμερο που έβαλα τη 10.3.1 σε 6s

48ecada9af5ce9124ae89822c86d2486.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν μας δείχνει κάτι αυτό που ανέβασες. Δεν βοηθάει σε τίποτα.

Μπορεί μέσα σε αυτές τις πέντε ημέρες να φορτισες 15 φορές την συσκευή σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μα 15 το φόρτισα. Το έβαλα για την αναλογία οθόνης-background

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα 15 το φόρτισα. Το έβαλα για την αναλογία οθόνης-background

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ωραία. Στο messenger και στο instagram νομίζω έχεις αρκετή χρήση στο υπόβαθρο

Στο viber είσαι καλύτερα από εμένα. Απαντάς από την home screen στα μηνύματα ή κάθε φορά μπαίνεις στην εφαρμογή;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω 9 στις 10 στην εφαρμογή καθώς είμαι σε κάποια ομαδικά γκρουπ και πρέπει να βλέπω τί έχουν γράψει πρωτού απαντήσω. Με 4-5 άτομα που μιλάω πολύ προσωπικά παίζουμε μέσω iMessage και messenger

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γενικά στα 7αρια σας τι χρόνους βγάζετε?

 

Τη τελευταία είχα βγάλει τέτοιους χρόνους αλλά οκ δεν το χρησιμοποιούσα και τρελά...

 

IMG_0004.png

Edited by bezoss
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone και θέματα μπαταρίας / αυτονομίας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...