Jump to content

Ulefone Gemini


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ulefone Gemini

presale $140 (gearbest, ...)

 

οθονη 5.5" SHARP (FHD 1920x1080 / gorilla glass 3)

android 6 (με υποσχεση-ανακοινωση για android 7)

εργοστασιακα ελληνικα

δικαρτο

2G/3G/4G (και 800mhz)

3ram, 32rom, sd card (μεχρι 256gb)

4πυρηνος 1.5ghz 64bit (mtk6737t) [antutu 41.000)

καμερα εμπρος 5mp (interpolated 8mp)

δυο καμερες πισω 5mp (interpolated) + 13mp

fingerprint (εμπρος) / ραδιοφωνο / gps, glonass / πυξιδα / screen gestures (tap to wake, ...) /

/ air gestures / γυροσκοπιο / μεταλλο / bluetooth 4.0 / photo beauty / bokeh effect / ...

το κεντρικο κουμπι (με το fingerprint) μπορει να παραμετροποιηθει

μπαταρια 3250mah sony (μη αφαιρουμενη), quick charge / ευρωπαϊκος φορτιστης

διαστασεις 154.5x76.8x9.1mm / βαρος 185γρ

3 χρωματισμοι: μαυρο / γκριζο / χρυσο

 

υπο διευκρινιση:

- notification led ?? / πολυχρωμο ?? / ρυθμιζομενο ??

- θεση sd κοινη με sim ??

- αριθμος σημειων αφης οθονης ??

 

 

via

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μολις συνδεομαι στον λογαριασμο μου στα gearbest kai banggood αλλαζει η τιμη

αντι για 114€ πηγαινει στα 153€ , τι γινεται, υποτιθεται πως ειμαι στους 6000 που προλαβαν το Presale

 

 

edit: τελικα τωρα την δεχτηκε με την προσφοα , το εβαλα παραγγελια και αναμενουμε

Edited by tempes
Link to comment
Share on other sites

όταν το λάβετε ενημερώστε με κατα πόσο ειναι σταθερό το wifi σήμα του, γιατί σε άλλο ulefone που είχα ήταν πολύ αδύναμο και ασταθές
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Επειδή σκέφτομαι να βάλω και γω παραγγελία...

Έχει παραγγείλει κάποιος από banggood την συσκευή;

Έχει κάνει κάτι αντίστοιχο για να γλιτώσει τελωνεία κλπ; (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224493&page=856)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έφτασε η συσκευή. Εξαιρετικής ποιότητας μεταλλική κατασκευή. Βουρτσισμένο αλουμίνιο, θαμπο χρυσού. Ελληνικά παντού. Μια χαρά το ui. Γρήγορη φωτεινή οθόνη. Παραμετροποιησιμο φουλ. Θηκη σιλικόνης, τζαμακι και ένα μεταλλικό γκατζετακι για την πλάτη. Προεγκατεστημενες όλες οι Google εφαρμογές. Κάμερα με πολλές ρυθμίσεις και κόλπα. Το πήρε η κόρη οπότε όταν το ξαναπιάσω θα γράψω περισσότερα.
Link to comment
Share on other sites

Έφτασε η συσκευή. Εξαιρετικής ποιότητας μεταλλική κατασκευή. Βουρτσισμένο αλουμίνιο, θαμπο χρυσού. Ελληνικά παντού. Μια χαρά το ui. Γρήγορη φωτεινή οθόνη. Παραμετροποιησιμο φουλ. Θηκη σιλικόνης, τζαμακι και ένα μεταλλικό γκατζετακι για την πλάτη. Προεγκατεστημενες όλες οι Google εφαρμογές. Κάμερα με πολλές ρυθμίσεις και κόλπα. Το πήρε η κόρη οπότε όταν το ξαναπιάσω θα γράψω περισσότερα.

 

Περασε τελωνειο? τι αποστολη επέλεξες?

Flat Rate Shipping

15 - 20 business days €0.00 ,η

Expedited Shipping 3 - 10 business days €4.28

Link to comment
Share on other sites

Κανονική αποστολή στην προσφορά του gearbest. Αν είχα δυνατότητα για τριγωνική θα το επέλεγα . κανένα τελωνείο, τι να πω. Πάνω από 20 παραλαβές από Οκτώβριο και μετά, 4 τηλέφωνα, 12 bluetooth, 1 backpack, κανένα τελωνείο. Τέλη Φλεβάρη έφυγε, οκ γρήγορα ήρθε Edited by stklinis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Το παρέλαβα και εγώ (GearBest 119ευρώ). Κόλλησε στο τελωνείο δύο εβδομάδες αλλά τους έστειλα την απόδειξη και ξεκόλλησε.

Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και γρήγορη απόκριση στο μενού.

Ωραίο στιβαρό κεντρικό κουμπί.

 

Για να δούμε και με την χρήση πως θα τα πάει....Πάντως πρώτη εντύπωση θετικότατη.

x
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Το παρέλαβα και εγώ (GearBest 119ευρώ). Κόλλησε στο τελωνείο δύο εβδομάδες αλλά τους έστειλα την απόδειξη και ξεκόλλησε.

Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και γρήγορη απόκριση στο μενού.

Ωραίο στιβαρό κεντρικό κουμπί.

 

Για να δούμε και με την χρήση πως θα τα πάει....Πάντως πρώτη εντύπωση θετικότατη.

 

τι εννοεις οτι τους εστειλες την αποδειξη και ξεκολλησε?Υπαρχει καποιο οριο τιμης που πανω απο αυτο μπαινει ο φορος και η αποδειξη που βρισκοταν?

Link to comment
Share on other sites

εφτασε το δεμα , χωρις να περασει τελωνειο , ακομα δεν το ανοιξα περιμενω τον ιδιοκτητη να το παραλαβει και να το επεξεργαστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρέλαβα και εγώ σήμερα το gemini. Ήρθε σε 20 ημέρες χωρίς τελωνείο. 114 € στο presale από Bang good. Οι πρώτες εντυπώσεις θετικότατες. Μεταλλική πλάτη στιβαρή κατασκευή, θήκη, γυαλί έναν περίεργο κρίκο μέσα στην συσκευασία. Γρήγορο μενού, ωραία οθόνη, σίγουρα μοιάζει για τηλέφωνο πολύ ακριβότερο. Τώρα για τα υπόλοιπα θα δείξει ο χρόνος. Οι φωτογραφίες σε φως ημέρας είναι ικανοποιητικες. Αυτά τα λίγα για αρχή.

 

Στάλθηκε από το Gemini μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Motorola Flare - Ericsson 337 - Ericsson 788 - Ericsson T18 - Ericsson T28 - Nokia 7110 - Siemens ME45 - Panasonic GD87 - Ericsson T630 - Panasonic x60 - Panasonic SA6 - Sony Ericsson K750 - Sony Ericsson K800i
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρέλαβα και εγώ σήμερα το gemini. Ήρθε σε 20 ημέρες χωρίς τελωνείο. 114 € στο presale από Bang good. Οι πρώτες εντυπώσεις θετικότατες. Μεταλλική πλάτη στιβαρή κατασκευή, θήκη, γυαλί έναν περίεργο κρίκο μέσα στην συσκευασία. Γρήγορο μενού, ωραία οθόνη, σίγουρα μοιάζει για τηλέφωνο πολύ ακριβότερο. Τώρα για τα υπόλοιπα θα δείξει ο χρόνος. Οι φωτογραφίες σε φως ημέρας είναι ικανοποιητικες. Αυτά τα λίγα για αρχή.

 

Στάλθηκε από το Gemini μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τον κρικο τον κολλας στην πλατη για να στεκει το κινητο να βλεπεις ταινιες

Link to comment
Share on other sites

λιγο που το δουλεψα , ειναι απιστευτο τηλεφωνο για τα λεφτα του , στιβαρη κατασκευη , αψογη οθονη , καθαρες φωτογραφιες.

Σαν να εχει χαμηλο ηχο στο ηχειο.

 

εντυπωσιαστικα και με το καθαρο android που εχει.

Link to comment
Share on other sites

Από το BLOG της Ulefone ανακοίνωσαν μια preview αναβάθμιση σε nougat τον Απρίλιο για το gemini. Οπότε λογικά σε λίγο καιρό θα πάρει το nougat.

http://blog.ulefone.com/android-7-0-is-coming-to-ulefone-gemini-for-preview/

 

Στάλθηκε από το Gemini μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Motorola Flare - Ericsson 337 - Ericsson 788 - Ericsson T18 - Ericsson T28 - Nokia 7110 - Siemens ME45 - Panasonic GD87 - Ericsson T630 - Panasonic x60 - Panasonic SA6 - Sony Ericsson K750 - Sony Ericsson K800i
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...