Jump to content

Κινητο εως 250€


rlk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, θελω τη βοηθεια σας για επιλογη κινητου εως 250€ (η αγορα θα γινει απο σκρουτζομαγαζο). Ειμαι αναμεσα σε Huawei P8, Huawei P9 Lite και Samsung Galaxy A5 2016, αυτο που με ενδιαφερει ειναι να εχει οσο το δυνατον καλυτερη καμερα για φωτογραφιες/βιντεο. Εχετε καποιο αλλο να μου προτεινετε με αυτα τα λεφτα? Κατα τη γνωμη σας ποιο ειναι καλυτερο?

Ευχαριστω εκ των προτερων:)

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη καμερα και πολυ χαμηλότερο δείκτη sar έχει το A5 2016,οποτε για μένα αναμεσα εκει είσαι..Τωρα στα 250 είναι και το lumia 950 xl,Κορυφαία χαρακτηριστικά τοπ κάμερα..Αλλα είναι Windows..
Link to comment
Share on other sites

το a5 2016 εχει πολυ καλη καμερα. οχι οτι ειναι ασχημη του P8.
Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα σε αυτά που προτείνεις θα έπαιρνα Huawei,εκτός αν μπορείς να περιμένεις να πέσουν οι τιμές Samsung Α του 2017.
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα σε αυτά που προτείνεις θα έπαιρνα Huawei,εκτός αν μπορείς να περιμένεις να πέσουν οι τιμές Samsung Α του 2017.

 

απλα το a5 2017 δεν εχει OIS.απλα το αναφερω :)

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Στις φωτογραφιες στο αυτοματο A5 και P8 εχουν καποια διαφορα στην ποιοτητα η ειναι εξισου καλα? Και κατι αλλο, καπου διαβασα οτι το P8 τραβαει φωτογραφιες σε αναλογια 4:3 και όχι 16:9 ισχυει?
Link to comment
Share on other sites

Στις φωτογραφιες στο αυτοματο A5 και P8 εχουν καποια διαφορα στην ποιοτητα η ειναι εξισου καλα? Και κατι αλλο, καπου διαβασα οτι το P8 τραβαει φωτογραφιες σε αναλογια 4:3 και όχι 16:9 ισχυει?
παντως η σωστη αναλογια ειναι η 4:3

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

παντως η σωστη αναλογια ειναι η 4:3

 

Πολύ ενδιαφέρον αυτο που λες..Αλλα πες μας και το Γιατί..Να μαθουμε και κατι βρε αδερφέ :P

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον αυτο που λες..Αλλα πες μας και το Γιατί..Να μαθουμε και κατι βρε αδερφέ :P
το 16:9 για να πιασει ολο τον χωρο τα τραβαει αριστερα και δεξξα.φαινονται παραμορφωμενα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το παλιο μου κινητο με αφησε, Δευτερα θα παραγγειλω. Μου αρεσει περισσοτερο το Huawei P8, ξερει καποιος να μου πει αν ειναι καλο στις γρηγορες indoor φωτογραφιες?
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλησπέρα με ενδιαφέρει η αγορά iphone μεταχειρισμένου ή καινούργιο από σκρουτζομαγαζο. Διαθέτω το ανώτατο 300€.

Ποιο iphone θεωρήται ότι θα αναβαθμίζεται έστω για ένα χρόνο + . Είμαι μεταξύ 5s ,se,6

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλησπέρα με ενδιαφέρει η αγορά iphone μεταχειρισμένου ή καινούργιο από σκρουτζομαγαζο. Διαθέτω το ανώτατο 300€.

Ποιο iphone θεωρήται ότι θα αναβαθμίζεται έστω για ένα χρόνο + . Είμαι μεταξύ 5s ,se,6

Ευχαριστώ

 

Στα 300€ θα έπαιρνα το iPhone 6

Και πιο φθηνό κιόλας

Κι ένα iPhone se όμως δεν θα με χαλούσε. Έχει πολύ καλή μπαταρία και είναι ταχύτατο.

Από αναβαθμίσεις μην σε αγχώνει. Σίγουρα αλλά 2 χρόνια θα αναβαθμίσουν. Το iPhone 5 έχει ios 10 να φανταστείς.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στα 300€ θα έπαιρνα το iPhone 6

Και πιο φθηνό κιόλας

Κι ένα iPhone se όμως δεν θα με χαλούσε. Έχει πολύ καλή μπαταρία και είναι ταχύτατο.

Από αναβαθμίσεις μην σε αγχώνει. Σίγουρα αλλά 2 χρόνια θα αναβαθμίσουν. Το iPhone 5 έχει ios 10 να φανταστείς.

 

Ανάμεσα στο se και το 6 πέρα της οθόνης και της κάμερας ποιο ταχύτατο ποιο θεωρείς πως είναι; Παίζει κ το 5s να εχει υποστήριξη ios τουλάχιστον 2ετια;

Edited by skiouros20
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στο se και το 6 πέρα της οθόνης και της κάμερας ποιο ταχύτατο ποιο θεωρείς πως είναι; Παίζει κ το 5s να εχει υποστήριξη ios τουλάχιστον 2ετια;

 

Το 5s με την 9.3 όταν το πρωτοπόρα ηταν καλα,με την 10 άρχισε τα κολλήματα.Το SE εχει ιδιο επεξεργαστή με το 6s και 2GB Ram.Για 2 χρόνια θα εχει υποστήριξη το 5s και το 6 αλλα το SE,εχει ακομα περισσότερη λόγω 2GB Ram.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το 5s με την 9.3 όταν το πρωτοπόρα ηταν καλα,με την 10 άρχισε τα κολλήματα.Το SE εχει ιδιο επεξεργαστή με το 6s και 2GB Ram.Για 2 χρόνια θα εχει υποστήριξη το 5s και το 6 αλλα το SE,εχει ακομα περισσότερη λόγω 2GB Ram.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στο se και το 6 πέρα της οθόνης και της κάμερας ποιο ταχύτατο ποιο θεωρείς πως είναι; Παίζει κ το 5s να εχει υποστήριξη ios τουλάχιστον 2ετια;

 

Θα έλεγα να αποφύγετε το 5s. Το βλέπω ότι έχει βαρύνει ήδη δεν είναι όπως πριν

Ανάμεσα από τα άλλα δύο το se είναι πιο δυνατό αλλά με μικρότερη οθόνη.

Νομίζω ότι από 4s είναι καλά να πάει στο se και 64gb κιόλας.

Θα έχει συσκευή σούπερ για μια 3τια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να αποφύγετε το 5s. Το βλέπω ότι έχει βαρύνει ήδη δεν είναι όπως πριν

Ανάμεσα από τα άλλα δύο το se είναι πιο δυνατό αλλά με μικρότερη οθόνη.

Νομίζω ότι από 4s είναι καλά να πάει στο se και 64gb κιόλας.

Θα έχει συσκευή σούπερ για μια 3τια

Tasos19s σ'ευχαριστω πάρα πολύ για την όλη βοήθεια σου.Αρα κοιτάμε για το se !

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να αποφύγετε το 5s. Το βλέπω ότι έχει βαρύνει ήδη δεν είναι όπως πριν

Ανάμεσα από τα άλλα δύο το se είναι πιο δυνατό αλλά με μικρότερη οθόνη.

Νομίζω ότι από 4s είναι καλά να πάει στο se και 64gb κιόλας.

Θα έχει συσκευή σούπερ για μια 3τια

 

Γενικώς με την 10 τα βρήκε σκούρα.Εχω φίλους που ο ένας το άφησε στην 8.4 και ειναι σφαίρατο.Ο άλλος το εχει στην 9 και ήθελε να το αναβαθμισει,αλλα τον είπα οτι εχω κολλήματα μετα την αναβάθμιση.Πραγματικα αμα μπορούσα να έβρισκα τρόπο να το παω στην 9 ή να έπαιρνα μια αλλη πλακέτα απο αλλο 5s και να ειχε και περισσοτερα GB ισως να το εκανα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Tasos19s σ'ευχαριστω πάρα πολύ για την όλη βοήθεια σου.Αρα κοιτάμε για το se !

 

Για το SE χωρις 2η σκέψη.Για μενα αμα ειχα τα λεφτα θα πήγαινα στο SE για την αυτονομία κυρίως αλλα και για το οτι εχεις υποστήριξη για καιρό.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς με την 10 τα βρήκε σκούρα.Εχω φίλους που ο ένας το άφησε στην 8.4 και ειναι σφαίρατο.Ο άλλος το εχει στην 9 και ήθελε να το αναβαθμισει,αλλα τον είπα οτι εχω κολλήματα μετα την αναβάθμιση.Πραγματικα αμα μπορούσα να έβρισκα τρόπο να το παω στην 9 ή να έπαιρνα μια αλλη πλακέτα απο αλλο 5s και να ειχε και περισσοτερα GB ισως να το εκανα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για το SE χωρις 2η σκέψη.Για μενα αμα ειχα τα λεφτα θα πήγαινα στο SE για την αυτονομία κυρίως αλλα και για το οτι εχεις υποστήριξη για καιρό.

 

Οριακά καλό ήταν το 5s με ios 9

Αν κάνεις ένα jailbreak και βάλεις το no slow animations είναι super

Με το ios 10 ναι μεν δουλεύει αλλά δείχνει τα χρόνια του

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οριακά καλό ήταν το 5s με ios 9

Αν κάνεις ένα jailbreak και βάλεις το no slow animations είναι super

Με το ios 10 ναι μεν δουλεύει αλλά δείχνει τα χρόνια του

 

Λογικά το 5s καινούργιο με το 7 δεν είναι μέσα;Αλλα λογικά αν το αφήσεις έτσι...δεν θα υποστηρίζει κάποιες εφαρμογές...;Αυτό που λεν για ο se ότι ανεβάζει θερμοκρασία ισχύει;(σε ένα ελληνικό βίντεο το άκουσα)Εγώ παιχνίδια δεν παίζω και χρήση δεδομένων κάνω μόνο όταν και έξω για να ακούσω ράδιο,από εφαρμογές πάλι μόνο fb messenger (αναγκαστικά) k viber.

Edited by skiouros20
Link to comment
Share on other sites

Λογικά το 5s καινούργιο με το 9 δεν είναι μέσα;Αυτό που λεν για ο se ότι ανεβάζει θερμοκρασία ισχύει;(σε ένα ελληνικό βίντεο το άκουσα)Εγώ παιχνίδια δεν παίζω και χρήση δεδομένων κάνω μόνο όταν και έξω για να ακούσω ράδιο,από εφαρμογές πάλι μόνο fb messenger (αναγκαστικά) k viber.

 

Τα τελευταία 5s σίγουρα έρχονται με ios 10

Δύσκολα να βρεις τόσο πιο stock κομμάτι

Ζεσταίνεται με δεδομένα και χάλια σήμα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία 5s σίγουρα έρχονται με ios 10

Δύσκολα να βρεις τόσο πιο stock κομμάτι

Ζεσταίνεται με δεδομένα και χάλια σήμα.

 

Άρα με χάλια σήμα δεδομένων έχει θέμα ή γενικά όταν δουλεύεις δεδομένα για αρκετή ώρα; Συγνώμη αν η ερώτηση είναι χαζή,αλλά δεν θα ήθελα να δώσω τόσα λεφτά κ να φοβάμαι να κάνω χρήση δεδομένων.Μηπως να ψάξω κ για κανένα 6s;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...