Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V3x


satsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια,ας βοηθησει καποιος.κατεβασα το skin manager 0,31 το ανοιγω και ενω συνδεετε το κινητο κανονικα στο pc δεν βλεπει κανενα θεμα.τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια,ας βοηθησει καποιος.κατεβασα το skin manager 0,31 το ανοιγω και ενω συνδεετε το κινητο κανονικα στο pc δεν βλεπει κανενα θεμα.τι να κανω?

Νομίζω το 0.31 δεν υποστηρίζει το V3x.

Κατέβασε νεότερη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το 0.31 δεν υποστηρίζει το V3x.

Κατέβασε νεότερη έκδοση.

 

κατεβασα την 0,41.τα ιδια.μηπως φταιει κατι που μολις διαβασα με το p2k.σορυ παιδες ειμαι νεος με το κινητο....:O

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα την 0,41.τα ιδια.μηπως φταιει κατι που μολις διαβασα με το p2k.σορυ παιδες ειμαι νεος με το κινητο....:O

A δεν το έχεις συνδέσει σε p2k mode?

 

Υπάρχει στο http://grmoto.blogspot.com/2006/09/e-guidestutorials.html ο οδηγός του drillgr: V3x Modding Guide 1.1 by drillgr

 

 

Στην αρχή λέει για τη σύνδεση του κινητού με το pc.

Link to comment
Share on other sites

A δεν το έχεις συνδέσει σε p2k mode?

 

Υπάρχει στο http://grmoto.blogspot.com/2006/09/e-guidestutorials.html ο οδηγός του drillgr: V3x Modding Guide 1.1 by drillgr

 

 

Στην αρχή λέει για τη σύνδεση του κινητού με το pc.

 

Εχει κανεις να μου στειλει το RSD Lite 2,6?

επισης ψαχνω στο device manager να βρω το κινητο οταν ειναι συνδεδεμενο να του αλλαξω drivers και δεν βρισκω τπτ

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις να μου στειλει το RSD Lite 2,6 στο cfamelos@yahoo.gr?

επισης ψαχνω στο device manager να βρω το κινητο οταν ειναι συνδεδεμενο να του αλλαξω drivers και δεν βρισκω τπτ

 

Βγάλε το email σου γιατί θα γεμίσεις spam.

Νομίζω το RSD Lite το βρήκες...Εγκατέστησε το...

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το email σου γιατί θα γεμίσεις spam.

Νομίζω το RSD Lite το βρήκες...Εγκατέστησε το...

 

Τhanx για το RSD αλλα εξακολουθω να εχω προβλημα σχετικα με τους drivers.To κινητο οτνα συνδεεται στον υπολογιστη μεσω του device manager δεν μπορω να το βρω για να βαλω τους drivers σε P2K.καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Τhanx για το RSD αλλα εξακολουθω να εχω προβλημα σχετικα με τους drivers.To κινητο οτνα συνδεεται στον υπολογιστη μεσω του device manager δεν μπορω να το βρω για να βαλω τους drivers σε P2K.καμια βοηθεια?

Λοιπον το κινητο ως εχει αναγνωριζεται σαν motorola usb modem οποτε και θα το βρεις στην αντιστοιχη κατηγορια. Αν δεν το εχει εντοπισει καθολου τοτε καταρχας βαλε απο το κινητο να εντοπιζεται σε data mode και κανε install το motorola phone tools επιλεγοντας νεο profile οποτε και σιγουρα θα αναγνωριστει το κινητο σαν modem. Στη συνεχεια θα το βρεις στον πινακα ελενχου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από σήμερα το μεσημέρι μου παρουσιάζει το εξής κουλό πρόβλημα.

 

Αν ανοίξω το πορτάκι η εσωτερική οθόνη αναβοσβύνει συνέχεια.

 

Αν κλείσω την συσκευή και την ξανανοίξω (off-on) η οθόνη δουλεύει κανονικά. Μόλις ξανακλείσω το πορτάκι, μία απο τα ίδια...

 

Έχει πάθει κανείς κάτι παρόμοιο;

 

Μου φαίνεται ότι τα έφαγε τα ψωμιά του και θα πάρει σουτ...

it is a dirty job but someone has got to do it...
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα uninstall τους drivers που περασανε μεσα απο το cd της motorola και εβαλα driveers που βρηκα για p2k mode.τους εβαλε αλλα και παλι δεν αναγνωριζεται σαν p2k.το skins manager παλι δεν λειτουργει:kill:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από σήμερα το μεσημέρι μου παρουσιάζει το εξής κουλό πρόβλημα.

 

Αν ανοίξω το πορτάκι η εσωτερική οθόνη αναβοσβύνει συνέχεια.

 

Αν κλείσω την συσκευή και την ξανανοίξω (off-on) η οθόνη δουλεύει κανονικά. Μόλις ξανακλείσω το πορτάκι, μία απο τα ίδια...

 

Έχει πάθει κανείς κάτι παρόμοιο;

 

Μου φαίνεται ότι τα έφαγε τα ψωμιά του και θα πάρει σουτ...

 

Δείχνει σαν βλάβη της καλωδιοταινίας που ελέγχει τις λειτουργίες από την συσκευή στην οθόνη-Δεν γνωρίζω αν καλύπτεται από την εγγύηση γιατί είναι η συνήθης βλάβη που παρατηρείται στα Razr V3 μετά από 2 έτη ή λόγω ιδιαίτερης συχνής χρήσης της συσκευής.Eπισκευή από 50ε .

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα uninstall τους drivers που περασανε μεσα απο το cd της motorola και εβαλα driveers που βρηκα για p2k mode.τους εβαλε αλλα και παλι δεν αναγνωριζεται σαν p2k.το skins manager παλι δεν λειτουργει:kill:

Ισως η εκδοση του skin manager ειναι λαθος. Εμενα η 0.41.05Α λειτουργει. Οπως και να εχει παντα μπορεις να περασεις skins με τον κλασσικο χειροκινητο τροπο!

Link to comment
Share on other sites

Δείχνει σαν βλάβη της καλωδιοταινίας που ελέγχει τις λειτουργίες από την συσκευή στην οθόνη-Δεν γνωρίζω αν καλύπτεται από την εγγύηση γιατί είναι η συνήθης βλάβη που παρατηρείται στα Razr V3 μετά από 2 έτη ή λόγω ιδιαίτερης συχνής χρήσης της συσκευής.Eπισκευή από 50ε .

 

Έτσι νόμιζα κι εγώ... Απο σήμερα όμως αν κλείσει το πορτάκι δεν ανάβει καθόλου η οθόνη, παραμόνο αν επανεκιννίσω την συσκευή. Και το γαμώτο είναι ότι το service της Moto είναι ψιλοάθλιο. Μάλλον bye-bye Moto για μένα...

it is a dirty job but someone has got to do it...
Link to comment
Share on other sites

Κάτι φαίνεται δεν κάνει επαφή-Δοκίμασε με πλήρες ξεφόρτιση της μπαταρίας,αλλά το πιό πιθανό είναι η καλωδιοταινία.

Δεν είναι όλα τα service χάλια,αλλά υπάρχουν και ιδιώτες αν θες να τ'αποφύγεις με χρέωση,αλλά σε κάθε περίπτωση μια ερώτηση και προσπάθεια δεν βλάπτει-Η συσκευή είναι αρκετά αξιόλογη για να αντικατασταθεί ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Ισως η εκδοση του skin manager ειναι λαθος. Εμενα η 0.41.05Α λειτουργει. Οπως και να εχει παντα μπορεις να περασεις skins με τον κλασσικο χειροκινητο τροπο!

 

ο οποιος ειναι....?:confused: δεν το ξερω για πες....:)

Link to comment
Share on other sites

ο οποιος ειναι....?:confused: δεν το ξερω για πες....:)

Με καποιο προγραμμα file manager πχ leadergl ανοιγεις το κινητο και βλεπεις το φακελο skin με υποφακελους τα skins που εχεις περασει. Ε, δημιουργεις εκει νεο υποφακελο με το ονομα του skin που θες και μεσα περνας τα αρχεια του skin!

Link to comment
Share on other sites

Με καποιο προγραμμα file manager πχ leadergl ανοιγεις το κινητο και βλεπεις το φακελο skin με υποφακελους τα skins που εχεις περασει. Ε, δημιουργεις εκει νεο υποφακελο με το ονομα του skin που θες και μεσα περνας τα αρχεια του skin!

Ναι αλλά αν δεν το έχει συνδέσει σε p2k mode,δε θα κάνει δουλειά και πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν δεν το έχει συνδέσει σε p2k mode,δε θα κάνει δουλειά και πάλι...

Σωστος δεν προσεξα οτι και παλι δεν εχει αναγνωριστει σε p2k, απλα οτι δεν δουλευε το προγραμμα:wacko:

 

Λοιπον φιλε αφου αναγνωριζεται το κινητο σαν modem, τοτε αστο συνδεδεμενο και κανε εγκατασταση το rsd lite και τρεξτο, θα διαμορφωσει το κινητο απο μονο του (εκδοση 2.8 δοκιμασμενο). Οπως και να χει ομως ανοιγωντας το rsd lite θα σου πουν τα windows οτι βρεθηκε νεα συσκευη. Εκει δοκιμασε να δωσεις τους drivers

που θα βρεις στον φακελο εγκαταστασης του LeaderGL, δουλευουν σιγουρα.

 

Τελικως οτι προγραμμα θελει p2k mode για να δουλεψει, πριν το ανοιξεις να τρεχεις το rsd lite πρωτα και να το αφηνεις ανοιχτο.

Link to comment
Share on other sites

padia ego pou exo to vex to mayro kai exo q giati dn mstelnei minimimata?spania stelnei,ti prepei na kano?einai megali anagki
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

padia ego pou exo to vex to mayro kai exo q giati dn mstelnei minimimata?spania stelnei,ti prepei na kano?einai megali anagki

Πανε στις ρυθμισεις μηνυματων και εκει που λεει χρηση gprs βαλτο oxi και ξαναδοκιμασε!

Link to comment
Share on other sites

pou,akrivos pao giati dn to vrisko file?

Λοιπον μπες στο μενου τω μηνυματων και πατα το κουμπι επιλογες. Μετα πανε ρυθμισεις>Ρυθμισεις μηνυματων>Ρυθμ.Γραπτων Μην.>Χρηση gprs>και εδω βαλε οχι. Πιστευω να στρωσει ετσι δοκιμασε.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αυτη η επιλογη δεν υπαρχει:( τι αλλο μπορω να κανω?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αυτη η επιλογη δεν υπαρχει:( τι αλλο μπορω να κανω?

Περιεργο που δεν υπαρχει, σ`εμενα υπηρχε εξ`αρχης. Τι να σου πω, ελενξε αν το κεντρο μηνυματων ειναι αποθηκευμενο σωστα και μιας και εχεις q επελεξε χειροκινητα την vodafone. Καθε ποτε κολαει και δεν στελνει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...