Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V3x


satsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτές τις μέρες τελικά θα το πάρω με αναβάθμιση συσκευής απο Vodafone και φυσικά θα βάλω unbranded λογισμικό. Απλά θέλω κάποιον να με βοηθήσει και να μου πεί πώς θα λύσω το πρόβλημα στα μηνύματα που είχε αναφερθεί παλιότερα με τους χαρακτηρές στα Ελληνικά (δεν έγραφες πάνω απο 90 με Ελληνικούς χαρακτήρες στα SMS) και την άρση του χρονικού περιορισμού στην λήψη βίντεο.

Aυτό θα σε βοηθήσει αρκετά.

V3x modding guide από τον Drillgr! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eλεγξες το οδηγό αν είναι σωστός σαν αντιγραφή από το το ΜοtοΧ ?

Ε;Δεν το έχω γράψει εγώ.O drillgr το έχει φτιάξει και μην είσαι προκλητικός σε παρακαλώ.

 

Το παιδί έκατσε και το έγραψε μόνος του. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Eλεγξες το οδηγό αν είναι σωστός σαν αντιγραφή από το το ΜοtοΧ ?

Οτι εχω γραψει το εχω προηγουμενος δοκιμασει σε μενα οποτε δε παιζει "αντιγραφη", μη λεμε οτι θελουμε δεν καθησα να γραψω λαθος πραματα.

 

PS: Thx Bomber21 για την υποστηριξη, ευτυχως που υπαρχουν και ανθρωποι που εκτιμουν και σεβονται.

Link to comment
Share on other sites

To increase photo quaility on a v3x

(this will reduce the compression used when saving photos to transflash card)

EDIT:

seem 004e_0001

offset 48b to 64

offset 4cb to 07

 

Αλλιώς με άλλη τιμή ,οι φωτογραφίες βγαίνουν θαμπές.

 

 

Προσωπικά το έχω αφήσει στο default 5 και οι φωτογραφίες είναι μια χαρά.

 

Επίσης θα ήθελα να πω ότι αυθεντίες στη "διαμόρφωση" του λογισμικού Motorola δεν υπάρχουν και δεν μπορούν να υπάρχουν. Οι αλλαγές που κάνουμε στα κινητά μας κινούνται στα όρια της νομιμότητας ή και τα ξεπερνούν. Επομένως το πιο σημαντικό είναι να τονίζεται πάντα ότι σε κάθε περίπτωση υπάρχει κίνδυνος αποτυχίας, που μπορεί να φτάνει μέχρι και την καταστροφή του κινητού.

Επομένως είναι στην κρίση του καθενός αν θα ακολουθήσει τις συμβουλές κάποιου και τι ρίσκα θα πάρει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kserei kaneis kanena site me free themes kai java games gia to v3x???Tha me voithousate polu..Thnx

Games μπορεις να βρεις σε αυτο το site.

 

edit: Δες το site που σου προτυνει ο bomber21 και για οδηγο πως να τα περασεις ψαξε στο site της υποφραφης!

Link to comment
Share on other sites

kserei kaneis kanena site me free themes kai java games gia to v3x???Tha me voithousate polu..Thnx

 

Για ''themes'' (skins) : http://www.rasputin007.co.uk/

Link to comment
Share on other sites

τα off topic posts αφαιρέθηκαν...garry_kokkin σε παρακαλώ πολύ να μην είσαι προκλητικός-ερριστικός με τον κόπο που κάνουν κάποιοι ώστε να βοηθήσουν κάποιους άλλους...κανείς δεν είναι τέλειος και ξέρουμε όλοι ότι την τελική ευθύνη την έχουμε όλοι όσοι ρισκάρουμε να ''πειράξουμε'' το κινητό μας...

δεν χρειάζεται να απαντήσει κανείς για το συγκεκριμένο θέμα..!

συνεχίζουμε on topic please...καλημέρα σε όλους...:)

thanks..;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,όπως θα έχεις δεί,αποφεύγω να μετέχω συχνά στο thread για λόγους που έχουν αναφερθεί σε προηγούμενα post ,με "πρωταγωνιστές" ίδιες καταστάσεις.

 

-Αλλο θέμα κάθε ρίσκο (όπως όλα στην ζωή μας σε αποφάσεις) ,άλλο οι ανακρίβειες (όταν εύκολα μπορούν να ελεχθούν),άλλο θέμα ο κόπος όλων όσων γράφουν να πάρουν απάντηση (και όπως έχω πεί κατά καιρούς είναι σεβαστός) σε όποια πραγματική απορία ,και άλλο θέμα όλοι αυτοί που επιζητούν ή δίνουν την "εύκολη" ερώτηση ή απάντηση,σ'όλους τους υπόλοιπους ,να λέμε "παρόμοια" πράγματα κάθε 10 σελίδες,για λόγους που μόνο αυτοί ξέρουν.

 

Συμφωνώ,κανείς δεν είναι τέλειος,αλλά αξιόπιστος είναι πολύ πιό εύκολο να είναι,όταν υπάρχουν τόσες δυνατότητες ενημέρωσης,και οποιαδήποτε διαφωνία ή πρόταση,πρέπει πρώτα ν'ορίζεται στα πλαίσια "αποδείξεων" μέσω αυτών των δυνατοτήτων,με αναφορά σ'επιλογές πότε πετυχαίνει ή αποτυγχάνει κάτι ,και μετά από την δική μας εμπειρία ή γούστο,να καταλήγει σε είδος πρότασης για κάτι ,ειδικά και όταν κανείς δεν αναφέρει αν εχει ειδικές γνώσεις από την επιστήμη του ή εργασία του,σε κάποια απάντηση που δίνει (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν μπορεί να κάνει λάθος κάποτε).

 

Τώρα αν τίθεται πλάγια το θέμα,να γράφει κανείς ότι θέλει,στα πλαίσια της ελευθερίας έκφρασης, προσωπικά δεν με αφορά σε ειδικά thread,και γι'αυτό δεν μετέχω πια εδώ συχνά,όπως ανέφερα αρχικά,ειδικά όταν όλα ξεκινούν από τα γνωστά συγκεκριμένα forum,που κάποιοι έχουν πιό ειδικές γνώσεις και ειδική σχέση με Motorola,και οι απαντήσεις τους στις ερωτήσεις,συνήθως είναι πιό υπεύθυνες.

 

Φιλικά πάντα

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το έχω αφήσει στο default 5 και οι φωτογραφίες είναι μια χαρά.

 

Aν διαβάσεις σχετικά,στις νέες εκδόσεις "πειρατικών" λογισμικών 85.9x που κυκλοφορούν,δεν έχει νόημα,καθώς η ποιότητα των φωτό δεν επηρεάζεται πια από την συμπίεση.

 

Επίσης θα ήθελα να πω ότι αυθεντίες στη "διαμόρφωση" του λογισμικού Motorola δεν υπάρχουν και δεν μπορούν να υπάρχουν.

 

Αυθεντίες δεν υπάρχουν,αλλά κάποιοι πάντα θα γνωρίζουν κάτι παραπάνω,ειδικά όταν έχει αναφερθεί σε κάποια forum ,κάποιοι ότι έχουν σχέση με Μotorola, και φαίνεται εύκολα πως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα με το bluetooth μου. Οταν το πρωτοπηρα το συνδεσα μια χαρα με το μοτο. Μετα το συνδεσα με μια δευτερη συσκευη νοκια. Τωρα που θελω να το ξανασυνδεσω με το μοτο μου μου βγαζει αδυνατη η συνδεση. Μπορει κανεισ να βοηθησει ? Ευχαριστω
http://www.myphone.gr/forum/image/monica-bellucci1-s.gif
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έφυγε από την μνήμη-Κάνε ανίχνευση ξανά ,ρύθμισε συνεχής επικοινωνία του ΒΤ ,και ξανά συντονισμό με τη νέα συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση ...

 

Ένα mp3 ολόκληρο στο κινητο ακούγεται σαν ήχος μια χαρα . Το κινητό όπως θα γνωριζεται περιέχει μέσα και το πρόγραμμα για να μεταφέρεις απο το pc αρχεία και ανάποδα .

Μέσα σε αυτό λοιπόν περιέχεται μια επιογή για "μονταζ" ήχου . Όταν λοιπόν μοντάρω κάποιο mp3 κομμάτι (που αν δεν το μονταρω παιζει μια χαρα) και στην συνέχεια το ανεβάζω στο κινητό , το mp3 αυτό ακουγεται σαν ηχογραφιση :confused: . Γιατι συμβαίνει αυτό ?το εχει πάθει καποιος άλλος ?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση ...

 

Ένα mp3 ολόκληρο στο κινητο ακούγεται σαν ήχος μια χαρα . Το κινητό όπως θα γνωριζεται περιέχει μέσα και το πρόγραμμα για να μεταφέρεις απο το pc αρχεία και ανάποδα .

Μέσα σε αυτό λοιπόν περιέχεται μια επιογή για "μονταζ" ήχου . Όταν λοιπόν μοντάρω κάποιο mp3 κομμάτι (που αν δεν το μονταρω παιζει μια χαρα) και στην συνέχεια το ανεβάζω στο κινητό , το mp3 αυτό ακουγεται σαν ηχογραφιση :confused: . Γιατι συμβαίνει αυτό ?το εχει πάθει καποιος άλλος ?:worry:

Όταν το ''μοντάρεις'' ίσως κατεβάζει το bitrate.

Link to comment
Share on other sites

Mα καλά είναι δυνατόν να συμβαίνει αυτό ? αφού η συγκεκριμέη επιλογή για "μονταζ" υπάρχει για αυτο το λόγω...:worry: :worry:

 

Τι να πώ δεν ξέρω...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατεβάζει το bitrate για να συμπιέσει ακόμα περισσότερο το αρχείο και να εξοικονομήσει χώρο στη συσκευή.

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι αφού ολοκληρώσεις το "μονταζ" να το αποθηκεύσεις στον υπολογιστή και μετά μέσω του file transfer να το περάσεις στο κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

θα αναφερθώ σε δύο μόνιμα προβλήματα του v3x.

1ον. Τα ξαφνικά restart με το γνώριμο "How are you?" θα εξαφανιστούν διά μαγείας εάν απενεργοποιήσετε την εξεικονόμηση μπαταρίας. Δεν είναι restart αλλά κάτι σαν το "sleep" τον υπολογιστών. (Ρυθμίσεις->Αρχικές ρυθμίσεις->Οικονομία μπαταρίας->Όχι)

 

2ον. Πατώντας το εισερχόμενες κλείσεις ή εξερχόμενες ή αναπάντητες μας πάει στην αρχική εικόνα του κινητού. Το μόνο που πρέπει να κάνετε είναι να πάτε στις επαφές και να δείτε σε ποιά ή ποιές επαφές κάνει το ίδιο όταν την επιλέξετε. Δηλαδή πατώντας πάνω σε μία επαφή μας πάει στην αρχική εικόνα. Διαγράφεις την συγκεκριμένη/ες επαφή/ές και λύνετε το πρόβλημα. Κάποια αστοχία υπάρχει όταν προσθέτεις νέα επαφή και μερικές φορές δημιουργείται το γνωστό πρόβλημα με τις κλείσεις. Ούτε ολική διαγραφή ούτε ολική επαναφορά αλλά ούτε όπως διάβασα από ένα φίλο, εναλλαγή της κάρτας sim.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Υ.Γ.

Καλό θα ήταν (νομίζω) να συμαζευτούν κάπως όόόόόλες αυτές οι σελίδες σε μία ενότητα σαν faq γιατί είναι τρομερά δύσκολο και χρονοβόρο να διαβάσεις όλο το περιεχόμενο τους για να δείς εάν αυτό που θέλεις να ρωτήσεις το έχει ρωτήσει κάποιος άλλος.

Link to comment
Share on other sites

1) Ανάλογα την έκδοση λογισμικού -Στις τελευταίες non branded ή τις πειρατικές του Ιnternet,δεν φαίνεται να υπάρχει πια το προβλημα-Σε κάθε περίπτωση άμα πλήρως ξεφορτίζεις και επαναφορτίζεις κλειστό το κινητό δεν υπήρχε (χονδρικά) πρόβλημα,εκτός με απότομες εξόδους από λειτουργίες της συσκευής με αναδίπλωση του καπακιού της συσκευής .

 

2) Δεν καταλαβαίνω τι ενοοείς,και ποιό είναι πρόβλημα.Η ταξινόμιση γίνεται με την συχνότητα χρήσης στις κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

2) Δεν καταλαβαίνω τι ενοοείς,και ποιό είναι πρόβλημα.Η ταξινόμιση γίνεται με την συχνότητα χρήσης στις κλήσεις.

 

Αναφέρεσε σε 'μένα? Δεν μίλησε κανείς για ταξινόμηση. Για άλλο πράγμα έχω γράψει...

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιόν λες ν'αναφέρομαι με άμεση απάντηση μετά την δική σου ;

Δεν μπορώ να καταλάβω ποιό είναι το πρόβλημα στην β' περίπτωση που αναφέρεις και τι θες να πετύχεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω ποιό είναι το πρόβλημα στην β' περίπτωση που αναφέρεις.

 

Το πρόβλημα που παρουσιάζετε σε πολλά τηλέφωνα v3x είναι ότι όταν πας στις κλήσεις>εισερχόμενες ή εξερχόμενες και επιλέγεις να τις δείς ,να βγαίνει από το μενού και να σε γυρνάει στο desktop (να το πω έτσι). Είμουν πολύ σαφής.

 

 

και τι θες να πετύχεις.

 

Τι τι θέλω να πετύχω? Θέλω να πετύχω την λύση του προβλήματος. Δεν μπορώ να σε καταλάβω...

Link to comment
Share on other sites

Πατώντας το εισερχόμενες κλείσεις ή εξερχόμενες ή αναπάντητες μας πάει στην αρχική εικόνα του κινητού. Το μόνο που πρέπει να κάνετε είναι να πάτε στις επαφές και να δείτε σε ποιά ή ποιές επαφές κάνει το ίδιο όταν την επιλέξετε. Δηλαδή πατώντας πάνω σε μία επαφή μας πάει στην αρχική εικόνα. Διαγράφεις την συγκεκριμένη/ες επαφή/ές και λύνετε το πρόβλημα. Κάποια αστοχία υπάρχει όταν προσθέτεις νέα επαφή και μερικές φορές δημιουργείται το γνωστό πρόβλημα με τις κλείσεις. Ούτε ολική διαγραφή ούτε ολική επαναφορά αλλά ούτε όπως διάβασα από ένα φίλο, εναλλαγή της κάρτας sim.

 

Το προβλημα στο οποιο αναφερεσαι φιλε μου ειναι το γνωστο corruption των επαφων. Στα καινουργια unbranded λογισμικα και πιστευω και στα νεα που εχει η vodafone εχει λυθει το θεμα. Το αντιμετωπιζα και γω παλαιοτερα και ηταν εξαιρετικα σπαστικο. Μια ας το πεις λυση εκτος του οτι να ψαξεις πια επαφη ειχε γινει corrupt ηταν να βγαλεις και να βαλεις αλλη καρτα sim.

 

Γενικως αν κανεις ενα update το κινητο θα λυθουν τα προβλημματα αυτα!

Link to comment
Share on other sites

Αν έψαχνες,το θέμα αφορά συσκευές πρίν 3/2006 και όχι σε όλες τις περιπτώσεις.

Ομως αν αγόρασες προσφατα το κινητό,το πρόβλημα δεν υφίσταται,γιατί σίγουρα έχει προσφατη έκδοση firmware ,οπότε μάλλον κάτι άλλο φταίει....Πάντως η αναβάθμιση πάντα βοηθά και θεωρείται αυτονόητη-Συνήθως στα νέα post, πάντα μιλάμε για προβλήματα σε πρόσφατες εκδόσεις-Δεν μπορεί κανείς να θυμάται τι έχει γίνει πριν 8 μήνες και αν είχε αντιμετωπίσει ίδιο πρόβλημα.

-Kαλό λοιπόν είναι να λέμε με ποιά έκδοση λογισμικού έχουμε τα προβλήματα,για να μην γίνονται παρανοήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...