Jump to content

Αγορά κινητού μέχρι 150€


d_nikolaos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

 

Θα ήθελα την γνώμη σας για κινητό μέχρι περίπου 150€, δι-καρτο, με μεγάλη αυτονομία.

Επίσης να έχει όσο το δυνατό μεγαλύτερα γράμματα στις 5 ίντσες γιατί θα είναι για τον πατέρα μου.

Τώρα έχει ένα turbo-x A2 του οποίου η οθόνη και το touch είναι επιεικώς απαράδεκτα και πριν το Lenovo P1m του οποίου του έσπασε η οθόνη.

 

Μέχρι στιγμής έχω δει το redmi 4 και το meizu M3s.

 

Η αγορά θα γίνει από skroutzομάγαζο εκτός και αν υπάρχει κάτι που να συμφέρει περισσότερο η αγορά του από φυσικό κατάστημα της Θεσσαλονίκης.

Link to comment
Share on other sites

Λεγοντας μεγαλη αυτονομια ποση περιπου; ενας φιλος εχει το xiaomi redmi 3,και εχει πολυ μεγαλη αυτονομια. Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Το turbo-x που έχει τώρα με λίγο browsing την μέρα του βγάζει 2 μέρες, αλλιώς μόνο με κλείσεις περίπου 4 με 5.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα είναι η αυτονομία του..Μια χαρα είναι και ο επεξεργαστής στην καθημερινότητα..Γιατί θα παίζει gangstar vegas ο πατέρας σού :D ;
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν ξέρεις πως μπορεί να του την γυρίσει!

 

Χαχαχα..Πάντως φίλε μου περα απο την πλάκα βγηκε καλο τηλεφωνακι..Γενικα η σαμσουνγκ παίζει μπάλα μόνη τής σε ολες της Κατηγορίες συσκευων..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου,

Η καλύτερη συσκευή που μπορέις να αποκτήσεις με budget έως 150€ είναι:

Xiaomi Redmi 3s.

Θετικά:

•To πιο ντιζαινάτο κινητό της κατηγορίας του

•Μικρό και κομψό

•Τεράστια αυτονομία

•Πολύ καλή απόδοση επιδόσεων/τιμής

•Καλή κάμερα

Αρνητικά

•2GB RAM και MIUI 8.0 δεν είναι ο καλύτερος συνδιασμός

•Μικρά προβλήματα υπερθέρμανσης

Link to comment
Share on other sites

Τα Xiaomi έρχονται με εγκατεστημένη την Ελληνική Rom και η εγγύηση καλύπτετε απο το επίσημο σερβις στην Ελλάδα εφόσον την συσκευή το πάρεις απο ελληνικό κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

Τα Xiaomi έρχονται με εγκατεστημένη την Ελληνική Rom και η εγγύηση καλύπτετε απο το επίσημο σερβις στην Ελλάδα εφόσον την συσκευή το πάρεις απο ελληνικό κατάστημα.

 

Κάτι το οποίο υπερβαίνει τα 150 ευρώ που γράφει ο συμφορουμίτης άρα το xiaomi θα έρθει στην καλύτερη με κάποια επίσημη global rom ή στην χειρότερη ( ανάλογα που το πάρεις ) με κάποια πειραγμένη την οποία θα πρέπει να αλλάξεις.

Εγγύηση αν δεν πάρεις το ελληνικο στα 190 και το πάρεις απ'εξω που βρίσκεται στα χρήματα σου θα έχεις μόνο απ΄το site/κατάστημα που το πήρες αλλά υπάρχει ο χρόνος του πήγαινε-έλα στην Κίνα.

 

Για μένα αν δεν θες να ασχολείσαι με την συσκευή του πατέρα σου ανέβα στα χρήματα και πάρε το redmi 3s ελληνικό ( όχι από skroutz δηλαδή αλλά από γερμανό/κωτσόβολο και you.gr ).

 

Eγώ θα σου πρότεινα το Motorola Moto G4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

 

 

Θα ήθελα την γνώμη σας για κινητό μέχρι περίπου 150€, δι-καρτο, με μεγάλη αυτονομία.

 

Επίσης να έχει όσο το δυνατό μεγαλύτερα γράμματα στις 5 ίντσες γιατί θα είναι για τον πατέρα μου.

 

Τώρα έχει ένα turbo-x A2 του οποίου η οθόνη και το touch είναι επιεικώς απαράδεκτα και πριν το Lenovo P1m του οποίου του έσπασε η οθόνη.

 

 

 

Μέχρι στιγμής έχω δει το redmi 4 και το meizu M3s.

 

 

 

Η αγορά θα γίνει από skroutzομάγαζο εκτός και αν υπάρχει κάτι που να συμφέρει περισσότερο η αγορά του από φυσικό κατάστημα της Θεσσαλονίκης.

 

Κοίτα σε αυτά τα λεφτά δε νομίζω ότι έχεις πολλές επιλογές.

 

Υπάρχει το Samsung j5 2016 που ειναι στα 160-170 και εσύ θα κρίνεις αν αξίζει να υπερβεις το μπατζετ για αυτά που προσφέρει.

 

Είναι τα lg x power και x screen στα 150-160 και 120-130 αντίστοιχα που δεν έχω ιδέα για την συμπεριφορά των lg με 2γβ ταμ.

 

Και τέλος το moto g4 play στα 130+-.

 

Εγώ θα πρότεινα μότο καθώς φαντάζει η καλύτερη οικονομική λύση για τη χρήση που προορίζεται αλλα it's your choice.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό όμως το λιγότερο κοντά στα 170€ βγαίνει

 

Ναι αλλά πολύ καλύτερη αυτονομία απ'το j5 και καθαρό android κι όχι miui που ειδικά από skroutz θα μπλέξεις με roms.

Link to comment
Share on other sites

Motorola και απο μενα!

Αν δεν του αρεσει να γαργαλαει το τηλ καθε λιγο (internet-παχνιδια) και μπορει να γινει μια υποχωρηση στην μπαταρια, θα προτεινα το Huawei P8 Lite. 3 μερες θα βγαζει πιστευω..

Link to comment
Share on other sites

Το P8 έχει μικρή μπαταρία και έχει συνηθίσει να φορτίζει το κινητό το πολύ 2 φορές την εβδομάδα. Μάλλον για J5 πάμε και θα ψάξω μπας και βρω καμιά καλή τιμή.
Link to comment
Share on other sites

To honor 7 lite τι λέει σαν κινητό; Γιατί το έβγαλε προσφορά το Plaisio σε τιμή skroutz.

 

Όλα τα huawei έχουν μεγαλο δείκτη sar λόγω διπλής κεραίας..Απλά για να το ξέρεις..Εγω θα ξανα πω j5.

Link to comment
Share on other sites

Σ αυτά τα χρήματα εννοείται redmi 3s. Ειδικά αφού θέλουμε κι αυτονομία. Πήρα ενα χρυσο πριν ενα μηνα απο σκρουτζ. Φυσάει..

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...