Jump to content

Δείξτε το φωτογραφικό σας ταλέντο! (Smartphone Photos)


x_vagos_x
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ Γιώργο άλλα είσαι υπερβολικος.δεν γνωριζω ούτε τους βασικούς κανονες της φωτογραφίας.απλα τραβάω.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτή είναι η ουσία της φωτογραφίας.. Έχουμε χαθεί και αναλωθεί στα τεχνικά σημεία και χάσαμε το νόημα..

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να μάθω λίγα τεχνικά.μου φάνηκαν βουνό και τα παράτησα.ας είναι καλά ένας φίλος μου που έχει σπουδάσει φωτογραφία,και μου είπε δύο τρία πολύ βασικά πράγματα.στα υπόλοιπα μου φάνηκαν πάρα πολύ δύσκολα και παρά πολλά.οποτε αποφάσισα να συνεχίσω με αυτά τα λίγα που εμαθα.ενω έλεγα να πάρω μηχανή δεν το εκανα.πιστευω ότι θα μου φανεί δύσκολο και θα την βαρεθω.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να μάθω λίγα τεχνικά.μου φάνηκαν βουνό και τα παράτησα.ας είναι καλά ένας φίλος μου που έχει σπουδάσει φωτογραφία,και μου είπε δύο τρία πολύ βασικά πράγματα.στα υπόλοιπα μου φάνηκαν πάρα πολύ δύσκολα και παρά πολλά.οποτε αποφάσισα να συνεχίσω με αυτά τα λίγα που εμαθα.ενω έλεγα να πάρω μηχανή δεν το εκανα.πιστευω ότι θα μου φανεί δύσκολο και θα την βαρεθω.

 

 

Δεν τα λες και σε εμάς μπας και βγάλουμε καμία αξιόλογη ή φοβάσαι μην σε εκθρονίσουμε; :)

Link to comment
Share on other sites

εκθεση βασικά. μου είπε για iso,έκθεση και τετοια.φαντασου ούτε αυτά δεν ήξερα.απλα ξεκίνησα να παίζω με την έκθεση την μέρα.και με το iso και την εκθεση την νύχτα.δεν πιστεύω ότι βγάζω τις καλυτερες.υπαρχουν πολυ καλύτεροι εδώ μέσα από εμενα.και στην λήψη και στην επεξεργασια.μου είπε και κάποια άλλα ποιο πολύπλοκα αλλά μου φάνηκαν πυρηνική φυσική.μετα από πέντε λεπτά δεν θυμόμουν τίποτα.του είπα να μην παιδευεται.θα παίζω λίγο με τις ρυθμίσεις και αυτό είναι. Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

ξερω τι λεω σπυρο δεν τα πεταω για χαβαλε , αποδειξη ξανα και η τελευταια σου , εαν σου ηταν ευκολα τα iso shutter speed το edit θα τα ειχες ειδη κανει , οποτε συνέχισε να κανεις αυτο που σου βγαινει ευκολα .

πχ εγω ισιώνω κροπαρω και καδραρω και κανω edit μια φωτογραφια στα βασικα της στο ποδι πλεον , ενω ξερω σε γενικες γραμμες τις ρυθμισεις που θα χρειαστουν πριν βγαλω την φωτογραφια ( σε πλαισια ερασιτεχνικα ) , εγω ομως δε θα εβλεπα φωτογραφια στον ανεμιστηρα ουτε θα εβλεπα την γατα μπροστα απο το παραθυρο να τεντωνει για να φτιαξω μια θαυμασια black/white με εντονη αντιθεση φωτογραφια .

δεν δινεις σημασια σε καμμενα λευκα σε σκοτεινα και τετοια , απλα βαρας εικονες , εγω βλεπω μια ελευθερια σε ολο αυτο και ικανοποιηση , θα ηθελα να εχω και εγω λιγο .

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία Γιώργο βγήκε βιαστικά.ηταν ξαπλωμένος ο γατούλης.μεχρι να βγάλω το κινητό να τραβήξω σηκώθηκε.αλλη πόζα ήθελα να βγάλω είναι και θέμα τύχης.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία Γιώργο βγήκε βιαστικά.ηταν ξαπλωμένος ο γατούλης.μεχρι να βγάλω το κινητό να τραβήξω σηκώθηκε.αλλη πόζα ήθελα να βγάλω είναι και θέμα τύχης.

 

..πάντως αυτή η ποζα βγήκε καταπληκτική!

Πολλά μπράβο!:)

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

note 10 plus auto με λιγο ζουμ.

 

 

 

50003532043_2d4ffd8d33_c.jpg20200613_194303 by george aravantinos, on Flickr

Πω πω ...... Σαν τα μαρμάρινα λιοντάρια έξω από τα ανάκτορα!!!

 

Huawei mate 20 pro

Link to comment
Share on other sites

Off topic.ειναι αδέσποτος ο γατουλης;φαίνεται σαν να έχει θέμα με τα αυτακια του.δεν μπορώ να δω καλά βέβαια γιατί δεν έχω οθόνη pc.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Off topic.ειναι αδέσποτος ο γατουλης;φαίνεται σαν να έχει θέμα με τα αυτακια του.δεν μπορώ να δω καλά βέβαια γιατί δεν έχω οθόνη pc.
Νομίζω κάποιες ράτσες γατιών, τα έχουν έτσι τα αυτιά τους. Scottish fold.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Lumia 950+Black app

..κατι σταγόνες στην τριανταφυλλιά..

49961216841_a8925b7e9a_k.jpgdrops!....drops!.....drops! BLACK_1_6_2020 3_40_13 μμ by jon jon (mobile pics)..BUSY, on Flickr

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

Lumia 950+Black app

..κατι σταγόνες στην τριανταφυλλιά..

49961216841_a8925b7e9a_k.jpgdrops!....drops!.....drops! BLACK_1_6_2020 3_40_13 μμ by jon jon (mobile pics)..BUSY, on Flickr

Αυτό το Black App γιατί δεν βγάζει τις λεπτομέρειες της φωτογραφίας;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Off topic.ειναι αδέσποτος ο γατουλης;φαίνεται σαν να έχει θέμα με τα αυτακια του.δεν μπορώ να δω καλά βέβαια γιατί δεν έχω οθόνη pc.

 

αδεσποτος ειναι δεν εχει καποια κορδελα . ισως ομως τον ταιζουν εκει στην γειτονια. διοτι ξερει απο κοσμο. μετα την φωτο τον χαιδεψα και καθοτανε χαλαρος.

σορυ για το οφτοπικ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το Black App γιατί δεν βγάζει τις λεπτομέρειες της φωτογραφίας;

Η εφαρμογή αυτή δυστυχώς δεν αφήνει το exit...

Πάντως η αρχική είχε χρόνο έκθεσης 1/100 sec και ISO 50

Έφαγε και λίγο crop και έτσι από 19mp έγινε 13mp

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

Lumia 950+Black app

..κατι σταγόνες στην τριανταφυλλιά..

r

 

άψογη Γιάννη μπράβο!

μια βόλτα στη νεα παραλία Θεσσαλονίκης.. mi8 με gcam χωρίς επεξεργασία

 

50010172456_6c27cd6b56_z.jpgIMG_20200615_205522 by vasilis poun, on Flickr

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

άψογη Γιάννη μπράβο!

μια βόλτα στη νεα παραλία Θεσσαλονίκης.. mi8 με gcam χωρίς επεξεργασία

 

50010172456_6c27cd6b56_z.jpgIMG_20200615_205522 by vasilis poun, on Flickr

 

Ευχαριστώ Βασίλη!

Πολύ ομορφη και με ωραία χρώματα και αυτή!

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...