Jump to content

Δείξτε το φωτογραφικό σας ταλέντο! (Smartphone Photos)


x_vagos_x
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ ωραια! Αυτό το φίλτρο κάνει την διαφορά.
Είναι ο μόνος λόγος που δεν έχω αλλάξει το mate 10 pro. Βασικό στις φώτο χρησιμοποιώ το note 8 και σε τέτοιες περιπτώσεις το mate.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραια! Αυτό το φίλτρο κάνει την διαφορά.

 

σ ευχαριστώ.. και μενα ειναι το αγαπημένο μου

 

Είναι ο μόνος λόγος που δεν έχω αλλάξει το mate 10 pro. Βασικό στις φώτο χρησιμοποιώ το note 8 και σε τέτοιες περιπτώσεις το mate.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

λογικά στο mate θα είναι ακόμα πιο εντυπωσιακό το αποτέλεσμα

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

 

φοβερη.. σηκώνει εντονη επεξεργασία με τέτοιο ουρανό που έπιασες

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους για τα αριστουργήματα, παιδιά.

 

Εξαιρετικά δείγματα του mate10 pro.

Ευχαριστώωωω :)

 

σ ευχαριστώ.. και μενα ειναι το αγαπημένο μου

 

λογικά στο mate θα είναι ακόμα πιο εντυπωσιακό το αποτέλεσμα

 

Όντως εντυπωσιακό το Silky Water πάντα. Τις επόμενες μέρες θα το δοκίμασω, όταν παραλάβω και το manfrottο που έβαλες link μερικά Posts παραπάνω ;) Παράγγειλα το clamp και το τριποδάκι μαζί να διώξω το τύπου χταπόδι από τα Jumbo που έχω ως τώρα και με 1 μποφόρ κάνει πέρα δώθε :P

 

Δεν θα έλεγα πως είναι πιο εντυπωσιακό λόγω OIS. Προσωπικά σε κάποιες φωτό που δοκίμασα το εφέ (οχι σε νερό, ήθελα να τραβήξω κόσμο να κινείται για 2-3 δευτερόλεπτα να δω πώς χάνεται η κίνηση λόγω long exposure), αλλά παρ' ότι έχει OIS κατέγραψε και κίνηση σε όλο το κάδρο όταν η δαχτυλούμπα μου πίεσε το stop... Δηλαδή και ένα χιλιοστό να κουνηθεί η συσκευή καταστρέφεται η φωτογραφία, βγαίνει όλο το κάδρο κουνημένο.

 

Τα υπόλοιπα με τον καιρό θα τα δοκιμάσω σιγά σιγά...

 

Huawei Mate 10 Pro - Snapseed:

26933302708_3bf39f5e1e_c.jpgUpside down by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικη zerokill, πολύ δυνατό το Mate 10 pro!

 

Don't mess with oneplus 5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα γνωριζει κανεις που βρισκεται αυτο το μερος γιατι θελω να το φωτογραφισω?

 

https://imgur.com/a/BnvE2

 

ευχαριστω

 

Απ' ότι φαίνεται είναι κάπου στου Ψυρρή... Το έχουν πολλά ξένα blogs αλλά κανείς δεν δίνει ακριβή τοποθεσία. Απλά περιγράφουν τη βόλτα τους γύρω απ' το μοναστηράκι και κάποιοι λένε ότι είναι στου Ψυρρή (οι δυο τελευταίοι στη λεζάντα της συγκεκριμένης φωτό αν παρατηρήσεις".

 

Γενικά στου Ψυρρή νομίζω έχει πολλά μέρη για urban φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίες φωτογραφίες παιδιά , Άλεξ η φωτο σου ειναι μια και μια , όντως η φώτο του note8 με λίγη επεξεργασία θα γίνει πολύ ωραία Όχι ότι τώρα δεν ειναι, πολύ ωραίο κάδρο , vagos πολύ ωραία abstract φώτο, εχθές το βράδυ πήγα να φωτογραφίσω milky way με την mirrorless και έβγαλα και μερικές με το G4 μόλις βρω λίγο χρόνο να της περάσω από Lightroom Γιατί είναι γεμάτες θόρυβο θα ανεβάσω δείγματα ! Edited by asamoa1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα γνωριζει κανεις που βρισκεται αυτο το μερος γιατι θελω να το φωτογραφισω?

 

 

 

https://imgur.com/a/BnvE2

 

 

 

ευχαριστω

 

 

 

Αριστοφάνους 17, Αθήνα, αμφιβάλλω αν μπορείς να εισέλθεις

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αριστοφάνους 17, Αθήνα, αμφιβάλλω αν μπορείς να εισέλθεις

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ωραίος! (όντως, εκεί ειναι! street view από gmaps: εδώ)

 

jimzak όμορφο μέρος. πού είναι αυτό; Χάνια ή Χανιά;

Edited by x_vagos_x
Link to comment
Share on other sites

Αριστοφάνους 17, Αθήνα, αμφιβάλλω αν μπορείς να εισέλθεις

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Λογικα ουτε αυτοι μπαινουν? Και τα τοσα σκουπιδια και γκραφιτι ποιος τα εχει κανει?

 

Ευχαριστω πολυ παιδια για τις πληροφοριες που μου δωσατε

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! (όντως, εκεί ειναι! street view από gmaps: εδώ)

 

jimzak όμορφο μέρος. πού είναι αυτό; Χάνια ή Χανιά;

 

Σε ευχαριστώ! Λιβαδειά είναι στις πηγές της Κρύας/μαντείο Τροφωνίου.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα ουτε αυτοι μπαινουν? Και τα τοσα σκουπιδια και γκραφιτι ποιος τα εχει κανει?

 

 

 

Ευχαριστω πολυ παιδια για τις πληροφοριες που μου δωσατε

 

 

 

Η αριστοφανους είναι πλέον μια σχεδόν εγκαταλελειμμένη οδός, τα κτίρια αυτά προσφέρονται για άστεγους ή ναρκομανείς, λογικά θα υπάρχει κάποια είσοδος από κάποιο ακάλυπτο χώρο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Όντως εντυπωσιακό το Silky Water πάντα. Τις επόμενες μέρες θα το δοκίμασω, όταν παραλάβω και το manfrottο που έβαλες link μερικά Posts παραπάνω ;) Παράγγειλα το clamp και το τριποδάκι μαζί να διώξω το τύπου χταπόδι από τα Jumbo που έχω ως τώρα και με 1 μποφόρ κάνει πέρα δώθε :P

 

Δεν θα έλεγα πως είναι πιο εντυπωσιακό λόγω OIS. Προσωπικά σε κάποιες φωτό που δοκίμασα το εφέ (οχι σε νερό, ήθελα να τραβήξω κόσμο να κινείται για 2-3 δευτερόλεπτα να δω πώς χάνεται η κίνηση λόγω long exposure), αλλά παρ' ότι έχει OIS κατέγραψε και κίνηση σε όλο το κάδρο όταν η δαχτυλούμπα μου πίεσε το stop... Δηλαδή και ένα χιλιοστό να κουνηθεί η συσκευή καταστρέφεται η φωτογραφία, βγαίνει όλο το κάδρο κουνημένο.

 

 

Aν θέλεις ενεργοποίησε τη λειτουργία glove απο την έξυπνη βοήθεια.. θεωρητικά είναι πιο ευαίσθητο στην αφή αρα θα χρειαστεί να πιέσεις λιγότερο την οθόνη για το stop και θα γλιτώσεις κούνημα

Αναμένουμε δείγματα λοιπον;)

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

LG G4 Θόρυβος θόρυβος θόρυβος και κάπου στο βάθος milky way :lol::lol: δεν είναι καλή φωτογραφία απλά την έβαλα να δούμε τη ψάρια πιάνει :D

26939182678_b72efb5d64_o.jpg20180314_035450 by Χρηστος Παλαντζας, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Oneplus 5 Snapseed edited

 

39914429165_75b6ef2251_c.jpgSnapseed edited by John, on Flickr

 

Don't mess with oneplus 5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

IMG_20180313_160440-01

 

Snapseed

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους για τα αριστουργήματα, παιδιά.

 

 

Ευχαριστώωωω :)

 

 

 

Όντως εντυπωσιακό το Silky Water πάντα. Τις επόμενες μέρες θα το δοκίμασω, όταν παραλάβω και το manfrottο που έβαλες link μερικά Posts παραπάνω ;) Παράγγειλα το clamp και το τριποδάκι μαζί να διώξω το τύπου χταπόδι από τα Jumbo που έχω ως τώρα και με 1 μποφόρ κάνει πέρα δώθε :P

 

Δεν θα έλεγα πως είναι πιο εντυπωσιακό λόγω OIS. Προσωπικά σε κάποιες φωτό που δοκίμασα το εφέ (οχι σε νερό, ήθελα να τραβήξω κόσμο να κινείται για 2-3 δευτερόλεπτα να δω πώς χάνεται η κίνηση λόγω long exposure), αλλά παρ' ότι έχει OIS κατέγραψε και κίνηση σε όλο το κάδρο όταν η δαχτυλούμπα μου πίεσε το stop... Δηλαδή και ένα χιλιοστό να κουνηθεί η συσκευή καταστρέφεται η φωτογραφία, βγαίνει όλο το κάδρο κουνημένο.

 

Τα υπόλοιπα με τον καιρό θα τα δοκιμάσω σιγά σιγά...

 

Huawei Mate 10 Pro - Snapseed:

26933302708_3bf39f5e1e_c.jpgUpside down by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

Τριποδάκι με ασύρματο bluetooth χειριστήριο!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...