Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απο το site της ΗΡ θα γινει πιο γρηγορα σε σχεση με moduslink?

 

Σε κάθε περίπτωση η moduslink αναλαμβάνει την παραγγελία.

Η διαφορά για τα HP είναι ότι αντί για το link

http://upgradeweb.moduslink.com/Vista

που ισχύει για όλους τους κατασκευαστές, χρησιμοποιείς το:

http://upgradeweb.moduslink.com/Vista/HP

Link to comment
Share on other sites

Δεν επικοινωνείς με τον κατασκευαστή (Toshiba), κάνεις κατευθείαν την αίτηση στο site της Moduslink. :!:

 

 

 

Γιατί ρωτάτε συνέχεια το ίδιο ενώ το έχουμε γράψει ξεκάθαρα τόσες φορές; :worry:

paidia sto site tis microsoft leei oti xrewnese 22 euro.isxiei auto?den mporeis na to pareis dwrean?exw laptop acer

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα πηρα το HP nw8440 και αντιμετοπιζω το εξης προβλημα. Το λαπτοπ ειτε ενσυρματα ειτε ασυρματα εχει προβληματα με τη συνδεση του στο ιντερνετ. Ανοιγει σελιδες μονο με ΙΕ, εχει πολυ αργο νταουνλοαντ, δε συνδεονται με τιποτα msn, yahoo κτλ. Προβλημα στο ρουτερ εχει αποκλειστει γιατι συνδεονται και αλλοι υπολογιστες σε αυτο.

 

Τι να κανω;

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

paidia sto site tis microsoft leei oti xrewnese 22 euro.isxiei auto?den mporeis na to pareis dwrean?exw laptop acer

και μενα με χρέωσε 21.42€ για vista bus (&καλα έξοδα αποστολής)

 

 

Πρόσφατα πηρα το HP nw8440 και αντιμετοπιζω το εξης προβλημα. Το λαπτοπ ειτε ενσυρματα ειτε ασυρματα εχει προβληματα με τη συνδεση του στο ιντερνετ. Ανοιγει σελιδες μονο με ΙΕ, εχει πολυ αργο νταουνλοαντ, δε συνδεονται με τιποτα msn, yahoo κτλ. Προβλημα στο ρουτερ εχει αποκλειστει γιατι συνδεονται και αλλοι υπολογιστες σε αυτο.

Τι να κανω;

αν δοκιμάσεις με PSTN για να δεις ΑΝ μπορείς αρχικά να συνδεθεί (msn, yahoo) !

εμένα το έκανε στην αρχή ο acer (δεν είχα καλό σήμα) αλλα οταν συνδεσα καλώδιο ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε έχει σχέση με τα windows vista, μπορείτε να το συζητάτε στο αντίστοιχο topic, όχι εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε έχει σχέση με τα windows vista, μπορείτε να το συζητάτε στο αντίστοιχο topic, όχι εδώ.

 

Επειδή το post μου απευθυνόταν σε αγοραστές συγκεκριμένης μάρκας φορητού υπολογιστή (Toshiba) οι οποίοι πιθανόν είχαν κάνει χρήση της προσφοράς αναβάθμισης θεώρησα σκόπιμο να κάνω εδώ την ερώτησή μου, με περισσότερες πιθανότητες να λάβω απάντηση.

 

Μπορεί να έκανα και λάθος. Όπως και να έχει, η ερώτηση μου θα μπορούσε να μεταφερθεί αυτούσια στο σωστό topic και όχι να διαγραφεί τελείως ή απλά να γινόταν μια παράκληση. Μερικά post που ζητούν σοβαρές απαντήσεις παιρνουν και χρόνο για να γραφτουν..

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον τα off-topic posts, πάντα μεταφέρονται στα αντίστοιχα topics, στη συγκεκριμένη περίπτωση εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=167934

Δεύτερον, είναι προφανές πως ότι αφορά τα Vista, πρέπει να το συζητάμε στο αρμόδιο topic και όχι αλλού. Εκεί υπάρχουν περισσότερες πληροφορίες τόσο για το λειτουργικό όσο και για upgrades κλπ.

Link to comment
Share on other sites

ti gnomh exete gi authn thn karta ATI Mobility Radeon X1600 256MB tha paro ena forhto mallon autes tis meres kai exei authn pano !! einai kalh? autos einai o forhtos http://www.alfa4.gr/notebook.htm kataskeuh asus einai !!:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σε λίγο καιρό θα πάρω και γω φορητό αλλά για πρώτη φορά και θα ήθελα μια βοήθεια από τους πιο έμπειρους...Ποιο είναι το καλύτερο κατάστημα για να φτιάξεις ένα φορητό όπως τον θες? Ας πούμε θέλω μέτριο επεξεργαστή, δε με ενδιαφέρει η κάρτα γραφικών αλλά θέλω μνήμη αρκετή και μεγάλη(17άρα) καλή οθόνη στάνταρ! Αλλά απότι έχω δει τα έτοιμα συστήματα με 17άρα είναι καλά εξοπλισμένα γενικά και αρκετά ακριβά...γιαυτό έλεγα να το φτιάξω εγώ ή για κανένα παλιότερο μοντέλο stock κλπ αν ξέρετε τπτ...
..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

epeidh ki ego auto pou thelo na paro einai ftiaxto eida oti akoma kai sta kainouria mhxanhmata uparxei megalh diafora se times kurios stous epexergastes !!opote mporeis na pareis ena pc me ton 5500 kai oxi me ton 7200 kai episis me mia karta onboard pou pernei mnhmh apo thn ram tou upologisth !!vevaia exartatai se ti timh to theleis !! pantos me 17ra othoni forhta einai pio akriva !! giati theleis oposdhpote 17ra?
Link to comment
Share on other sites

epeidh ki ego auto pou thelo na paro einai ftiaxto eida oti akoma kai sta kainouria mhxanhmata uparxei megalh diafora se times kurios stous epexergastes !!opote mporeis na pareis ena pc me ton 5500 kai oxi me ton 7200 kai episis me mia karta onboard pou pernei mnhmh apo thn ram tou upologisth !!vevaia exartatai se ti timh to theleis !! pantos me 17ra othoni forhta einai pio akriva !! giati theleis oposdhpote 17ra?

 

Βασικά έχω ένα ψιλοκόλλημα με τις μεγάλες οθόνες:) αλλά σκέφτομαι 17άρα επειδή θα αντικαταστήσει και το desktop μου...σκέφτηκα επίσης μήπως πάρω κάτι πολύ απλό με 15άρα,ένα φτηνό celeron πχ και καμιά 19-20 tft να το συνδέσω..δεν 3έρω πόσο καλό θα είναι το αποτέλεσμα όμως έτσι...

..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα στο desktop 17" lcd αλλά στο notebook η 15" είναι υπεραρκετή. Σκέψου πόσο κοντά είναι το keyboard από την οθόνη και θα καταλάβεις πόσο κουραστική θα είναι μια 17". ;)
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς. για μένα ακόμα και η 15.4 για text-image-video editing θέλει εξωτερικό πληκτρολόγιο. αντίθετα με την 14άρα και τώρα με την 12άρα όλα μια χαρά.

 

όποτε θέλω να δω βίντεο ή κάτι άλλο: βουρ για την lcd στο σπίτι :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

molis shmera agorasa auto http://www.alfa4.gr/notebook.htm einai polu polu kalo kai polu grigoro !! den exo paixei akoma games alla pisteuo oti tha phgainei polu kala kai se auta !!

Καλούτσικο τοκανες το site, αν και πολύ απλό. PC configurator δεν θα κάνεις; Να συγκρίνουμε τιμούλες πιο καλά.

 

Βλέπω βγάλαμε τα παλιά (λαπτοπ) στον πάγκο!

Χωράει να φέρω και τίποτα δικά μου; Κάτι παλιές τηλεοράσεις pc βίντεο που έχω! :lol:

Άντε βρε παιδιά, αγοράστε τίποτα, μπατηράκια είμαστε τα καημένα! Βοηθάτε λίγο!

...
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς. για μένα ακόμα και η 15.4 για text-image-video editing θέλει εξωτερικό πληκτρολόγιο. αντίθετα με την 14άρα και τώρα με την 12άρα όλα μια χαρά.

 

όποτε θέλω να δω βίντεο ή κάτι άλλο: βουρ για την lcd στο σπίτι :)

 

Eκτος αν εχεις 15αρα WUXGA...:whistle:

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Καλούτσικο τοκανες το site, αν και πολύ απλό. PC configurator δεν θα κάνεις; Να συγκρίνουμε τιμούλες πιο καλά.

 

Βλέπω βγάλαμε τα παλιά (λαπτοπ) στον πάγκο!

Χωράει να φέρω και τίποτα δικά μου; Κάτι παλιές τηλεοράσεις pc βίντεο που έχω! :lol:

Άντε βρε παιδιά, αγοράστε τίποτα, μπατηράκια είμαστε τα καημένα! Βοηθάτε λίγο!

den ithele more na valoume times !!:) allios tha evaza polla proionta gia na mporeis na kaneis agores meso net !!

Link to comment
Share on other sites

thanks παιδιά για τη βοήθεια και μάλλον έχετε δίκιο, για 15άρα θα πάω και κάτι πολύ βασικό μάλλον σαν αυτό http://www.megamarket.gr/fujitsusiemensamiloli1720celeronm420512mb80gb-p-45426.html αλλά με 1gb ram. Απλά αν ξέρει κάποιος άν συνδέεται και έχει καλό αποτέλεσμα με καμιά 19άρα tft...
..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

h karta grafikon tou pantos den einai kai polu kalh kai einai kai shared 1! pisteuo oti einai kalutero na pareis kapoio laptop pou h karta tha exei dikia ths mnhmh !!:)

 

Η κάρτα γραφικών δεν με απασχολεί καθόλου...δεν πρόκειται να τη χρησιμοποιήσω, το μόνο παιχνίδι που παίζω πλεόν ειναι το football manager...:) Απλά θέλω να ξέρω αν ο συγκεκριμένος ή κάποιος παρόμοιος μπορεί να με καλύψει σε βασικά ζητήματα...surfing, ταινίες, μουσική, τέτοια πράγματα..άντε να σηκώσει και τα vista σε λίγους μήνες...γιαυτό λέω για 1gb ram...

..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...