Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες το πληκτρολόγιο πως το καθαρίζετε από σκόνες κτλ κτλ?

 

Στον Acer μου εδώ και 5 μέρες το 'Α' πατίεται με δυσκολία δυστυχώς και έχει καταντήσει κουραστικό..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η άποψη μας είναι:
  • καλός σκληρός
  • καλή μνήμη
  • μέτριος επεξεργαστής
  • εξαιρετική οθόνη (όπως όλα τα Vaio)

 

Εννοείται πως υπάρχουν φθηνότερες προτάσεις με καλύτερα χαρακτηριστικά, αλλά αν δεν σε πειράζει να δώσεις κάτι παραπάνω για να πάρεις Vaio, τότε εντάξει. Πάντως κάνε ένα ψάξιμο και σε άλλα μοντέλα της Sony.

Γιατί μέτριος επεξεργαστής?:(

Dual Core..τι καλύτερο...?

Επίσης..από sony είναι το μο΄νο που βρήκα με 17 αρα οθόνη..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μέτριος επεξεργαστής?:(

Dual Core..τι καλύτερο...?

Επίσης..από sony είναι το μο΄νο που βρήκα με 17 αρα οθόνη..

 

Δεν με ενθουσιάζει η ταχύτητα. Θέλεις οπωσδήποτε Vaio (εάν ναι καλά κάνεις :p); Πες μας τι χαρακτηριστικά χρειάζεσαι και μπορεί να βρούμε κι εμείς τίποτα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

σαν κατοχος vaio Και μαλιστα καλης σειρας δεν εχω κανενα προβλημα με τον επεξεργαστη,μια χαρα ειναι και το εψαξα πολυ καλα πριν το παρω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

σαν κατοχος vaio Και μαλιστα καλης σειρας δεν εχω κανενα προβλημα με τον επεξεργαστη,μια χαρα ειναι και το εψαξα πολυ καλα πριν το παρω.

 

Και εγώ για 12'' ψαχνω, λέω να πάω για κανένα ΙΒΜ ή εχετε να προτεινετε κάτι καλύτερο;;;;;

max 1500E

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ....

έγραψα ότι παρήγγειλα τον Toshiba A100-192. Με παίρνει τηλέφωνο ο πωλητής σήμερα και μου λέει ότι του είπαν ότι το μοντέλο αυτό καταργήθηκε γιατί θα βγάλουν νέα σειρά...μου είπε ότι μπορεί σε άλλα μαγαζιά να το έχουν σε αποθήκες αλλά δεν ξέρω τί να κάνω τώρα....

να πάω για LG?Τους φοβάμαι λίγο γιατί είναι νέοι

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ....

έγραψα ότι παρήγγειλα τον Toshiba A100-192. Με παίρνει τηλέφωνο ο πωλητής σήμερα και μου λέει ότι του είπαν ότι το μοντέλο αυτό καταργήθηκε γιατί θα βγάλουν νέα σειρά...μου είπε ότι μπορεί σε άλλα μαγαζιά να το έχουν σε αποθήκες αλλά δεν ξέρω τί να κάνω τώρα....

να πάω για LG?Τους φοβάμαι λίγο γιατί είναι νέοι

περιμενε κανα 20ημερο και θα παρεις τον toshiba,και μενα ο lg δεν μου εμπνεει σιγουρια.ισως εχω και αδικο..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω όμως η νέα σειρά τί θα λέει..δεν θα είναι δοκιμασμένη...θα δοκιμάσω μάλλον σε άλλο μαγαζί
Link to comment
Share on other sites

Ενας ξαδερφος μου πηρε ενα sony vaio με διπυρηνο 1.66GHZ , 1GB Ram,VGA Geforce 7400 256MB Turbocache,100GB HD!!!

Παρουσιαζει προβλημα διακοπτομενου ηχου κατα τα παιχνιδια σαν να μην εχει ισχυ το pc !!Κανει σαν να κολλαει!!Υπαρχει καποια ρυθμιση μηπως που δεν εχω κανει για τις cpu ??Παντως δοκιμασα μεσα απο διεργασια και εκλεισα αρκετα προγραμματα που τρεχαν (τα περισσοτερα τις sony που δεν ηξερα τι κανουν) και μετα επαιζε το παιχνιδι κανονικα!!Μαλλον κατι με ram γινεται σαν να μου ρουφαει κατι την μνημη!!

Τι μπορει να φταιει??Εχει κανεις παρομοια προβληματα??

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενθουσιάζει η ταχύτητα. Θέλεις οπωσδήποτε Vaio (εάν ναι καλά κάνεις :p); Πες μας τι χαρακτηριστικά χρειάζεσαι και μπορεί να βρούμε κι εμείς τίποτα...

 

βασικά θέλω επεξεργαστή..μνήμη..17άρα οθόνη και...SONY!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

βασικά θέλω επεξεργαστή..μνήμη..17άρα οθόνη και...SONY!

 

 

Ορίστε οι απαντήσεις σου... :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πότε θα κυκλοφορήσουν από την ΤΟΣΗΙΒΑ τα νέα satellite core 2 duo?

 

Τα έχει στο site της αλλά δεν βρήκα καμία άλλη πληροφορία ( πότε θα έρθουν Ελλάδα , τιμή κτλ κτλ)

 

Απ'οσο ξερω, την πρωτη εβδομαδα του Νοεμβριου ερχεται ο αντικαταστατης του Α100-192, ο οποιος διαθετει επεξεργαστη core 2 duo , καλυτερη καρτα γραφικων και μνημη 1 giga. α! και τιμη ιδια με του 192. Αυτα!

Link to comment
Share on other sites

Απ'οσο ξερω, την πρωτη εβδομαδα του Νοεμβριου ερχεται ο αντικαταστατης του Α100-192, ο οποιος διαθετει επεξεργαστη core 2 duo , καλυτερη καρτα γραφικων και μνημη 1 giga. α! και τιμη ιδια με του 192. Αυτα!

 

διαθεσιμο τελ οκτώβρη

α110-195 τ2250 512 80 15,4 κλπ 750€+ φπα περιπου

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

αναγκαιο κακο

ειναι πάντωs και στοιχείο marketing

αλλα μην νομιζεις οτι εχουν " το κόστος" 3$ το πολυ να τους στοιχισει

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κάποια σχετικά στοιχεία:http://www.reporter.gr/default.asp?pid=16&la=1&art_aid=39282

 

ανάκληση εκανε και η toshiba και απο οτι γνωρίζω δεν εχει ανακοινώσει ζημιά

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ήξερα πόσο θα στοιχίσει σε euro στη Sony όλη αυτή η υπόθεση με τις ανακλήσεις :wacko:

Όπως λέει και στο άρθρο του engadget, "over $334 million".

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Όπως λέει και στο άρθρο του engadget, "over $334 million".
Nα πω την αλήθεια,δεν μπήκα στο άρθρο,βαρέθηκα να διαβάζω σχετικά άρθρα πλέον.Έχει τραβήξει πολύ αυτή η ιστορία...:wacko:
Link to comment
Share on other sites

αυτό το μήνυμα γράφεται από τον καινούριο μου υπολογιστή, τον LG P1...μέχρι στιγμής άψογος σε όλα!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...