Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spyros86 ( 9 Μάι. 2004 , 23:32)

 

http://www.hp-expo.com/gr/gre/consumer/notebooks/pavilion/dx732e.html

 

Παίδες αυτόν ζαχαρώνω. Μου φαίνεται καλός. Τι λέτε?

 

Είδα έναν Siemens πάντως και η οθόνη αρκετά καλή.

 

Οι HP έχουν καλές οθόνες?

 

ο τελευταίος μου ΗΡ είχε 1024x768 ανάλυση μόνο κάτι που πλέον θα με χάλαγε αφού έχω συνηθίσει τα 1400x1050 του siemens. Αυτός βέβαια λέει WXGA που σημαίνει wide xga και νομίζω οτι αυτό σημαίνει μεγαλύτερη από 1024 ανάλυση. καποιος που να ξέρει ποιο συγκεκριμένα;

 

το 802.11g είναι το νέο πρότυπο, τρέχει σε μεγαλύτερες ταχύτητες από το b και ειναι συμβατό και με το b.

Ειναι πιθανό το Πλαίσιο να φαίρνει μοντέλο που να μην έχει wifi - δεν στο συνιστώ.

 

υπάρχουν laptop που εχουν και ΒΤ και wifi. Η ΗΡ μάλιστα έχει στα ipaq της ;) τώρα ισως στο συγκεκριμένο μοντέλο να μην πάνε μαζί. Καλύτερα να διαλέξεις wifi και να βάλεις μετά εναν bt adaptor usb που ειναι φθηνότερος και ισως να εχεις ήδη.

 

τα περισσότερα pavilion 50XX έχουν Συσκευή ανάγνωσης ψηφιακών µέσων (5 σε 1) (SDSmart Media, Memory Stick, Memory Stick Pro,Multimedia Card)

τώρα αν αυτός δεν έχει (επειδή δεν το λεει το site) δεν ξέρω...

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Paidia eginan anatimhseis stous acer k anevhkan oi times 4% panw!

:cry: :whip:
Link to comment
Share on other sites

paidia tha thela na lysw mia aporia mou... apo oti vlepw se ola ta magazia stis perigrafes twn montelwn anaferoun kai leitourgiko windows. einai ypoxrewtikh h agora tous? einai gegonos oti sthn timh pou ta agorazoume symperilambanetai kai leitourgiko kai 1-2 programmata akoma.exoume thn dynatothta na ta parakampsoume? h toulaxiston na epilegoume emeis ti leitourgiko theloume? px egw thelw linux. den me rwtane omws!!!!! :mad:
:cry: :whip:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος RODAKINO (13 Μάι. 2004 , 23:49)

 

paidia tha thela na lysw mia aporia mou... apo oti vlepw se ola ta magazia stis perigrafes twn montelwn anaferoun kai leitourgiko windows. einai ypoxrewtikh h agora tous? einai gegonos oti sthn timh pou ta agorazoume symperilambanetai kai leitourgiko kai 1-2 programmata akoma.exoume thn dynatothta na ta parakampsoume? h toulaxiston na epilegoume emeis ti leitourgiko theloume? px egw thelw linux. den me rwtane omws!!!!! :mad:

 

 

Δυστυχώς φίλε δεν γίνεται. Είναι ήδη εγκατεστημένο και το πληρώνεις. Δεν μπορούν να στο αφαιρέσουν και να πληρώσεις λιγότερα. Εντωμεταξύ με το cd των windows είναι και οι drivers λογικά. Ούτε μπορείς να διαλέξεις λειτουργικό. :o Και ιδικά Linux. :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

dhladh ayto shmainei pws den mporw na kanw format sto laptop? h an kanw kanw eimai ypoxrewmenos na egkatasthsw ksana ta xp home pou tha dwsoun? basika to sabbato tha paralavw to acer aspire 1513 lmi kai tha thela na kserw ti na proseksw kata ton prwto elenxo gia na chekarw an ola einai ok!!! einai o prwtos forhtos pou tha parw kai den thelw na thn pathsw! enas kollhtos mou eipe pws polloi katasthmatarxes an katalaboun pws eisai ligo asxetos h eykolopistos sou pasaroun antigrafes windows kai kratan to aythentiko.
:cry: :whip:
Link to comment
Share on other sites

και να σου δώσουν αντιγραφή δεν κερδίζουν τίποτε. αυτό που έχει αξία ειναι ο κωδικός ο οποιος ειναι κολλημένος πάνω στο μηχάνημα.

αν θες να αλλάξεις λειτουργικό θα πρέπει να βρεις drivers από το net για το αλλο λειτουργικό - δεν στο συνιστώ, άλλωστε τα xp που παίρνεις τα έχεις πληρώσει και είναι νόμιμα ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση να κάνω.. Έχω ένα Genesis 3220. Που μπορώ να βρώ drivers για μοντεμ και κάρτα ήχου ; Έχει κανείς υπόψην ; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

εχω προσπαθήσει ήδη στο google. αλλά το πρόβλημα είναι πως είναι συναρμολογημένος Ελλάδα και όχι έξω ...
Link to comment
Share on other sites

H CNG, με την οποία αν και επικοινωνίσα μου είπαν πως δεν έχουν υπόψιν τους ( ! ) μιας και το μηχάνημα είναι παλιο
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας λές για ποιο λειτουργικό θέλεις drivers...

Αν είναι για WinXP πάντως είναι πολύ πιθανό να μην χρειαστείς drivers αφού το λειτουργικό αναγνωρίζει πάρα πολλές συσκευές απο μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το πρόγραμμα από εδώ http://www.drivermagic.com και έχεις λύσει όλα σου τα προβλήματα. Σου βρίσκει τις εταιρίες και τα μοντέλα των περιφερειακών σου. Αν εγγραφείς σε αυτόν τα κατεβάζεις από το site του, αλλιώς (αυτό που κάνω εγώ) τα βρίσκεις από τις εταιρίες απ'ευθείας...
Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

valerio έκανα ακριβώς ότι είπες, εντώπισα τα drivers και τώρα όλα δουλεύουν άψογα ! Σε υπερ- ευχεριστώ ! :D :D :D
Link to comment
Share on other sites

Να τους βρίσει κανείς ή να μην τους βρίσει...

 

Why does the mouse move to one side by itself or wonder?

 

It is normal for the Accupoint mouse to calibrate periodically. When the Accupoint performs this function it will drift for 5 to 10 seconds and then will stop on its own.

 

Wait until the movement stops, allow the Accupoint to run it’s re-calibration process.

Fighting the cursor movement only prolongs the process.

 

Note: If the mouse cursor drifts persistently for as long as a minute or two, and then resists your efforts to reposition it, you may have a hardware problem requiring service.

 

Copyright by Toshiba...

Αυτά τα φακ που δίνουν ψαγμένες λύσεις, πως τα γουστάρω...

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

calibration process; χμ καλά κανω και τα απενεργοποιώ όλα αυτά :p

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Απλώς θα ήθελα το παλικάρι που έχει τον HP5020 να μου πει που ακριβώς είναι το CD Key του Word που δίνουν μαζί με τον υπολογιστή.Γιατί και εγώ έχω πάρει τον ίδιο υπολογιστή και ενώ την πρώτη φορά έκανα κανονικά εγκατάσταση και ενεργοποίηση,τώρα δε μπορώ να βρω το CD Key.Ήταν αυτοκόλλητο στη θήκη και το έχασα ή κάτι μου διαφεύγει;

 

Ευχαριστώ

Trust No One
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ για το πμ συμπαράστασης και βοήθειας, τελικά καταλήξαμε σε έναν Acer. Δυστυχώς εκ των υστέρων ανακαλύψαμε ότι έχει από όλα τα καλά εκτός από... μικρόφωνο :wacko:

 

Montel: 254 Mi_DT

 

Yπάρχει περίπτωση να προστεθέι με κάποιο τρόπο ή την κάτσαμε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος trust no one (27 Μάι. 2004 , 23:37)

 

Απλώς θα ήθελα το παλικάρι που έχει τον HP5020 να μου πει που ακριβώς είναι το CD Key του Word που δίνουν μαζί με τον υπολογιστή.Γιατί και εγώ έχω πάρει τον ίδιο υπολογιστή και ενώ την πρώτη φορά έκανα κανονικά εγκατάσταση και ενεργοποίηση,τώρα δε μπορώ να βρω το CD Key.Ήταν αυτοκόλλητο στη θήκη και το έχασα ή κάτι μου διαφεύγει;

 

Ευχαριστώ

 

Λοιπόν εμένα ήταν χύμα μέσα σe μια από τις πλαστικές θήκες με τα manual και τα CD. Κοίτα μήπως είναι ανάμεσα στις σελίδες των manual.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Siemens SX1: SIE-SX1/1.1 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από Trobocop®

Παιδιά σας ευχαριστώ για το πμ συμπαράστασης και βοήθειας, τελικά καταλήξαμε σε έναν Acer. Δυστυχώς εκ των υστέρων ανακαλύψαμε ότι έχει από όλα τα καλά εκτός από... μικρόφωνο :wacko:

 

Montel: 254 Mi_DT

 

Yπάρχει περίπτωση να προστεθέι με κάποιο τρόπο ή την κάτσαμε?

 

Oyte emena tha exei mallon aytos poy tha parw. :/ Alla logika exoyn oloi oi forhtoi line in, opoy kai tha mporoyme na syndesoyme ekswteriko mikrofono. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spyros86 (28 Μάι. 2004 , 00:08)

 

Wirelessly posted (Siemens SX1: SIE-SX1/1.1 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Oyte emena tha exei mallon aytos poy tha parw. :/ Alla logika exoyn oloi oi forhtoi line in, opoy kai tha mporoyme na syndesoyme ekswteriko mikrofono. ;)

 

 

Πράγματι, έχει Line-in, αλλά αυτή δεν χρησιμεύει για σύνδεση με άλλες συσκευές ήχου? Στον επιτραπέζιο την έχω συνδέσει με την κάρτα τηλεόρασης...

 

Όταν λες "εξωτερικό μικρόφωνο" τι εννοείς; Υπάρχει εσωτερικό και εξωτερικό; :blink:

 

Η μόνη λύση πάντως που σκέφτηκα είναι με εξωτερική κάρτα ήχου (Π.χ Creative) αλλά είναι ασύμφορη και αφόρητη λύση... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...