Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ενα λαπτοπ toshiba με αυθεντικα windows xp(Αγγλικα).

υπαρχει καποιος τροπος να τα κανω Ελληνικα χωρις φορματ?? επισης μπορω με το TOSHIBA RECOVERY απο τον δικο μου υπολογιστη επισης Toshiba να περασω τα windows xp greek χωρις προβλημα??

Αν δεν κανω λαθος υπαρχουν σιντι με πολλες γλωσσες...σε ενα fujitsu-siemens ενος συγγενη μου ειχε μεσα 4 σιντι με διαφορες γλωσσες.Αν δεν εχεις τετοια σιντι ψαξε στο νετ μπας και βρεις τιποτα:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν δεν κανω λαθος υπαρχουν σιντι με πολλες γλωσσες...σε ενα fujitsu-siemens ενος συγγενη μου ειχε μεσα 4 σιντι με διαφορες γλωσσες.Αν δεν εχεις τετοια σιντι ψαξε στο νετ μπας και βρεις τιποτα:)

Κανενας τροπος να κανω τα Αγγλικα..Ελληνικα???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανενας τροπος να κανω τα Αγγλικα..Ελληνικα???

Aν δεν διορθωνεται μεσω ΠΙΝΑΚΑΣ ΕΛΕΓΧΟΥ--ΤΟΠΙΚΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΛΩΣΣΑΣ τοτε ψαξε στο γουγλι για languages pack , κατι τετοιο

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

απο εκει δεν μπορεις να το κανεις! τελος παντων θα πειραματιστω..:worry:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Κατεληξα τελικα οτι ειναι πιο βολικο να παρω ενα netbook. Πιο ευκολοκινητο, πραγματικα μικρο & ελαφρυ σε σχεση με ενα laptop..

 

Εχω ομως μια ερωτηση.

Ειμαι αναμεσα στο Acer Aspire A150X (8.9" οθόνη) και στο Acer Aspire D150X (10.1" οθόνη). Ειναι ακριβως στα ιδια τεχνικα χαρακτηριστικα και τα δυο μοντελα, με μονη διαφορα το μεγεθος της οθονης.

Επειδη ομως πουθενα δεν μπορω να τα βρω και τα δυο διπλα-διπλα ωστε να δω τη διαφορα και να συγκρινω, ξερει καποιος να με βοηθησει? Ειναι εμφανης/σημαντικη η διαφορα των δυο οθονων στο ματι & στην χρηση?

Αξιζουν τα 40-50 ευρω παραπανω που κοστιζει η μεγαλυτερη οθονη?

:luck: (αν κάνω λάθος διορθώστε με.!)
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω να παρεις laptop αλλα οχι acer! :down:

σε αυτη την κατηγορια επελεξε (Asus,Hp,Msi,toshiba) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

dell είναι το καλύτερο σε σχέση με όλα τα reviews etc.

 

προτείνω και το lenovo. ίσως και το hp. τα άλλα crapware. φτηνές βλακίες.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα με τις 10''...εχω δει και με 8'9 διπλα διπλα και ειναι αρκετα καλυτερα με τις 10 ειδικα στο ιντερνετ.

 

απο επιλογες θα σου ελεγα και γω oxi acer..

εγω εχω το msi u100 και εχω παρει για δωρο το LG X110

 

αναμεσα στα 2 το MSI καλυτερα

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Κατεληξα τελικα οτι ειναι πιο βολικο να παρω ενα netbook. Πιο ευκολοκινητο, πραγματικα μικρο & ελαφρυ σε σχεση με ενα laptop..

 

Εχω ομως μια ερωτηση.

Ειμαι αναμεσα στο Acer Aspire A150X (8.9" οθόνη) και στο Acer Aspire D150X (10.1" οθόνη). Ειναι ακριβως στα ιδια τεχνικα χαρακτηριστικα και τα δυο μοντελα, με μονη διαφορα το μεγεθος της οθονης.

Επειδη ομως πουθενα δεν μπορω να τα βρω και τα δυο διπλα-διπλα ωστε να δω τη διαφορα και να συγκρινω, ξερει καποιος να με βοηθησει? Ειναι εμφανης/σημαντικη η διαφορα των δυο οθονων στο ματι & στην χρηση?

Αξιζουν τα 40-50 ευρω παραπανω που κοστιζει η μεγαλυτερη οθονη?

 

Πιστεύω πως ναι, προσωπική άποψη πάντα, αν έχεις σκοπό να εργάζεσαι κάποιες ώρες την ημέρα και να μην το χρησιμοποιείς μια-δυο φορές την εβδομάδα ή στις διακοπές. άλλωστε καλύτερα στο μηχανάκι παρά στον οφθαλμίατρο αργότερα. Αλλά δεν πας καλύτερα από το υποκατάστημα κάποιας αλυσίδας να το δεις live; Δίπλα δίπλα τα έχουν. Μπορεί να μην έχεις πρόβλημα.

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

θέλω να κανω μια ερώτηση, ξέρει κανένας μήπως μπορεί ένα flybook να σηκώσει το World of Warcraft;; μη με παρεξηγείτε είμαι κολλημένος

Link to comment
Share on other sites

Αξίζουν...να πάρεις το 10άρι...όποιο και αν είναι.
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω να βρω οικονομικη μνημη ram 512ΜΒ 266 MHZ PC 2100 2700 για COMPAQ PRESSARIO HP. μεταχειρισμενη η καινουργια. βρηκα τησ KINGSTON 35ε αλλα το μηχανημα δεν τα αξιζει (παλιο,ταλαιπωρημενο) :O

 

Δυστυχώς όλοι εκμεταλλεύονται τη σπανιότητά τους και τις χτυπάνε στις απαράδεκτες τιμές που είδες. DDR2 7euro, DDR1 37euro!!!

Έχε το νου σου στο emarket μπας και βγει τίποτα ή κάνε αυτό που έκανα εγώ, βρες κανένα φίλο σου με παλιό laptop χαλασμένο ή παροπλισμένο και πάρτην από αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

για αυτο καποια γνωμη?http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1217941&page=2&category=1000000422&catalog=21&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BE08CD8A61273804FA2DF030A842FDAE8D85AC88C7F14F4883B89B5D7451318E32CC04E52A0C6945FADC518708C7DBC712CEFD0FEE3F2ABFC6409FF26B101DC49CAB615A6DB2C48BD00ACC7C71886B1C659CFCB717983861FD7EC4019BE27367D9257963DAB2385C6C5C9695A9EBA77BF87C803D2E61AF5858

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

για αυτο καποια γνωμη?http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1217941&page=2&category=1000000422&catalog=21&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BE08CD8A61273804FA2DF030A842FDAE8D85AC88C7F14F4883B89B5D7451318E32CC04E52A0C6945FADC518708C7DBC712CEFD0FEE3F2ABFC6409FF26B101DC49CAB615A6DB2C48BD00ACC7C71886B1C659CFCB717983861FD7EC4019BE27367D9257963DAB2385C6C5C9695A9EBA77BF87C803D2E61AF5858

 

Το εχω γυρω στους 3 μηνες , πολυ καλη ποιοτητα του εβαλα και 2Gb και δεν μασαει πουθενα, 0 κολημματα , αριστη οθονη για το μεγεθος του, το μονο μειον το πληκτρολογιο που καμια φορα μπερδευω τα γραμματα. Αυτονομια δυομιση με τρει ωρες με συνεχεια Wifi ανοιχτο, φορητοτητα τελεια.

Γενικα ειμαι ευχαριστημενος.:D:D

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το εχω γυρω στους 3 μηνες , πολυ καλη ποιοτητα του εβαλα και 2Gb και δεν μασαει πουθενα, 0 κολημματα , αριστη οθονη για το μεγεθος του, το μονο μειον το πληκτρολογιο που καμια φορα μπερδευω τα γραμματα. Αυτονομια δυομιση με τρει ωρες με συνεχεια Wifi ανοιχτο, φορητοτητα τελεια.

Γενικα ειμαι ευχαριστημενος.:D:D

 

λογικα πρεπει να ειναι κορυφαιο αυτη την στιγμη,σκεφτομαι να το παρω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

λογικα πρεπει να ειναι κορυφαιο αυτη την στιγμη,σκεφτομαι να το παρω.

 

Σε αυτη την διασταση οθονης και σε αυτα τα χρηματα ειναι top :D:D

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

ακριβως! :rolleyes:

 

αν και θα ηθελα εγω μια "ιντσα" παραπανω οθονης!

παντως αυτον τον υπολογιστη τον εχω δουλεψει..και με'εχει αφησει ικανοποιημενο απολυτως! λιγο με την τιμη τα εχω :whistle: με βαση των ανταγωνισμο,αλλα οπως και να χει για μενα η Toshiba ειναι εγγυηση και δεν την αλλαζω με τιποτα :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγη βοηθεια γιατι οσο το ψαχνεις τοσο μπερδευεσαι τελικα! :p :wacko:

 

Ενω σκεφτομουν για κανα Acer D150X, ειδα το "Advent 4211" και ειναι και αυτο μια καλη λυση.

 

Επειδη ομως δεν γνωριζω πολλα για τις εταιριες την αξιοπιστια, κλπ, που λεγονται,

τι λεει το συγκεκριμενο απο ποιοτητα κατασκευης, απο αξιοπιστια, κλπ.. και σε συγκριση με το Acer..??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το advent ειναι το ιδιο με το MSI WInd U100.

Στην τιμη που το βρηκες καλο ειναι, το συστηνω ανεπιφυλακτα. Η ΜΣΙ ειναι γνωστο ονομα στον χωρο των υπολογιστων και μπορω να πω οτι απο αξιοπιστια ειναι πολυ καλη. Η ποιοτητα κατασκευης ειναι πολυ καλη για τα δικα μου δεδομενα.Σε γεννικες γραμμες το Advent ειναι ενα πολυ καλο allrounder. Μπορεις να του βαλεις Λεοπαρντ πραγμα το οποιο δεν υποστηριζει πληρως το Acer και αναβαθμιζεται στα 2 γιγα η RΑM πραμα που γινεται και στο Acer αποτι ειδα.

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

Προτίμησε το msi γιατί είναι πιο αξιόπιστη εταιρία.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nagata, το Advent θελεις να πεις ε?

Δηλαδη αναμεσα σε Acer & Advent, προτεινετε Advent? Δεν το περιμενα για να πω την αληθεια.. πως κι ετσι για την Acer, νομιζα οτι ειναι καλη μαρκα.. :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nagata, το Advent θελεις να πεις ε?

Δηλαδη αναμεσα σε Acer & Advent, προτεινετε Advent? Δεν το περιμενα για να πω την αληθεια.. πως κι ετσι για την Acer, νομιζα οτι ειναι καλη μαρκα.. :worry:

sto θεμα σερβις δεν τα παει καλα

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...