Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1000Ε για AMD και 7200; NO WAY!

συμφωνω !!:) δες κατι σε core 2 duo !! σιγουρα θα βρεις !! το counter stike το παιζουν ολες οι καρτες γραφικων !!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικα κατεληξα σε αυτον και ο θεος βοηθος την Δευτερα οπωσδηποτε η αγορα οποτε καθε προταση δεκη. Βασικα τον επελεξα γαι δυο λογουσ

1) Εγγυησησ 2 ετων

2) Καρτα γραφικων έστω και της πλάκας οχι on board

3) Η χρηση του υπολογιστη θα ειναι λιγα παιχνιδια πολυ δικτυο και ταινειές οποτε πιστευω ότι αξίζει

Link to comment
Share on other sites

Εχει μπει ενας ΗΡ σε προηγουμενη σελιδα καλυτερος με λιγοτερα ευρω (~840Ε).

Δε ξερω μονο αν εχει 1 χρονο ή 3 εγγυηση.

 

Εντιτ: http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.900254 νατος, με 1 χρονο.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Ναι μεν καλυτερος επεξεργαστης αλλα μνημη επεκτασιμη μέχρι 2 χειροτερη ασύρματη επικοινωνια και εγγυηση ένα χρονο. Επίσης για τα toshiba δεν έχω ακουσει κανεναναν να λέει κακα ενω για τα hp μερικοι φίλοι κάτοχοι βγάζουν σπυρια!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

οι toshiba ειναι πολυ καλα μηχανηματα !! αν και πριν ενα μηνα αγορασε μια φιλη μου και σε μια βδομαδα της καηκε το motehrboard !! τον εστειλε πανω το αλλαξανε μεσα σε μια βδομαδα αλλα τωρα δεν δουλευουν τα 2 απο τα 4 usb !!
Link to comment
Share on other sites

παιδια για πειτε γνωμες

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907861

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=4_111&products_id=7274

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.908125

 

προσωπικα μου αρεσει πολυ το πρωτο.θελω κατι καλο και δυνατο παντως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ταξιδιώτη το πρώτο μου αρέσει. Είναι μεν φθηνότερο από το τρίτο,αλλά διαθέτει πολύ καλά χαρακτηριστικά.

Τα λαπτοπ Μultirama είναι αξιόπιστα;

Link to comment
Share on other sites

αυτα βλεπω κι εγω,κι εννοω τα χαρακτηριστικα,ωστοσο απο κοντα ειναι και πανεμορφο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το ξερω γιατι την εχω πατησει και με acser αλλα το συγκεκριμενο δειχνει να ειναι πολυ καλο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το ειδα απο κοντα πριν λιγες μερες ομολογω οτι δειχνει πολυ ωραιο και τα χαρακτηριστικα του ειναι πολυ καλα !! αλλα επειδη κι εγω την εχω πατησει απο acer δεν θα το ρισκαρα ξανα !!

 

οσο για τα multirama notebook δεν ειναι και οτι πιο αξιπιστο !! τα πιο παλια μοντελα παρουσιαζαν αρκετα προβληματα !! τωρα τα καινουρια που εχει βγαλει δεν τα εχω δουλεψει !!

Link to comment
Share on other sites

hp 9542 για μενα 1300 €...Για να δουμε τι πουλια πιανει!!!:lol:

πολυ καλος ειναι, το εχει ενας φιλος(το ανεφερα και πιο πανω) και για την τιμη του αψογος. :)

το ξερω γιατι την εχω πατησει και με acser αλλα το συγκεκριμενο δειχνει να ειναι πολυ καλο.

δειχνουν να εχουν αλλαξει καπως σ'αυτα τα καινουργια. αν μπορεις ομως δες κατι σε Travelmate, νομιζω ειναι πιο αξιοπιστα γιατι υποτιθεται δεν ειναι μονο για home χρηση :)

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σε διλλημα αλλα πιστευω οτι θα το παρω.

δειχνει να ειναι καλυτερο απο τα παλιοτερα της μοντελα σε κατασκευη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

βασικα ρωτα αν ο δισκος του acer ειναι στις 4200 η στις 5400 !! αν ειναι στισ 4200 θα ειναι αρκετα αργος !!

μπορεις να δεις κι αυτον που εχει καλυτερο επεξεργαστη και ειναι ASUS F3SV-AP082C http://www.camber.gr/productrec.asp?PUC=5630

Link to comment
Share on other sites

να συμπληρωσω ...

 

τελικα κι εγω μετα απο ψαξιμο ειχα καταληξει στο sony vaio fz-11s συμφωνα και με την παροτρυνση ενος φιλου απο εδω μεσα.

 

Ψαχνοντας λιγο παραπανω ειχα εστιασει την προσοχη μου και στο ASUS F3SV που λεει ο φιλος πιο πανω.

 

Τελικα μεσα στο φορουμ της ASUS (παρεπιμτοντως εκει διαβασα αρκετα κολακευτικα σχολια για αυτο το μοντελο της ASUS) διαβασα και για μια νεα σειρα της ASUS, την V1S, στα ιδια περιπου λεφτα με ακομη καλυτερα χαρακτηριστικα.

 

Δεν ξερω ομως αν θα κυκλοφορησει κι εδω, και αν ναι, πότε?

Link to comment
Share on other sites

να συμπληρωσω ...

 

τελικα κι εγω μετα απο ψαξιμο ειχα καταληξει στο sony vaio fz-11s συμφωνα και με την παροτρυνση ενος φιλου απο εδω μεσα.

 

Ψαχνοντας λιγο παραπανω ειχα εστιασει την προσοχη μου και στο ASUS F3SV που λεει ο φιλος πιο πανω.

 

Τελικα μεσα στο φορουμ της ASUS (παρεπιμτοντως εκει διαβασα αρκετα κολακευτικα σχολια για αυτο το μοντελο της ASUS) διαβασα και για μια νεα σειρα της ASUS, την V1S, στα ιδια περιπου λεφτα με ακομη καλυτερα χαρακτηριστικα.

 

Δεν ξερω ομως αν θα κυκλοφορησει κι εδω, και αν ναι, πότε?

 

ωραιο μηχανακι,ειναι καλα ομως τα asus?Πουλανε?στο vaio που λες δεν μου αρεσει η καρτα γραφικων,μικρη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω δυο asus barebone !! το ενα το εχω κανενα 6μηνο και το αλλο γυρω στον 1 μηνα !! μπορω να πω οτι ειναι αψογα και τα δυο !! πιστευω οτι ειναι αρκετα πιο αξιοπιστα απο τα acer !!
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω αυτό.

 

Τι γνώμη έχετε;

 

Υπάρχει κάτι άλλο σε αυτή την κατηγορία για να κοιτάξω;

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω αυτό.

 

Τι γνώμη έχετε;

 

Υπάρχει κάτι άλλο σε αυτή την κατηγορία για να κοιτάξω;

Εγώ αγόρασα το Dell M1330. Έχει πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά (2Ghz T7300, 2Gb Ram, intel X3100 γραφικών) με περίπου την ίδια τιμή ανάλογα βέβαι τι θα βάλεις καθώς μπορείς να συναρμολογήσεις το σύστημα όπως θες!

 

Για τιμές πρέπει να πάρεις τηλ καθώς στο site ακόμα δεν έχουν βάλει. Στα λεφτά του sony πάντως παίρνεις το dell με καλύτερα χαρακτηριστικά σίγουρα. Σχεδιαστικά τώρα το sony είναι ίσως πιο ωραίο αλλά αυτό είναι υποκειμενικό.

 

Δε μπορώ να σου πω εντυπώσεις ακόμα μιας και δε το έχω παραλάβει ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Από που το πήρες;

Από κάποιο κατάστημα ή μέσω νετ;

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα φέρνει κάποιο κατάστημα, τα αγοράζεις από το site της εταιρίας μόνο. http://www.dell.gr

 

Όπως έχει αναφερθεί αρκετές φορές στο forum, τα dell στην Ελλάδα προτιμάμε να τα αγοράζουμε τηλεφωνικά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχει αναφερθεί αρκετές φορές στο forum, τα dell στην Ελλάδα προτιμάμε να τα αγοράζουμε τηλεφωνικά. ;)

Ούτως ή άλλως δεν υπάρχει δυνατότητα να αγοράσεις το συγκεκριμένο από το site μιας και δεν έχουν περάσει τις τιμές.

 

Πάντως εμένα με ανησυχεί η καθυστέρηση... Έχουν περάσει 3 βδομάδες και ακόμα τπτ. Βέβαια με είχε προειδοποιήσει ο πωλητής ότι έχουν έξτρα καθυστέρηση λόγω των santa rosa επεξεργαστών αλλά άμα φτάσω μήνα θα χαλαστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...