Jump to content

myphone BEST OF 2016: Οι αναγνώστες ψήφισαν. And the winner is...


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι το ίδιο. Διαφορετικό user experience.

Εντελώς ίδια. Η μόνη διαφορά είναι στην οθόνη και στην μπαταρία. Δες κανένα συγκριτικό. Έχουν ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 70
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εντελώς ίδια. Η μόνη διαφορά είναι στην οθόνη και στην μπαταρία. Δες κανένα συγκριτικό. Έχουν ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και μόνο αυτό κάνει τη διαφορά.

 

ΔΕΝ είναι ίδια

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο αυτό κάνει τη διαφορά.

 

ΔΕΝ είναι ίδια

Είναι σαν να μου λες ότι ένα 5πορτο αυτοκίνητο Χ, είναι καλύτερο από το ίδιο σε 3πορτο επειδή έχει περισσότερες πόρτες!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου πω ότι είναι καλύτερο αλλά δεν είναι ίδιο

 

Προσπάθησε να το καταλάβεις...

Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν να μου λες ότι ένα 5πορτο αυτοκίνητο Χ, είναι καλύτερο από το ίδιο σε 3πορτο επειδή έχει περισσότερες πόρτες!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλε μου δεν είναι θέμα καλύτερο η χειρότερο είναι αλλη η εμπειρία χρήσης και στα 2 παράδειγματα.

Πχ το edge έχει το κομμάτι της edge υλοποίησης στην οθόνη που είναι όντως κατι που δεν υπάρχει στο απλο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου πω ότι είναι καλύτερο αλλά δεν είναι ίδιο

 

Προσπάθησε να το καταλάβεις...

Για καλύτερο μιλάει η ψηφοφορία και αυτά τα δύο θα έπρεπε να είναι σε κοινή ψηφοφορία.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη απογοήτευση η ψηφοφορία σας. Κακώς διαχωριζετε το s7 edge από το s7, είναι ακριβώς ίδια τηλέφωνα και θα έπρεπε να είναι μαζί στην ψηφοφορία.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άμα ήταν τα ίδια κινητά τότε να πάμε στην samsung να πάρουμε ένα edge στην τιμή του s7 non edge.... Άμα ήταν τα ίδια κινητά θα είχαν και ίδια τιμή και αν ήταν να είναι ίδια κινητά τότε θα βγάζαν 1 και όχι 2 διαφορετικά μοντέλα s7 γιατί απλά θα ήταν ίδια άρα ποιος ο λόγος?.... Άρα κάτι θα έχει το διαφορετικό για να κάνει και 100 euro++ παραπάνω το edge. Και όχι δεν είναι μονο η οθόνη η μπαταρία και το μέγεθος η διαφορα τους......... μη βλέπεις συγκριτικά στα sites. Αν δεν τα πιάσεις στα χερια σου να τα δουλέψεις root και non root όσα συγκριτικά και να δεις παραμένουν απλα συγκριτικά..... Η ψηφοφορία είναι σωστή και όντως το edge το αξίζει. Και πολύ καλά είναι διαφοροποιημένα τα δυο τους.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Άμα ήταν τα ίδια κινητά τότε να πάμε στην samsung να πάρουμε ένα edge στην τιμή του s7 non edge.... Άμα ήταν τα ίδια κινητά θα είχαν και ίδια τιμή και αν ήταν να είναι ίδια κινητά τότε θα βγάζαν 1 και όχι 2 διαφορετικά μοντέλα s7 γιατί απλά θα ήταν ίδια άρα ποιος ο λόγος?.... Άρα κάτι θα έχει το διαφορετικό για να κάνει και 100 euro++ παραπάνω το edge. Και όχι δεν είναι μονο η οθόνη η μπαταρία και το μέγεθος η διαφορα τους......... Η ψηφοφορία είναι σωστή και όντως το edge το αξίζει. Και πολύ καλά είναι διαφοροποιημένα τα δυο τους.

Ποια άλλη είναι η διαφορά τους εκτός από μέγεθος οθόνης και μπαταρίας;για πες; είδες κανένα συγκριτικό;;; εκεί έγκειται και η διαφορά τιμης

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ποια άλλη είναι η διαφορά τους εκτός από μέγεθος οθόνης και μπαταρίας;για πες; είδες κανένα συγκριτικό;;; εκεί έγκειται και η διαφορά τιμης

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και μόνο αυτά που λες είναι διαφορές.

 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ , πόσες φορές πρέπει να το πούμε? έλεος

Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν ποστ. Το λιγότερο κούρασαν οι χωρίς νόημα αντιπαραθέσεις. Θα παρακαλέσω η συζήτηση να συνεχιστεί σε ότι έχει σχέση με το αντικείμενο της ψηφοφορίας και το αποτέλεσμα αυτής. Οτιδήποτε off topic και ενάντια στους Ο.Π.Χ. θα διαγράφεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

@Strofigkas

Και 1 διαφορά να έχουν 2 συσκευές είναι διαφορετικές. Άρα δεν γίνεται να είναι μαζί. (Δεν ξέρω πόσο δύσκολο είναι να γίνει κατανοητό)

 

Τα s7, s7e έχουν 3 διαφορές: μέγεθος οθόνης, edge vs flat & μέγεθος μπαταρίας.

Κάποιος μπορεί να ψηφίσει κάποιο από τα 2 (ανεξάρτητα ποιο), για κάποιον απ'αυτούς τους 3 λόγους.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν να μου λες ότι ένα 5πορτο αυτοκίνητο Χ, είναι καλύτερο από το ίδιο σε 3πορτο επειδή έχει περισσότερες πόρτες!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και ξανά, δεν είναι το ίδιο.

Ενα προϊόν δεν κρίνεται από τα τεχνικά χαρακτηριστικά μόνο αλλά από το overall user experience.

Και ειδικά σε ένα smartphone, η οθόνη κάνει μεγάλο μέρος της διαφοράς.

 

Και σε ότι αφορά το S7 και το S7 edge είναι ο differentiator, από τη στιγμή που και πιό μεγάλη είναι και περισσότερες δυνατότητες έχει , αλλά επίσης αλλάζει και την εμφάνιση του προϊόντος.

 

Πρόσθεσε (ως side effect) και τη μεγαλύτερη μπαταρία και ναι, πως θα το κάνουμε, έχουμε ένα διακριτό προϊόν.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενα τα αποτελέσματα, το S7 και το edge πάντως όποτε βρίσκω ευκαιρία από κάποιον γνωστό τα περιεργάζομαι για ώρα. Πολύ καλά κινητά και κομψά.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ούτε χαλαρό, ούτε αυστηρό χαρακτήρα η ψηφοφορία.

 

Είναι κλασική ψηφοφορία των αναγνωστών, χρηστών. Ούτε πρέπει να έχει δοκιμάσει κανείς όλες τις ναυαρχίδες για να έχει μεγαλύτερη αξία η γνώμη του. Το σκεπτικό αυτό δεν οδηγεί πουθενά γιατί ακόμα κ αν έχει δοκιμάσει κάποιος όλες τις συσκευές, τι είναι αυτό που κάνει την άποψή του defacto?

 

Μπορεί η κριτική ικανότητα να είναι ελλιπής, μπορεί να είναι biased, όπως είσαι εσύ με τη Samsung πχ μετά από το Note 2 νομίζω που είχες. Δεν το λέω για κακό αλλά σου αρέσει να την πικάρεις λίγο με τα σχόλιά σου κ ενίοτε είσαι και λίγο σκοπτικός.

 

Όλοι ερχόμαστε από διαφορετικά background, μας αρέσουν άλλα πράγματα, έχουμε άλλες ανάγκες. Άρα ακόμα και όλες τις συσκευές να δοκίμαζε κάποιος, σε καμία περίπτωση η άποψή του δεν θα είχε μεγαλύτερη βαρύτητα.

 

Με το s7 τώρα το οποίο κλείνει 1 χρόνο κυκλοφορίας σε λίγο, υπάρχει στην αγορά για κάμποσο, οι περισσότεροι έχουν γνωστό που να το έχει, το έχουν επεξεργαστεί, κάποιοι (πολλοί) το έχουν αγοράσει κ κάποιοι το έχουν παίξει λίγο σε βιτρίνα μαγαζιού. Σίγουρα κάποιοι το ψήφισαν βάση των όσων έχουν ακούσει κ διαβάσει.

 

Το mix οι περισσότεροι το είδαν στο youtube.

Δεν είναι το ίδιο.

 

Είναι γνωστό πως η σάμσουγκ είναι μια εταιρία που δεν συμπαθώ. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι συχνά πυκνά δεν αγοράζω προιόντα της. Απλά δεν τη συμπαθώ για διάφορους λόγους. Και μετά το νοτε 2 έχω αγοράσει κινητά της, πιο φτηνά, για δεύτερα.

Ανεξάρτητα από αυτό πάντως, η γνώμη μου για την ψηφοφορία είναι ότι το αναμενόμενο αποτέλεσμά της (ποιος δεν ήξερε από πριν τι θα βγάλει?) δεν έχει κάποια ως πούμε χειροπιαστή αξία, ως προς το καλύτερο ή το χειρότερο προιόν.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

@ddr2 ακριβώς αυτή η άποψη είναι που θα πρέπει να έχει αξία. Γιατί είναι η άποψη ενός κόσμου που όχι απαραίτητα είναι γκουρού στα τεχνολογικά, αλλά έχει τουλάχιστον μεράκι. Είναι μια άποψη ανόθευτη, χωρίς τις παθήσεις των επαγγελματιών και των πληρωμένων γραφίδων, που ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος αν αυτό που γράφουν αποτελεί δική τους άποψη η οχι.

 

Αν η ψηφοφορία γινόταν με γκάλοπ στην Ερμού, να καταλάβω αυτό που λες.

 

Τέλος πάντων εγώ επειδή διάβαζα κιόλας τα posts κατά τη διάρκεια της ψηφοφορίας, είδα άλλους συμφορουμίτες να ψηφίζουν και συσκευές τις οποίες δεν είχα υπόψη, τις έψαχνα και μου έκαναν εντύπωση τα χαρακτηριστικά αρκετών εξ αυτών κ πώς είχαν ξεφύγει της αντίληψής μου εντελώς.

 

Επί συναπτά έτη που παρακολουθώ την ψηφοφορία αυτή στο myphone, μπορώ να πω ότι πάντα βγάζουμε σαν community ως καλύτερο τηλ τη συσκευή που είναι πράγματι καλύτερη, με όσο το δυνατόν πιο αντικειμενικά κριτήρια.

 

Η πλειονότητα θεωρώ ότι μπορεί να έχει αντικειμενική οπτική στα πράγματα. Καλύτερο tablet το ipad. Γεγονός που δεν ενισχύει ιδιαίτερα το επιχείρημα κάποιων χρηστών ότι είμαστε τύφλα εναντίον της Apple οι περισσότεροι. Του χρόνου με το anniversary iPhone και αν η Apple φανεί αντάξια των προσδοκιών, είμαι βέβαιος θα πάει καλύτερα. Φέτος πέρασε κ δεν ακούμπησε πως να το κάνουμε.

me > you
Link to comment
Share on other sites

@ddr2 ακριβώς αυτή η άποψη είναι που θα πρέπει να έχει αξία. Γιατί είναι η άποψη ενός κόσμου που όχι απαραίτητα είναι γκουρού στα τεχνολογικά, αλλά έχει τουλάχιστον μεράκι. Είναι μια άποψη ανόθευτη, χωρίς τις παθήσεις των επαγγελματιών και των πληρωμένων γραφίδων, που ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος αν αυτό που γράφουν αποτελεί δική τους άποψη η οχι.
Δεν θα συμφωνήσω ότι πρόκειται για άποψη ανόθευτη και αυθόρμητη. Αντίθετα, η άποψη αυτή έχει σφυρηλατηθεί από τους επαγγελματίες του χώρου (των οποίων τα κίνητρα δικαίως αμφισβητείς), με δημοσιεύματα, reviews, αφιερώσεις κλπ κλπ και έτσι ο μέσος χρήστης που δεν είναι γκουρού, αλλά έχει ένα μεράκι, να παρασύρεται. Αυτός είναι άλλωστε και ο σκοπός του μάρκετιγκ της κάθε εταιρείας. Άποψή μου.

Όσο για την άπλ, στις τιμές που παίζει πλέον, δεν μπορεί να σταθεί στην ελληνική πραγματικότητα με τίποτα. Πάντως, είναι γεγονός ότι όσοι έχουν άπλ, ελάχιστα ασχολούνται με το παρόν φόρουμ, οπότε λογικό και οι ψήφοι να είναι λίγες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συμφωνήσω ότι πρόκειται για άποψη ανόθευτη και αυθόρμητη. Αντίθετα, η άποψη αυτή έχει σφυρηλατηθεί από τους επαγγελματίες του χώρου (των οποίων τα κίνητρα δικαίως αμφισβητείς), με δημοσιεύματα, reviews, αφιερώσεις κλπ κλπ και έτσι ο μέσος χρήστης που δεν είναι γκουρού, αλλά έχει ένα μεράκι, να παρασύρεται. Αυτός είναι άλλωστε και ο σκοπός του μάρκετιγκ της κάθε εταιρείας. Άποψή μου.

Όσο για την άπλ, στις τιμές που παίζει πλέον, δεν μπορεί να σταθεί στην ελληνική πραγματικότητα με τίποτα. Πάντως, είναι γεγονός ότι όσοι έχουν άπλ, ελάχιστα ασχολούνται με το παρόν φόρουμ, οπότε λογικό και οι ψήφοι να είναι λίγες.

Αρα συμφωνα με οσα γραφεις ,σε αλλα blogs,sites,channels,forums κτλ. το S7 Edge δεν θα βγει το καλυτερο για το 2016.

Ο λογος που στο γραφω ειναι γιατι περυσι τα μελη του myphone ψηφισαν καλυτερο smartphone το LG G4.Τοτε ποιος τους σφυρηλατησε;Δεν πιστευω οτι τα μελη εδω παρασυρονται ευκολα.

Προσπαθω λιγο να καταλαβω την σκεψη σου...

Επισης αν το iphone 7 το θεωρουσε ο κοσμος τοσο καλο θα το ψηφιζε.Ουτε το s7 edge,ουτε το mi mix ειναι φτηνα.

Edited by panosfx

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αρα συμφωνα με οσα γραφεις ,σε αλλα blogs,sites,channels,forums κτλ. το S7 Edge δεν θα βγει το καλυτερο για το 2016.

Προσπαθω λιγο να καταλαβω την σκεψη σου...

Δεν προσπαθείς αρκετά μου φαίνεται. :p

 

Λες σε τυχόν ψηφοφορία του Iphonehellas να βγει πρώτο το s7e? Μπορεί, ξέρω γω...

 

H συζήτηση ξεκίνησε από το ποστ κάποιου φίλου, που είπε ότι όσοι ψήφισαν το xiaomi, δεν το έχουν πιάσει στα χέρια τους. Και απάντησα πως και όσοι ψήφισαν το s7e ως το καλύτερο του 2016 , πιθανόν να μην έχουν πιάσει τις άλλες ναυαρχίδες στα χέρια τους. (άρα πώς κρίνουν?).

Απλή, κρυστάλλινη λογική, τίποτα περισσότερο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν προσπαθείς αρκετά μου φαίνεται. :p

 

Λες σε τυχόν ψηφοφορία του Iphonehellas να βγει πρώτο το s7e? Μπορεί, ξέρω γω...

 

H συζήτηση ξεκίνησε από το ποστ κάποιου φίλου, που είπε ότι όσοι ψήφισαν το xiaomi, δεν το έχουν πιάσει στα χέρια τους. Και απάντησα πως και όσοι ψήφισαν το s7e ως το καλύτερο του 2016 , πιθανόν να μην έχουν πιάσει τις άλλες ναυαρχίδες στα χέρια τους. (άρα πώς κρίνουν?).

Απλή, κρυστάλλινη λογική, τίποτα περισσότερο.

Συμφωνω μαζι σου αλλα αυτο συμβαινει και θα συμβαινει καθε χρονο.Σε ολες τις ψηφοφοριες,σε ολα τα sites.

Στο iphonehellas δεν υπαρχει λογος να γινει ψηφοφορια.Μιλανε για συγκεκριμενης μαρκας κινητο κι οχι για ολα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Δεν προσπαθείς αρκετά μου φαίνεται. :p

 

Λες σε τυχόν ψηφοφορία του Iphonehellas να βγει πρώτο το s7e? Μπορεί, ξέρω γω...

 

H συζήτηση ξεκίνησε από το ποστ κάποιου φίλου, που είπε ότι όσοι ψήφισαν το xiaomi, δεν το έχουν πιάσει στα χέρια τους. Και απάντησα πως και όσοι ψήφισαν το s7e ως το καλύτερο του 2016 , πιθανόν να μην έχουν πιάσει τις άλλες ναυαρχίδες στα χέρια τους. (άρα πώς κρίνουν?).

Απλή, κρυστάλλινη λογική, τίποτα περισσότερο.

 

 

Συγκρινεις I phone hellas με my phone forum ? Μισείς σαμι και λατρεύεις αππλ οπότε δεν γίνεται να είσαι αντικειμενικος.. όταν διαβάζω αθλητική εφημεριδα που γράφει για όλες τις ομάδες θα έχει αντικειμενικη άποψη για όλες όταν διαβάζω εφημερίδα που γράφει για μια συγκεκριμένη ομάδα δεν περιμένω να διαβάσω με αντικειμενικοτητα για υπόλοιπες ομάδες μέσα ξέρω πέφτεις άπτα σύννεφα.. βασίλισσα σαμι για φέτος... θα ήταν το note 7 αλλά τα έκανε θάλασσα.. επίσης είδα πολλούς στην ψηφοφορία να έχουν iPhone και να ψηφίζουν s7 EDGE... όταν το πάρεις απόφαση ότι έχουν αλλάξει τα πράγματα από παλιότερες συσκευές με Android θα νιώσεις καλύτερα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Συγκρινεις I phone hellas με my phone forum ? Μισείς σαμι και λατρεύεις αππλ οπότε δεν γίνεται να είσαι αντικειμενικος.. όταν διαβάζω αθλητική εφημεριδα που γράφει για όλες τις ομάδες θα έχει αντικειμενικη άποψη για όλες όταν διαβάζω εφημερίδα που γράφει για μια συγκεκριμένη ομάδα δεν περιμένω να διαβάσω με αντικειμενικοτητα για υπόλοιπες ομάδες μέσα ξέρω πέφτεις άπτα σύννεφα.. βασίλισσα σαμι για φέτος... θα ήταν το note 7 αλλά τα έκανε θάλασσα.. επίσης είδα πολλούς στην ψηφοφορία να έχουν iPhone και να ψηφίζουν s7 EDGE... όταν το πάρεις απόφαση ότι έχουν αλλάξει τα πράγματα από παλιότερες συσκευές με Android θα νιώσεις καλύτερα

 

Μάλλον έκανες λάθος παράθεση.

Είμαι όσο αντικειμενικός χρειάζεται. Δεν ξέρω και πολλούς περισσότερο αντικειμενικούς από εμένα.

Android κινητά είχα και έχω μπόλικα. Ήδη τώρα έχει 3 συσκευές (δες την υπογραφή μου) και στο παρελθόν είχα πάνω από 15, πολλές εκ των οποίων ναυαρχίδες. IPhone, είχα μόνο 3 μοντέλα. Οπότε τα σχόλιά σου δεν ταιριάζουν στο δικό μου προφίλ. :p

 

@Panosfx Το iPhonehellas το έφερα σαν ένα ακραίο παράδειγμα.

Κάθε χρόνο έτσι γίνεται. Τέτοιου είδους ψηφοφορίες είναι για να επιβεβαιώνουν το μάρκετιγκ των εταιριών. Δείχνουν προς τα πού κινείται το ρεύμα. Η σάμσουγκ τα πήγε πολύ καλά με το s7e, ασχέτως που εμένα προσωπικά δεν με καλύπτει 1ον γιατί θεωρώ ότι χάνω σε πρακτικότητα με την edge οθόνη (δεν μπορώ να κρατήσω τη συσκευή με άνεση, πολλές φορές όταν γράφεις πατιέται η οθόνη με το εσωτερικό του αντίχειρα κλπ) , 2ον γιατί δεν μπορώ να βάλω tempered που το θεωρώ απαραίτητο και 3ον γιατί δεν μου αρέσει η αισθητική των μενού της (προσωπικά προτιμώ πιο stock καταστάσεις).

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συμφωνήσω ότι πρόκειται για άποψη ανόθευτη και αυθόρμητη. Αντίθετα, η άποψη αυτή έχει σφυρηλατηθεί από τους επαγγελματίες του χώρου (των οποίων τα κίνητρα δικαίως αμφισβητείς), με δημοσιεύματα, reviews, αφιερώσεις κλπ κλπ και έτσι ο μέσος χρήστης που δεν είναι γκουρού, αλλά έχει ένα μεράκι, να παρασύρεται. Αυτός είναι άλλωστε και ο σκοπός του μάρκετιγκ της κάθε εταιρείας. Άποψή μου.

Όσο για την άπλ, στις τιμές που παίζει πλέον, δεν μπορεί να σταθεί στην ελληνική πραγματικότητα με τίποτα. Πάντως, είναι γεγονός ότι όσοι έχουν άπλ, ελάχιστα ασχολούνται με το παρόν φόρουμ, οπότε λογικό και οι ψήφοι να είναι λίγες.

 

Για όνομα του Thor με αυτά που διαβάζουμε.

Είμαστε στο myphone, αν μη τι άλλο έχουμε εκτεθεί σε όλο το bad publicity που έφαγε η samsung λόγω του N7, εδώ βγήκαν ακόμα και μούφες (όχι ευθυνη myphone μη παρεξηγηθούμε) για το ότι το S7 θα μπορούσε να έχει το ίδιο πρόβλημα, και πριν λίγες μέρες ανακαλύψαμε πιθανό πρόβλημα με το τζαμάκι της κάμερας (αυτό και αν ειναι για γέλια).

 

Αλλά ναι οκ, έχουμε φάει κατά τη γνώμη σου brainwashing για το S7 edge. Ολα αυτά γιατί βγήκε η μισητή SAMSUNG πρώτη.

 

Υπάρχει η απλή βέβαια εξηγηση, ότι το S7 / edge ήταν το καλύτερο πακέτο ! :)

Είμαι όσο αντικειμενικός χρειάζεται.

Αυτό το κρίνουν άλλοι.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Για όνομα του Thor με αυτά που διαβάζουμε.

Είμαστε στο myphone, αν μη τι άλλο έχουμε εκτεθεί σε όλο το bad publicity που έφαγε η samsung λόγω του N7, εδώ βγήκαν ακόμα και μούφες (όχι ευθυνη myphone μη παρεξηγηθούμε) για το ότι το S7 θα μπορούσε να έχει το ίδιο πρόβλημα, και πριν λίγες μέρες ανακαλύψαμε πιθανό πρόβλημα με το τζαμάκι της κάμερας (αυτό και αν ειναι για γέλια).

 

Αλλά ναι οκ, έχουμε φάει κατά τη γνώμη σου brainwashing για το S7 edge. Ολα αυτά γιατί βγήκε η μισητή SAMSUNG πρώτη.

 

Υπάρχει η απλή βέβαια εξηγηση, ότι το S7 / edge ήταν το καλύτερο πακέτο ! :)

Όντως, υπάρχει και η εξήγηση που σε βολεύει, αλλά κανείς δεν μπορεί να παραβλέψει το τεράστιο μάρκετιγκ της σάμσουγκ.

 

Επίσης, σχολιασμοί τύπου "για το όνομα του Thor με αυτά που διαβάζουμε" καλό θα ήταν να λείπουν γιατί τους θεωρώ υποτιμητικούς. Δεν είναι και υποχρεωτικό να διαβάζεις τα πόστ μου, ούτε να τα σχολιάζεις.

 

 

Αυτό το κρίνουν άλλοι.

Όλοι κρινόμαστε για την αντικειμενικότητά μας. Αλλά δεν μπορεί να μου υποδεικνύει κανείς ότι το android έχει αλλάξει, το ξέρω πριν από τον ίδιο, λόγω εμπειρίας μου με πάρα πολλές συσκευές. Και κυρίως δεν μπορεί να κρίνει κάποιος που δεν έχει αγοράσει άλλες προτάσεις και λύσεις του εμπορίου (ios, wp Κλπ) τη δική μου αντικειμενικότητα. (αναφέρομαι στο φίλο trejor που έκανε το σχετικό σχόλιο).

Φιλικά :)

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όντως, υπάρχει και η εξήγηση που σε βολεύει, αλλά κανείς δεν μπορεί να παραβλέψει το τεράστιο μάρκετιγκ της σάμσουγκ.

 

Επίσης, σχολιασμοί τύπου "για το όνομα του Thor με αυτά που διαβάζουμε" καλό θα ήταν να λείπουν γιατί τους θεωρώ υποτιμητικούς. Δεν είναι και υποχρεωτικό να διαβάζεις τα πόστ μου, ούτε να τα σχολιάζεις.

 

 

 

Όλοι κρινόμαστε για την αντικειμενικότητά μας. Αλλά δεν μπορεί να μου υποδεικνύει κανείς ότι το android έχει αλλάξει, το ξέρω πριν από τον ίδιο, λόγω εμπειρίας μου με πάρα πολλές συσκευές. Και κυρίως δεν μπορεί να κρίνει κάποιος που δεν έχει αγοράσει άλλες προτάσεις και λύσεις του εμπορίου (ios, wp Κλπ) τη δική μου αντικειμενικότητα. (αναφέρομαι στο φίλο trejor που έκανε το σχετικό σχόλιο).

Φιλικά :)

 

Όπως αντίστοιχα κανείς δεν μπορεί να παραβλέψει το τεράστιο marketing της apple που πήρε μόνο 12 ψήφους και πολλές μου φάνηκαν. Φέτος η samsung έδωσε τον καλύτερο της εαυτό με τη σειρά S ακόμα να το παραδεχτούν μερικοί. Η Apple έδωσε ένα iPhone 6ss τριετίας και τίποτα παραπάνω.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...