Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να καταλαβω κι εγω,μηπως πρεπει να ζητησω εξ αρχης απο την αντιπροσωπεια να μπει κατι τετοιο στις αναρτησεις;;;(προφανως γινεται λογος για τους πισω τροχους μονο έ;;;)

όλα τα συστήματα ανάρτησης έχουν bump stop...δεν θα στο τοποθετήσουν εκ των υστέρων:confused:

Το όποιο πρόβλημα έχει εμφανιστεί στα μπροστινά αμορτισέρ (κυρίως στο μπροστά δεξί) κάτι που πλέον γνωρίζουν στην χόντα Αγγλίας και αντικαθιστούν τα αμορτισέρ συνολικά στις εκεί αντιπροσωπείες σύμφωνα με κατόχους στο civinfo. Εγώ νομίζω ότι απλά έχουν ελαττωματικά part οι αναρτήσεις της sachs και ότι θα τα αλλάξουν εν καιρώ αφού η διαδικασίες είναι δύσκολες και χρονοβόρες στην γραμμή παραγωγής. Αν πάντως σε οποιονδήποτε από εσάς παρατηρηθεί θόρυβος από μπροστά δεξιά να απαιτήσετε να τα σφίξουν ή ακόμα καλύτερα την αλλαγή των αμορτισέρ (2 μπροστινών). Σύντομα σύμφωνα με τους Άγγλους θα σταλεί σχετικό bulletin σε όλες τις αντιπροσωπείες. Εμείς ως πελάτες οφείλουμε να απαιτούμε όσα πρέπει να μας δίνουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ο θορυβος που λεω εγω τουλαχιστον ερχετε απο πισω 100%μονο την πρωτη φορα που το μετακινω την μερα.μετα οτι και να κανω δεν ακουγετε τιποτα!
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω διαπιστωσει τετοιο θορυβο στην αναρτηση ωστοσο το αμαξι κανει εναν τριξιμο (σαν να παλεται λαμαρινα) απο το 90 εως και τα 150.. Για να ακουστει βεβαια πρεπει να εχω κλειστα τα παραθυρα και το ραδιο.. Εμενα μου ακουγεται να προερχεται απο μεσα απο το ταμπλο, διπλα απο το ντουλαπακι και πισω απο το ραδιο-cd.. Στην αντιπροσωπια μου ειπαν οτι μπορει να ακουγεται καποιο καλωδιο (πλεξουδα) που ακουμπαει στο ντουλάπακι, και οτι θα το ελεγξουν οταν τους το παω..

Εχει κανεις παρομοιο θορυβο.. Καμια αλλη ιδεα το τι μπορει να ακουγεται?

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις υποψη του αν το κοκκινο χρωμα ειναι διαφορετικο στο type r απο οτι στις αλλες εκδοσεις;γιατι απο φωτογραφιες που βλεπω στο civinfo διαφερει κ στις αλλες εκδοσεις ειναι το κοκκινο το μουντο(που δεν μου αρεσει) κ στο ταπερ ειναι το εντονο!

αν υπαρχει οντως διαφορα κ δεν εχω πεσει θυμα των φωτο(μιας κ απο κοντα δεν πετυχα αλλο κοκκινο ουτε σε καποια αντιπροσωπεια) τοτε το απορριπτω ως επιλογη....κ μου μενει τελικα το μαυρο κ το deep bronze που εχει αρχισει να μου αρεσει!!!!το μπλεδακι τελικα μαλλον με ξενερωνει....

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις υποψη του αν το κοκκινο χρωμα ειναι διαφορετικο στο type r απο οτι στις αλλες εκδοσεις;γιατι απο φωτογραφιες που βλεπω στο civinfo διαφερει κ στις αλλες εκδοσεις ειναι το κοκκινο το μουντο(που δεν μου αρεσει) κ στο ταπερ ειναι το εντονο!

αν υπαρχει οντως διαφορα κ δεν εχω πεσει θυμα των φωτο(μιας κ απο κοντα δεν πετυχα αλλο κοκκινο ουτε σε καποια αντιπροσωπεια) τοτε το απορριπτω ως επιλογη....κ μου μενει τελικα το μαυρο κ το deep bronze που εχει αρχισει να μου αρεσει!!!!το μπλεδακι τελικα μαλλον με ξενερωνει....

 

 

Οχι φιλε μου ειναι ακριβως το ιδιο, εχω δει κ τα 2 απο κοντα.. Απλα το TypeR εχει βαμμενα ολα τα σποιλερ, εχει αεροτομη μεγαλες ζαντες και φαινεται πιο εκθαμβωτικο..

Πρεπει να δεις το Deep Bronze απο κοντα. Κανει πολυ εφε η περλα..

Εγω στην αρχη δεν ακουγα τιποτα αλλο εκτος του Μαυρου και οταν ειδα το Deep Bronze, αλλαξα γνωμη!!

Το μπλεδακι το κανει πολυ "παιχνιδιαρικο-παιδικο-κοριτσιστικο".. Εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει στο Civic..

Ακομα δεν εχω δει ασημι απο κοντα..Στην φωτο δεν φαινεται να εχει κατι το ιδιαιτερο (πολυ μουντο μου φαινεται..), αλλα δεν το απορριπτω κιολας...

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

παντως ειναι αληθεια οτι κ μενα αρχισε να μου μπαινει στο ματι αυτο το deep bronze....το αλλο που φοβαμαι ειναι μηπως κ παρατεινει την αναμονη στην παραδοση επειδη ειναι πιο σπανιο χρωμα....
Link to comment
Share on other sites

το κοκκινo ειναι το milano red σε ολλες τις εκδοσεις του civic αλλα ειναι οντος λιγο μουντο mono οταν το βαρανε φωτα μεσα σε καμια εκθεσει ειναι ωραιο.το μπλε που λες ειναι το vivid blue που εχουν και τα jazz και ειναι το χρωμα που καταργιτε στα μοντελα του 2008 μαζι νομιζω με το campain που ειναι το σαμπανιζε(δεν το εχω δει αυτο το χρωμα να κυκλοφορη.κατι που ειχατε πει για το αν βαφοντε τα γυρο γυρο πλαστικα επιδει την εψακσα λογο δουλιας βαφοντε .αν δειτε και του type r απο κοντα ειναι και αυτα λιγο ζαγρε δεν ειναι εντελος λια οπως για παραδειγμα οι προφυλακτηρες.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

το ασημι ειναι το χειροτερο χρωμα για το σιβικ......για το λογο οτι χανει το πλεονεκτιμα αναδειξης των φωτων....

 

το deep bronze που το ειδα απο κοντα ειναι πολυ καλο και μου θυμιζει κοκα κολα!!!δηλαδη οταν το πρωτοκοιτας σου φαινεται για μαυρο αλλα αν το παρατηρησεις απο κοντα φαινεται οτι ειναι πιο ανοιχτο σε καραμελε αποχρωση....

Link to comment
Share on other sites

το κοκκινo ειναι το milano red σε ολλες τις εκδοσεις του civic αλλα ειναι οντος λιγο μουντο mono οταν το βαρανε φωτα μεσα σε καμια εκθεσει ειναι ωραιο.το μπλε που λες ειναι το vivid blue που εχουν και τα jazz και ειναι το χρωμα που καταργιτε στα μοντελα του 2008 μαζι νομιζω με το campain που ειναι το σαμπανιζε(δεν το εχω δει αυτο το χρωμα να κυκλοφορη.κατι που ειχατε πει για το αν βαφοντε τα γυρο γυρο πλαστικα επιδει την εψακσα λογο δουλιας βαφοντε .αν δειτε και του type r απο κοντα ειναι και αυτα λιγο ζαγρε δεν ειναι εντελος λια οπως για παραδειγμα οι προφυλακτηρες.

 

 

Φιλε lazman, σαν εμπειρος επαγγελματιας που εισαι στο χωρο και ξερεις και πεντε πραγματα παραπανω απο εμας, πιστευεις οτι αυτα τα πλαστικα αν βαφουν δεν θα υπαρχει αμεσο προβλημα με το χρωμα τους? Θα κρατησει το χρωμα η θα "πεταξει με την παραμικρη ευκαιρια? Εκει ειναι το θεμα του αν βαφονται..

Οπως προανεφερα παραπανω, ρωτησα 2-3 συναδελφους σου και μου συνεστησαν να μην τα βαψω για να μην μπω στην λογικη του να βαφω καθε 1-1μιση χρονο..

Απο την αλλη, δεν νομιζω οπως λενε στις αντιπροσωπιες το TypeR να φοραει αλλα σποιλερ απο τα TypeS..Δεν υπαρχει λογος να το κανει αυτο η Honda (και η καθε Honda...)

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Φιλε lazman, σαν εμπειρος επαγγελματιας που εισαι στο χωρο και ξερεις και πεντε πραγματα παραπανω απο εμας, πιστευεις οτι αυτα τα πλαστικα αν βαφουν δεν θα υπαρχει αμεσο προβλημα με το χρωμα τους? Θα κρατησει το χρωμα η θα "πεταξει με την παραμικρη ευκαιρια? Εκει ειναι το θεμα του αν βαφονται..

Οπως προανεφερα παραπανω, ρωτησα 2-3 συναδελφους σου και μου συνεστησαν να μην τα βαψω για να μην μπω στην λογικη του να βαφω καθε 1-1μιση χρονο..

Απο την αλλη, δεν νομιζω οπως λενε στις αντιπροσωπιες το TypeR να φοραει αλλα σποιλερ απο τα TypeS..Δεν υπαρχει λογος να το κανει αυτο η Honda (και η καθε Honda...)

 

 

κοιτα Μακη ΟΛΑ τα πλαστικα ακομα και οι προφυλακτηρες που ειναι βαμενη αποτο εργοστασιο ειναι πιο ευαισθητη στα πετραδακια αλλα με καλα υλικα και διαφορα τρικ (πχ αν εχεις δει διαφορει κατασκευαστες σε σημια που δεχοντε πετραδακια εχουν ενα διαφανο αυτοκολιτο για να μην υπαρχει αποκολισει του χρωματος)και αποφηγη της πιεσεις απο πολυ κοντα δεν θα εχεις προβλημα γιατι σου ειπα αν δεις απο κοντα και τα πλαστικα του type r ειναι και αυτα σαγρε.αν πας σε εμπειρο τεχνητη θα ξερει οτι ολα τα πλαστικα που κυκλοφορουν στα αμαξια εχουν καπου εναν κωδικο που σου λεε αν ειιναι βαφομενα τα πλαστικα η οχι.:)

 

φιλικα Γιαννης

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το θεωρω μεγαλο λαθος της χοντα να ξεχωριζει κατ αυτον τον τροπο τα μοντελα της....δλδ δεν εχω καταλαβει ποιος ειναι ο λογος που εχει βγαλει στο type s αυτη την πλαστικουρα!!!για να ξεχωριζει απο το ανωτερο μοντελο;;;;

εγω τα πρωτα λεφτα που θα σταξω μετα την αγορα του σιβικ μου θα ειναι για να βαψω τα σποιλερ κ για να βαλω (αν μπορω) την αεροτομη του r!!!ουτως η αλλως και στο civinfo που ειδα αρκετοι εχουν κανει αυτη την μετατροπη...

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι οτι η χοντα δεν αφηνει τιποτα στην τυχη....ετσι θα ειχε καποιο καλο λογο για να το κανει και οχι απλα για να ξεχωρισει το τype-r

 

εξαλλου για μενα ειναι πολυ καλοσχεδιασμενα και συνδιασμενα μεταξυ τους ολα τα αβαφα πλαστικα σε αντιθεση πχ με το πισω αβαφο μερος του golf που φαινεται πανασχημο.....

 

μια λυση ειναι να το παρετε το αμαξι σε cosmic grey χρωμα οπως το δικο μου στο οποιο η αντιθεση δεν δειχνει τοσο!

 

οσο για το βαψιμο ουτε λογος γιατι κανει μπαμ οτι θα φυγει το χρωμα με το παραμικρο...η επιφανεια δεν ειναι λεια

Link to comment
Share on other sites

 

οσο για το βαψιμο ουτε λογος γιατι κανει μπαμ οτι θα φυγει το χρωμα με το παραμικρο...η επιφανεια δεν ειναι λεια

 

 

μου φαινετε bouhou οτι για σενα τζαμπα γραφουμε οτι γραφουμε δεν διαβαζεις καν τη λεμε!!:confused:

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

εαν βαψεις πρωτα τα πλαστικα περνωντας με ενα υλικο (δεν θυμαμαι το ονομα του ειχα περασει τους προφυλακτιρες του staplet,και εδω και δυο χρονια,δεν μασανε και το πλενω και με πιεστικο)πριν,δεν παθαινουν τιποτα.Θα ψαξω στο μαγικο υπογειο να βρω τη φιαλη να postαρω πως το λενε

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

εαν βαψεις πρωτα τα πλαστικα περνωντας με ενα υλικο (δεν θυμαμαι το ονομα του ειχα περασει τους προφυλακτιρες του staplet,και εδω και δυο χρονια,δεν μασανε και το πλενω και με πιεστικο)πριν,δεν παθαινουν τιποτα.Θα ψαξω στο μαγικο υπογειο να βρω τη φιαλη να postαρω πως το λενε

Πλαστικοποιητής??

 

ο θορυβος που λεω εγω τουλαχιστον ερχετε απο πισω 100%μονο την πρωτη φορα που το μετακινω την μερα.μετα οτι και να κανω δεν ακουγετε τιποτα!
Αυτό που λέτε εγώ πιστέυω ότι είναι ο θόρυβος απο τα τακάκια που "ξεκκολάνε" και οφείλετε στο χειρόφρενο! συμβαίνει σε όλα τα αυτοκίνητα με δισκόφρενα πίσω..:)
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό που λέτε εγώ πιστέυω ότι είναι ο θόρυβος απο τα τακάκια που "ξεκκολάνε" και οφείλετε στο χειρόφρενο! συμβαίνει σε όλα τα αυτοκίνητα με δισκόφρενα πίσω..:)

 

Συμφωνώ….. και σε μένα αυτή την εντύπωση μου έδωσε στην αρχή, ότι ο θόρυβος αυτός προέρχεται από τα πίσω τακάκια.

:what: Μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις να σου κάνουν
Link to comment
Share on other sites

όλα τα συστήματα ανάρτησης έχουν bump stop...δεν θα στο τοποθετήσουν εκ των υστέρων:confused:

Το όποιο πρόβλημα έχει εμφανιστεί στα μπροστινά αμορτισέρ (κυρίως στο μπροστά δεξί) κάτι που πλέον γνωρίζουν στην χόντα Αγγλίας και αντικαθιστούν τα αμορτισέρ συνολικά στις εκεί αντιπροσωπείες σύμφωνα με κατόχους στο civinfo. Εγώ νομίζω ότι απλά έχουν ελαττωματικά part οι αναρτήσεις της sachs και ότι θα τα αλλάξουν εν καιρώ αφού η διαδικασίες είναι δύσκολες και χρονοβόρες στην γραμμή παραγωγής. Αν πάντως σε οποιονδήποτε από εσάς παρατηρηθεί θόρυβος από μπροστά δεξιά να απαιτήσετε να τα σφίξουν ή ακόμα καλύτερα την αλλαγή των αμορτισέρ (2 μπροστινών). Σύντομα σύμφωνα με τους Άγγλους θα σταλεί σχετικό bulletin σε όλες τις αντιπροσωπείες. Εμείς ως πελάτες οφείλουμε να απαιτούμε όσα πρέπει να μας δίνουν.

Έψαξα και βρήκα στο παρακάτω link http://www.civinfo.com/forum/wheels-tyres-suspension-brakes/5876-bump-stops-2.html το διωρθωτικό φυλλάδιο που έχουν στείλει απο το εργοστάσιο της Honda για την διώρθωση του προβλήματος με τα "bump stops". Έλπίζω αυτό το φυλλάδιο να έχει φτάσει και στην Ελλάδα και να γινέται αντικατάσταση των προβληματικών εξαρτημάτων χωρίς την γκρίνια αν είναι εντός ή εκτός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Nαι σταθεροποιητης πρωτα (lastoflex το ονομα)και μετα ενα πραγμα που οι φαναρτζηζες το λενε υλικο 5προς1 για να γινει το σαγρε,λεια επιφανεια.

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα και βρήκα στο παρακάτω link http://www.civinfo.com/forum/wheels-tyres-suspension-brakes/5876-bump-stops-2.html το διωρθωτικό φυλλάδιο που έχουν στείλει απο το εργοστάσιο της Honda για την διώρθωση του προβλήματος με τα "bump stops". Έλπίζω αυτό το φυλλάδιο να έχει φτάσει και στην Ελλάδα και να γινέται αντικατάσταση των προβληματικών εξαρτημάτων χωρίς την γκρίνια αν είναι εντός ή εκτός εγγύησης.

 

φίλε μου στο σιβινφο έχουν ανεβάσει το μπούλετιν για το αμερικάνικο σιβικ και συγκεκριμενα για το κουπε si. Επίσημη οδηγία δεν υπάρχει από το εργοστάσιο και κατ' επέκταση ούτε ο Σ θα είναι ενήμερος. Αν διάβασες καλά στο τελευταίο ποστ αναφέρει ότι έχουν τελειώσει τα αποθέματα μπροστινών αναρτήσεων από την χοντα και θα φέρουν σε ένα ...μήνα. Ίσως να την "πνίξουν" την φάση με νέα αμορτισέρ που θα βάζουν στα καινούρια σιβικ εφεξής. Εμείς που έχουμε εγγύηση μόλις γίνει γνωστό το θέμα θα τα αλλάξουμε εντός των πλαισίων της.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου στο σιβινφο έχουν ανεβάσει το μπούλετιν για το αμερικάνικο σιβικ και συγκεκριμενα για το κουπε si. Επίσημη οδηγία δεν υπάρχει από το εργοστάσιο και κατ' επέκταση ούτε ο Σ θα είναι ενήμερος. Αν διάβασες καλά στο τελευταίο ποστ αναφέρει ότι έχουν τελειώσει τα αποθέματα μπροστινών αναρτήσεων από την χοντα και θα φέρουν σε ένα ...μήνα. Ίσως να την "πνίξουν" την φάση με νέα αμορτισέρ που θα βάζουν στα καινούρια σιβικ εφεξής. Εμείς που έχουμε εγγύηση μόλις γίνει γνωστό το θέμα θα τα αλλάξουμε εντός των πλαισίων της.

 

Τώρα που το διάβασα καλύτερα έχεις δίκιο. Αλλά απο τα προηγούμενα μηνύματα δεν έχω προσέξει αν όλα τα Civic έχουν το προβλήμα αυτό με τα bump stops ή κάποιες παρτίδες το έχουν και κάποιες άλλες δεν το έχουν????Εγώ ακόμα δεν το έχω παραλάβει ελπίζω να μην έχω τα ίδια προβλήματα....:worry:

Link to comment
Share on other sites

φιλε kharanta εσυ απο ποια αντιπροσωπεια το παρηγγειλες;;;;

εγω πηγα σε αυτην στην βασ.ολγας που ειναι κ στην θερμη(πολυ λαλακας ο συγκεκριμενος στη θερμη!!!!) και ηθελα να παω κ σε μια που ειναι προς ευοσμο μερια....

σε ποσο καιρο σου ειπαν για παραδοση;;;;το type s παρηγγειλες;;;

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει απο την αντιπροσωπεία του ΠΑΠΡΑ που είναι στο Π. Φάληρο. Εκεί κατέληξα μετά από μεγάλη αναζήτηση επίση και η αντιπροσωπεία του Μπουλαμπάση στον Πειραιά ήταν πολύ σωστή απένταντι μου και μου απάντησε σε όλα τα ερωτήματα μου. Απλά επέλεξα την αντιπροσωπεία του Πάπρα γιατί ο πωλήτης της ήταν ο πρώτος που μου είπε τα πάντα για το αυτοκίνητο και τον εμπιστεύτηκα απο την αρχή. Το παρείγγειλα τέλος Ιουλίου και ενώ αρχικά μου είχε πει παράδοση τουλάχιστον ένα 6-μηνο προχτές με ενημέρωσε οτι μάλλον θα μου το παραδώσει μέχρι τέλος Οκτωβρίου γιατί περιμένουν μια μεγάλη παράδοση αυτοκίνήτων απο civic 1.8 sport απο την Αγγλία και πιθανώς να είναι και το δικό μου μέσα σε αυτά. Μετά απο όλα αυτα που έχω ψάξει και που έχω διαβάσει στο Internet με προβληματίζει αν θα πρέπει να εμπιστευτώ του Έλληνες μηχανικούς για να βάλω φώτα xeon και σενσορες παρκαρίσματος??????:worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω καπιο προβλημα με των σηναγερμο δεν κλειδωνει αυτοματα το αμαξι μετα τα 30 δευτερολεπτα και την πρωτη μερα κλειδωνε φοβαμε οτι κρατισα περισοτερι ωρα πατιμενο το κουμπι του lock και μηπως ξεριθμιστηκε ξερεις καποιος κατι ?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει απο την αντιπροσωπεία του ΠΑΠΡΑ που είναι στο Π. Φάληρο. Εκεί κατέληξα μετά από μεγάλη αναζήτηση επίση και η αντιπροσωπεία του Μπουλαμπάση στον Πειραιά ήταν πολύ σωστή απένταντι μου και μου απάντησε σε όλα τα ερωτήματα μου. Απλά επέλεξα την αντιπροσωπεία του Πάπρα γιατί ο πωλήτης της ήταν ο πρώτος που μου είπε τα πάντα για το αυτοκίνητο και τον εμπιστεύτηκα απο την αρχή. Το παρείγγειλα τέλος Ιουλίου και ενώ αρχικά μου είχε πει παράδοση τουλάχιστον ένα 6-μηνο προχτές με ενημέρωσε οτι μάλλον θα μου το παραδώσει μέχρι τέλος Οκτωβρίου γιατί περιμένουν μια μεγάλη παράδοση αυτοκίνήτων απο civic 1.8 sport απο την Αγγλία και πιθανώς να είναι και το δικό μου μέσα σε αυτά. Μετά απο όλα αυτα που έχω ψάξει και που έχω διαβάσει στο Internet με προβληματίζει αν θα πρέπει να εμπιστευτώ του Έλληνες μηχανικούς για να βάλω φώτα xeon και σενσορες παρκαρίσματος??????:worry::worry:

 

Αισθητηρες παρκαρισματος θα εβαζα στην ελλαδα (υπαρχουν πολλες επιλογες και χωρις να τρυπισεις προφυλακτηρα.). Ομως Xeon δεν θα εβαζα γιατι τα εργοστασιακα με τα after market εχουν τεραστιες διαφορες (δεν ειναι μονο τα φωτα).

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα την αντιπροσωπεία που το παρήγγειλα και μου είπε ότι δεν βάζει after market xeon απλά τα εργοστασιακά κοστίζουν γύρω στα 700euro. Επίσης δεν γνωρίζω τι πρόκειται αλλάξουν στην Ελλάδα προκειμένου να βάλουν τα xeon. Το μόνο σίγουρο είναι ότι μαζί με τα xeon δεν βάζουν τους καθαριστήρες των εμπρόσθιων φωτιστικών σωμάτων γιατί χρειάζεται να αλλάξουν και τον προφυλακτήρα. Αν κάποιος έβαλε xeon στην αντιπροσωπεία ας μας διαφωτίσει αν αξίζουν τα λεφτά τους????
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...