Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το στρωσιμο τι προτεινετε?

Ο πωλητης στην Λαρισα μου ειπε οτι δεν χρειαζεται στρωσιμο αλλα αν θελω να το κανω 1000-1500 χιλιομετρα ετσι για τα τυπικα..

Εδω στην Δραμα στο εξουσιοδοτημενο συνεργειο δουλευει ενας φιλος μου και μου ειπε να κανω στρωσιμο, με σταδιακο ανοιγμα (στροφες κινητηρα) εως τα 5000 χιλιομετρα. Μεχρι τα 5000 χιλιομετρα να μην το παω στον κοφτη το αμαξι..

Παντως, το ι-Vtec κοιμαται στις 4.000 στροφες που το παω εγω.. καταλαβαινω οτι ο κινητηρας εχει ακομα πολυ ψυχη να δωσει κ ανυπομονω να το διαπιστωσω

 

κανε καμια 1000 χιλομετρα και μετα αρχιζε ανοιγετο σταδιακα .τα 5000 ειναι υπερβολη φιλε μου.οταν αρχιζεις και το ανοιγης τοτε θα καταλαβης οτι οντως εχει ψυχη.απο την στιγμη που το ανοιξα μεχρι τωρα που εχω 5000 πηγενει συνεχεια καλητερα!:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο αδερφε ειμαστε κ πατριωτες :D

το type s ειναι καινουργια εκδοση?τριθυρο ειναι?απο τι ξερω μονο το type r εβγαινε?1800cc?ποσα αλογακια?

Link to comment
Share on other sites

140 ιδια αλογα εχει με το 5θ απλος ειναι η τριθιρη εκδοσει του civic εχει και καπιες διαφορες στην αναρτησει και ειναι πιο χαμηλο.:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο αδερφε ειμαστε κ πατριωτες :D

το type s ειναι καινουργια εκδοση?τριθυρο ειναι?απο τι ξερω μονο το type r εβγαινε?1800cc?ποσα αλογακια?

 

Να εισαι καλα φιλαρακι, σε ευχαριστω..

Το type s βγηκε στην ελληνικη αγορα μαζι με το type r , εχει τον ιδιο ακριβως κινητηρα με το 5θυρο, λιγο πιο σφιχτη αναρτηση, μεγαλυτερο μετατροχιο (+20mm), και φοραει τα spoiler του type r ..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Vatigoal η πρόσοψη (2 Din) πόσο σου πήγε?

 

Επίσης πρόσεξα ότι η βάση της οθόνης, απο πάνω, προεξέχει λίγο απ'την κλίση που έχει η κονσόλα. Μπορεί απ[λά να μου φαίνεται βέβαια. Είναι αντιαισθητικό σε περίπτοση που έχω δίκιο?

Link to comment
Share on other sites

MakTheo ειχες κανενα δωρακι απο την αντιπροσωπια κανα φιμε η τπτ αλλο?

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

MakTheo ειχες κανενα δωρακι απο την αντιπροσωπια κανα φιμε η τπτ αλλο?

 

 

Οχι, μονο το κλασσικο δωρο που κανουν ολοι, Τριγωνο-Πυροσβεστηρα-Φαρμακειο-Πατακια..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

εγω οταν το πηρα ειχα δωσει το παλιο αμαξι για 9.500ε και τα υπολοιπα τα εδωσα μετρητα εκεινη την ωρα και δεν μου εδωσαν τιποτα.....
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Vatigoal η πρόσοψη (2 Din) πόσο σου πήγε?

 

Επίσης πρόσεξα ότι η βάση της οθόνης, απο πάνω, προεξέχει λίγο απ'την κλίση που έχει η κονσόλα. Μπορεί απ[λά να μου φαίνεται βέβαια. Είναι αντιαισθητικό σε περίπτοση που έχω δίκιο?

 

Πήγε γύρω στα 180 Euro και ήμουν τυχερός γιατι είχε ξεμείνει ο σαρακάκης από καλωδίωση η οποία είχε 80 euro επιπλέον. Βασικά το όλο πακέτο αποτελείτε απο 4 μέρη (πρόσοψη+καλωδίωση+2 λαμαρίνες) εκ των οποίων το μόνο που χρειάστηκα ήταν η πρόσοψη η οποία έχει κόστος 85 Euro αλλά σαν προτάρης μου χρέωσαν και τα λαμαρινάκια.

 

Η αλήθεια είναικ πως η εφαρμογή δεν είναι 100% τέλεια, αλλά σε καμμία περίπτωση δεν είναι αποκρουστική. Βασικά πρέπει να το προσέξεις αρκετά για να δεις οτι δενεφαρμόζει τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε με γεια το αυτοκίνητο....

Ερώτηση σημαντική για μένα...Ενδιαφέρομαι και εγώ και με βολέυει να το πάρω από Λάρισα η οποία για κάποιον ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ λόγο φέρνει περισσότερα από τις υπόλοιπες αντιπροσωπείες αλλά anyway...ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΜΟΥ....παρατήρησα ότι στο δώσανε εσένα με ΡΙ*-****...δεν γίνεται να βγάλουν πινακίδες της περιοχής που θέλω εγώ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε με γεια το αυτοκίνητο....

Ερώτηση σημαντική για μένα...Ενδιαφέρομαι και εγώ και με βολέυει να το πάρω από Λάρισα η οποία για κάποιον ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ λόγο φέρνει περισσότερα από τις υπόλοιπες αντιπροσωπείες αλλά anyway...ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΜΟΥ....παρατήρησα ότι στο δώσανε εσένα με ΡΙ*-****...δεν γίνεται να βγάλουν πινακίδες της περιοχής που θέλω εγώ?

 

νομιζω οτι γινεται αλλα θα πρεπει να γινει συνεννοηση της αντιπροσωπειας με το μηχανολογικο της περιοχης σου!μαλλον θα εχει λιγη γραφειοκρατια!ετσι πιστευω!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το πήρα από Πρέβεζα αλλά ήθελα πινακίδες από Λευκάδα, ήρθε ο ίδιος στο μηχανολογικό της Λευκάδας και έβγαλε πινακίδες και άδεια. Αλλά η απόσταση είναι μικρή (γύρω στην μισή ώρα). Θεωριτικά λοιπόν αυτό που ζητάς γίνεται το θέμα είναι να σε διευκολίνει ο αντιπρόσωπος.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε με γεια το αυτοκίνητο....

Ερώτηση σημαντική για μένα...Ενδιαφέρομαι και εγώ και με βολέυει να το πάρω από Λάρισα η οποία για κάποιον ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ λόγο φέρνει περισσότερα από τις υπόλοιπες αντιπροσωπείες αλλά anyway...ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΜΟΥ....παρατήρησα ότι στο δώσανε εσένα με ΡΙ*-****...δεν γίνεται να βγάλουν πινακίδες της περιοχής που θέλω εγώ?

 

νομιζω οτι γινεται αλλα θα πρεπει να γινει συνεννοηση της αντιπροσωπειας με το μηχανολογικο της περιοχης σου!μαλλον θα εχει λιγη γραφειοκρατια!ετσι πιστευω!

 

 

Η αντιπροσωποια της Λαρισας ειναι η μεγαλυτερη στην Ελλαδα και η 5η σε πωλησεις σε ολη την Ευρωπη!! Αποτελεσμα να φερνει περισσοτερα αμαξια απο αλλες ελληνικες αντιπροσωποιες (θεμα προταιρεοτητων)..

Μου ειπαν κ μου ξεκαθαρισαν οτι τακτικη της εταιριας τους ειναι οι πινακιδες να ειναι της Λαρισας (και αυτο γιατι θελουν να φαινεται σε αλλους νομους οτι το αμαξι αγοραστηκε απο την Λαρισα, για να φανουν οι πωλησεις της εταιριας και το κυρος της). Εμενα προσωπικα δεν με νοιαζει καθολου τον αν θα εχω πινακιδες Λαρισας, ισα ισα χαιρομαι που συνεργαστηκα με πραγματικα επαγγελματιες ανθρωπους, και το δειχνω τουλαχιστον με τις πινακιδες μου..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

PANTWS NA KSERETE ME LIGO PRIKSIMO STHN LARISA DINOUN DWRO TOUS AIS8HTHRES PARKARISMATOS...OSO GIATI EXEI PERISOTERA AYTOKINHTA EINAI GIATI ME TO POU TA PARAGELNEI TA PROPLHRWNH OPOTE AMA ESY BIAZESE MIA GIA NA ER8OUN AYTOI BIAZONTAI 2 GIATI XANOUN XRHMATA...BASIKA AYTA AMA 8ELETE EBNHMERWSH GIA ALLA PRAGMATA KAI TA KSERW PHTE MOU...
Link to comment
Share on other sites

ρε συ teris τωρα που οι πινακιδες της λαρισας ειναι ΡΙΟ-**** ειναι ευκαιρα να παρεις το αμαξι να εισαι και trendy...!!!βραζιλιανος και ετσι...

 

εγω που εχω ΡΙΙ-**** και δεν χτυπαει καλα στο ματι τι να πω...:lol:

Link to comment
Share on other sites

PANTWS NA KSERETE ME LIGO PRIKSIMO STHN LARISA DINOUN DWRO TOUS AIS8HTHRES PARKARISMATOS...OSO GIATI EXEI PERISOTERA AYTOKINHTA EINAI GIATI ME TO POU TA PARAGELNEI TA PROPLHRWNH OPOTE AMA ESY BIAZESE MIA GIA NA ER8OUN AYTOI BIAZONTAI 2 GIATI XANOUN XRHMATA...BASIKA AYTA AMA 8ELETE EBNHMERWSH GIA ALLA PRAGMATA KAI TA KSERW PHTE MOU...

 

Αργα μου το ειπες ρε φιλε..:( :(

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα στο Civinfo.com αναφορες για γρατζουνιες στον πινακα οργανων.. τι ξερετε γι'αυτο? Θελει προσοχη στο καθαρισμα επειδη ειναι ευαισθητος? Με τι ακριβως να τον καθαρισω και πως? (Θελει ειδικα πανακια?)

Ειδα εικονες, πραγματικα απογοητευτικες με κατεστραμενους πινακες οργανων και το πηρα με φοβο.. :(

Ακομα δεν τον εχω σκουπισει τον δικο μου! ;)

 

Καμια ιδεα?

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα στο Civinfo.com αναφορες για γρατζουνιες στον πινακα οργανων.. τι ξερετε γι'αυτο? Θελει προσοχη στο καθαρισμα επειδη ειναι ευαισθητος? Με τι ακριβως να τον καθαρισω και πως? (Θελει ειδικα πανακια?)

Ειδα εικονες, πραγματικα απογοητευτικες με κατεστραμενους πινακες οργανων και το πηρα με φοβο.. :(

Ακομα δεν τον εχω σκουπισει τον δικο μου! ;)

 

Καμια ιδεα?

 

κοιτα φιλε εγω δεν εχω το civic αλλα στο δικο μου με ενα απλο πανι το σκουπιζω!ουτε καθαριστηκα, ειδικα πανια κ τετοιες αηδιες αζαχ!μην τα ακους αυτα με ενα απαλο σκουπισμα κε καθαρο πανι κ εισαι οκ!εξαλλου με το καιρο φυσιολογικο να υπαρξουν μικροφθορες-γρατσουνιες!

Link to comment
Share on other sites

κοιτα φιλε εγω δεν εχω το civic αλλα στο δικο μου με ενα απλο πανι το σκουπιζω!ουτε καθαριστηκα, ειδικα πανια κ τετοιες αηδιες αζαχ!μην τα ακους αυτα με ενα απαλο σκουπισμα κε καθαρο πανι κ εισαι οκ!εξαλλου με το καιρο φυσιολογικο να υπαρξουν μικροφθορες-γρατσουνιες!

 

 

Πιστεψε με στο Civic τα πραγματα ειναι λιγο διαφορετικα.. Ο πινακας οργανων (τζαμακι) ειναι φτιαγμενος απο ενα ειδικο αντιθαμβωτικο (μπλε) υλικο για να να εμφανιζεται σωστα και καθαρα το Dual Display, και αυτο το υλικο ακουσα οτι ειναι αρκετα ευαισθητο!

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Πιστεψε με στο Civic τα πραγματα ειναι λιγο διαφορετικα.. Ο πινακας οργανων (τζαμακι) ειναι φτιαγμενος απο ενα ειδικο αντιθαμβωτικο (μπλε) υλικο για να να εμφανιζεται σωστα και καθαρα το Dual Display, και αυτο το υλικο ακουσα οτι ειναι αρκετα ευαισθητο!

 

τοτε ρωτα αντιπροσωπεια η καποιο καταστημα με αξεσουαρ αυτοκινητων κ μακρυα απο οινοπνευματα κ τετοια!

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσον αφορα το καθαρισμα του ταμπλο και ειναι μια πονεμενη ιστορια...τα ειχα γραψει εδω και καιρο πρωτος πρωτος......

 

το τζαμακι του στροφομετρου με οτι και να το καθαρισεις....πανακι η υγρο....οτι κυκλοφορει στην αγορα οι χαρακιες δεν αποφευγονται γιατι πολυ απλα οταν περναει το πανι τις σκουπιζει επανω στην επιφανεια και τις σερνει με αποτελεσμα να αφηνει αυτες τις μικρογρατσουνιες οι οποιες ειναι εκνευριστικες οταν πεφτει ο ηλιος πανω του.....

 

το πλαστικο απο διπλα ειναι απο ενα παναθλιο υλικο το οποιο ειναι σε στυλ λακας το οποιο και αυτο παθαινει τα ιδια....

 

εγω το πηρα αποφαση οτι παντα αυτο το μερος του αμαξιου θα ειναι λερωμενο...:(

Link to comment
Share on other sites

δεν τις γλυτονεις αυτες τις γρατζουνιες..αλλα αν τις προσεξεις φαινοντε μονο οταν βαραει καλα ο ηλιος πανω.μεσα στο civinfo πολλοι αλλαζουν αυτο το κοματι με αυτο του type r που ειναι αλλο υλικο ,δηλαδη ειναι ματ και δεν γρατζουνιετε.:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Πήγε γύρω στα 180 Euro και ήμουν τυχερός γιατι είχε ξεμείνει ο σαρακάκης από καλωδίωση η οποία είχε 80 euro επιπλέον. Βασικά το όλο πακέτο αποτελείτε απο 4 μέρη (πρόσοψη+καλωδίωση+2 λαμαρίνες) εκ των οποίων το μόνο που χρειάστηκα ήταν η πρόσοψη η οποία έχει κόστος 85 Euro αλλά σαν προτάρης μου χρέωσαν και τα λαμαρινάκια.

 

Η αλήθεια είναικ πως η εφαρμογή δεν είναι 100% τέλεια, αλλά σε καμμία περίπτωση δεν είναι αποκρουστική. Βασικά πρέπει να το προσέξεις αρκετά για να δεις οτι δενεφαρμόζει τέλεια.

 

Δηλαδή αν αγοράσω μόνο την πρόσοψη είμαι ΟΚ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...