Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πολυ προχωρημενο σχεδιασμο το νεο civic!

 

Οντως, απο μικρο βανακι τωρα μοιαζει με spaceship....

Απο την γενια των Vti εχει να βγει κατι καλο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παντως αυτο που δεν εχω καταλαβει,ειναι το πως στην αγγλια,τα civic παραδιδονται σε τρεις μηνες και στην ελλαδα σε δεκα..........

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

παντως αυτο που δεν εχω καταλαβει,ειναι το πως στην αγγλια,τα civic παραδιδονται σε τρεις μηνες και στην ελλαδα σε δεκα..........

 

 

ειναι πολη πιο συμαντικη αγορα απο την ελλαδα και εδω φτανουν τα ψυχουλα:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Gia na ksefigume ligo.....Oriste ti borume na kanume sto Honda me arketo psaksimo, kabosa money kai enan kalo texniko.....Ego pados to ekana....Oriste ke to apotelesma!

 

Enisxitis me sub

 

http://img150.imageshack.us/img150/3083/36111249pl0.jpg

 

JVC AVX800

 

http://img126.imageshack.us/img126/7497/66607585en3.jpg

 

http://img150.imageshack.us/img150/4740/91553606zg4.jpg

 

http://img150.imageshack.us/img150/5486/52603779ya3.jpg

 

http://img403.imageshack.us/img403/1306/75326310rd5.jpg

 

http://img126.imageshack.us/img126/3159/46993113hm0.jpg

 

Pos to vlepete?

Link to comment
Share on other sites

καλα μιλαμε φοβερο......!

 

εξηγησε μας λιγο περισοτερο για την διαδικασια που ακολουθησε ο μαστορας για την οθονη

 

επισης εχω μια απορια αν η οθονη ειναι σε μεγαλη κλιση ετσι οπως την βλεπει ο οδηγος

Link to comment
Share on other sites

πολυ προσεγμενη δουλεια φαινεται. για πες μου λιγο τελικα τι εβαλες?

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

δεν λεω καλο μου φαινεται αλλα κ τηλεοραση σε αυτοκινητο?δηλαδη πες οτι ταξιδευεις μονος κ τι κανεις για να μην νιωθεις μονος..........βαζεις μια ταινια dvd αντι για μουσικη?κ μετα λεμε πως να μειωσουμε τα ατυχηματα!
Link to comment
Share on other sites

Loipon enisxitis ke ixia tis ETON (made in germany)

 

PA 1054 o enisxitis

 

RS 161 nomizo ta ixeia

 

JVC AVX800 i pigi

 

Crag 12" 400 to sub

 

Oson afora tin diadikasia.......

 

Paragelneis tin prosopsi 2 DIN (Xoris vaseis kai kalodiosi) apo ton sarakaki (ine afti pu foraei to aplo 1.4)

 

Vriskei o ilektrologos na su kripsei kapu tin mama pigi gia na min xaseis endeikseis oras ke clima apo tin othoni

 

ke apo ekei ke pera ola ine efkola....sxetika!

 

I klisi tis othonis ine mia xara oson afora tin thesi odigu.

 

Afta :-)

Link to comment
Share on other sites

καλα τα ηχειακια και ο ενισχυτης. μπορεις να μου πεις και μια σουμα που σου κοστισαν τα πραγματα (αγορα μονο)..

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

καποια πραγματα τα πηρες λιγο ακριβα, ομως σημασια εχει οτι ειναι καλα πραγματα. τα ΕΤΟΝ ειναι πολυ καλης ποιοτητας.

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

πάντως στην πηγή σε... "κοπάνησε" ο έμπορος...σκάρτο από 800 παίζει στην αγορά μετρητοίς...βέβαια τώρα ότι και να πούμε είναι άσκοπο...

Ωραίο αποτέλεσμα...να σαι καλά να τα χαίρεσαι!

Link to comment
Share on other sites

καποια πραγματα τα πηρες λιγο ακριβα, ομως σημασια εχει οτι ειναι καλα πραγματα. τα ΕΤΟΝ ειναι πολυ καλης ποιοτητας.

 

Koita na deis se sigrisi me times protevusas isos na ine ligo pio akriva alla epeidi ego zo stin eparxeia to na katevena athina tha mu pigene pano kato ta idia lefta. Ase pu oti ke na patho tora exo na kano me gnosto ke oxi na trexo se athines ktl ktl

Link to comment
Share on other sites

μα δεν θα τα επαιρνες απο αθηνα!λολ δεν πειραζει! καλοριζικα τα πραγματα και να τα ΣΤΡΩΣΕΙΣ και τα ηχεια και το γουφερ.

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχουν το Civic με γυαλινη οροφη εχετε πατηρησει υγρασια εκει που εχει τον αριθμο πλαισιου χαμηλα στο παμπριζ??????

 

 

 

 

*****OFFTOPIC********

7020029.....sugartown rulzzzzzzzzzz

τα λεμε παραθιν για ξυδια......

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Πως στρώνετε τον κινητήρα? Για πόσα χιλιόμετρα, μέχρι πόσες στροφές, μέχρι τί ταχύτητα???

 

 

καντο 1000 χιλ. μεχρι 3500με 4000στρ/λεπ.και μετα αρχιζε ανεβαζετο σιγα σιγα μεχρι τα 1500 χιλιομετρα και εισαι οκ.και μην κρατας για πολη ωρα σταθερη ταχιτητα .να το δουλευεις και στην πολη και εκτος για να αλαζεις και ταχιτητες ωστε να στρωθει και το σαζμαν.αυτα μην το παρατραβας πολη το στρωσημο δεν ειναι και οτι καλητερο ειδικα σε πολυστροφους κινητηρες:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

παντος οπιως θελει type s υπαρχουν αρκετα.σημερα ημουν στην χοντα που πηρα το δικο μου και μου ειπε πως το τριθηρο ειναι ετιμοπαραδιτο προς το παρων.:) ααααα και type r υπαρχουν:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Απο χθες ειμαι και εγω κατοχος ενος Civic Type-S (deep Bronze)..

Φυσικα οπως το περιμενα αλλωστε και οπως διαβαζα σε διαφορα Forums, Το αυτοκινητο ειναι απλα καταπληκτικο..

Αξιξε η αναμονη και η υπομονη..

 

Περιμενα 6 μηνες..

Η παραγγελια ειχε γινει 18/12/06 (θα θυμαστε καποιοι) και στην συνεχεια η παραγγελια αλλαξε στις 01/05/07(για την ακριβια εγινε μια ακομα παραγγελια, και "ετρεχε" παραλληλα με την αλλη) για το Type-S.

Πριν λιγες μερες εμαθα απο τον αντιπροσωπο (Δραμας) οτι θα παραλαβω αμαξι σε 2-4 μηνες, τοτε αρχισα να ψαχνω τα πραγματα πολυ περισσοτερο (ηδη ηξερα καποια πραγματα για τις αντιπροσωπιες, τους χρονους και τα προβληματα αναμονης-παραδοσης) και πηγα Λαρισα οπου το αυκινητο ηταν ετοιμοπαραδοτο..

Η αντιπροσωπια Honda Λαρισας (χωρις να θελω να κανω διαφημηση) ειναι μια απο τις μεγαλυτερες (γενικα) αντιπροσωπιες στην Ελλαδα (5η σε πωλησεις της Honda στην Ευρωπη), με τεραστιους εκθεσιακους χωρους και εγκταστασεις, μια εταιρια με συνεπια και κυρος, οικονομικα παρα πολυ δυνατη (εχει στις αποθηκες της 40 αυτοκινητα απο καθε μοντελο Honda-Mitsubishi-Volvo-Subaru ετοιμοπαραδοτα).

 

Οποτε ,πηρα το αυτοκινητο απο εκει (ΛΑΡΙΣΑ) και καπου εδω τελειωσε η δικη μου περιπετεια..

Το θεμα ειναι οτι ολος αυτος ο χρονος που περιμενα, αυτο το αγχος, ο κοπος, η υπομονη, αξιζε τον κοπο και τωρα τα "εξαργυρωνω"

 

Υ.Γ.1 Συγνωμη αν ημουν κουραστικος, αυθορμητα μου βγηκαν ολα

Υ.Γ.2 Οσοι περιμενετε ηδη 4-5 μηνες, καντε λιγο υπομονη ακομα, αξιζει

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

καλοταξιδο αρχηγε!!!

 

ποσο βγαινει αληθεια το 3θυρο???ποσο καιρο εχει που κυκλοφορει γιατι ακομα δεν ειδα κανενα

 

το ταπερ ποτε ερχεται?

 

αναμενουμε αναλυτικα εντυπωσεις για το αμαξι και οτι απορια εχεις ρωτα.....

Link to comment
Share on other sites

καλοταξιδο αρχηγε!!!

 

ποσο βγαινει αληθεια το 3θυρο???ποσο καιρο εχει που κυκλοφορει γιατι ακομα δεν ειδα κανενα

 

το ταπερ ποτε ερχεται?

 

αναμενουμε αναλυτικα εντυπωσεις για το αμαξι και οτι απορια εχεις ρωτα.....

 

 

Σε ευχαριστω φιλε μου, να εισαι καλα!!

 

απο 23.490 ξεκιναει το 3θυρο, η εκδοση που πηρα εγω ειναι η plus και προσφερει επιπλεον αναδιπλωμενους καθρεπτες, διζωνικο κλιματισμο, cruise control, συναγερμο, προβολεις ομιχλης, αυτοματα φωτα και υαλοκαθαριστηρες και κανει 800 ευρω επιπλεον (24.290)..

Μολις κυκλοφορησε, 7 αμαξια εφερε η Λαρισα και παραδοθηκαν ολα χθες

Εδω στην Δραμα, Καβαλα, Σερρες οι αντιπροσωποι περιμενουν απο ενα εκθεσιακο μονο, και στην επομενη παρτιδα(τελος του μηνα) να παραδωσουν και απο 1-2 αμαξια που θα τους ερθουν..

Εχω ακουσει οτι η Λαρισα παρακαμπτει τον Σαρακακη και εισαγει απευθειας απο Αγγλια αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει.. Παντως η Λαρισα ειχε αμαξια οταν οι αλλοι ακομα δεν ηξεραν ποτε θα παραλαβουν 3θυρα για την εκθεση τους..

Το Type-R ξεκινησε να κυκλοφορει ηδη μαζι με το 3θυρο (μπηκα μεσα στο εκθεσιακο κ ειναι τελειο!!)

 

Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι οι καλυτερες.. Τωρα, δεν πιστευω να εχει κ πολυ μεγαλη διαφορα απο το 5θυρο ως προς την οδηγηση, βεβαια ακομα το στρωνω, θα δουμε..

Θα εχετε νεα συντομα παντως..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

To ξερω για την λαρισα απο εκει ειμαι και εγω αλλα ασχετο το εψαξα...τα αυτοκινητα τα εχει παραγγειλει πολυ ποιο πριν και εχει την λιγοτερη αναμονη!!!εγω ομως περιμενω το 5θυρο και μαλλον θα ερθει τελη ιουλιου με αρχεσ αυγουστου δηλαδη 3-4 μηνεσ αναμονη....
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου, να εισαι καλα!!

 

απο 23.490 ξεκιναει το 3θυρο, η εκδοση που πηρα εγω ειναι η plus και προσφερει επιπλεον αναδιπλωμενους καθρεπτες, διζωνικο κλιματισμο, cruise control, συναγερμο, προβολεις ομιχλης, αυτοματα φωτα και υαλοκαθαριστηρες και κανει 800 ευρω επιπλεον (24.290)..

Μολις κυκλοφορησε, 7 αμαξια εφερε η Λαρισα και παραδοθηκαν ολα χθες

Εδω στην Δραμα, Καβαλα, Σερρες οι αντιπροσωποι περιμενουν απο ενα εκθεσιακο μονο, και στην επομενη παρτιδα(τελος του μηνα) να παραδωσουν και απο 1-2 αμαξια που θα τους ερθουν..

Εχω ακουσει οτι η Λαρισα παρακαμπτει τον Σαρακακη και εισαγει απευθειας απο Αγγλια αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει.. Παντως η Λαρισα ειχε αμαξια οταν οι αλλοι ακομα δεν ηξεραν ποτε θα παραλαβουν 3θυρα για την εκθεση τους..

Το Type-R ξεκινησε να κυκλοφορει ηδη μαζι με το 3θυρο (μπηκα μεσα στο εκθεσιακο κ ειναι τελειο!!)

 

Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι οι καλυτερες.. Τωρα, δεν πιστευω να εχει κ πολυ μεγαλη διαφορα απο το 5θυρο ως προς την οδηγηση, βεβαια ακομα το στρωνω, θα δουμε..

Θα εχετε νεα συντομα παντως..

 

 

καλοταξιδο φιλε μου.και καλα χιλιομετρα :) η ξανθη εχει ενα type s bronce

ετοιμοπαραδοτο και περιμενη αλλα δυο σε καμια βδομαδα..περιμενη και type r σε καμια βδομαδα .:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Για το στρωσιμο τι προτεινετε?

Ο πωλητης στην Λαρισα μου ειπε οτι δεν χρειαζεται στρωσιμο αλλα αν θελω να το κανω 1000-1500 χιλιομετρα ετσι για τα τυπικα..

Εδω στην Δραμα στο εξουσιοδοτημενο συνεργειο δουλευει ενας φιλος μου και μου ειπε να κανω στρωσιμο, με σταδιακο ανοιγμα (στροφες κινητηρα) εως τα 5000 χιλιομετρα. Μεχρι τα 5000 χιλιομετρα να μην το παω στον κοφτη το αμαξι..

Παντως, το ι-Vtec κοιμαται στις 4.000 στροφες που το παω εγω.. καταλαβαινω οτι ο κινητηρας εχει ακομα πολυ ψυχη να δωσει κ ανυπομονω να το διαπιστωσω

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...