Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν τρομοκρατουμε κανενα φιλε . μπες σε κανα φορουμ με audi , golf κλπ να παθεις πλακα

 

Τί εννοείς δηλαδή ότι τα golf και τα audi δέν παρουσιάζουν κανένα πρόβλημα και η Honda ναι?

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς δηλαδή ότι τα golf και τα audi δέν παρουσιάζουν κανένα πρόβλημα και η Honda ναι?

 

νομιζω πως το αντιθετο βγαινει σαν νοημα

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως το αντιθετο βγαινει σαν νοημα

 

Κι εγώ αυτό είχα καταλάβει στην αρχή, αλλά πήρα τη χειρότερη περίπτωση άν ήταν ετσι!!

 

Παιδιά σήμερα πήρα το αμάξι Honda Civic 1.400cc 100ps κόκκινο!!!

Όλα τέλεια έμεινα ευχαριστημένη και όσο για την ορατότητα που λένε δέν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα!! Το συνήθισα μέσα σε μία ώρα κιόλας αλλά κάτι άλλο με στονοχώρησε!!!!:( Στο καπώ είχε κάτι λάσπες επειδή είχε βρέξει χθές και πήρα λίγο χαρτί κουζίνας να το καθαρίσω με λίγο νεράκι, και σε εκείνο το σημείο στο φώς φαίνεται σάν θαμπωμένο και να έχει μικρές γρατσουνιές!!!! Τί να του κανω ρε παιδια για να μην γίνεται έτσι, με τί πανί να το καθαρίζω και τί υγρο???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα πήρα το αμάξι Honda Civic 1.400cc 100ps κόκκινο!!!

Όλα τέλεια έμεινα ευχαριστημένη και όσο για την ορατότητα που λένε δέν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα!! Το συνήθισα μέσα σε μία ώρα κιόλας αλλά κάτι άλλο με στονοχώρησε!!!!:( Στο καπώ είχε κάτι λάσπες επειδή είχε βρέξει χθές και πήρα λίγο χαρτί κουζίνας να το καθαρίσω με λίγο νεράκι, και σε εκείνο το σημείο στο φώς φαίνεται σάν θαμπωμένο και να έχει μικρές γρατσουνιές!!!! Τί να του κανω ρε παιδια για να μην γίνεται έτσι, με τί πανί να το καθαρίζω και τί υγρο???

 

 

Καλοριζικο !!!!!Δεν νομιζω να φταιει το χαρτι κουζινας ...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο !!!!!Δεν νομιζω να φταιει το χαρτι κουζινας ...

 

μαλλον αυτο φταιει,αν το ετριψε σκληρα του αλλαξε τα φωτα,κριμα.

Link to comment
Share on other sites

Oσο σκληρα και να το τριψε δε νομιζω το χαρτι να προκαλεσε γρατσουνια,εκτος κι αν ηταν απο αυτα τα σκληρα τα πρασινα που ειναι σαν γυαλοχαρτο:lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα πήρα το αμάξι Honda Civic 1.400cc 100ps κόκκινο!!!

Όλα τέλεια έμεινα ευχαριστημένη και όσο για την ορατότητα που λένε δέν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα!! Το συνήθισα μέσα σε μία ώρα κιόλας αλλά κάτι άλλο με στονοχώρησε!!!!:( Στο καπώ είχε κάτι λάσπες επειδή είχε βρέξει χθές και πήρα λίγο χαρτί κουζίνας να το καθαρίσω με λίγο νεράκι, και σε εκείνο το σημείο στο φώς φαίνεται σάν θαμπωμένο και να έχει μικρές γρατσουνιές!!!! Τί να του κανω ρε παιδια για να μην γίνεται έτσι, με τί πανί να το καθαρίζω και τί υγρο???

 

Δοκιμασε να καθαρισεις την συγκεκριμενη επιφανεια με καποιο ενδειγμενο καθαριστικο προιον και αντιστοιχο υφασμα.Τα σημαδια ενδεχομενως να ειναι χημικα υπολειμματα απο το χαρτι κουζινας.Αλλιως εχει γρατσουνιστει και θα πρεπει να βαλεις καποια αλοιφη επικαλυψης του εμποριου.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άκυρο!!! Μάλλον θάμπωσε στιγμιαία όπως είπατε και παραπάνω από τα χημικά υπολείματα του χαρτιού!!! Το χαρτί δέν ήταν από τα πράσινα τα σκληρά αλλά από τα πιό απαλά μή σας πώ!!!Το είχα πάρει χθές και με ένα πανάκι μετά αλλά δέν έφευγε η θαμπάδα και σήμερα το πρωί που ξύπνησα δέν υπήρχε τίποτα!!! Ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά πάντως για τη βοηθειά!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άκυρο!!! Μάλλον θάμπωσε στιγμιαία όπως είπατε και παραπάνω από τα χημικά υπολείματα του χαρτιού!!! Το χαρτί δέν ήταν από τα πράσινα τα σκληρά αλλά από τα πιό απαλά μή σας πώ!!!Το είχα πάρει χθές και με ένα πανάκι μετά αλλά δέν έφευγε η θαμπάδα και σήμερα το πρωί που ξύπνησα δέν υπήρχε τίποτα!!! Ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά πάντως για τη βοηθειά!!!

 

Καλι παλι καλοταξιδο το κατακοκκινο...διαστημοπλοιο !!!:D:D:D:D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αιντε να σου πω και εγω κατι για το χρωμα...Ειναι πολυ ευαισθητα γενικα το εχουμε αναφερει και πιο πισω...Τι να προσεχεις..Δεν πλενουμε ποτε με τον ηλιο νταλα,δεν βαζουμε απορυπαντικο ,δεν τριβουμε με νυχι,αφαιρουμε ακαριαια κουτσουλιες και μετα βρισκουμε το πουλι που το εκανε και το κανουμε στιφαδο,δεν βαζουμε ποτε χαρτι στο χρωμα γιατι κανει γρατζουνιες που φαινονται στον ηλιο,και εαν κανουμε γρατζουνιες τριβουμε με αλοιφη( εγω εχω μια φανοποιειας 3Μ)για χρωμα παντα με βαμβακερο ΜΑΛΑΚΟ πανι και παντα ποτε στον ηλιο...Απο χρωμα εχω κανει διατριβη πλεον,α και δεν παω το αμαξι σε πλυντηριο γιατι κιτρινιζουν τα φωτα...Οχι μονο στο honda γενικα....

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

και εαν κανουμε γρατζουνιες τριβουμε με αλοιφη( εγω εχω μια φανοποιειας 3Μ)

 

Που μπορουμε να βρουμε κι εμεις ?????

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αιντε να σου πω και εγω κατι για το χρωμα...Ειναι πολυ ευαισθητα γενικα το εχουμε αναφερει και πιο πισω...Τι να προσεχεις..Δεν πλενουμε ποτε με τον ηλιο νταλα,δεν βαζουμε απορυπαντικο ,δεν τριβουμε με νυχι,αφαιρουμε ακαριαια κουτσουλιες και μετα βρισκουμε το πουλι που το εκανε και το κανουμε στιφαδο,δεν βαζουμε ποτε χαρτι στο χρωμα γιατι κανει γρατζουνιες που φαινονται στον ηλιο,και εαν κανουμε γρατζουνιες τριβουμε με αλοιφη( εγω εχω μια φανοποιειας 3Μ)για χρωμα παντα με βαμβακερο ΜΑΛΑΚΟ πανι και παντα ποτε στον ηλιο...Απο χρωμα εχω κανει διατριβη πλεον,α και δεν παω το αμαξι σε πλυντηριο γιατι κιτρινιζουν τα φωτα...Οχι μονο στο honda γενικα....

 

τα φωτα απο τι κιτρινιζουν?? απο το ζεστο νερο???

Link to comment
Share on other sites

απ το κερι(υποθετω)

παντως και γω δεν προκειται να βαλω ποτε αυτοκινητο σε πλυντηριο οσο καλο και να ειναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τα φωτα απο τι κιτρινιζουν?? απο το ζεστο νερο???

 

να υποθεσω οτι τα διπλα ερωτηματικα σημαινουν απορια?

Κιτρινιζουν απο την πολυ μεγαλη πιεση του νερου και τα χημικα που χρησιμοποιουν για να φευγει η βρωμα ευκολοτερα,καθως αλλιωνει την επιφανεια του πλαστικου και εισχωρει στους πορους του.Δεν σημαινει οτι εαν το πας μια δυο τρεις φορες θα παθεις τιποτα....

 

Που μπορουμε να βρουμε κι εμεις ?????

 

Ευχαριστω.

 

οπου εχουν υλικα φανοποιειας η οπου εχουν χρωματα αυτοκινητου.Εαν χρησιμοποιεις για ολο το αυτοκινητο(γυαλισμα)βαζεις χαρτοταινια στα πλαστικα.

http://www.eoe.gr/ch/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=48&category_id=38&option=com_virtuemart&Itemid=1

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες, στην περίπτωση που δεν το ξέρετε τέλος η πολυετή εγγύηση για Honda (και Mitsubishi).

 

Απο εδώ και πέρα 3 χρονάκια που δίνει το μαμά εργοστάσιο και μετά τρέχτε να βγάλετε άκρη με τον Σαρακάκη. Πολλά προβλήματα έχω ακούσει για τα Civic που έρχονται από UK. Έχω φίλο παθόνται με τριγμούς σε όλο το ταμπλό και χαλαρότητα στην ντίζα του σαζμάν (τρέχει στην αντιπροσωπεία να το φτιάξει). Εσείς?

Link to comment
Share on other sites

1) για την εγγύηση είναι γνωστό από καιρό..(διαβάζουμε τα προηγούμα threads...:-)

2) οι τριγμοί είναι το πιο συνηθισμένο πρόβλημα στο σιβικ, και αρκετοί από αυτούς λύνονται στην αντιπροσωπεία. δεν είναι αποκλειστικό γνώρισμα του σιβικ, το έχουν πολλά καινούρια αμάξια, λόγω μείωσης κόστους παραγωγής και συναρμολόγησης..

3) το θέμα με την ντίζα σασμάν(???) πρώτη φορά το ακούω, δεν έχει αναφερθεί ποτέ κάτι αντίστοιχο. αν όντως υπάρχει κάτι τέτοιο, τότε θα του το διορθώσουν στην αντιπροσωπεία μέσ σε εγγύηση εννοείται! απλά συμβουλή, να ψάξει να βρει μια καλή αντιρποσωπεία, γιατί αλλιως θα τρέχει τσάμπα!

Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω οτι τα διπλα ερωτηματικα σημαινουν απορια?

Κιτρινιζουν απο την πολυ μεγαλη πιεση του νερου και τα χημικα που χρησιμοποιουν για να φευγει η βρωμα ευκολοτερα,καθως αλλιωνει την επιφανεια του πλαστικου και εισχωρει στους πορους του.Δεν σημαινει οτι εαν το πας μια δυο τρεις φορες θα παθεις τιποτα....

 

 

Ο πατερας μου εχει vw passat κ δεν το εχει πλυνει ποτε με πιεση ή χημικα κ

τα φαναρια του αυτοκινητου εχουν γινει κιτρινα κιας ειναι μοντελο του 2004.

Κατα την γνωμη μου η πολυωρη εκθεση στον ηλιο ειναι αυτο που κιτρινιζει τα

φαναρια μας.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

καλοταξιδο ,πολλα και καλα χιλιομετρα με το διαστημοπλιο σου:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

για civic είναι εδώ...υπάρχει άλλο για βαφές-πλύσιμο-αλοιφές κτλ..!!

 

εαν προσεξεις πιο πανω αναφερομαστε για επισκευη σε χρωμα του civic...........

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

εαν προσεξεις πιο πανω αναφερομαστε για επισκευη σε χρωμα του civic...........

 

α σε ευχαριστώ πολύ για την επισήμανση...και είναι αυτός πιστεύεις λόγος για να τα γράφουμε και στα 2 τόπικ?? ή αν εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι για μια γρατζουνιά στο Yugo του φίλου μου θα πρέπει να ανοίξω νέο τόπικ ??

δε χρειάζεται να απαντήσεις....συνεχίζουμε...

Link to comment
Share on other sites

 

Καλοτάξιδο!!! Πανέμορφο είναι! Να το προσέχεις και να σε προσέχει!

 

Και εγώ έλεγα για κόκκινο (μ'αρέσει πάρα πολύ) αλλά με αυτά που άκουγα για το χρώμα...

 

Παρατήρησα έχει διαφορετικές ζάντες από το 1800. Νόμιζα πως έδιναν τις ίδιες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...